Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zlot Miłośników FORTYFIKACJI Boryszyn 2012


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Zobaczymy jak będzie z eliminacją "festyniarstwa", katowisko wraca na stare miejsce, szykuje się ciekawa inscenizacja, a raczej pokaz. może uda się jednak wyczarować coś dla nas ;). Ciekawe czy zmotoryzowani militaryści nie będą znowu płakać, że im pijane dzieci kwiaty po wozach łażą.

Link to post
Share on other sites

Ja tam nie wierzę że nagle znikną wszystkie te dmuchane zamki i te inne badziewie. Za dużo kasy dla miasta z tego idzie.

Co to pokazu, to mam nadzieję że chłopaki sprostają wyzwaniu, chociaż z drugiej strony bardzo żałuję że zrezygnowano z historycznego charakteru imprezy. Oby nie okazało się że nagle zabraknie tych wszystkich rekonstruktorów i militarystów.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Fakt dmuchane zamki szpecą nieco wystrój zlotu ale my na to nic nie poradzimy .

Wychodząc z założenia że zlot odbędzie się w podobnej dacie jak zeszłego roku, mówimy tu o 18-19 maja i będzie miała powstać że tak powiem

,,Placówka ASG-wojskowo-militarna"

Która wyszła ostatnim razem tak średnio, to czy są ekipy które już coś planowały ?

Ja osobiście podejmę się budowy wieży oraz okopów. :maniak_usmiech:

 

 

Pozdrawiam .

Link to post
Share on other sites

Inscenizacja ma sie odbyć na terenie zeszłorocznego "katowiska". A i inscenizacja nie ma być rekonstrukcją walk II WŚ tylko walk polskich żołnierzy w Iraku. Zapowiada się ciekawie. Ma być także demobil czy jak kto woli targowisko oraz koncerty rockowych zespołów. Nazw nie podali jeszcze ; p Więc nie wiem gdzie umieścimy ten "obóz militarny" Bo bd ciężko w miejscu zeszłorocznej bitwy zrobić tak duże pole namiotowe. Nie wiem jak to będzie. ; ) Wiem jedno damy radę ;d

Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda tak: Błażej, jest do 28 na poligonie i nie ma czasu się tym zająć. Dał mi namiary na gościa z Lubrzy, który wszystko koordynuje. Będę u niego w czwartek, jak się czegoś dowiem to napiszę w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Niestety doszły mnie słuchy , że zabroniono rekonstruktorom , używać mundurów Gestapo , SS i innych jakiś odznaczeń , tak samo NKWD . Dotyczy to też imprezy,

która odbywała się w okolicach Gostynia w WKLP . Jak w zeszłym roku o tej porze było zgłoszonych tam z 70 grup to teraz jest z 5.

Dlatego też inscenizacja w Boryszynie to WP kontra jakaś tam nacja.

Nie wiem takie ploty dziś do mnie dotarły.

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie jest to echo ustawy o zakazie promowania znaków faszystowskich. Z jednej strony straszna szkoda rekonstruktorów, z drugiej nie będzie Hitlerjugend radośnie maszerującego pokazując sobie chmury na niebie (bo akurat takie rzeczy na poprzednim Boryszynie widziałem).

 

Mi zmiana klimatu inscenizacji pasuje, mam dosyć kolejnej (7-8?) inscenizacji z IIWŚ.

Link to post
Share on other sites

Inscenizacja będzie w sobotę około 17:00.

 

Wcześniej pokaz robi moja grupa (walka wręcz, pozycje strzeleckie, zatrzymanie i przeszukanie pojazdu). Możliwe że zrobimy również "przeganianie tłumu". Wtedy być może będzie nam potrzebne kilka osób udających arabusów/ cywili- gdyby byli chętni na pozorantów, proszę o PW.

 

Katowisko będzie na miejscu gdzie zawsze była inscenizacja. Na czas inscenizacji, pojazdy zostaną poproszone o opuszczenie terenu. Nie będzie podziału na militarnych i cywilów. Wstęp dla wszystkich 30zł od łba. Ma być mniej komerchy- jak z tym będzie, zobaczymy, historia pokazała Nam, że bywało z tym różnie.

 

Co do samej głównej inscenizacji, mamy jedynie ogólny zarys. Trzeba to jeszcze kilka razy przećwiczyć na miejscu (jak miało to miejsce w zeszły czwartek). W każdym razie, będzie z pewnością czym nacieszyć oczy : )

Link to post
Share on other sites

"co do kwestii żandarmerii zlotowej i udziału grup ASG, to jeszcze trwają nasze wewnętrzne ustalenia" to jest to co mi odpisał gość od Boryszyna, chcieli jeszcze numer kontaktowy i może coś się uda zrobić znowu;d jak będą dzwonić to napisze;d

Link to post
Share on other sites
W tą sobotę od 9.00 będziemy pracowali przy ogrodzeniach, gdybyście chcieli cos pomóc, to zapraszam ;)

 

Takiego maila dostałem, od Krzyśka z UG Lubrza.

 

Niestety moja grupa nie może pomóc w ten weekend, ponieważ mamy pewne przedsięwzięcie związane z 17 WBZ... Ale gdyby byli jacyś chętni do pomocy w sobotę, to można śmiało uderzać. Przy okazji pewnie dowiecie się więcej niż ode mnie, bo zapewne będzie właśnie Krzysiek i być może Wójt.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...