Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Beryl [Łucznik / Taktyczny / Ares]


Recommended Posts

Wcześniej już była mowa o tym, że tej śrubki z jakiegoś powodu nie ma we wszystkich egzemplarzach. Podałem nawet średnicę otworu ale ostatnio po wkręceniu tam odpowiedniej śrubki (z fi gwintu 4mm o ile dobrze pamiętam) nie zauważyłem żadnej różnicy z nią czy bez niej. Blokady kolb w ostrych Berylach też szybko się wyrabiają i potrafią się odchylać od samego przechylenia broni na bok, nie przejmuj się tym. A jeżeli bardzo Ci to przeszkadza to wymień bolec, który za to odpowiada. Magazynki nie są najlepsze, generalnie solidne i bardzo dobrze odwzorowane ale i ja miałem problem z podawaniem kulek na początku. Sprawdź czy nie masz jakiegoś zadziora. U mnie odłamał się kawałek główki zęba koła zębatego podającego kolki i później blokował mi on co chwilę kulki w przewodzie.

 

Na koniec sugeruję zwrócić uwagę na styl swoich wypowiedzi, tym bardziej że jak wiedzę Szeryf_Wlkp to Twój pierwszy post tutaj.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

styl moich wypowiedzi? być może za dużo brzydkich słów? kolokwializmów? rozumiem. Ale byłem wtedy bardzo zirytowany tym, że wydając tak dużą ilość pieniędzy, dostałem w takim stanie replikę. Luz kolby mogę przeboleć, wystarczy że na spust położę środkowy palec a wskazującym przytrzymuję kolbę, albo zrobę później jakiś zaczep. A co do magazynka to rozbierałem go kilka razy, czyściłem, w miarę możliwości usuwałem nawet najmniejsze zadziory i nadlewki, psiknąłem smarem silikonowym na sprężynkę, i nadal nic. Jak się zacinało tak i nadal się zacina. (PS. wprowadziłem co niektórycg w błąd, śrubka była, lecz jej nie widziałem, siedziała bardzo głęboko. była po prostu niedokręcona).

Link to post
Share on other sites
Guest Dawid4009

Ja mam- macałem go w kwietniu, ale szerszy opis będzie jak wrócę do PL. Póki co tylko leży w torbie i narzeczona od czasu do czasu wysyła mi zdjęcia żebym mógł się pozachwycać :P

Jak wrócę, wrzucę na niego EO552 i lampkę G2, pomaluję, porobię zdjęcia i opiszę go nieco szerzej. Z relacji kolegi kawał maszyny, części ostre, ładnie podkręcony wewnętrznie. Teraz tylko czekać aż wyjdzie ten układ elektroniczny który zrobi z niego replikę "treningową" :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Widzialem to i macalem dzisiaj na MSPO w Kielcach. Tego full-pr0-mega-lans za 4.800 zl. Nie bede uzywal przeklenst, wiec napisze delikatniej - nedza. Napchane do niego nie wiadomo czego, calosc leci ostro do przodu, niewygodne, brzydkie i w ogole be. To juz bardziej mi podchodzi wz.96 chociaz tez szalu nie ma. Aha i jeszcze w odpowiedzi od kolesia ze stoiska na pytanie "dlaczego to takie drogie?" otrzymalem - "bo ma niski numer seryjny". Eeee, okej :icon_smile:

Edited by Wiśnia
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W miniony weekend w końcu miałem okazję sprawdzić swojego beryla w "boju". Musze przyznać, że zasięg ale i celność na dalszych dystansach robi wrażenie. Z odległości niemal 50 m trafiłem kolegę, który co chwilę wystawał głowę i niewielką część tułowia, natomiast innego idącego wyprostowany trafiłem z jeszcze większej odległości pierwszą serią. Co ważne nie brałem żadnych poprawek i nie wstrzeliwałem się, jedynie od razu wycelowałem tam gdzie zamierzałem trafić. Oczywiście strzelankę poprzedzała żmudna regulacja HU, a celowałem po przez replikę HVS którą również nie co musiałem ustawiać. Tryb trzystrzałowy bardzo przypadł mi do gustu, jest bardzo praktyczny i to na każdym dystanse.

Reasumując beryl moje oczekiwania spełnia w pełni, zwłaszcza że swoje osiągi ma już jako stok. W brew hejtowaniu co niektórych uważam, że replika, zwłaszcza po założeniu górnej szyny picatynny i HVSa wygląda po prostu zacnie :)

 

Na koniec jeszcze kilka słów o dodatkowych magazynkach od taktycznego, a dokładnie mid-capach. Po wzięciu do ręki od razu rzuca się ich solidne wykonanie. Ma się wrażenie, że są wykonane z jednolitego kawałka drewna. Niestety nigdy ich nie otworzymy by sprawdzić jak wyglądają od środka. Drugą rzeczą która się rzuca jest niestety okropny sposób połączenia ich z dwóch połówek. Z tyłu magazynka jest wręcz milimetrowej szerokości szpara... fuj. Oby w kolejnych partiach producent to naprawił. Stopki metalowej niestety nie ma choć to już mi tak bardzo nie przeszkadza, wystające koło zębate hi-capów bardziej mnie razi. Inną wadą jest to, że bez użycia pilnika nie da się dobrze założyć ich w gnieździe tak by zaskoczył zatrzask magazynka w replice. Bolec który z tyłu wystaje jest za duży i trzeba go podpiłować. Po za tym magazynki - tak jak hi-capy - są wymiarowane tak samo jak prawdziwe i posiadają skrzydełka do przytrzymywania naboi, to akurat bardzo miłe. Ogniem ciągłym wystrzelałem cały magazynek i nie było żadnego pustego strzału.

 

To by było na tyle, w razie wątpliwości pisać :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Chyba wiele zależy od modelu repliki. W moim stock'u w przypadku trybów ognia ciągłego i serii rozrzut jest bardzo duży. Może powodem jest użycie bateri 11,1 V, która daje ogromną szybkostrzelność, ale kosztem celności. Problem rozrzutu nie występuje w przypadku ognia pojedynczego

Edited by Jagumir
Link to post
Share on other sites

Ja mam zmienioną gumkę na czerwoną od MadBulla i używam batki 7.4. Wymiana gumki doszczelniła układ, rozrzut jest mniejszy, dostałem parę metrów więcej zasięgu i hopek lepiej reaguje na kalibrację. Jak dla mnie gumka jest jedynie do wymiany, ale to jak w każdej replice. Na maksymalnym zasięgu 7/10 idzie w sylwetkę także nie ma co narzekać.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kilka pytań:

1) Jezeli w GB siedzi SHS to SP140 Guardera powinno wytrzymać?

2) Jak z gumką, wymianiać na G&G?

3) Magazynki - czy jest opcja aby działay zwyczajne magi od AEG czy pasują tylko dedyki. Jeżeli nie pasują czy jest możliwość przerobienia zwykłych magów aby pasowały?

 

Zastanawiałem się między PKM i Berylem i chyba jednak zakupię kbk :icon_wink:

 

A i jeszcze jedno czy ta bateria bedzie pasować: http://taktyczny.com...500mah-20c.html

 

W mejlu mi odpisano że nie, i dowiedziałem się że pasuję tylko dedykowane li-po za 130zł :icon_wink:

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chavez - dobrze gadasz, miałem dokładnie to samo z magami. Również jestem zadowolony z pracy mechanizmu jak i osiągów repliki.

jakim - 3) pasują tylko dedyki, wchodzą głębiej niż normalny mag. nie ma sensu przerabiac zwykłych od ak, bo po co je psuć, nie wiadomo czy bedą w finalnej fazie przeróbki działać. dedykowane oprócz nadlewów są bdb.

a co do baterii, to jeżeli ma te same wymiary lub nawet mniejsze to wejdzie z pewnością.

Link to post
Share on other sites

Mam Beryla od kilku dni, posiadam stabilne 490 fps na 130 Ultimate - reszta stock. Replika wg mnie jest prawie idealna. Bardzo dobrze działa Hop-up, nie wspominam o zasięgu i skupieniu. Niedługo kupię ostrą skorupę na magi i kilka bajerów. Chcę przerobić hi-capa, w planach mam też przerobić tą ,,łódkę" na hop-up v,3 żeby była kompatybilna z Aresowskimi magami (dużo roboty nie będzie) ;)

Link to post
Share on other sites

Mam Beryla od kilku dni, posiadam stabilne 490 fps na 130 Ultimate - reszta stock. Replika wg mnie jest prawie idealna. Bardzo dobrze działa Hop-up, nie wspominam o zasięgu i skupieniu. Niedługo kupię ostrą skorupę na magi i kilka bajerów. Chcę przerobić hi-capa, w planach mam też przerobić tą ,,łódkę" na hop-up v,3 żeby była kompatybilna z Aresowskimi magami (dużo roboty nie będzie) :icon_wink:

:icon_eek2: 490fps na 130 ultimate ? Ożesz w morde, ja tak myślałem o lekkim tuningu (właśnie jakaś 130) w granicach 450 ale chyba zrobie to samo co Ty.

A na jakich kulach strzelasz przy tylu fps ? 0,28 (G&G) dadzą rade czy za lekkie ?

Edited by bastekkk
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...