Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybuchające granaty 40mm


Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To super że jest ktoś kto dba o bezpieczeństwo -my też tego nie zaniedbujemy -produkt jest na testach w Wojskowym Instytucie Technik Uzbrojenia i będzie miał certyfikat CE bezpieczeństwa- Ma już EAC . Arend - bez CE i ATRu nie dziwię się że zarekwirowali ci pirotechnikę :) :)

Poza tym jak ktoś komuś w buziaka zasunie z 500FPS z 4 metrów to też jest niebezpiecznie.Chyba bardziej niż z wybuchającego REAPERA

 

http://weekend-warriors.pl/viewtopic.php?f=31&t=10213

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Temat był żywy od dłuższego czasu, informacja o tym, że granaty są już dostępne w Poslce - gunfire, był wielkim zaskoczeniem. Co takiego się zmieniło, że było długo cicho w temacie a nagle granaty można nabyć od ręki?

O co chodzi w tym pytaniu?

Powstał popyt więc i z czasem pojawiła się podaż. Tak działa rynek.

Link to post
Share on other sites

Aż takich przebitek na cenie nie ma, żeby robić panikę ;)

 

Bardziej interesowałaby mnie ciągłość sprowadzania/produkowania tych granatów. Jeżeli się okaże, że ktoś zainwestuje w "x" łusek, a za 2 miesiące nikt nie będzie już robił/sprowadzał granatów, to... co? :)

Link to post
Share on other sites

Dla ciekawskich i zainteresowanych.

 

Poszła fama, że można ich używać z GP-25 (opis na gunfire). Otóż nie - granaty nie współgrają z GP-25 od Boyi.

 

Pisałem do nich czy będą robić łuski pasujące pod WOG-25 - dostałem w odpowiedzi, że "No sir, there's not enough market for it yet."

Odnośnie "widziałem jak ktos na yt strzelał z gp-25 z tych granatów" - "You can use only madbull compatible launchers with our shells."

Link to post
Share on other sites

dziwi mnie nieco polityka producenta; toż gdyby łuski były tanie to więcej granatów by szło ;)

 

ale mam pytanie do obczajonych w tych "wybuchowych" klimatach kolegów.....

czy da się takową łuskę nabić co2 lub hp?

i nie chodzi o jakąś moc masakryczną. Zasięg zapewnia ruch obrotowy. btw; w paintballu jest taka kulka "snajperska" z czymś na rodzaj brzechwy/płetwy z wykończeniami które wymuszają obrót w gładkiej lufie- fps o dziwo sie zmniejsza co zwieksza zasięg.

bardziej chodzi o możliwość użycia w zimie/chłodnym rankiem itd. tutaj co2 też się nie sprawdzi.

 

olać uszczelki, ich zużycie... to nie jest problem.

Link to post
Share on other sites

Po konstrukcji wewnętrznej stwierdzam że się da. Bo mechanika zaworu jest taka jak w granacie MadBull XMPB4 i pochodnych od niego. jest to granat z jedną lufą średnicy około 17mm. Strzelaliśmy z granatu tego typu przy ciśnieniu 700 psi nabijane z reduktora MadBulla na kapsułki co2. Przy regularnym stosowaniu sylikonu co 10/20 strzałów nie ma aż takiego problemu z uszczelkami. A i opór stawiany przez zawór nie wzrasta drastycznie. Sądzę więc że i z tym będzie podobnie. Potwierdzę jak będę miał w ręku i przestrzelam.

Edited by warriorwarehouses
Link to post
Share on other sites

Pożyczałem jednemu ze sklepów w Warszawie swój granatnik XM203L Madbulla do testów, bo jak chcieli spróbować ze zwykłym m203 Boya to okazało się, że tam jakoś zbijak jest za duży względem spłonki granatu, czy jakoś tak. Z moim granatnikiem wszystko działało. Ciekawe czy wersja short zmieści całą łuskę z pociskiem?

Testy pokazali mi na filmach - ze zwykłego greengazu zasięg na wprost oceniali na 35 - 40m, zasięg lobem niewielkim na 60m, a trochę większym szacowali na 90m.

Łuski podobno można nabijać CO2, ale jeżeli na gg i tak dobrze latają, to może nie trzeba :)

Link to post
Share on other sites

W jednym z filmów traktującym o TAG który oglądałem autor stwierdza że lufa jest z tworzywa, była to szybka prezentacja świeżego zakupu, natomiast w innym filmiku w tle na stole leżała połamana lufa od łuski autor poruszał kwestie ergonomii różnych typów granatników. Ale mnie zastanowiło połączenie tych dwóch informacji i pojawiło się pytanie czy lufy będą dostępne jako element zamienny?

 

https://www.youtube.com/watch?v=hLAs6Hor3ts Pękniętą lufę widać w prawy dolnym rogu kadru.

Edited by gosci
Link to post
Share on other sites

Cena samej łuski, a i granatów pozytywnie mnie zaskoczyła. Aktualnie poważnie się zastanawiam czy opłaca się pakować w kolejnego Madbulla, czy ostrzyć zęby na TAGi.

Niech no tylko pojawią się dymne. :icon_razz:

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Moja opinia jest chyba jak większości maniaków : Super ale dla wybranych .

Daje to spore możliwości choćby dla pozorowania ataku moździerzowego czy artylerii na milsimach czy larpach , nawet zwalczanie pojazdów za pomocą i ręcznych wyrzutni , granatników , czy modele dział szeroko używane na rekonstrukcjach mogą się teraz pojawić na większych imprezach co dało by niesamowitą frajdę i podniesienie realizmu , niestety pojawia się kwestia dostania czymś takim w twarz lub w głowę , choć prawda jest też taka że od lat używa się pirotechniki i często w nieodpowiednich rękach wrzucając ja do pomieszczenia i tak ktoś na pewno kiedyś dostał..

Kolejna kwestia użycie takiej zabawki np w lato w terenie gdzie łatwo o pożar .. Ehm. Myślę że szybko by szło wykurzyć strzelców wyborowych i zwiadowców z różnych pól , podpalając je , ale co to za zabawa jak ktoś po imprezie jedzie do szpitala z poparzeniami ?

Osobiście uważam to za ciekawą zabawkę którą trzeba po prostu zaadaptować na polskie warunki .

Niech mi ktoś jeszcze wytłumaczy bo mocno się pogubiłem -

Jedna łuska kosztuje 279 zł - jest wielorazowa , zaś oprócz niej musimy kupić 10 pocisków za 299 zł ?

Czytając wątek

warriorwarehouses

 

umieścił filmik z samoróbką - jak wygląda rozwiązanie sprawy z zapalnikiem uderzeniowym , z tego co napisałeś całość (łuska+ładunek) jest waszej konstrukcji ? Jeżeli byś mógł przybliż mi sprawę - może być nawet na pw.

Link to post
Share on other sites

@ Tymbark

Główną przyczyną zapaleń suchej trawy / ściółki są granaty dymne gdzie masz długotrwały płomień podczas pracy granatu.

Jeszcze nie widziałem by rozprysk lub huk zapalił trawę.

Co do bezpieczeństwa - gdzieś po jutubie krąży film jak człowiek przyjmuje granat na klatę i plecy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...