Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FN FAL [ZL]


Recommended Posts

Po przejściowych problemach z kontem mogę pisać jako ja...

Czy któryś z was coś wie na temat firmy ZL? Gdzieś obiło mi się o uszy że to podobno JG :zastanawia:

Jak z magazynkami do Fala? jaka cena i gdzie odstać?

Będę wdzięczny za pomoc

 

P.S przepraszam za problemy związane z moim kontem (nie moje posty w dniach 12.09-24.09 tego roku)

Link to post
Share on other sites

Czesc.

Mam Fal'a z firmy ZL a dokładnie DSA SA 58 ... kupiłem go z Gunfire.pl koszt jakieś nie całe 800 PLN.

Dobre wykonanie ( full metal) , Gearbox v.3 , 420 fps.

Polecam, bo jest bardzo celny i ma zasięg skuteczy ok. 50 M.

 

PS.

Nie jest to JG, przez chwilkę była taka informacja na Gunfire.pl ale okazało sie że to pomyłka. :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

To kolego podaj jakiegoś linka do tych magów - chętnie nabędę. Mam FALa King Armsa i powiem, że z magami nie jest wesoło - za low capa krzyczą 89plnów, a za hi capa 105 chyba. Szukałem jakiś zamienników i też lipa. W gunfire jeszcze nic nie mają (byłem pytać, trzymałem to FAlowe "coś" w rękach) i nie widzą czy/kiedy będzie. A w porównaniu do KA produkt z Gunfire to tandeta. Może i nieźle wykonany, ale jakiś taki odpychający, przynajmniej mnie.

Link to post
Share on other sites

Jestem ogromnym fanem tego karabinu i wg. mnie produkt oferowany przez Gunfire to taka nazwijmy "podróbka" FALa - najbardziej odpychają RISy na górze, muszka i szczerbinka w jakimś innym kolorze oraz kurek odpinający magazynek z jakimś kółeczkiem - dla mnie wygląda to jak chińczyk do sprzedaży na odpust żeby nie trzeba było płacić za wykorzystanie wzoru. Jak już wspomniałem to tylko moje zdanie, ale podparte na doświadczeniach empirycznych - mam KA, "macałem" ZL. Fakt, fajnie by było założyć na FAL jakieś koli, ale gdy go projektowano w 1948 (początek prac projektowych) o kolimatorach nikt nie słyszał, choć może dałoby się domontować jakiś "jaskółczy ogon" jak do AK, to na RISa na tak klasycznym wzorze jakim jest FAL nigdy bym się nie zdecydował.

Bardzo podoba mi się ta składana kolba z wersji OWS, bo taki FAL mi się marzył, niestety w Polsce nikt takowego nie sprzedaje, a WGC Shopie jest już niedostępny :-(

Link to post
Share on other sites

Tyle że replika od ZL i tak samo jak CA to repliki amerykańskiej wesji fal-a od DSA i na pierwszy rzut oka wyglądają poza oznaczeniami jak te ostre :

 

z tego co gdzieś tam wyczytałem to CA od KA różni się konstrukcją maga , a magi CA widziałem chyba w Capri po 70 (midy)

Link to post
Share on other sites
najbardziej odpychają RISy na górze, muszka i szczerbinka w jakimś innym kolorze oraz kurek odpinający magazynek z jakimś kółeczkiem

 

Znam wersję CA i ma dokładnie te same elementy. ZL na 100 procent skopiował CA.

 

Sulam ma racje - niepotrzebnie porównujesz tę replikę do Fala, bo to jest DSA (w CA mamy nawet oryginalne oznaczenia amerykańskiej fabryki).

 

Czy w chińczyku działa bolt catch?

Link to post
Share on other sites

To kolego podaj jakiegoś linka do tych magów - chętnie nabędę. Mam FALa King Armsa i powiem, że z magami nie jest wesoło - za low capa krzyczą 89plnów, a za hi capa 105 chyba. Szukałem jakiś zamienników i też lipa. W gunfire jeszcze nic nie mają (byłem pytać, trzymałem to FAlowe "coś" w rękach) i nie widzą czy/kiedy będzie. A w porównaniu do KA produkt z Gunfire to tandeta. Może i nieźle wykonany, ale jakiś taki odpychający, przynajmniej mnie.

Proponuję zerknąć w temat o FALu z KA, tam się dowiesz, że pasują tylko i wyłącznie magi od FALa z KA. Jak poczytasz dokładnie ten temat i temat o replice SA z CA, którego ten ZL jest kopią, to się dowiesz dlaczego przy nich FAL z KA jest kupą.

Tak mam FALa z KA, a moja Żona ma SA i mam jeszcze L1A1 też z KA i jest on o niebo lepiej wykonany od ich FALa, choć też się do CA nie umywa. Jak chinole dobrze skopiowali CA (o co nie jest trudno w ich przypadku, bo pewnie po drugiej stronie rzeki w podobnej dżonce to klepią) to nawet nie porównuj KA do tego chińczyka. A sam jak będę miał okazję to obmacam sobie ten chiński wynalazek.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja miałem okazję pomacać to od ZL i powiem, że byłem zaskoczony. Gdyby nie oznaczenia (a w sumie to ich brak) mógłbym stwierdzić, że to CA. Jedynym co moim zdaniem się różniło, to jakość elementów z ABS - to nie jest ten co w CA. Spasowanie elementów jak na chińczyka - bardzo dobre.

 

Jednak powtórzę pytanko, czy ktoś wie cokolwiek o magach do niego innych niż te od CA?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Skorzystałem z promocji jaką oferuje Zbrojownia i zakupiłem wersję OSW. Co tu dużo mówić, karabin jak karabin. Na pierwszy rzut oka wygląda tanio, widać różnicę w jakości choćby powłoki body oraz kolby. Ris jest przyjemnie matowy i bardzo ładnie wykonany. Kolba ma luz w pozycji rozłożonej i złożonej, niby to minus, ale w moim galilu niby high-end, super cnc King arms był większy...

Ogólne spasowanie oceniam jako bardzo dobre, luzów w kolbie pozbyłem się w 30 minut. Nie wiem jak kolba jest montowana z korpusem, możliwe, że będę się czaił na jakąś oryginalną DSA. Replika ma w stocku ok 420fps. Zamówiłem karabin razem z wymianą gumki, dystansera i lufy na preckę guarder 6.02mm. Po wymianie lufy replika pokazała na chrono w zbrojowni średnio 465fps. Jak na stocka z wymienioną lufą to naprawdę dobry rezultat.

Karabin zakupiłem ponieważ chciałem coś co nie jest kolejną emką, lub setnym ak. Lubie rzadko spotykane repliki, a fal w tej amerykańskiej wersji wygląda bardzo ciekawie. Karabin posiada bardzo głośny i mocny boltcatch. Zwalniacz bolta chodzi dość ciężko i jest wykonany solidnie. Magazynek wchodzi bardzo łatwo, gniazdo posiada tak jakby wbudowanego magwella z prawej strony korpusu który ułatwia szybką zmianę magazynka. Hicap siedzi bardzo pewnie, sam nie wypada, podaje bardzo dobrze(bo to hicap:P). Puszka na baterię spełnia swoją funkcję, mieści stockową baterię razem z kablami.

Kończąc tą reckę "na gorąco" mogę szczerze polecić karabin jak również sklep i serwis jakim jest Zbrojownia.

Apel do firmy ZL: Poproszę o midy lub low capy.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Trzymając się tej wersji (DSA58 OSW-składana kolba),próbował ktoś "upchnąć" baterię w chwyt?Bo co prawda nie mam tej repliki,ale poważnie zastanawiam się nad jej kupnem-przy czym po prostu puchy NIE ZDZIERŻĘ...Jeśli to w miarę wierna kopia CA,to może da się upchnąć LI-PO,jak na tym filmie http://www.youtube.com/watch?v=DFmZ6OjJPb8

Link to post
Share on other sites

Trzeba jeszcze dodać, że odkręcanie i przykręcanie tych szyn wyrobi gwinty, może w CA to nie problem ale w kopii bardzo możliwe.

Baterię mam w pq, wchodzi lipo 1800mah 25C 7.4v. Pierwszą rzecz którą zrobiłem to wyeliminowałem przedłużkę kabli która jest dodawana do repliki. Nie mieściły się kable+przedłużka+kable od baterii w puszcze, a nie chciałem ich ugniatać.

Co do samej puszki to przerobiłem ją trochę w środku, teraz jest troszkę więcej miejsca.

Puszka sama na pewno się nie rozleci, ma metalowe mocowanie do szyn i trzyma się bardzo solidnie. Wiadomo jak będziemy chcieli ją zepsuć to ją zepsujemy:)

Ogółem z karabinka jestem zadowolony, jest bardzo ciężki (w wersji osw). Z długim magazynkiem, baterią, celownikiem, chwytem przednim, przedłużką lufy i tłumikiem będzie ok 5kg. Jedyny mankament dla mnie to podczas zmiany z auto na semi bardzo łatwo można dojechać na safe:). W drugą stronę jest przyjemny opór i "klik".

Co do rzeczy które poprawiłem/dorobiłem/zmieniłem:

Usztywniłem kolbę, wymieniłem sprężynę w zawiasie. Ten zabieg w znacznym stopniu wyeliminował luz kolby.

Śruby regulujące przeziernik w moim egzemplarzu nie były jednakowe- nie dało się ustawić przyrządów w ludzki sposób. Musiałem dorobić podkładkę pod dłuższą śrubę. Regulacja wróciła.

Dorobiłem klucz regulujący muszkę z grubego żelaznego prl'owskiego spinacza.

Jak na razie problemów brak.

Nath to co podałeś w linku gunnera to właśnie ZL- widać nr seryjny .

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kupiłem ten karabinek od kolegi Own'a, mogę gorąco polecić, w środku nie grzebałem i nie będę na razie, bo 465fps wystarcza jak na boczniaka, jak nie będzie wystarczało to poleci sp140, wykonanie bardzo mi się podoba, różne odcienie poszczególnych części repliki robią w moim mniemaniu bardzo dobre wrażenie, karabin jest koszerny i chamski, a wykonanie śmiałbym porównać do podobnego w charakterze l85a od Army, nie ma tyle stali co tam, ale też robi wrażenie.

 

Jedno co mnie intryguje to taki bubel przy kolbie, szkoda, że nie jest to zwalniacz sprężyny, było by za dobrze;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No coż, to i parę słów ode mnie, użytkownika FAL Rifle CA i FAL OSW ZL.

 

Generalnie z zewnątrz bardzo udana kopia. Serwisant twierdzi, że przy porównaniu pewne elementy mają minimalne luzy, ale drobnostka.

Największy z nich, to gibająca kolba. Nie na mocowaniu z body, na ruchomym ramieniu. Muszę sprawdzić, czy patentem Owna czegoś nie zdziałam.

 

Problemy jakie się dotąd pojawiły:

- puszka to szajs. Bardzo słaby plastik, zatrzaski zamknięcia wyłamały się już przy próbie otwarcia puszki.

- magazynki oc CA (low-capy) podają jak najbardziej (wiem, ze czekaliście na tę informację). Oczywiście podają gorzej, w CA zostaje 1-2 kulki albo i w ogóle, w ZL zostaje więcej.

- NAJWIĘKSZY PROBLEM - replika nagle przestała strzelać, po chwili strzelała, znów przestała - WTF? Stopiła się kostka, wcale nie używałem jakiejś wypaśnej baterii, była to albo ta strockowa, albo zamiennie inna ale też 8,4V. Czyli - kostki wadliwe wsadzają, stalowy trzpień się rozgrzewa i kicha.

- POTENCJALNY PROBLEM - to bold-catch, będący w CA największą wadą. Jego kosntrukcja jest taka, że musi, po prostu musi pierdyknąć prędzej, czy później. Z tego co obserwuję, ZL idealnie niemal skopiowało CA, więc śmiem twierdzić, że ten sam problem w niej w końcu się pojawi.

 

Poza tym, fajna. Ciężka, fakt. Ale miodna i nie wygląda jak 80% replik na strzelankach. A jak ktoś lubi długie, tez można z niej zrobić szturmowy para-wyborowy - tłumik, dwójnóg i heja!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...