Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zaczynam przygodę z ASG


Recommended Posts

Witam,

własnie chciałbym zacząć "przygodę" z ASG no ale jak każdy początkujący nie mam za bardzo o tym pojęcia, ale liczę na pomoc weteranów.

Na początku nie chce wkładać tam dużej sumy pieniędzy ponieważ nie mam tyle kasy, ale z czasem chcę tuningować sprzęt itp.

1. Upatrzyłem sobie na początek taki karabin: http://gunfire.pl/product-pol-1152195583-Replika-karabinu-M14-CM032.html ale nie wiem czy to dobry wybór.

2. Czy jest to dobry materiał na karabin szturmowy?

3. Czy ten karabin to dobra baza pod tuning ?

4. Czy można do niego podłączyć szynę R.I.S pod jakiś kolimator itp.

5. Co można w nim zmienić i jakie to są koszty?

6. Czy można wymienić korpus na drewniany (nie drewnopodobny, ABS) ?

Jeżeli popełniłem jakieś błędy ortograficzne itp. to bardzo przepraszam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Z czasem będę rozwijał ten wątek kiedy pojawią się nowe pytania a ja będę chał znać na nie odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

1.W sumie całkiem OK replika,ale jakość wykonania części wew i zew nie porywa.

2.Nie

3.Nie,ta replika ma tak badziewne części że jak ruszysz jedną to reszta się posypie,poza tym są bardzo ciężko dostępne części do tego modelu.Podsumowując twoje pytanie "Nie rusz gówna nie będzie śmierdziało".

4.Można,ale koszt takiej szyny to połowa wartości repliki chyba że sam coś wykombinujesz chałupniczymi metodami.

5.Co najwyżej możesz wstawić precję i jakąś gumkę (Systema,G&G,Guarder).Koszt Lufa 150-170zł Gumka 30-40zł

6.Podobna odp jak do pytania 4,koszt takiego drewna (nie jestem pewien czy nadal do dostania w PL) wynosił jakieś 300-400zł więc tyle co replika.

Link to post
Share on other sites

Czemu? Moim zdanie to bardzo dobra replika. Miałem styczność z dwoma 14stkami Cymy i powiem, że byłem mile zaskoczony wykończeniem jak i osiągami w tej półce cenowej.

 

 

Czyli na 100% nie widziałeś nigdy żadnej innej m14, a i wątpię, byś widział serię RK (ta sama półka cenowa). M14 Cymy może wygrywać wykonaniem co najwyżej z CM.028 i serią MP5 od JG.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak. Na pewno za tą cenę można mieć coś lepszego, ale jak ktoś lubi M14 to Cymka jest OK. Wiadomo, że za tą enę to lepiej kupić np. CM.003, RK01, lub Cm.028 z preclufą i gumką, czy nawet 0.45, ale nie każdy lubu Giety, lub Kałasznikovy, a są to najbardziej popularne repliki.

Link to post
Share on other sites

1. Replika jest jak najbardziej w porządku. Odsyłam do wątku jej poświęconemu.

2. Nie bardzo. Poza dobrymi osiągami przy niskich FPSach, ta replika nie oferuje zbyt wiele. Jest duża, ma stosunkowo trudne do znalezienia w sklepach magazynki, a jeśli skończy Ci się amunicja w magu, to mało kto Ci rzuci zapasowy.

3. Tak, niestety części są bardzo trudno dostępne.

4. Tak, jednak standardowe montaże od Cymy są bardzo wysokie, przez co niezbyt komfortowe. Inne montaże są natomiast dość drogie.

5. Ponownie odsyłam do wątku poświęconemu tej replice.

6. Tak, ale jego cena wynosi drugie tyle co cena repliki.

 

Ogólnie poczytaj więcej zanim napiszesz. W różnych działach masz wiele przyklejonych wątków, które mogą okazać się bardzo przydatne przy podejmowaniu decyzji.

 

Ogólnie paroma słowami - replika nie jest zła, ale w tej cenie znajdziesz kilka innych propozycji, lepiej nadających się na szturmówkę, takich jak niektóre AK od Cymy czy Boyi'a.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie,

Zawiodłem się bo myślałem ze te M14 to będzie super karabin no, ale jeżeli nie to mam kolejne propozycje.

Teraz jestem otwarty na wasze propozycje a także podniosłem półkę cenową. Jeżeli macie jakieś propozycje co do karabinu to już z góry mówię że nie lobię AK.

Na samym początku spodobał m się ten: http://gunfire.pl/product-pol-1152191761-AGM-034.html no ale nie wiem.

Następnie: http://gunfire.pl/product-pol-1152193438-M15-A4-Sportline.html lub http://gunfire.pl/product-pol-1152193705-JG-MC51.html

No i na koniec takie coś: http://gunfire.pl/product-pol-1152189528-JG0448A.html lub http://gunfire.pl/product-pol-1152189980-AVG-A1.html.

Wiem ze to są całkowicie inne karabiny no ale jeżeli nie to M14 to teraz mogę "kombinować" z modelami. Jeżeli chodzi o tego AVG to wolałbym dołożyć do markowego od CA ale z tego co widzę to tam chyba by nie szło zamontować innego kolimatora. a co myślicie o tym G3? dobry, nie dobry? Mi się wydaje ze on jest jednak trochę za krótki jak na strzelanie w lesie . poczekam jednak na wasze wypowiedzi.

Z góry przepraszam za błędy jeżeli takowe się pojawiły i dziękuje za posty.

P.S LogaN sory ale nie mogę otworzyć twojego linka

Edited by Marcin4240p
Link to post
Share on other sites

O każdej z wymienionych replik masz długi wątek w zbrojowni. Miałem Auga, jego zaletą jest gearbox v.3, ale wadą kosntrukcja korpusu, który u mnie trzeszczał, a z czasem się wyrobił i komora hop up łapała nieszczelności. G3 i jego mutacje to przyzwoita replika, ale w środku jest gearbox v.2, który wymaga większych inwestycji w tuning. Emki AGM odpuściłbym na wstępnie, bo to niemal pewne kłopoty. Emki PJ są lepsze, ale też nie są idealne. Sportline też nie cieszy się dobrą opinią.

 

Chińczycy robią bardzo dobre G36 - polecam Cymę i JG. Miałem też Siga 552 JG i byłem również zadowolony. Obie repliki mają gearbox v.3, który nie sprawia większych problemów i lubi tuning.

Link to post
Share on other sites

 

Z G36 bierz wersję "C" od Cymy, jedyna w miarę wyglądająca, z dobrymi osiągami w stosunku do swojej ceny, M14 jest fajne, ale ciężkie i długie. To g36 od "HK" sobie odpuść bo nie jest to nic innego jak rebrand jg z oznaczeniami.

Link to post
Share on other sites

Z G36 bierz wersję "C" od Cymy, jedyna w miarę wyglądająca, z dobrymi osiągami w stosunku do swojej ceny, M14 jest fajne, ale ciężkie i długie. To g36 od "HK" sobie odpuść bo nie jest to nic innego jak rebrand jg z oznaczeniami.

 

Jak coś to Cyma robi tylko G36 C ,przynajmniej na razie. To G36 H&K nie wygląda mi na "rebrand" JG. Waży 1,6kg ponad i ma moc 0,5J tylko. Chyba,że pomyliłeś z G36 z GFC GUNS.

 

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/109273-cyma-g36c-cm003/ tutaj 12 stron o tej replice. Sam zamierzam kupić jak tylko będzie dostępna :)

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

No to okey LogaN.

Więc tak, przypuśćmy ze zakupie te G36C od Cymy. Co muszę wymienić żeby był on jeszcze lepszy i jakie to są koszta ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

No to okey LogaN.

Więc tak, przypuśćmy ze zakupie te G36C od Cymy. Co muszę wymienić żeby był on jeszcze lepszy i jakie to są koszta ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...