Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam chciałbym się dowiedzieć czegokolwiek o kamizelce Pattern 83. Na allegro jest tego sporo i w niezłej cenie poza tym strasznie mi sie podoba ale czytałem rozne opinie o tej kamizelce (najczęściej złe) i sam nie wiem czy ona jest dobra (ta kamizelka;p). Może ktoś miał z nią doczynienia i mógłby co nie co o niej powiedzieć? z góry dziękuje

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja powiem że wręcz przeciwnie, przynajmniej mój egzemplarz bardzo dobry. Zależy do czego chcesz używać. Jest ładowna, ma kieszeń od-biedy-na-camelbaka, która mieści nawet te duże po 3-4 litry, magazynków wchodzi w sam raz dla nowego gracza, są 2 duże kieszenie na manierki / kanapki taktyczne / co tam chcesz, oraz ma ona ukrytą kieszeń której świetnie używa się jako kabury na mniejsze klamki. Szycie- moja rozpadła się po roku użytkowania, podczas bardzo hardcorowego treningu. Tzn rozpadła- jedna ładownica (ta duża) zaczęła się pruć, a ja ją po prostu oderwałem. Ale to dość częste i na jej miejsce można doszyć np kaburę co osobiście polecam. Jak na 60zł które za nią dałem- całkiem dobrze. Co dla mnie było dodatkową zaletą- jest ona bardzo tania i we flecktarnie (rzadkie połączenie poza oryginalnym niemieckim oporządzeniem).

 

Wady-

- Brak modularności, tzn nie przesuniesz i nie dodasz ładownic bez prucia/szycia.

- Mimo wszystko jakość uszycia odbiega od markowych drogich kamizelek

- Do dziś nie wiem po co są dodatkowe paski przy camelbaku

 

Zalety (moim oczywiście zdaniem)

- kamizelka pozwala zabrać ze sobą dodatkowe części umundurowania, apteczkę, inne duże ładunki bez inwestowania w nią dodatkowej kasy

- cena

- miękkie wkłady na "szelkach" przez co kamizelkę nawet wypchaną kamieniami (serio) nosi się bez siniaków na ramionach

- nie powoduje nadmiernego pocenia się, co jest domeną wszelkich plate carrierów

 

 

jak coś sobie przypomne to dopiszę, ale polecam tą kamizelkę o ile nie zamierzasz chodzic w niej całe życie

Link to post
Share on other sites

No chyba, że zainteresujesz się jej wersją zmodernizowaną :)

 

PATTERN 2010 - HYBRYDA słynnego PATTERN 83 i BEAR II ( NFM ) .

 

Zbudowany na siatce Heatcoat. Przód Cordura' date=' System MOLLE, pełna regulacja wzrostu jak i obwodu. regulacja obwodu za pomocą specjalnej listwy mocowanej za pomocą palsów, oraz shockcordu.

Płaskie kieszenie w cześciach przednich. Plecy przygotowane pod Hydration pack. przody przyszyte na stale z plecami.

 

th_pattern201010.jpgth_pattern20109.jpgth_pattern20108.jpgth_pattern20107.jpgth_pattern20106.jpg

th_pattern20105.jpgth_pattern20104.jpgth_pattern20103.jpgth_pattern20102.jpgth_pattern20101.jpg

 

http://nic.konto.avx.pl/kamizelki/viewtopic.php?t=479&postdays=0&postorder=asc&start=60

Link to post
Share on other sites

@Lesio

Przypuszczam, że może to być sprawa odmiennej budowy klatki piersiowej ;)

 

A co do Patterna, to według mnie szkoda kasy na syf. Lepiej kupić raz ale na lata - dozbieraj do czegoś modułowego, po raz kolejny zachwalę stosunek ceny do jakości produktów oferowanych przez prywatnych krawców taktycznych :)

Link to post
Share on other sites

@Lesio

Przypuszczam, że może to być sprawa odmiennej budowy klatki piersiowej ;)

 

A niby chicoma stanikiem wołają. :P

 

Autor nie napisał co chce przenosić w kamizelce, a znając "potrzeby" nowych - jednego hi capa, baterię, ładowarkę (tak, widziałem takich), kanapkę i komórkę. A do tego wystarczą kieszenie bluzy+spodni+pas LC (na allegro używki po dyszce) z ładownicą do M16.

Link to post
Share on other sites

Ja natomiast poprę minus25. Zakupiłem Pattera w flacu na samym początku zabawy w ASG. Kamizelka w miarę pojemna, z „pojemnikiem na wodę” na plecach. Kieszenie w zależności kto co nosi ale jednak zawsze się upcha, nawet niestandardowe magazynki do G36. Gdyby nie to że sam powoli zbieram rzeczy w S95 to pewnie nadal bym jej używał (same pasoszelki są za grosze ale już dodatkowe ładownice, komfotpady itp. to równowartość paru stów).

Wiele osób (nie obrażając innych użytkowników) po prostu uważa że jeśli coś nie kosztuje xxx zł to nie jest warte zakupu. Pattera można już kupić za 50/60zł a każda inna kamizelka jest od 120zł w górę co daje przebitkę 100%. Chest-rigi są od 40zł ale maja o wiele mniejszą pojemność (ładownice + jedna kieszeń). Na niedzielne manewry kiedy w miesiącu użyjesz 4/5 razy to wybór w sam raz, a zaoszczędzoną kasę wydaj na pmr czy ochronę oczu.

PS: Pisze to bo podejrzewam że zaczynasz zabawę z ASG i będziesz chodził w niedziele na strzelani. Jeśli na to miast myślisz poważnie o ASG, będziesz dużo czasu spędzał w takowej kamizelce to rzeczywiście się zastanów się nad czymś innym ale zarazem droższym.

Link to post
Share on other sites
Wiele osób (nie obrażając innych użytkowników) po prostu uważa że jeśli coś nie kosztuje xxx zł to nie jest warte zakupu. Pattera można już kupić za 50/60zł a każda inna kamizelka jest od 120zł w górę co daje przebitkę 100%.

 

Może dlatego, że jeśli ktoś na wstępie zaznacza, że nie ma na to jakiejś wielkiej kwoty, to lepiej, żeby kupił raz, a dobrze w myśl zasady "oszczędny płaci dwa razy"?

Link to post
Share on other sites

Większość ludzi polecających Patterna, to ludzie, którzy nie mieli żadnej innej kamizelki.;p

 

Pattern to badziewie. Starcza na jakiś czas na sobotnie nawalanki (o ile nie trzeba w nim za długo biegać), jeżeli jedyną rzeczą, którą trzeba w nim przenosić jest czerwona szmata. Miałem, stosowałem, nie polecę nigdy, nie polecę nikomu. Chyba że komuś, kogo bardzo nie lubię.

 

Najlepszym argumentem przeciwko Patternowi jest to, że nawet jego najbardziej zażarci obrońcy po pewnym czasie zaczynają kombinować, gdzie by tu poprzeszywać te kieszenie.;p

Link to post
Share on other sites

Panowie nie przesadzajmy.

pattern 83 był projektowany dla armii RPA. Potem używał do ADF (Australian defecne force) i w niewielkich ilościach NZDF (nowozelandzie siły zbrojne), gdzieś słyszałem ,że również SAS i ogólnie armia brytyjska (podobno)>

Po co tyle kieszeni? Ano jak wiadomo w RPA mamy głównie pustynie więc dużo wody. Cóż cały czas się zastanawiam jak oni magi tam upychali (ich główna broń to klon galila) więc to mnie ciekawi.

Ja miałem odkupioną od kolegi (zdaje się australijska) gdyby nie to że używam AK i generalnie zacząłem zmieniać sprzęt ,to bym jej dalej nie puścił...

Owszem ładownice to problem ,ale ta kamizelka nie jest modułowa i jest dość stara więc jak na owe czasy nie była zła.

Uprzedzam pytania. Tak miałem w niej okazję latać na obozach po 24h. Bez problemu zastępowała cały niezbędny sprzęt na dobę. (nie liczę śpiwora i karimaty bo da się bez nich przeżyć)

Skoro używało jej cztery armie to coś w tym jest, ale nie jest to szczyt i nie jest jakaś zaje**sta. Głównie przez swoje lata.

natomiast znacznie lepszym pomysłem (chociaż droższym) były by paso-szelki od miwo albo (znaczenie tańszy) system szelek soldate 95'

Ale to już twoja decyzja.

Link to post
Share on other sites

no dobra. może nie tylko. tak mniej więcej w 50% co nie zmienia faktu że potrafi być tam gorąco. Choć racja klimatycznie w niektórych miejscach bardziej Australia, a w innych jungla mniej więcej.

Co nie zmienia faktu że była używana

Edited by Andej
Link to post
Share on other sites

Nie podlega dyskusji że modele szyte dla armii RPA czy nawet model który był testowany przez bundeswerę nie porównujmy do tego co można kupić za 50 zł u nas.

Mówimy raczej o zastosowaniu w niedzielnych strzelankach, zresztą podkreśliłem to w moim poprzednim poście. Jeżeli ktoś chce wydać 200zł to proszę bardzo, droga otwarta. Duży wybór kamizelek w sklepach jest.

Patter jest tani, i w tej cenie nie ma nic lepszego.

Pisze to jako osoba która jej uzywała. Zmieniam oporządzenie na S95 BW bo mam kase na to. Gdybym nie miał to bym pewnie przy niej został.

Link to post
Share on other sites

jesli chodzi o ASG to racja, zaczynam dopiero. W związku z tym ze cała kasa poszła na replikę, okularki i cały inny szpej, niewiele mi jej zostało a do pełni szczęścia potrzeba mi tylko kamizelki. także będzie trzeba to jeszcze przemyśleć. powiem tylko ze chociaż widziałem ją tylko na zdjęciu to spodobała mi sie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...