Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cyma AK74 031


Recommended Posts

A więc tak są 2-ie bardzo podobne do siebie repliki pod zwględem wyglądu jak i ceny, niewiem która lepsza:

BOIY

https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/rk-02-full_metal_boyi-2638.html

walory:

Każdy model z serii RK dzięki bardzo dobremu wykonaniu zewnętrznych części jest bardzo dobrą bazą do zbudowania "rasowej repliki".

wzmocnione części w mechanizmie AK to:

- kierunkowa głowica tłoka

- wzmocnione łożyska kulowe 7 mm

- sprężyna M125

- wzmocniona prowadnica sprężyny z łożyskowaniem,

która powoduje łatwiejszą pracę sprężyny i daje kilka fps-ów więcej

CYMA

https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_040_cm-1408.html

walory:

Bardzo dobre wykonanie części zewnętrznych idzie w parze z całkiem nowym mechanizmem.

Komora hop up jest już metalowa, a sam mechanizm to nowy wzmocniony szkielet gb ze stalowymi łożyskami ślizgowymi 7mm, wzmocnione stalowe zębatki, kierunkowa głowica tłoka która podnosi wydajność całego mechanizmu. Sprężyna 125 m/s plus zamontowana w tłoku aluminiowa tuleja która powoduje większe naprężenie sprężyn co przenosi się na większą siłę wystrzał w przypadku tego modelu 430 Fps). Wzmocniona prowadnica sprężyny z łożyskowaniem które powoduje łatwiejszą pracę sprężyny i daje kilka Fps-ów więcej.

 

No i co mi teraz powiecie? No ja osbiscie wziołbym BOIY-a ale na temat Cymy słyszałem wiele dobrych opinii.

Edited by Marcin4240p
Link to post
Share on other sites

Link wystarczył, jesteś jednym z setek nowych zadających to pytanie, odpowiedź padała tyleż samo razy, więc dla nas to nic nowego... Dziś przynajmniej raz już to pisałem, więc powtórzę się w skrócie:

 

- zależy Ci na wyglądzie/odwzorowaniu - Boyi

- zależy Ci tylko na osiągach - Cyma

- na obu - Boyi z GB z Cymy 040/045/048

 

GB z Boyi jest trochę gorszy od cymowego.

 

tyle.

Link to post
Share on other sites

Dodam, że Boyi całkiem ładnie strzela. Jeśli nie planujesz wystrzelić 50 tys. kul w ciągu roku, możesz wziąć Boyi. Jeśli to ma być replika do ciężkiej pracy (strzelania 1-2 razy w tygodniu), to brałbym jednak Cymę.

 

Osobiście uważam jednak, że airsoftowy AKS-74 nie jest najlepiej wyważony, lekka kolba powoduje, że front przeciąża replikę naprzód. Bardziej wygodnym wyborem jest AK-74 z drewnem lub replika AK-104/105.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...