Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jest to mój pierwszy post , także serdecznie was wszystkich witam ! :)

Już niedługo chciałem rozpocząć moją przygodę z Airsoftem , więc postanowiłem zrobić kilka pierwszych kroków .

 

Trochę poczytałem i myślę , że na początek dobrym wyborem byłyby :

 

https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_031-591.html lub https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_028-172.html

 

oraz : http://allegro.pl/gogle-taktyczne-ess-zestaw-od-1pln-bcm-31-i1899991018.html lub inne od tego sprzedawcy , nie wiem które będą najlepsze .

 

Nie wybrałem jeszcze munduru , bo narazie nie planuję go kupować , a jeszcze zapewne urosnę , jednak moglibyście mnie naprowadzić gdzie najlepiej szukać tych mundurów ?

 

Pozdrawiam

Maslanek

Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

A jakiś konkretny kamuflaż Cię interesuje?

 

Niekiedy warto się rozejrzeć po militarnych sklepikach w mieście - ceny niekiedy mają bardzo podobne do sklepów internetowych, a w dodatku możesz przymierzyć by być pewnym czy coś pasuje.

Link to post
Share on other sites

Podbijam to co napisał LogaN.

 

Możesz też kupić mundur Flecktarn od ZielonejPantery - sprzedaje niektóre w zestawach, cena waha się, ale te 40zł max.

Jak strzelasz się w lesie - to będzie idealny, jak chcesz inny kamuflaż, to masz do wyboru np. wz.93, DPM, Marpat.

Link to post
Share on other sites

Wiesz LogaN , nad mundurem się jeszcze nie zastanawiałem , ale raczej Flecktran , do lasu .

Nie wiem nawet czy w moim miescie zabawnym znajdę taki sklep .

Wlasnie dexterkrak , myslalem co dla mnie bedzie lepsze , ale nie wiem jak to sprawdzic , musial bym kupic obydwa , ale to bez sensu .

A co z kałaszem ? Dobry czy jakis inny ?

Link to post
Share on other sites

Flecktarna można dostać niemal wszędzie i zawsze ;). Obstawiam, że i w Twoim mieście znajdzie się sklepik nim handlujący. A jeśli nie - to akurat jest to jeden z najtańszych dostępnych kamuflaży. Możesz śmiało zamówić z Allegro czy innych sklepów internetowych - w dobrym stanie, z demobilu - da się wyrwać komplet nawet w okolicach 30 złotych. Zerknij sobie do działu "Mundury i oporządzenie", jeśli chciałbyś poznać 'rozmiarówkę'.

 

Dla mnie również okulary są znacznie bardziej wygodne niż gogle.

 

Te kałachy z Cymy są jak najbardziej w porządku. Jeśli mógłbyś dołożyć 100-150 zł - możesz również wziąć pod uwagę serię RK z Boyi.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wybór między goglami a okularami może być trudny. Rada jest dość prosta: załóż na nos okulary i wyobraź sobie, że gogle są dużo bardziej niewygodne i parują :D.

 

Jak pójdziesz na strzelankę to na pewno ludziska pozwolą Ci przymierzyć różne modele zarówno gogli jak i okularów. To najlepsza metoda. Wybierzesz co dla Ciebie najwygodniejsze.

Link to post
Share on other sites

Tia. Flecktarna mona kupić naprawde tanio. To był mój pierwszy mundur. Kupiłem za 23zł spodnie, koszulę i kurtkę.Na dodatek całkiem nieżle maskuje w Polsce, gdyż był robiony z myślą o Niemczech, Niemcy są blisko Polski, więc teren mamy podobny.

Link to post
Share on other sites

Poszukam zatem u mnie , a jeśli nie to wezmę od ZielonejPantery :D

 

Logan , szukałem tych z Boyi'a i oto co mi się spodobało :

 

https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/bi-3681_full_metal_boyi-2635.html

 

https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/rk-05-full_metal_boyi-2627.html

 

Który byłby lepszy ? Na pierwszy rzut oka dla mnie bez różnicy , ale ja się jeszcze nie znam ; <

Link to post
Share on other sites

A nie lepiej kupić tego Flecka za 20-30zł, a potem kupić taki mundur dokładnie jaki się chcę? DPM jest 2 razy droższy, więc można zaoszczędzić na nowy mundur, no chyba, że mu nie zależy, że to ma być np. amerykański, bo tak będzie się stylizował, lub akurat brytyjski/holenderski DPM mu odpowiada. Ja to bym zbierał na Multicama, lub kupił odrazu wz.93.

Link to post
Share on other sites

Flecktarn w okresie jesiennym nie ma sobie równych. Wydaje mi się,że jako pierwszy mundur jest jak najbardziej w porządku. Tylko jedna rzecz, jeżeli masz zamiar kupić dodatkowy szpej typu kamizelka , ochraniacze , to kupuj coś w docelowym kamuflażu ,bo raczej mało osób zostaje przy flecktarnie.

Edited by Slingy
Link to post
Share on other sites

Flecktarn w okresie jesiennym nie ma sobie równych. Wydaje mi się,że jako pierwszy mundur jest jak najbardziej w porządku. Tylko jedna rzecz, jeżeli masz zamiar kupić dodatkowy szpej typu kamizelka , ochraniacze , to kupuj coś w docelowym kamuflażu ,bo raczej mało osób zostaje przy flecktarnie.

 

 

Albo oliwka...pasuje do wszystkiego ;)

Link to post
Share on other sites

Coś co jest do wszystkiego ,nie nadaje się do niczego ;) Jak dla mnie optymalnym rozwiązaniem jest Marpat/Flecktarn na jesień / wczesną wiosnę , Woodland i cała masa innych na lato. Oliwka spisze się w lato ,ale jakoś nie wyobrażam sobie zielonej plamy pomiędzy łysymi drzewami.

Link to post
Share on other sites

Bez przesady, jak nie umiesz użyć, to żaden kamuflaż nie pomoże. We fleku należy raczej trzymać się cieni, współczesne kamuflaże, nawet uchodzące za "dobre na jesienne kolory" raczej są przystosowane albo do działania w oświetleniu albo do przemieszczania się w plamach światła i cienia na zmianę (jak w każdym lesie w końcu). nie możemy jednak zapominać, że realia ASG róznia się od realiów prawdziwego pola walki. A mundurów uzywamy przecież projektowanych pod realne pole walki a nie airsoftowe.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...