Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Metal vs Abs


Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak pomyślisz, to sam na to wpadniesz. Chyba, że naprawdę łykasz bajki o magicznym plastiku ICSa, którego się kule nie imają, i o chińskich metalach pękających od patrzenia.

 

Ale prawda jest taka, że wytrzymałość to rzecz względna. Dobry ABS jest sprężysty i wytrzyma większe naprężenia, niż np. znal cymy. Musisz też rozróżnić pojęcia - ABS to ABS, a zabawkowy plastik to zabawkowy plastik. Tak samo z metalem. I stal jest metalem, i aluminium, i znal jest stopem METALI, a różnica jest kolosalna.

Link to post
Share on other sites

Ale prawda jest taka, że wytrzymałość to rzecz względna

jezeli bierzesz wpolczynnik wytrzymalosci do masy, to towrzywa sztuczne wygrywaja

 

.

Dobry ABS jest sprężysty i wytrzyma większe naprężenia, niż np. znal cymy.

aby to stwierdzic musisz porownac parametry materialu.

Musisz też rozróżnić pojęcia - ABS to ABS, a zabawkowy plastik to zabawkowy plastik.

tworzyw sztucznym masz kilkanascie rodzajow, kazdy rozni sie parametrami, gestoscia, wytrzymaloscia, udarnoscia etc etd...

do ronzych rzeczy rozne materialy. nie ma 1 uniwersalnego materialu do wszystkiego

Tak samo z metalem. I stal jest metalem, i aluminium, i znal jest stopem METALI, a różnica jest kolosalna.

Stal nie jest metalem. nie wysteppuje w tablicy pmendelejewa. stal jest przede wszystkim stopem zelaza i wegla. Zelazo jest metalem... Na koncu twojego zdania dorzucilbym jeszcze rtec i olow ;)

 

czy metal, czy tworzywo sztuczne -to nic innego jak kwestia priorytetow

Link to post
Share on other sites
Czyli mam rozumieć że pod słowem "metal" w chińskich replikach jest używany stop ZnAl, a w markowych stal?

 

Nie. W opisie repliki jest napisane, jesli jest ona ze stali. AK Boyi są stalowe, podczas gdy ICSy są znalowe (choć to tez zależy od wersji, ale full steela nie widziałem). to tylko przykład oczywiście.

 

Stal nie jest metalem. nie wysteppuje w tablicy pmendelejewa. stal jest przede wszystkim stopem zelaza i wegla. Zelazo jest metalem... Na koncu twojego zdania dorzucilbym jeszcze rtec i olow ;)

 

Haha, oczywiście, mój błąd. :D miąło byc "i aluminium jest metalem, a i stal, i znal jest stopem metali".

Link to post
Share on other sites

Tiaaaaaa.... :) Kupując replikę nie zapomnij spytać jaka jest zawartość węgla w stopie stali i czy był otrzymywany w procesie świeżenia, czy może w piecach konwertorowych :D Nie no żarcik taki. :)

 

Sądzę, że stal (tudzież nawet metal) jest cięższa, dużo przyjemniejsza i ładniejsza niż ABS, co daje większą przyjemność z użytkowania. Ale jest też droższy, więc zależy od tego czego oczekujesz :) Oczywiście można się zagłębiać we właściwości fizyczne i mechaniczne, ale chyba nie będziesz repliką przerzucał węgla ;)

Edited by genzo
Link to post
Share on other sites

Hmm sprecyzować się... Spróbujmy. Jestem zdania, że "biednego nie stać na taki sprzęt". Wybierając replikę chciałbym dostać coś mało awaryjnego i wytrzymałego. Jednocześnie nie chcę wydawać pieniędzy więcej niż to wymagane. Aspekt wyglądu uważam też za ważny, ale dla mnie to drugi priorytet. Również rozbudowa i upgrade jest fajną sprawą, ale czy to jest w ogóle opłacalne? Sprecyzowałem się choć trochę?

Link to post
Share on other sites

Za 1000zł to można poszaleć :) Ja na ten przykład zamierzam zakupić RK-10S BOYI, wymienić w nim sprężynę na słabszą (90 Guardera), gumkę HU na sylikonową i preclufę :) Ale to dlatego, że baaardzo lubię serię AK :) Tam już jest stal+drewno, więc walor estetyczny jest duży :) O awaryjności nie powiem, bo nie chcę Cię wprowadzić w błąd :)

Link to post
Share on other sites

Limit na budynki to zwykle 350 fps, więc albo wymieniasz sprężynę albo kupujesz pistolet/shotguna albo nie wchodzisz.

 

Jestem zdania, że "biednego nie stać na taki sprzęt".

Raczej biednego nie stać na tani sprzęt.

 

Używkę I klasy możesz dostać za 400-600 zł z baterią, precką i 3-6 magazynków z przebiegiem z reguły mniejszym niż 10000 kulek na gwarancji.

Link to post
Share on other sites

A dlaczego wymieniać sprężynę na słabszą? Nie wytrzymają części m125? Nie pogorszy to osiągów repliki?

 

Spadną fps-y do takiej wartości, żeby można było postrzelać w budynkach (wg zasad jest to max 350fps), osiągi nie spadną bardzo ponieważ wymienię też gumkę HU i preckę :)

Link to post
Share on other sites
osiągi nie spadną bardzo ponieważ wymienię też gumkę HU i preckę :)

 

Osiągi spadną, gumka i precka nie zmniejszą strat na sprężynie. Aczkolwiek z 350 fps da się bez problemu bawić, dobrze że nie poddajesz się magii fps.

 

Za 1000 zł zapomnij o plastiku (chyba że TM) i śmiało bierz coś fajnego.

Link to post
Share on other sites

Dopóki ktoś, komu doradzamy nie chce się bawić tylko w CQB, doradzanie mu wymiany sprężyny na m90 jest przesadą. Dużą. Ja wiem, że umiejętności, ja wiem, że TM, ja wiem, że uber-pro-komandosi wybijający wszystkich wyplutymi kulkami, że sealsi na ćwiczeniach używają m50, ale miejmy trochę umiaru. Jak ktoś jest odpowiedzialny, to m120 na początek nie jest problemem. Jak nie jest, to ASG w ogóle nie jest dla niego i kulki latające ze zbyt dużą prędkością będą najmniejszym problemem.

 

Pozdrawiam,

Lao

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...