Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Głupota boli?


Recommended Posts

Na polsacie pokazali przed chwilą ten autobus. Miał porządnie rozbitą boczną szybę (2-3 dziury, a cała reszta popękana)

 

Tylko, że to nie świadczy, że strzelano z czegoś mocnego, bo te szyby projektowane są właśnie tak, aby pękać pod wpływem punktowego uderzenia...

 

Zresztą mówili o śrucie, a nie plastikowych kulkach.

 

Wniosek? Pewnie shit wiatrówka po prostu.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Gdzie tam, przecież ASG to okropna misja rozpoczęta przez paru psychopatów, mających za cel wyszkolenie armii morderczych grabieżców autobusów...

O mojej ekipie pisał właśnie tak jeden gościu na lokalnym serwisie. Śmiechu po pachy i jeszcze wyżej z kolesia. Zbyt dużo zioła moim zdaniem :hahaha: Rzecz jasna odzywały się głosy nas broniące :icon_biggrin:

 

Jak pewnie wielu z Was zauważyło, i o czym się często pisze, media tylko wszystko wzmacniają, aby zwiększyć oglądalność/sprzedaż. A teksty takie, jaki napisał Dread można znaleźć w każdej gazecie raz na tydzień...

Jak by pisali o samych dobrych rzeczach to by szybko plajtowali.

 

Nie spodziewajmy się, że chętniej napiszą o WOŚPie organizowanym przez teamy ASG niż o typie, który strzelał (z wiatrówki? Nic o "broni" nie mówili) do autobusu...

Ile można pisać o pozytywnych rzeczach? A tak jak się znajdzie coś negatywnego, to można w kółko się nakręcać. No i przy okazji zarabiać.

 

Cóż, na debili rady nie ma. Lecz od naszych normalnych środowisk ASG można ich starać się izolować. Bynajmniej z chłopakami staramy się tak postępować.

Choć z drugiej strony co z tego, skoro ma giwerę i jest walnięty ... a pierwszy lepszy Kowalski (bez urazy dla Kowalskich z tego forum) ogląda jakiś serwis informacyjny i usłyszy o takim cepie to od razu myśli, że taki jest każdy. Zaś drugiego dnia oglądnie w TV jakiś wywiad z maniakami ASG\, którzy starają się promować nasze zacne hobby ... to w pierwszym rzędzie pomyśli o ich, że są po prostu ludźmi walniętymi. Niestety stereotyp ...

 

Pozdrawiam :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites
Zaś drugiego dnia oglądnie w TV jakiś wywiad z maniakami ASG\, którzy starają się promować nasze zacne hobby

Z tym propagowaniem to też potrafi być problem, ostatnio ludzie związani z naszym środowiskiem chcieli iść na manifestację ACTA w szpeju i z replikami.

Link to post
Share on other sites

Z tym propagowaniem to też potrafi być problem, ostatnio ludzie związani z naszym środowiskiem chcieli iść na manifestację ACTA w szpeju i z replikami.

O tak! dopuścić ich trzeba było!

 

A tak na poważnie. To 48h by mieli bankowo - już nie mówię, jak potem by się na każdego z Nas społeczeństwo patrzało (paczało). Już widzę jak śmigamy z pomarańczowymi końcówkami i rejestrujemy repliki ...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

http://www.slubice24.pl/wiadomosci/aktualnosci/3418-ostrzelali-z-karabinkow-szynobus

 

Co tu dużo gadać? Do głowy przychodzi mi pełno epitetów, niestety forum zabrania takiego słownictwa. :dry:

Wiem, że pisanie o tym dużo nie da, ale niech ludzie widzą.

 

 

 

Swoją drogą ciekawe jakie tam mają szyby, że "ucierpiały" od ostrzału z takich replik. :blush: Podobnie z tym zagrożeniem dla życia i zdrowia... co oczywiście nie zmienia faktu, że we łbie mi się nie mieści kim trzeba być, żeby takie zabawy sobie znajdywać.

Link to post
Share on other sites

Przez takich bezmózgowców, biorąc pod uwagę "pomysłowość" naszych decydentów doczekamy się w końcu ustawy, a co najmniej rozporządzenia MSW, w sprawie ASG:

- ograniczenia fps do 260,

- obowiązku rejestracji replik,

- obowiązkowych, okresowych badań,

- okresowego, obowiązkowego przeglądu replik,

- obowiązkowej kontroli fpsów przed imprezą,

- obowiązkowego uzyskiwania zezwoleń na strzelanki,

- obowiązkowego przechowywania replik w szafie pancernej,

- uzyskiwania zezwolenia na każdorazowy przewóz replik,

- obowiązkowych treningów na strzelnicach,

- obowiązkowego prowadzenia metryczek użytkowania replik i liczby wystrzelonych kulek,

- obowiązkowej ochrony imprez przez wyspecjalizowane służby,

- ogradzania miejscówek drutem kolczastym...

większość z tego "odpłatnie"!!! :maniak_killer:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Przez takich bezmózgowców, biorąc pod uwagę "pomysłowość" naszych decydentów doczekamy się w końcu ustawy, a co najmniej rozporządzenia MSW, w sprawie ASG:

- ograniczenia fps do 260,

- obowiązku rejestracji replik,

- obowiązkowych, okresowych badań,

- okresowego, obowiązkowego przeglądu replik,

- obowiązkowej kontroli fpsów przed imprezą,

- obowiązkowego uzyskiwania zezwoleń na strzelanki,

- obowiązkowego przechowywania replik w szafie pancernej,

- uzyskiwania zezwolenia na każdorazowy przewóz replik,

- obowiązkowych treningów na strzelnicach,

- obowiązkowego prowadzenia metryczek użytkowania replik i liczby wystrzelonych kulek,

- obowiązkowej ochrony imprez przez wyspecjalizowane służby,

- ogradzania miejscówek drutem kolczastym...

większość z tego "odpłatnie"!!! :maniak_killer:

 

Dokładnie się z tobą zgadzam .

 

Coś takiego może byc możliwe , przez takich właśnie "debili" (inaczej się tego nie da ując po prostu ) .

Link to post
Share on other sites

Tym co wyśmiewają się z ograniczeń jakie mogą nas spotkać, proponuję niech trochę się rozejrzą dookoła i zobaczą jakie ograniczenia obowiązują w innych - nawet ościennych - krajach. Przykładowo na repliki strzelające auto, ograniczenia FPS czy konieczna przynależność do określonych organizacji, jeśli chce się posiadać replikę albo przeźroczyste karabiny (nie mówiąc o takim drobiazgu jak pomarańczowa końcówka).

 

Potem niech popatrzą jaki jest trend, jeśli chodzi dostępność czy pozwolenia w szeroko pojętej dziedzinie pod tytułem "broń" w Polsce (bo do tego worka zapewne - jak by co - trafią repliki).

 

Teraz proszę niech sobie pomnożą to wszystko przez współczynnik mądrości naszych miłościwie nam panujących oraz polską mentalność tworzenia licznych zakazów i nakazów - na wszelki wypadek i pod publikę, na fali głupich jednostkowych przypadków.

 

Mi z obliczeń nie wychodzi nic dobrego. I mam nadzieję, że nikt jeszcze długo nie wpadnie na pomysł budowania sobie politycznego wizerunku "obrońcy obywateli" oraz "wychowawcy młodzieży" na zgliszczach czegoś, co "banda rozwydrzonych chuliganów" i "kandydatów na terrorystów" nazywa ASG.

 

Ps. A kolega Powała nie demonizował, tylko ironizował (drobna różnica...) - jeśli dobrze odczytałem intencję autora :icon_biggrin:

Edited by PitBear
Link to post
Share on other sites

Rzadko? A choćby incydent z ubiegłego roku z postrzelonym pracownikiem Maca?

Skoro wczoraj w "Faktach" widziałem pomysł jednej z posłanek żeby sprzedawać alkohol w szkołach,to nie zdziwiłbym się aż w końcu ktoś wpadnie na pomysł aby zaostrzyć prawo AS.

Link to post
Share on other sites

bardzo rzadko występują takie sytuacje jak widzę. :)

Zbyt często.

 

wczoraj w "Faktach" widziałem pomysł jednej z posłanek żeby sprzedawać alkohol w szkołach

Nie popieram partii z której owa posłanka pochodzi, ale bądźmy uczciwi: "sprzedawać alkohol w szkołach" to duże uproszczenie. Chodzi jej o udostępnienie alkoholu dla imprez które odbywają się na terenie szkoły w czasie kiedy nie ma zajęć (rzecz jasna dla dorosłych).

Link to post
Share on other sites

Tak uprościłem ;)

Jednak jakby nie było szkoła to miejsce stworzone do czegoś innego niż bale,stypy,wesela itp itd. Ale to tylko moje zdanie. I nie o tym jest temat,to było tylko takie nawiązanie z mojej strony ;)

Dlatego najlepiej nie odpowiadać na mój post i kolegi wyżej ^^

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...