Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS74u + szyna boczna


Recommended Posts

Witam,

 

Jako że nie koniecznie znam się na szynach do AK, to zapytam.

 

Mam taki problem, otóż chcę zamontować szynę (jaskółczy ogon) na mój subkarabinek, ale waham się, ponieważ wydaje mi się, że szczerbinka repliki może blokować szynę.Jednym słowem po prostu się nie zmieścić.

I tu takie pytanko pada: Czy ten element: http://oi43.tinypic.com/34o9d34.jpg jest ruchomy w obie strony? Tak aby można było wysunąć go do tyłu względem repliki? Wiem, że są inne modele montaży z krótszymi szynami, ale są trudno dostępne i drogie.

Proszę o odpowiedź i możliwe inne porady.

 

PODRKREŚLAM JESZCZE RAZ, ŻE CHODZI O AKS74u (krótsza wersja AK)

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Przydałby się jakiś kolimator x2.

Podrzućcie jakieś pomysły, bardzo proszę. :)

Mój pomysł - porzuć plany kolimatora z przybliżeniem. Celowanie obojgiem oczu jest utrudnione (a w skrajnych wypadkach może prowadzić do pojawienia się wady wzroku), a celowanie jednym okiem zabija jedną z głównych zalet kolimatorów.

 

A szczerbinka od repliki nie będzie zachodziła na okular kolimatora na niskim montażu?

Prędzej szyna montażowa, bo nie spotkałem się jeszcze z kolimatorem, który miałby bardziej wystający w dół obiektyw niż pozostała część kolimatora wraz z montażem. Ale kwestię szyny wyjaśniali Ci już wyżej.

Link to post
Share on other sites

No skoro tak mówisz..

To chyba wystarczy mi ten 1x30- 1x40

 

Tylko jaki? Są różne opinie na temat wielu firm. Wiadomo, że nie kupię nic innego niż chińczyka, ale chcę, żeby to ustrojstwo zaraz się nie rozwaliło po kilku razach użytkowania. 130 zł to tyle co mogę wydać.. Może jakiś EoTECH..?

Link to post
Share on other sites

EOTecha w tej cenie będzie Ci trudno znaleźć. Ogólnie na potrzeby ASG sprawdzi się większość kolimatorów w tej cenie. Staraj się jednak unikać tanich Aimpointów oraz kolimatorów stylizowanych na ACOGi, gdyż często mają awaryjne włączniki. Poza tym, atutem kolimatora mogą być zaślepki na szkła, które będzie się dało szybko zakładać i ściągać (np. osłony flip-up). Przydaje się to czasami podczas walki na bliskim dystansie, gdzie kolimatory są bardziej narażone na stłuczenie.

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie panowie.. Mam mały problem.

Otóż zakupiłam ten kolimator: http://pifpaf.bazarek.pl/opis/756704/kolimator-z-szynami-ris-2x42-eg-zakrywki-flip-open.html

Umieszczam baterię 3V, przekręcam pokrętło regulacji ostrości plamki i nic. Chyba muszę odesłać im ten kolimator. Ew. mogę kupić jeszcze jedną baterię i przetestować, ale wątpię by to coś dało, bo sprawdzałam językiem czy bateria ''kopie'' i wydaje się być w porządku. Może gdzieś jest jakiś włącznik a ja nie wiem?

Link to post
Share on other sites

Regulacja ostrości plamki? Czegoś takiego nie ma. Jest regulacja wielkości plamki. Jeśli nie działa to znaczy, że pokrętło jest zepsute, stary numery w chińskich kolimatorach. Użyj gwarancji.

@ Stalker - raczej jasności a nie wielkości :wink:

 

@Gienka - sprzęcior nowy więc musi działać - nic nie grzeb - zadzwoń, uprzedź że nie działa i odsyłasz z prośbą o wymianę na sprawny egzemplarz. I poproś żeby go sprawdzili przed wysyłką do Ciebie.

Edited by ALABASTER
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...