Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning AKM cm.048m


Recommended Posts

Jeśli chodzi o borka bo będziesz musiał zeszlifować garb z głowicy cylindra lub kupić bore up do m16 i dyszę do AK wtedy obejdziesz się bez szlifowania wiem bo to przerabiałem.Tłok i gumka które wybrałeś są beznadziejne,tłok weź jakiś z metalową szczęką np JBU ,gumkę np Systemę,czarnego Gurdera,zieloną G&G.

Edited by Ryba1993
Link to post
Share on other sites

Ja myślę że gumka jak na zimę - to zielona G&G . Radzę kupic lepszą lufę niż madbull - np. systema 6,04mm lub guarder 6,02mm .

 

Jak chcesz osiągnąc 480fps... ja na sprężynie (chyba 140 - pochodzi z m60 p&j ) , bore up guarder , lufie systemie i całkowitym doszczelnieniu - osiągam : 481-491 fps (mierzone na chrono przy użyciu kulek 0,2g )

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

M130 Guardera, nowy tłok, nowa głowica tłoka, nowy hopek systemy, nowa dysza, precka promyka i miałem 522 FPS. W drugim na identycznym konfigu, tylko z M140 - 550 FPS.

 

Byc możliwe . Ja mam 490fps na chyba 140 , a to pewnie dlatego że mam głowicę cylindra guarder V.2 - i pewnie są jakieś nieszczelności z tego powodu.

Link to post
Share on other sites

Ja teraz rozpocząłem mały projekcik gdzie mam zamiar przrobić AKM (oczywiście CM 0.48m)na zastawę.Wiem że szkielet GB może wtrzymać dużo ale czy nie polegnie przy takim tuningu:

 

-Zestaw bore up Guarder by m16 + dysza do AK

-Tłok JBU alu

-Zębatki Guarder UTU

-Sprężyna m160 Guarder

-Silnik magnum

No i części które już raczej nie mają wpływu na żywotność szkieletu

-Kable modelarskie +mosfet Gate

-Lufa promyk

-gumka systema

-bateria 11,1v lipo turnigy nano

-komora HU Elementa (czerwona)

 

Ile FPS da radę osiągnąć 560 ??

Edited by Ryba1993
Link to post
Share on other sites

na sprężynie (chyba 140 - pochodzi z m60 p&j ) , bore up guarder , lufie systemie i całkowitym doszczelnieniu i głowicy cylindra v.2 - osiągam : 481-491 fps (mierzone na chrono przy użyciu kulek 0,2g )

 

Czy jeżeli zmienię głowice cylindra v.2 guarder , na v.3 guarder - mogę spodziewac się więcej fps ? ( Jak na tej sprężynie ok. 550 ?)

Link to post
Share on other sites

Perski w M60 montowane są sprężyny m130 które lubią się szybko ubić,dlatego to 490FPS to bardzo dobry wyniki.Chcesz mieć więcej to zainwestuj w porządną sprężynę ,a nie jakieś gówno z m60.

Dziwne ... w serwisie powiedzieli że to na pewno nie jest 130 - tylko jakiś mocniejszy spring ( byc możliwe że 140 ) .

Link to post
Share on other sites

Karabin w naszej konfiguracji posiada siłę wystrzału około 430-450 fps. Taką prędkość początkową uzyskaliśmy dzięki zmianom zastosowanym w mechanizmie stosując części o podwyższonej wytrzymałości:

■sprężyna (130 m/s)

■chromowany cylinder o zwiększonej średnicy

■wzmocniona metalowa głowica cylindra (o zwiększonej średnicy przeznaczona do zestawu cichego)

■wzmocniona stożkowa kierunkowa głowica tłoka z łożyskowaniem (przeznaczona do zestawu cichego, łożyskowanie powoduje łatwiejszą pracę sprężyny)

■silnik o zwiększonym momencie obrotowym

■wszystkie zębatki są stalowe osadzone na łożyskach kulowych 8mm

■prowadnica sprężyny jest w standardzie wzmocniona(metalowa) wraz z łożyskowaniem, które powoduje łatwiejszą pracę sprężyny)

■zastosowano niskooporowe okablowanie gearboxa

 

 

Skopiowane z TaiwanGun

Link to post
Share on other sites

Karabin w naszej konfiguracji posiada siłę wystrzału około 430-450 fps. Taką prędkość początkową uzyskaliśmy dzięki zmianom zastosowanym w mechanizmie stosując części o podwyższonej wytrzymałości:

■sprężyna (130 m/s)

■chromowany cylinder o zwiększonej średnicy

■wzmocniona metalowa głowica cylindra (o zwiększonej średnicy przeznaczona do zestawu cichego)

■wzmocniona stożkowa kierunkowa głowica tłoka z łożyskowaniem (przeznaczona do zestawu cichego, łożyskowanie powoduje łatwiejszą pracę sprężyny)

■silnik o zwiększonym momencie obrotowym

■wszystkie zębatki są stalowe osadzone na łożyskach kulowych 8mm

■prowadnica sprężyny jest w standardzie wzmocniona(metalowa) wraz z łożyskowaniem, które powoduje łatwiejszą pracę sprężyny)

■zastosowano niskooporowe okablowanie gearboxa

 

 

Skopiowane z TaiwanGun

 

Ja się ich(taiwangun) jeszcze zapytam w mailu , czy to na pewno jest 130 .... bo serwis który naprawiał moją replikę , mówił co innego (że to nie jest 130 ) .

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W moim ak siedzi BU Guarder , głowica cylindra v.2 guarder , głowica tłoka ICS wyciszona , precka systemy , sprężyna chyba 140 . Na tym mam 490fps .

 

Czy po wymianie na 130 guardera i głowicy cylindra v.3 guarder - będę miał ponad 500fps ?

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

Nie. Ponad to do cymowskiego gearboxa v3 nie wejdzie normalna głowica cylindra v3.

Normalna głowica v3 wygląda tak:

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=594

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1045

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2742

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2743

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_311&products_id=2409

Jeśli jesteś dostatecznie spostrzegawczy, to zrozumiesz dlaczego :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Zachar a co głowica V2 nie moze byc w GB V3 ?

Wsadzili Perskiemu głowice cylindra z V2 aby sie nie bawic w obróbkę ręczną głowicy z V3.

Perski jezeli teraz masz 490 fps prawdopodobnie masz sp 130. Bo jezeli obecnie masz 140 z BU to masz spore straty.

W AK na sp 130fps z BU ludki wyciagaja 510 fps a nie którzy chwalą sie ze i wiecej fps.

Link to post
Share on other sites

W moim ak siedzi BU Guarder , głowica cylindra v.2 guarder , głowica tłoka ICS wyciszona , precka systemy , sprężyna chyba 140 . Na tym mam 490fps .

 

 

Ok . wymieniłem sprężynę na 140 guardera ( taką mam narazie ) , doszczelniłem układ tłok-cylinder . Jak myślicie , ile mogę miec teraz fps ?

 

Co ciekawe , sprężyna chińska od M60 p&j (którą miałem w cm048m ) , okazała się byc "miękksza" od 140 guardera ( a podobno ta sprężyna NA PEWNO nie była 130 - okazuje się że jest )

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...