Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w wyborze repliki


Recommended Posts

Witam,

Długo zastanawiałem się nad wyborem mojego 1-go karabinu. Chcę replikę która posłuży mi 2 lata bez żadnego spadku osiągów.

Moją uwagę przykuły 2 modele:

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/cm-028-a-tactical.html

oraz

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/cm-042a-cm-tactical.html

 

Pierwotnie chciałem kupić Cm.028a, natomiast wyskrobałbym kasę na CM.042a. I tu pojawia się moje pytanie: Czy warto? Warto dopłacać te 260zł i mieć cymkę 42? Zależy mi na wersji a ponieważ posiada szyny RIS. Obydwie repliki mi się podobają. Piszę temat ponieważ nie znalazłem wyczerpujących informacji na temat drugiej repliki. Może warto kupić inną replikę? (w cenie poniżej 600zł) jaki mam wybór? Co zapewni najlepsze osiągi i będzie trwałe?

Link to post
Share on other sites

W oba trzeba jeszcze doinwestować w zasilanie. Jak nie chcesz baterii, to przynajmniej ładowarkę. Koszt startu w ASG to nie sama replika, przelicz więć dokładnie ile tych pieniędzy na nią faktycznie masz, żebyś się nie rozczarował.

 

Jeżeli wciąż Ci wychodzi, że środków starczy, to wg. mnie warto dopłacić.

Link to post
Share on other sites

@Lookit

Też chcę kupić Cymę 0.42(z tym, że nie wersje A). Do niej jest przecież dodawana zarówno bateria(która pewnie nie jest najlepsza) oraz ładowarka(która również nie grzeszy jakością). Jednakże ładowarka przecież tak czy siak naładuje baterię, czyż nie? Różnica polega tylko na długości czasu potrzebnego do tej czynności. Chyba, ze się mylę to proszę, aby ktoś mnie poprawił.

Link to post
Share on other sites

Mylisz się Chińskie ładowarki dodawane do zestawu niszczą baterie ale co to znaczy znaczy to, że zmniejsza ci się pojemność baterii np. 1500mAH do 1000mAH, możesz ją także przeładować baterię za długo ja ładując co skutkuje wyrzuceniem do śmieci baterii. Jeśli już to kup jakąś tanią mikroprocesorówkę od krakmanów, nie z balanserem bo nie masz lipo jak także nie wolnoładowarke tylko ładowarkę mikroprocesorową.

Link to post
Share on other sites

Odpowiedź padła szybciej, niż moje logowanie na forum. Nawet jeżeli zdecydujesz się na używanie stockowej batki, to chińskie ładowarki mogą zmniejszyć Ci pojemność na podobnej zasadzie jak w starych laptopach, czy komórkach. Pakiety lipo z ładowarką procesorową i balanserem dłużej wytrzymują i są prostsze w użytkowaniu.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem poszukać tej ładowarki, jednakże najtańsza jest za 100zł :/ ( ew. TA z madonion.eu za 75zł) . W przypadku gdy na replikę wydaję 650 zł to nie wychodzi to zbyt fajnie. Nie ma jakiegoś zamiennika? Mój znajomy używa do swojego hamerykańskiego M4(nie pamiętam czy ICS czy CA) właśnie TEJ już jakieś dwa lata. Tak, wiem, mówiliście, że to loteria, ale ta jest od ICS, więc teoretycznie jest lepsza.

Jeszcze co do mikroprocesorowych - ktoś pisał na forum, aby popatrzeć w sklepach modelarskich, bo te ze sprzętem ASG podbijają ceny. Popatrzyłem kilka no i wypada albo mega drogo(po 500-600 zł), albo nie ma takich w ogóle.

 

EDIT: Przepraszam za Offtop, ale chyba nie ma już sensu zakładać nowego tematu. Nie jestem do końca pewien, ale prawdopodobnie to zagadnienie ciekawi również użytkownika Kowal9 :)

Edited by StormFire
Link to post
Share on other sites

Dla nowicjusza potrafi to być nie lada wyzwanie.

 

No tak, podłączenie dwóch wtyczek i ustawienie automatycznego trybu ładowania na ładowarce jest wyczynem godnym Einsteina.

 

 

Jeszcze co do mikroprocesorowych - ktoś pisał na forum, aby popatrzeć w sklepach modelarskich, bo te ze sprzętem ASG podbijają ceny. Popatrzyłem kilka no i wypada albo mega drogo(po 500-600 zł), albo nie ma takich w ogóle.

 

Jaaasne...

 

http://sklep.skyrc.pl/pl/p/Oryginalna-ladowarka-SkyRC-iMAX-B6-zasilacz-SkyRC-15V-4A/20

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

 

Napisałem, że patrzyłem w kilku, nie we wszystkich. Zresztą niewiele pomaga ten post, gdyż ładowarka nadal jest droższa niż w sklepach ze sprzętem ASG, tak więc...

EDIT: Druga sprawa, że link raczej nie był do modelarskiego sklepu...

Edited by StormFire
Link to post
Share on other sites

ASG to nie jest tanie hobby. Nie masz pieniędzy lub nie jesteś gotowy na trochę większe wydatki (jak podstawowe wydatki na : ochronę oczu - twarzy też jak ktoś preferuje,ładowarkę,kulki,buty - też są ważne) to odpuść sobie. Taką ładowarkę możesz kupić z kimś przecież na spółkę (bo zakładam,że jeśli chcesz zacząć przygodę z ASG to jakiś team już masz).

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

@OFF

Rozumiem to doskonale i wiem, że trzeba dużo dokupić. Jednakże na ładowarce wolałbym na razie oszczędzić. ICS to w końcu znana i ceniona firma, więc nie sądzę, aby wypuściła na świat ładowarkę, która potrafi zniszczyć baterię. Mimo wszystko wolę się upewnić, więc prosiłbym jeszcze o jakieś opinię. W końcu pomiędzy chińską ładowarką dodawaną w zestawie, a tą(również niezbyt drogiej) kupowaną oddzielnie powinna być jakaś różnica. Tak mi się wydaję.

Link to post
Share on other sites

Tylko to co chcesz kupić to WOLNOŁADOWARKA,a my Tobie mówimy wyraźnie,że to powinna być ładowarka mikroprocesorowa ;) Już lepiej będzie jak dasz przez te 3-4 strzelanki komuś do ładowania swój akumulator,a w tym czasie odłożysz pieniądze na coś lepszego właśnie i poszukasz kogoś do spółki.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Wolnoładowarka to w sumie nie ładowarka, to po prostu tępy prostownik. Nie ma większej różnicy, czy będzie produkcji Szajsonga, czy I Chih Shivan Enterprise Co. - po prostu będzie tłoczyć do aku prąd, póki się jej nie odłączy.

 

Na ładowarce NIE oszczędzaj, bo to się wkrótce zemści koniecznością kupna i pakietu i dobrej ładowarki.

 

Nie masz kasy - rób jak radzi OFF - ładuj u kogoś innego/poskładaj się z kimś.

 

 

//Wiesz co robię w tej chwili? Usiłuję zregenerować Imaxem B6 pakiet NIMH ładowany wcześniej wolnoładowarką. Bo stocka nie potrafi uciągnąć.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Pomysł z kupnem ładowarki na "spółę" nie jest zły, rzeczywiście ładowarka to spora kasa jak na początek przygody. Na ochronie oczu nie chcę oszczędzać mam na oku ESS Tactical XT- mam nadzieję że wytrzymają strzał z repliki 500 fps. Tak wiem czytałem recenzje, podobno bardzo dobre gogle. Co do mojego głównego zapytania, co sądzicie o dokupieniu do cm.042 gumki hop-up? Jeśli tak to jaka gumka? Silikonowa guardera czarna czy przezroczysta?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...