Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Łączenie znalu


Guest Kret

Recommended Posts

Przyznam z bólem, że choć karabinek AK Beta Specnaz jest AEGiem całkowicie pozbawionym wad i noszą go dumnie niezliczone szeregi młodych ludzi pragnących walczyć i umrzeć ku chwale PolitBiura, ma on jednak pewną wadę. Otóż dwukrotnie w dwóch różnych egzemplarzach zdarzyło się nam, że po uderzeniu urządzeniem wylotowym o coś twardego (np. przy zmianie celów bez dostatecznego uwzględnienia winkla) odpadł on razem z całym gwintem. Jeden taki gwint zgubiłem już kiedyś (pozostaje dokupić tłumik z Tajguna za 40 PLN), ale drugi mamy i chcę go przykleić.

 

Problem polega na tym, że nie wiem jaki rodzaj kleju byłby właściwy do klejenia tego metalu. Wiem, że nie można go spawać, a klejenie klasyczną "Kropelką" można sobie od razu odpuścić. Urządzenie wylotowe (tłumik płomienia) jest naprawdę ciężki i będzie solidnie obciążał sklejone miejsce. Potrzeby jest jakiś dwuskładnikowy metalizer - kiedyś taki miałem, ale było to dawno, a opakowanie wyrzuciłem.

 

Czy ktoś z Was zna kleje przeznaczone do klejenia metalowych części, a także miejsca gdzie można je kupić? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Witam

 

Trudno mi wybierać z oferty klejów na których się nie znam ;)

Pokaże wam swój problem:

 

broke.jpg

(zamazałem reklamę :-P )

 

Jak widać na obrazku, czerwona linia obrazuje złamanie ;) Ten cycuś na kolbę właściwie całkiem odpadł i nie wiem który klej byłby najlepszy, bo każdy sprzedawca zapewnia ze "ten i ten nada się do każdego metalu i nigdy nie puści" ;).

Są kleje po 5, 10 i 30 zł. Za 30 była właśnie żywica epoksydowa, tylko ktoś mi mówił że trzeba mieć do takiej odpowiednią mieszarkę ;)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tak używałem i jest z nim tylko jeden problem... dośc istotny

Żeby naprawde dobrze skleić coś klejem loctite trzeba znać "rodzaj" metalu. Firma robi w zasadzie kilkadziesiąt preparatów "klejowych" i sa dedykowane do konkretnych rodzajów materiałów.

 

Co prawda są to kleje w zasadzie specjalizowane do klejenia (unieruchamiania) i uszczelniania połączeń gwintowych oraz "mocowania" łożysk ale naprawdę solidnie trzymają "zwykłe" elementy.

Link to post
Share on other sites

Wiesz to jak z replikami albo masz Cymę za 450 PLNów albo masz G&P za 2000 PLNów. Na tym polega jakość niestety trzeba za nią płacić. Ale dodam że można kupować kleje Loctite w pojemnikach po 5ml, 10ml 15ml i chyba 25-30 ml. są trochę tańsze ;)

Link to post
Share on other sites

Witam.zlamala mi sie raczka suwadla w AK 47s,produkcji CYMY.Raczka ta byla wykonana z aluminium,z tego co zaobserwowalem.Mam pytanie,czy zna ktos sposob na solidne zlaczenie ze soba dwoch takich kawalkow lub wie ktos skad mozna wziac taka raczke??Pozdrawiam..

 

PS.Prosze o nie kasowanie tematu,poniewaz potrzebna mi odpowiedz..a w podobnym temacie,nie bylo zadnych info na temat METALOWYCH raczek suwadla..

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

zapomniałem się pochwalić rozwiązaniem mojego problemu które może być pomocne dla kogoś :)

 

A więc udałem się pewnego razu do obi i poprosiłem pana o klej do metalowych "zabawek" :D Od kopa dał mi klej Epoxy Dragon, który okazał się rozwiązaniem problemu. Skleiłem części, związałem opaskami zaciskowymi i zostawiłem body na 24 godziny. Klej trzyma świetnie, jest koloru ciemno szarego i nawet nie czuć ze coś było pęknięte :)

 

Koszt kleju - 20 zł :)

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Też nim kleje tylko przeźroczystym, mocny porządny klej tylko ma jedną wadę - rzadki jest i lubi sobie popłynąć jak się źle klejony przedmiot ustawi. A co do klejenia metalu to kumpel kleił w zimę chłodnice w samochodzie klejem Magnum Stal - tubka z dwuskładnikową plasteliną, cholernie mocny. Tubka kosztuje 10 zł. Tylko firmy nie znam, jak dam radę to sprawdzę.

Link to post
Share on other sites

Może to zabrzmieć dość nie wiarygodnie ale kleiłem kiedyś kolbe od G3 klejem do łączenia gumy, skóry - taki do butów. Może uda mi się jeszcze poszukać pudełka, natomiast co ciekawe, że kolba przetrzymała mnie, a także następnego właściciela karabinu.

Link to post
Share on other sites

Klebfix, klej cyjanoakrylowy od Wurtha. Taka niemiecka kropelka, jednak dużo mocniejszy i dużo szybszy. Pamiętam, że kiedyś kleiłem nim zatrzask do AKSa, a gdy ten pękł ponownie i zajrzałem do środka jedynym całym miejscem było miejsce klejenia klebfixem :]

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Witam, złamałem lufę zewnętrzną G36 CA. Zdj.: http://imageshack.us/g/140/dsc00001po.jpg/

Próbowałem na szybko skleić Poxiliną, jednak zastygnięte połączenie z łatwością złamałem.

 

Próbował ktoś lutować elementy znalowe tymi specyfikami:

http://allegro.pl/plyn-alumweld-lutowanie-aluminium-cyna-i-lutownica-i2020737438.html

http://allegro.pl/lut-do-aluminium-lepszy-niz-klej-palnik-gratis-i2020737447.html ?

Jeśli tak, to czy warto się w to zaopatrzyć? Połączenie będzie w miarę wytrzymałe?

Link to post
Share on other sites

Gdzieś było już o lutowaniu znalu.Z tego co mi wiadomo to się tego zlutować nie da,tym bardziej zwykłą cyną.Będzie to nie trwałe.Kup lepiej nową lufę.Daj ogłoszenie w komisie :)

Jak się mylę to proszę mnie poprawić :)

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...