Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tłumik dzwięku(jaki wybrać)


Recommended Posts

Witam

Planuje zakupić tłumik do repliki MP5 a4 z gwintem 14mm lewoskrętnym i nie wiem jaki mam wybrać.Jest na rynku kilka firm,poza tym różnią sie one wymiarami i liczbą komór tłumiących.Poszukuje tłumiku który doskonale spełniałby swoje zadanie,którego właściciel byłby trudny do wykrycia.Nie wiem jaki i czy w ogóle rozmiar ma wpływ na tłumienie a chciałbym się dowiedzieć.Proszę o porade w tym temacie.Za wszelakie odpowiedzi dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej tłumią tłumik King Armsa no i Tokio Marui, choć osobiście skłaniałbym się bardziej do KA. Potem znane marki jak G&P, madbull. Chińczyki bardziej wyglądają niż działają, choć po wymianie wytłumienia dają radę.

PS. Do mp5 nie bierz tłumika dłuższego niż 200mm poza tym warto mieć przejściówkę do gwintu.

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites

.Poszukuje tłumiku który doskonale spełniałby swoje zadanie,którego właściciel byłby trudny do wykrycia.Nie wiem jaki i czy w ogóle rozmiar ma wpływ na tłumienie a chciałbym się dowiedzieć.

 

Widzisz cały problem polega na tym że tłumik w replice nie ma czego tłumić. Dźwięk kulki opuszczającej lufę jest niczym wobec terkotu pochodzącego z gerboxa.

Więcej na temat wyciszania replik znajdziesz w dziale technicznym.

Link to post
Share on other sites

Od siebie polece tlumiki madbull'a, konkretnie Gemtechy. Tlumia niesamowicie. Oczywiscie, jak juz koledzy wyzej napisali - strzelec praktycznie nie uslyszy roznicy. Wystarczy jednak dac replike kumplowi i stanac chociaz pare metrow dalej ;)

 

Sorry za brak polskich znakow, pisze z telefonu.

Link to post
Share on other sites

Arend, a żeś dowalił :D.

 

Jakoś nie zauważyłem żeby tłumik jakoś mocno wytłumiał hałąs jaki powoduje replika ogólnie. Acz chyba jeszcze nie strzelano do mnie z czegoś innego tłumikowanego niż SD6. Więc może i tak. Drzeć kotów nie zamierzam. Zresztą w technikaliach chyba jest spory temat dotyczący tłumików.

Link to post
Share on other sites

Najpierw kupiłem tłumik QD ICSa.

 

Strzelałem do dwóch przeciwników stojących o kilka metrów od siebie, około 50 metrów ode mnie - tylko stali, nie strzelali sami. Trafiłem jednego, wyjął szmatę, drugi nic nie zauważył - również go trafiłem. Na respie stwierdzili, że nie usłyszeli nic takiego, co jednoznacznie zidentyfikowaliby jako dźwięk strzelającego AEGa.

 

...no to dla pewności zamontowałem wyciszoną głowicę i tłok ;)

Link to post
Share on other sites

Widzisz cały problem polega na tym że tłumik w replice nie ma czego tłumić. Dźwięk kulki opuszczającej lufę jest niczym wobec terkotu pochodzącego z gerboxa.(...)

W pełni identyfikuję się z poglądem Arenda.

 

 

To nie do końca prawda, z perspektywy strzelca niewiele się zmienia, ale z perspektywy celu różnica w głośności jest bardzo duża.

Tak z persepktywy "celu", zgdzam się im dalej stoi od strzelca, tym slabszy do niego dobiega odglos pracy GB. :wink:
Link to post
Share on other sites

W pełni identyfikuję się z poglądem Arenda.

 

W takim razie spróbuj zrobić tak - stań powiedzmy 30m od strzelca z wytłumioną dobrym tłumikiem repliką, niech odda parę strzałów. Następnie niech zdejmie tłumik i odda parę strzałów. Jak nie usłyszysz różnicy to proponuję wizytę u laryngologa :wink:

Link to post
Share on other sites

W takim razie spróbuj zrobić tak - stań powiedzmy 30m od strzelca z wytłumioną dobrym tłumikiem repliką, niech odda parę strzałów. Następnie niech zdejmie tłumik i odda parę strzałów. Jak nie usłyszysz różnicy to proponuję wizytę u laryngologa :wink:

Zgadzam się w 100% z tobą. Nawet trzymając w reku replikę i strzelając z tłumikiem i bez słychać różnicę. Nawet nie zależnie od marki tłumika, wiem bo miałem do czynienia z różnymi tłumikami. Począwszy od tłumika zrobionego z tubki po pluszu, nawet rolki z papieru toaletowego, przez tanie chińskie tłumiki i wynalazki magpul itp. Nie mówię że tłumik wycisza replikę bo z tym jest różnie, ale na pewno w sporym stopniu tłumi odgłos strzału.

Link to post
Share on other sites

A żeby sprawdzić wasze sugestie zanabyłem SOCOMA OTS G&G. Podobno jeden z lepiej tłumiących na rynku. W środku siedzą gąbkowe pierścienie, bez żadnych metalowych przegród. I rzeczywiście. P90 z odległości ~20m staje się praktycznie niesłyszalne.

Link to post
Share on other sites

W takim razie spróbuj zrobić tak - stań powiedzmy 30m od strzelca z wytłumioną dobrym tłumikiem repliką, niech odda parę strzałów. Następnie niech zdejmie tłumik i odda parę strzałów. Jak nie usłyszysz różnicy to proponuję wizytę u laryngologa :wink:

Najpierw musiałbym iść do okulisty, jestem ślepy jak kret, z 30m nie widzę strzelca... :icon_cry:
Link to post
Share on other sites

Osobiście co do tłumików Silesii mam mieszane uczucia. Rozciąłem jeden (dłuższa historia dlaczego to zrobiłem) i okazało się, że w środku było 5 cienkich krążków gąbki. Nie wiem czy jest to jakiś specjalny patent na wytłumienie, lecz wszędzie gdzie czytałem zalecane jest wypełnienie całego wnętrza tłumika krążkami gąbki o różnej gęstości.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...