Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy taki zestaw ma sens?


Recommended Posts

Link to post
Share on other sites

Hełm: jak najbardziej (sam takiego używam tylko i innym kolorze i w pokrowcu)

Gogle: jw

Kamizelka: Dobrej w ten cenie nie kupisz. Zostają Ci chińskie które przy dobrym "szanowaniu" potrafią być dobre, ale i to czasem jest losowe.

Bluza: mundur to kwestia gustu, wygląda na kontrakt (chodź w tego pewien nie jestem)

Spodnie: jw

Rękawiczki: Ludzie je chwalą, ale według mnie można kupić sporo taniej rękawiczki które w AS będą "wystarczające"

Nakolanniki: alta to porządna firma, lecz to camo chyba nie będzie ci pasowało

Buty: Dla mnie trochę nie bardzo. Poczytaj co ludzie polecają, albo jak masz możliwość idź gdzieś jakieś przymierz i kup co Ci będzie bardziej odpowiadać.

Link to post
Share on other sites
Bluza: mundur to kwestia gustu, wygląda na kontrakt (chodź w tego pewien nie jestem)
Marpat w ACU?

 

 

1)Hełm czarny? Weź w CB lub Olive jakiś.

2) Gogle ok,ale weź może z przeźroczystą szybką?

3) Zobacz w czym ludzie biegają u Ciebie w okolicy i później podejmij decyzję (odnośnie munduru).

4) Jak chcesz kamizelkę to przyszykuj lepiej więcej kasy bo za 200zł to przeważnie kupisz samą kamizelkę bez ładownic (popatrz na ofertę MIWO L. ,MIWO P. , PSTG).

5) Dobre są jeszcze niemieckiej BW,tańsze i też OK.

6) Do marpata jak już to coyote brown.

7) Na butach też nie oszczędzaj. Popatrz na buty firmy bates ;)

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Marpat w ACU?

 

 

 

1)Hełm czarny? Weź w CB lub Olive jakiś.

2) Gogle ok,ale weź może z przeźroczystą szybką?

3) Zobacz w czym ludzie biegają u Ciebie w okolicy i później podejmij decyzję (odnośnie munduru).

4) Jak chcesz kamizelkę to przyszykuj lepiej więcej kasy bo za 200zł to przeważnie kupisz samą kamizelkę bez ładownic (popatrz na ofertę MIWO L. ,MIWO P. , PSTG).

5) Dobre są jeszcze niemieckiej BW,tańsze i też OK.

6) Do marpata jak już to coyote brown.

7) Na butach też nie oszczędzaj. Popatrz na buty firmy bates ;)

 

1) Dla mnie nie ma różnicy bo będę brał do niego Pokrowiec pod kolor munduru.

2) Wiem, wiem po prostu chodziło mi o sam model.

3) Zorientuje się ale i tak kusi mnie MarPat zielony.

4) Za chwile zobaczę co oferują te marki.

5) J.w

6) Tak samo jak w pkt 2.

7) Gdzieś na tym forum kilka osób polecało te buty więc myślałem że są dobre.

 

bardzo dziękuje za odpowiedzi, oczywiście temat nadal trwa.

Link to post
Share on other sites

Mundur według mnie to tylko osobista kwestia, ja np. chodzę w flecktarnie i używam M4 :)

Flecktarn moim zdaniem najlepiej kamufluje się w naszych polskich lasach.

 

 

Chcesz wywołać niepotrzebną dyskusję o kamuflażach? Znam miejsca,w których o wiele lepiej spisuje się Marpat i Cadpat... flecktarn jest dobry,ale na pewno nie wszędzie.

Link to post
Share on other sites

Chcesz wywołać niepotrzebną dyskusję o kamuflażach? Znam miejsca,w których o wiele lepiej spisuje się Marpat i Cadpat... flecktarn jest dobry,ale na pewno nie wszędzie.

 

Tak, chcę ją wywołać! omg omg. ;]

Myślę, że na pytanie czy zestaw ma sens mamy już odpowiedzi, także o kamo można pomówić.

Link to post
Share on other sites

Tak, chcę ją wywołać! omg omg. ;]

Myślę, że na pytanie czy zestaw ma sens mamy już odpowiedzi, także o kamo można pomówić.

 

 

O kamuflażach już było kilka dyskusji z tego co pamiętam,więc wystarczy że poszuka (najlepiej popyta wśród kolegów z Gdańska czego używają).

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Wiem dobrze że nie ma uniwersalnego kamuflażu. ogólnie Dzięki waszej pomocy już wiem co kupić. A kamizelki na początek nie kupuję bo jest to dla mnie za duży koszt, tzn wole dołożyć do broni te 300-400zł niż kupić kamizelkę po to aby mieć 80% kieszeni wolnych. Wydaje mi się że jako podręczny bagaż dobry będzie pas Condor battle belt do którego dołączę parę (kieszeni?).

Link to post
Share on other sites

Wiem dobrze że nie ma uniwersalnego kamuflażu. ogólnie Dzięki waszej pomocy już wiem co kupić. A kamizelki na początek nie kupuję bo jest to dla mnie za duży koszt, tzn wole dołożyć do broni te 300-400zł niż kupić kamizelkę po to aby mieć 80% kieszeni wolnych. Wydaje mi się że jako podręczny bagaż dobry będzie pas Condor battle belt do którego dołączę parę (kieszeni?).

 

1) Na przyszłość dawaj linki,a nie same nazwy.

2) Lepsze będą paso-szelki z MIWO lub PSTG. Tańsze od kamizelki raczej i wygodniejsze.

Link to post
Share on other sites

Jak bardzo chcesz iść w marpata leśnego, zainwestuj w kontraktowy, lub jak gdzieś wynajdziesz używkę helikona ( z nastawieniem na kontrakt, ale dla początkującego helikon też będzie wyjściem. Użytkowałem - nie narzekałem )

Na głowę: Kapelusz będzie wygodniejszym wyjściem.

Co do butów, polecam użytkownika zielona pantera. Kupiłem od Niego kilka używanych par z których byłem zadowolony (+ ani razu nie złapałem nic gratis ;) )

Na oporządzenie: Jeśli zaczynamy iść w US, to kontynuujmy. Na początek kamizelka typu LBV z pasem + Manierki + Cargo lub FLC w WD które pojawia się coraz częściej po niskich cenach na allegro bądź komisie + Kilka kieszeni.

Rękawiczki: BW typu Nomex, tanie a dobre.

Nakolanniki: Alta. Czasem można dość tanio używki odkupić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...