Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zwiększenie zasięgu


Recommended Posts

Cześć.

Więc tak, od jakiegoś czasu mam M16 KWA z 400 fps. Planuję w przyszłości przerobić ją na karabin wyborowy, ale chciałbym przed tuningiem mocowym maksymalnie zwiększyć jej zasięg.

W konfiguracji:

- guma zielona G&G.

- dystanser typu H MadBulla.

Osiągam około 65 metrów zasięgu maksymalnego. Wiem że to sporo, ale nadal chciałbym, by strzelała trochę dalej. No ale nie wiem co zrobić. Dla porównania stockowy CM 0.48 ze stockowymi dystanserem i gumką ma podobny zasięg. Mam dwa pomysły.

- G - hop. Bawię się w niego w tej replice od niedawna, testując różne konfiguracje. Na razie nie udało mi się uzyskać dużo większego zasięgu, przyrost był raczej znikomy.

- Gumka hop - up od TM. Podobno hopki w replikach tej firmy są wręcz magiczne i powodują, że repliki strzelają daleko przy niskiej mocy. Ale czy tylko dystanser i gumka TM wydłużą zasięg, czy również komora TM jest "magiczna" i lepsza od KWA?

No i w opisie na machinegunie (bo tam jest dostępna) pisze, że jest przeznaczona do replik poniżej 320 fps. Więc przy 400 fps nie będzie tak dobrze kręcić bądź porwie się?

Znacie jakieś inne sposoby do zwiększenia zasięgu maksymalnego bez zwiększania mocy? Celność repliki na stockowej lufie jest jak dla mnie póki co wystarczająca.

Strzelam z kulek 0.28 G&G.

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Edited by Helikon
Link to post
Share on other sites

Niektórzy piszą, że magiczność hu TM działa tylko przy niskich fps.

Kup lepszą lufę precyzyjną PDI/KMH/Prometheus, to powinno pomóc, gumkę zostaw.

Gumka TM jest fajna, ale to tylko zwykła guma, zielony G&G jest lepszy. Bawiłeś się w doszczelnianie sylikonem czy teflonówką?

Z Twojego posta wynika, że nie zamierzasz grzebać w bebechach. Jednak w KWA wystarczy tylko wymienić sprężynę i tłok z głowicą (gumkę masz już wymienioną) żeby osiągnąć 500fps. Polecam serwisanta AnR. Już chyba ze 100 takich tunningów przeprowadził.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Teflonfix mam zrobiony.

Precka (zamierzam kupić Promyka) zwiększy mi trochę zasięg? Bo jak mówiłem, celność jest póki co dla mnie wystarczająca.

To że eMki KWA są tak podatne na tuning mocowy to słyszałem, z tym, że nie chcę jak na razie zwiększać mocy, poczekam jeszcze parę miesięcy, przy okazji zbierając pieniądze na części.

Wolę po prostu żeby moja replika strzelała daleko przy niższej, obecnej mocy, a tuning zrobić doprowadzając osiągi do ładu. No i niechciałbym sytuacji, replika 500 fps, a tu problem z małym zasięgiem - z bliska strzelić nie można, a kulki daleko posłać się nie da.

Co do lżejszych kulek, hmm... kłopot z tym, że one (0.25) latają mniej więcej tak daleko jak cięższe (0.28). Za to mniej celnie. Wiem że promyk tą różnicę w celności by zniwelował, ale one po prostu latają na podobną odległość.

Szymx1, na czym polega ta magiczność komór TM? :) Bo guma to rozumiem, z jakiegoś dobrego materiału jak jest zrobiona to może lepiej kręcić, ale komora?

Edited by Helikon
Link to post
Share on other sites

O R - hopie słyszałem, to jest z tego co wiem co G - hop, tylko element podkręcający kulkę jest jeszcze dłuższy (zna ktoś lufy przystosowane do tego?).

Montował ktoś tu g - hopa/ r - hopa? Jak tak to z jakim skutkiem?

Edited by Helikon
Link to post
Share on other sites

R - hop naciska na gumkę dłużej niż g - hop, ale konstrukcyjnie jest to chyba to samo.

W tym temacie prosiłem o rady, jak zwiększyć zasięg bez podnoszenia mocy, mimo iż mam już zamontowaną gumę zieloną G&G.

Zrobiłem takiego a'la g - hopa, zasięg wzrósł z 63 - 65 metrów na 68 - 70 metrów. Jest możliwe uzyskać więcej niż 70 metrów zasięgu całkowitego przy 400 fps?

Link to post
Share on other sites

Strzelam po prostej, z lekkim podkręceniem kulki na koniec. Po prostu podrywa ją lekko ku górze pod koniec lotu (zawsze tak strzelam, ustawiłem hopa na takiego, jak strzelam normalnie w boju). Zapomniałem napisać, wiał lekki wiatr od boku, test był póki co "próbny". Kupię kulki 0.30, nie będzie wiał wiatr to przetestuję ją na 0.28 i 0.30. Ale poprawa jest w stosunku gumy zielonej G&G.

Link to post
Share on other sites

Wstaw gumę systemy bądź przezroczystego guarderka i załaduj guna szklanymi 0,27g. Oczywiście najpierw precka i to dobra.

 

 

 

WFT!!! Kolego, jak byś mi zrobił coś takiego na strzelance, to byś roger&spencer'a w kalibrze .44 strzelającego ołowianymi kulkami mógł spotkać..

Link to post
Share on other sites
WFT!!! Kolego, jak byś mi zrobił coś takiego na strzelance, to byś roger&spencer'a w kalibrze .44 strzelającego ołowianymi kulkami mógł spotkać..

 

Hmmm, tak myślę czy to nie są groźby karalne? Po za tym osoba tak nie zrównoważona nie powinna mieć dostępu do broni palnej, w sumie to nie powinna mieć dostępu do żadnej broni.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Lekki odkop.

Zrobiłem te testy. Karabin to M16 KWA stock, około 400 fps, zrobiony g - hop na bazie zielonej gumki G&G. Dystanser plastikowy, na długość całego otworu w lufie.

Kulki to 0.28 G&G.

HU ustawiony na lekkie podkręcenie pod koniec lotu kulki.

Celem był narysowany na tekturze człowiek, około 180 cm wzrostu.

Na dystansie 70 metrów, strzelając w brzuch, cel dostawał po stopach/piszczelach. Kulki dolatywał do celu, ale trafić jedną kulką na tym dystansie już się nie dało, krótką serią jak najbardziej.

Celując w klatę, kulki dolatywały - uderzały w cel (po nogach) na dystansie maks 72 metry.

Celując w głowę (minimalny lob, bo niski jestem), kulki latały na odległość 71 - 73 metry. Na te 73 metry dolatywała tylko część kulek, reszta spadała tuż przed celem.

Na 74 metry nie doleciała już żadna kulka.

Więc zasięg maksymalny repliki wynosi 70 - 72 metry (celując w klatę, więc po prostej). G - hop dał sporo, około 5 - 7 metrów więcej. Wynik jest dość zadowalający jak dla mnie. Niestety g - hop w moim przypadku ma jedną wadę - gumka szybko brudzi się osadem z kulek, po kilkuset strzałach jest biała w miejscu styku z kulkami. Prawdopodobnie dlatego po jakimś czasie guma przestaje poprawnie kręcić i trzeba rozebrać replikę, by gumę wyczyścić. Inna sprawa, że w eMce KWA wystarczy wybić jeden pin, by dostać się do HU, przez co cała operacja nawet w polu trwa kilka minut.

Edited by Helikon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...