Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zdecydowałem się jednak na takowy zestaw:

 

Poliwęglanowy tłok z 15 stalowymi zębami [super Shooter]

Zestaw stalowych zębatek 13:1 - high speed [sHS]

Sprężyna M120 [sHS]

Wzmocniona aluminiowa głowica tłoka z łożyskowaniem [super Shooter]

 

Wszystko to będzie zasilane pakietem Li-po 11,1V 25C 2200mah, przekładka Mosfetu, kabelki niskooporowe.

 

I teraz pytanie, czy wzmocnienie szkieletu Geraboxa to wytrzyma??, Przewidywany ROF będzie w granicach 35-40k/s, jak nie większy. Proszę o konkretne odpowiedzi. Oczywiście w przyszłości mam zamiar zainwestować w zestaw cichych głowic "SYSTEMA", tak więc to rozwiązanie, obciążające szkielet, będzie chwilowe. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zębatki mógłbyś sobie odpuścić, stockowe bardzo ładnie dają radę.

Jeżeli zależy Ci na rofie, to bierz tłok z 14 zębami.

SP120 od guardera bym polecał.

Stockowa głowica cylindra jest plasticzana, mógłbyś od razu wziąć aluminiową, ale to tak na marginesie :)

Link to post
Share on other sites

Boże... po co taki rof. Jesteś pewien, że przy tak małym stażu nie stworzysz zbytniego zagrożenia dla otoczenia? Te zębatki trzeba dobrze wypodkładkować w szkielecie KWA, inaczej ROF... spada.

 

 

Dziś w SR5 zmieniłem stockowy cylinder, który sztucznie zaniżał fpsy (na m110 340) na jakiś chinolski od MP5 (lufa w SR5 ma długość lufy MP5tkowej, a nie 263mm, jak błędnie podają na stronkach, z resztą ekipa KWA przyznała się do błędu) i fpsy skoczyły do 367.

Jeszcze ciekawostka - na cylindrze od mp5 między lufą ~229mm, a 509mm jest różnica 8 fpsów (na stockowym cylindrze KWA różnica wynosiła 50 fpsków)

Link to post
Share on other sites

Co do mojego stażu, to myślę że 7rok w "Ersofcie" :D zdecydowanie wystarczy, a raczej młody już nie jestem, więc i dobrze wiem jaka jest to odpowiedzialność, i również wyzwanie dla przeciwnika. :D Czyli odradzacie mi zębatki, oraz troszkę innych podzespołów, zatem wpierw zainwestuje jednak zamiast w zębatki, to w zestaw wyciszonych głowic "Systema", i tu pytanie, czy i cylindra wymienić nie będę musiał, do takowego zestawu?. A na pytanie o wytrzymałość szkieletu, przy Rofie rzędu 40k/s, wraz z aluminiową (płaską) głowicą tłoka, zdobędę odpowiedź.., dziś trudna noc dla mnie. :D

Link to post
Share on other sites

A co myślicie o zestawie wyciszonej głowicy tłoka, oraz cylindra "Ultimate"??, jest troszkę tańszy od Systemy, łącznie wychodzi jakieś 85zł za zestaw. więc bardziej skłaniałbym się ku niemu.

 

Nie miałem z nim do czynienia, ale reszta części Ultimate, które widziałem, była bardzo wysokiej jakości. Myślę, że będziesz zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę już edytować...

 

Wkrótce zamówię z Azteko części:

 

Tłok SHS 14 zębów

Zintegrowany zestaw cylindra z głowicą SHS

Głowica tłoka CNC SHS jest na razie nie dostępna więc zamówię ją za jakiś czas.

Lufa KM 509/534/550 - w zależności która będzie dostępna, w jakiej cenie i jaki tłumik dobiorę...

 

Sprężyna - myślę o SP130 Guardera jednak waham się czy nie kupić SP140 ?

Jak z wytrzymałością na auto ?

Link to post
Share on other sites

Zmieniałeś coś jeszcze ?

Robiłeś pomiar na chrono ?

 

Aha planuję zrobić teflon fix

Wsadzić gumkę KM

Zmienić jeszcze kable na silikonowe (troszkę grubsze)

W planach mosfet ale to dopiero styczeń/grudzień (finanse)

 

Rozważam również montaż ładownicy na baterie na kolbie i poprowadzenie tam kabli. Gdyby ktoś mógł mi podesłać zdjęcia w jakiś sposób wychodzą kable z kolby do ładownicy - byłbym wdzięczny - szukałem na forum dokładnego opisu - prawdopodobnie "gdzieś jest lecz nie wiadomo gdzie" nie znalazłem konkretnych danych

Edited by Żółwik
Link to post
Share on other sites

Rengi, szczerze powiedziawszy przy sprężynie m130 (GUARDERA!) i zmianie cylindra na zerówkę to strasznie mało... O,o

Chyba, że chronowałęś na 0,28 lub cięższych. :]

 

Nie, tam była zmieniana dysza na VFC podobno. Stąd wynik. Ty tak swoim nie szpanuj. :)

Link to post
Share on other sites

I dobrze :P , wcale nie chciałem mieć 500fps:).

Popełniłem błąd oddając ta replikę do kogoś na serwis , AnR musi mi wszystko co ten gośc mi robił doprowadzić do porzadku -zostały jeszcze mosfet, gumka i ta dysza, czekamy na wypłatę :S

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Napiszę więc parę słów o moim KWA. Jest to wersja; USA GX2 KM4, zatem lufa jest w miarę precyzyjna tuż na starcie, a moje gusta jak najbardziej tolerują piękny, wypaśny napis KWA umieszczony na korpusie. Zboczeniem mym, od jakiegoś dłuższego czasu było zrobienie broni laserowej do ASG, i muszę przyznać że z pomocą Ślepego, udało się dopiąć swego, za co (jak na razie) jestem mu bardzo wdzięczny.

 

Ot co wymieniłem w mojej M'ce:

 

- sprężyna M120 (SHS), wcześniej zamontowana była M130 Guardera.

- zębatki 13:1 (SHS)

- tłok (stalowa szczęka) 14 ząbków (SHS)

- zestaw cichych głowic (Ultimate)

- doszczelniona dysza (Ultimate), lecz pozostała chyba stokowa, jako że nie było widać różnicy w szczelności.

- gumiak hop-up (SYSTEMA energy)

- silnik mocowy (SHS), stokowym ogrzewałem sobie dłonie podczas niskich temperatur.

- mosfet MERF 3.2 programowany spustem.

- zasilanie: 2 x lipo 11,1V (1100mah, 20C), (2200mah 25C)

 

Zasięg i moc repliki stoi na bardo wysokim poziomie, a szybkostrzelność wynosi w przedziale 35-38, w porywach 40k/s, wszystko zależne od użytego zasilania, oraz ustawień mosfetu, a sama reakcja na spust jest natychmiastowa (smart trigger). Jak na razie KM'ka dopiero co odebrana od Ślepego, więc nie miałem okazji nacieszyć się nią w boju, lecz na wszystko przyjdzie czas. Na niedzielę postaram się dodać filmik przedstawiający pracę repliki. :D

Link to post
Share on other sites

Co do dysz i niestandardowej komory, to zawsze można wymienić i dyszę, ale to wiąże się z utratą słynnej szczelności KWA. Ale przecież, da się dostać (jeśli nie w polsce, a w polsce chyba tylko casg kiedykolwiek je miał, to za granicą) części zamienne, więc to nie jest NAJWIĘKSZY problem, poza tym to nie komora jest kiczowata, a gumka, bo po 1 - zamarza, po 2 nie najlepiej kręci nawet w normalnej temperaturze. Choć być może KWA USA jest rzeczywiście lepsze. Ja miałem do czynienia tylko z rebrandami od ASG (własny + mnóstwo innych), od Colta (znajomy w teamie ma, poza tym że body ma kolor wręcz granatowy, to niczym sie nie różni od ASG) i Cyber Guna (również przegrywa wyglądem body, a tak to chyba to samo, bo nie strzelałem, ale słyszałem podobne opinie), natomiast użytkownicy wszystkich 3 narzekają na gumki HU :)

 

A co do wyglądu, IMO emki które mają np. kolbę, panele, rączkę, chwyt pistoletowy, kolimator itp. w np. TANie czy OD bardzo ładnie wyglądają.

Edited by Śliwa
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam KWA LMT Defender 4 RIS stock+lufa Promyka 509mm i według chrono ASGShopu wyszło 402 +/- 3fps. Gumka słabo kręciła zapewne z powodu tego ,iż jest to nowa replika lecz temperatura również była w granicach 3-6*C Zasięg też nie był zbyt powalający. Jestem ciekaw ile fps i jaki zasięg będzie to miało na springu 120 G. lub SHS + tłok SHS+gumka zielona G&G.

Głowicę warto by było wymienić,czy ta stockowa jest w miarę dobra?Bo tak teraz po przeczytaniu co wstawiacie rozkminiam to.

Edited by BlackShaman
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam nierozwiązany od dawna problem- replika nie działa na midcapach - powstaje rozrzut na 40 m. Na hicapach wszystko jest ok. Lufa precyzyjna kmhead, gumka g&g zielona. Teraz ma 500fps, wczęśniej, przed tuningiem było to samo. Nie ma rozrzutu fpsów.

 

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/120610-m4-kwa-gx2/page__view__findpost__p__1637655

 

to samo zauważyłem u tego użytkownika.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To częsty problem w ogóle na midcapach i replikach M4. W M4 przez konstrukcję komory, patrz dwu częściowa, trudno ustabilizować gówna połówką, aby jeszcze zachować możliwość w miarę swobodnego rozbijania na pół. To samo się dzieję w wypadku normalnych M4, gdzie komora ma spore luzy na wielu płaszczyznach. Mid-capy mają na tyle mocną sprężynę najczęściej, że podnoszą komorę ku górze przez co dysza krzywo w nią wchodzi i jest nieszczelność.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...