Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To i ja się dołączę:)

W moim KWA które jest stosunkowo młode (niecały rok i może 5-6 tys kulek:) Miałem po jakichś 3K wsadzoną przez serwis taktycznego sprężynę gdyż w owej chwili mnie tylko na taki mały tuning było stać:) I wtedy jak miałem wątpliwości powiedziano mi w sklepie że tłok wytrzyma i nie ma sensu go wymieniać:) no ale człowiek czyta i czyta... i wolę mieć sprawę tuningu przynajmniej na jakiś czas zamkniętą więc co byście polecali mi wymienić?

1.Tłok 2.Głowice tłoka 3.Kable? Bo sprężynę już mam:) gumkę tak samo:)

Fajnie by było jakby części a raczej ich cena była w granicach 100-150 zł:) no chyba że stwierdzicie że kable jakieś niskooporowe mi są nie potrzebne:)

A i jeszcze jedno:) może to dziwnie zabrzmi ale co zrobić żeby mi szybkostrzelność wzrosła? no bo stock na 7.4 fajnie leciał ale po włożeniu m130 guarka strasznie mi szybkostrzelność spadła zmienić baterię czy może jak kable zmienię to się polepszy:)?

Pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

 

Noo Bore-Up, czyli cały zespół cylindra. Khem, khem....

 

Kable ok? Czy ty je widziałeś w ogóle? To chyba najgorszy element repliki.

Nie zastanawiaj sie tylko zmieniaj, najlepiej tłok na SHS, kable niskooporowki, mosfet, głowice cylindra wystarczy ponawiercać, ale jak sam sie nie bawisz w rozbieranie to wystarczy cokolwiek wentylowanego. Z robocizną w 150zł się nie zmieścisz pewnie więc chyba lepiej jeszcze trochę odłożyć i zrobić wszystko jednocześnie. Baterii samej nie zmieniaj, przygotuj replikę porządnie na to 11.1V, a już po tym na 7.4V powinna być znaczna poprawa w szybkostrzelności.

Edited by piotrekltk
Link to post
Share on other sites

Witam, uzbierałem w końcu na mój drugi już karabin, a mianowcie http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4783. Na początku zasugerowałem się firmą, ale potem przeczytałem, że dolna część body jest plastikowa, co mnie troszkę zaniepokoiło. I tu moja prośba, czy ktoś kto miał styczność z tą repliką, bądź jest jej posiadaczem mógłby mi napisać czy warto tą replikę kupić za te pieniądze i czy później jako bardziej doświadczony airsoftowiec będe zadowolony z jej osiągów. Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Panowie mam takie krótkie szybkie pytanko, niestety nie mam repliki przy sobie i nie mogę wymierzyć, czy do przedłużonej lufy na 509 promyka, będzie pasował tłumik dźwięku 14,7 cm ? teoretycznie powinien zakryć, różnica pomiędzy lufami wew to ok 11,7 cm, ale biorąc pod uwagę że trzeba zdjąć tłumik płomienia itd to nie wiem :/

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie silnika: obecnie mam stockowy przy zębatkach 18:1 SHS i sprężynie shs m130 - wychodzi 500fps. Rof około 18/s na lipo 11.1v . Jak myślicie co powoduje to, że sprężyna jest czasami naciągana do połowy - żeby ją zwolnić trzeba zmienić tryb ognia. Bateria to lipo 11.1 20C 2080mAh więc raczej wystarczająca. Myślicie, że wymiana silnika na np. element UTU coś zmieni?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie a tak w roli no może nie ciekawostki ale spostrzeżenia:)

Wszędzie podawana szybkostrzelność m4 wynosi wg. różnych źródeł ok. 700-950 strzałów/minutę więc wiedząc że chronograf wykonuje pomiary wystrzelonych kulek na sekundę oznaczałoby że jeśli chcemy uzyskać szybkostrzelność taką jaka jest realna w m4 to dzieląc tą górną granicę czyli 950 strzałów na minutę przez 60 sekund wychodzi że replika m4 powinna strzelać ok 15-16 kulek na sekundę :icon_smile:

Czyli 14-16 RPS to górna granica realnej szybkostrzelności m4:) Mam rację czy się mylę :icon_smile:? I taką szybkostrzelność można chyba na zwykłym lipo 7,4 uzyskać jeśli się nie ma zamontowanej m140:)?

No załóżmy ze mamy m120 i mosfet z kabelkami niskooporowymi i sprężynę m120 guardera:)

Nie wiem po co mi szybkostrzelność taka jak w ostrej ale...:D

Edited by Saba xd
Link to post
Share on other sites

Znam ten problem z autopsji gearbox w niektórych egzemplarzach jest bardzo wrażliwy na wymianę uszkodzonych lub wypracowanych elementów na inne niż fabryczne. To samo tyczy się dopasowania części komory i dyszy. W moim kwa sir przy lufie promyka 550 mm, sprężynie m130, cylindrze 0 oraz głowicy kierunkowej uzyskano stabilne 510 fps przy wyjściowej prędkości 390 fps. Oczywiście przeróbkę wykonano w serwisie.( niestety nie posiadam własnego chrono i wolnego czasu).

Odpowiedz na pytanie w jakim stanie technicznym kolega BragA oddał replikę do serwisu mogła by wyjaśnić powstałe wątpliwości.

 

Replika była w stanie takim w jakim serwis ostatnim razem ją zostawił(wcześniej była wymiana głowicy cylindra i sp120) . Nie rozbierałem nigdy gearboxa ani nic. Dopiero po wysłaniu do innego serwisu replika znowu zaczęła śmigać

Link to post
Share on other sites

Witam,mam pytanie,czy opłaca mi się tuningować wyżej wymieniony karabin w ASGshop?: http://asgshop.pl/sk...ukt.php?id=4285. Karabin został zakupiony w tym sklepie w raz z usługą tuningu level 1 : http://asgshop.pl/sk...ukt.php?id=4429

Wymieniłem również gumkę hop-up ze stockowej na czarną SYSTEMA Energy.

Zależy mi głównie na celności i zasięgu(około 60 m),tu pojawia się drugie pytanie,mianowicie czy montując tylko lufę precyzyjną prometheus poprawi się zasięg ?

Jeżeli znacie jakieś tańsze metody skutecznego tuningu(bezpiecznego),który poprawiłby zasięg i celność mojej repliki,napiszczie.Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

Połączyłem tematy " czytaj chłopie" trochę to forum.

S1

Link to post
Share on other sites

Chłopaki - potrzebuje porady :)

 

Mam LMT Defender RIS, ale amba zjadła stopkę od kolby... Przeglądam różne sklepy i próbuje znaleźć kolbę która będzie taka sama (tzn możliwość włożenia baterii po bokach prowadnicy), i w rozsądnej cenie (do 100zł).

Wszystkie kolby które znajduję to mają baterię wkładaną do prowadnicy - a to się wiąże u mnie z wymianą baterii (mam "własnej" produkcji baterie LiFePo w składzie 2+2 ogniwa), oraz z usunięciem bezpiecznika :(

 

 

Z braku laku rozważam takie kolby:

http://www.militaria.pl/boyi_dboys/kolba_skladana_typu_modstock_(bi-24)_g_p7473.xml

http://www.taiwangun.com/product/show/17289.html

Link to post
Share on other sites

(mam "własnej" produkcji baterie LiFePo w składzie 2+2 ogniwa), oraz z usunięciem bezpiecznika :(

 

Możesz wyjaśnić co znaczy konfiguracja 2+2 ogniwa?

Dwa połączone szeregowo zestawy dwóch połączonych równolegle ogniw (większy prąd i 6,6V) czy cztery szeregowo rozdzielone po dwa w celu wkładania do kolby (12,2V !) czy dwa ogniwa w replice (6,6V)

i dwa w kieszeni na zapas (6,6V) ? :icon_lol:

Mowa o ogniwach A123, są producenci którzy podają 3,2V/ogniwo, w tym wypadku napięcia będą odpowiednio niższe.

Pytam bo także zrobiłem sobie LiFe i efekt mnie uszczęśliwił.

Edited by tomekef
Link to post
Share on other sites

Miało byc 2+1, szeregowo połączone ogniwa dające 9.9V i pojemność 1100mAh. W moim wypadku ROF jest satysfakcjonujący choć kilku osobom zembatki się pogubiły.

 

http://desmond.image....jpg&res=medium

 

Mam w ekipie ludzi którzy używają większych baterii (nawet i 13V - wtedy jest szeregowo podłączone 4 ogniwo w dwóch stickach). Używamy ogniw Batimex (ANR26650M1A lub wymiennie APR18650M1), choć czasami sprowadzamy inne zza wielkiego morza.

Edited by Ciachopl
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Może coś z nowych, ekonomicznych PDI ? Zakładając, że nie chcesz płacić za KM i PROMYKA. Ale one nowe kosztują 200zł, tyle co używany promyk to nie wiem czy jest sens. Dodatkowo nikt jeszcze ich dokładnie nie zdążył sprawdzić, można polegać tylko na renomie firmy PDI.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...