Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam mam podobny zestaw w swojej m16 jak kolega wyżej proponuje, czyli:

-tłok G&P z 5 metalowymi zębami bo taki akurat miałem

-głowice tłoka pom

-cylinder typ1

-m140 guardera

-silnik guardera bo ten kwa zamulał

-gumka zielona G&G

- kable niskooporowe z układem mosfet

wszystko to daje 548-551 fpsów

ale mam zamiar wymienić głowice cylindra i tłoka na aluminiowe bo przy tej konfiguracji pewnie długo nie pociągną

Edited by k-dudzio
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A testowales cylinder typ0?? Ciekawi mnie wynik i porownanie do jedynki

Chodzi Ci o FPSy, skupienie, celność, pojemność zespołu cylindra? Na co mi 600FPS w replice jak przez źle dobrany cylinder mam skupienie jak by ktoś grochem rzucał. Prosty test. 50m, stara patelnia, trochę kulek :P
Link to post
Share on other sites

No to włóż bo ja na razie jadę na stockowym. tłok, głowica jedna i druga jbu spring jbu 140 i po roku cos ok 530 fps i tak przymierzam się do guardera 150 lub 160

 

Jakich kulek używasz?

 

Jaki tłok zakupić pod m130 Guardera, głowicę Ultimate POM i Redox Lipo 7,4 1400mAh 20C?

Szukałem wszędzie tych legendarnych SHS 14 zębowych i jedyne co znalazłem z dostępnych to: http://jarmix-milita...r-soft-gun.html i nie wiem co wybrać. Może lepszy będzie odchudzony tłok Deep Fire?

 

Proszę o pomoc, dzięki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Chciałem swoją KWA LMT Defender 16 podrasować do 550-600 fps aby zyskać trochę więcej zasięgu. Do tej pory sam grzebałem się w swoich replikach ale nigdy nie przeprowadzałem mocnych tuningów dlatego wysłałem giwerę do jednego z polskich sklepów.

 

Moja obecna konfiguracja to:

 

Zębatki Ultimate M170 Ultra Torque Up Helikalne

Tłok Ultimate Czerwony M170

Cylinder typ 0 SHS

Sprężyna M170 Ultimate

Głowica cylindra V2 Ultimate (niebieska)

Głowica tłoka POM Ultimate

Dysza stock

Komora stock

Gumka G&G zielona

Lufa KM HEAD 550 mm

Silnik Element Ultra Torque Up

Okablowanie niskooporowe srebrne Ultimate

Mosfet Merf 3.2 Gate

 

Chrono w takiej konfiguracji pokazuje W MIARĘ stabline 550 fps, 548, 551, 554 to najczęściej pojawiające się wartości. Niestety średnio jeden na dziesięc strzałów potrafi pokazać 530 fps lub 575 fps.

 

Kiedy sam bawiłem się z tuningiem tej giwery i założyłem jej M130 Guardera udawało mi się osiągnąć na niej 494 fps, niestety też ze stabilnością bywało różnie dlatego ostatnia decyzja o wysłaniu na serwis.

 

Teraz pytanie: czy dla sprężyny M170 w takim KWA wartość 550 fps nie jest za niska? Jest to około 165 m/s. Pytam dlatego że M130 dawała mi około kilkanaście m/s więcej niż powinna więc czy w miarę wzrostu mocy spręzyny nie powinno być podobnie?

 

Druga sprawa to tragiczna celność i powtarzalność strzałów tej repliki. Na dystansie 50m nie jestem w stanie bezproblemowo trafiać w cel o kształcie koła i średnicy ok. 40 cm, Raz kulka leci za wysoko jakby HOP był za mocno podkręcony, innym razem za szybko spada jakby HOPa było za mało. Niektóre strzały lecą w miarę prosto, ale mimo wszystko nie jestem zadowolony z efektów. Miałem nadzieję, że przy takiej konfiguracji będę w stanie trafić cel wielkości człowieka na około 80m, niestety nic z tego.

 

Ostatni problem to bardzo szybko grzejący się silnik mimo zamontowanego MOSFETa i dobrej jakości okablowania. 10-20 strzałów pod rząd i chwyt pistoletowy jest już poważnie gorący.

 

Może ktoś ma jakiś pomysł o co w tym wszystkim chodzi. Wydałem sporo po to by mieć fajną celną replikę z dobrym zasięgiem a mam za przeproszeniem gówno. Stockowa CYMA 045 wydaje się mieć lepszą celność i powtarzalność niż moja emka.

Link to post
Share on other sites

Jeden ze znanych polskich sklepów. Nie chcę robić antyreklamy dopóki nie znam przyczyny, nie wiem czy zawodzi jakaś część czy po prostu ktoś to źle poskładał.

 

Czyli jest w ogóle taka możliwość żeby MOSFET replice zaszkodził a nie pomógł? Wydawało mi się, że to niemożliwe...

 

Dodatkowe pytanie, jaką moc potrafią wytrzymać stockowe zębatki KWA?

 

Obecnie w replice dźwięk strzału jest paskudny, świszczący a drganie sprężyny po strzale słychać w promieniu kilku metrów.

 

Zastanawiam się czy nie darować sobie tego całego tuningu i wrócić do wcześniejszej konfiguracji tylko z delikatnie mocniejszą sprężyną. 550 fps w dobrze złożonym KWA powinna mi chyba dać nawet M150?

Link to post
Share on other sites

550 fps w dobrze złożonym egzemplarzu powinna dać M130 guardera....

 

Części na papierze wydają się bardzo ok... Tylko martwi mnie ten tłok. Do mojego kwa czerwony Ultimate nie wlazł. Albo jakoś go poskrobali żeby wlazł albo kwa zmieniła odlew gb. Stockowe zębatki powinny wytrzymać m160.

 

Jak mosfet może gryźć się z repliką? Czekam na logiczną odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

Nie rozpędzajcie się. 130 Guardera daje koło 500-510FPS. 550 to raczej rejony SP140/SP150.

 

Stockowe zęby KWA to jakieś M140-M150.

Nie wiem, po co zmieniałeś je na te Ultimate'a.

Sprężynę zmień na jakiegoś Guardera/Modify'a, bo nie wiem ile powinna dawać M170 ultimate'a, która pewnie daje tyle co M140-M150 jakiegoś innego producenta.

Co do celności, to albo zmień gumę na systemę, albo kombinuj z dystanserami.

Co do głowic: pewien jesteś że masz cichą ultimate'a niebieską, i do tego płaską POMową tłoka? Bo jeśli tak to masz już jedną do zmiany. Tłumaczyłoby to też jebutny strzał przy strzelaniu, zaś świszczący odgłos może świadczyć o albo kiepskim poskładaniu, albo o czymś co sam miałem w replice, a po co odsyłam do oficjalnego tematu o KWA.

 

W ogóle coś mi tu śmierdzi gównianym serwisem. Daj to waść do jakiegoś lokalnego magika, nie do sklepu.

Link to post
Share on other sites

Cała lista części jest zaproponowana przez serwis - dlatego wymieniałem.

 

Głowice - tak. Na bank jest POM Ultimate i cylindra niebieska Ultimate.

 

Lokalnych porządnych magików niestety brak w moim rejonie, chyba skończy się na tym że sam będę musiał się podszkolić metodą prób i błędów.

 

Replika była tuningowana przez sklep Taktyczny.

Link to post
Share on other sites

Przedzwoniłem jeszcze dziś do serwisu z informacją co i jak. Powiedziano mi że po wymianie części i smarowaniu dużo smaru mogło zostać w replice i trzeba przelecieć ze 2-3 hicapy żeby się to w miarę unormowało, ewentualnie przeczyścić lufę bo brak celności może wynikać ze smaru który został wypchnięty przez dyszę z gearboxa.

 

Druga sprawa to możliwość "wyskoczenia" zatrzasku komory HU co tłumaczyłoby niektóre odchyły podczas strzelania.

 

Sprawdzę co i jak dziś wieczorem, może faktycznie podczas transportu coś wyskoczyło...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...