Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

POMOCY W REKO Nevy Seal


Recommended Posts

Witam.

Jak w moim pytaniu, jak zrobić reko NS. Moje zdjęci na ,którym chcę się wzorować: http://www.theblaze.com/wp-content/uploads/2011/10/seal1.jpg .

Więc tak, czy mógłbym liczyć na waszą pomoc w reko NS - chodzi mi tu tylko o ubiór. Przeszukałem forum w dziale US i nie znalazłem nic co by się nadawało podobnego do tego reko. Wiem tylko ,że mundur to woodland i spodnie :) (jakaś nowość to nie jest)

Proszę wypisywać w ten sposób następujące rzeczy:

-kapelusz

-rękawice

-plecak

-mundur

-kabura

-kamizelka ( tylko jest jeden problem - mam gieka i czy było by coś podobnego do NS a żeby pasowały magi od gieka?)

-buty - nie widać ale jakieś info

 

No to na tyle

PZDR szary

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Jestem wielkim fanem "Komando Fok" i powiem Ci, że to zdjęcie jest troszkę stare. Notabene, nie wydaje mi się, aby był jakiś konkretny komplet oporządzenia NS. Tzn. nie w wypadku, gdy nie odwzorowujesz konkretnego teamu. Co prawda nie mam jakiejś wielkiej wiedzy, ale może kilka moich porad w czymś pomoże...

 

Rękawice wyglądają mi jak TE. Kapelusz to tradycyjny kapelutek wojsk USA, zero rozkmin, kupisz to na Allegro za dyszkę. Mundur to najpewniej stary krój umundurowania (ma guziki na rękawach, nie widać rzepów) we wzorze Woodland, też dostępny bez problemowo w większości sklepów (szukaj umundurowania BDU, nie ACU). Kabura... to pytanie do Ciebie, która Ci się podoba i pasuje do Twojego boczniaka (swoją drogą, boczniakiem powinien być Sig P226, P229), jeśli będzie Ci to bardziej leżało, kup jakąś kontraktowaną (o ile taką znajdziesz). Nie sądzę aby każdy Seal miał identyczna kaburę. Jeśli chodzi o kamizelkę, szedł bym w stronę chest riggów, chest harnessów. NS z grubsza cechuje niechęć do wszelkich plate carrierów. Kupił bym coś od Flyye lub Eagla. Nie martw się tym, czy magi będą pasowały, będą, magi od G są bardzo zbliżone rozmiarowo do tych od serii M, a do "kamizelki" dokupisz sobie ładownice, które będą odpowiednie (sama kamizelka nie ma nic wspólnego z magami). Buty to kwestia indywidualna. Widziałem gdzieś Seal'sów w zielonych Junglach, ale Howard Wasdin (były snajper Red Teamu Teamu 6) chwalił pod niebiosa wszelkie taktyczne produkty Adidasa. Plecak dobierasz wedle Twojego widzi-misię, ale kupił bym raczej coś "starszego" typu aby pasowało do umundurowania, a nie jakieś super nowoczesne wynalazki z karbotytanową rama nośną.

 

Dziwi mnie fakt, że używasz Giety. NS są zwolennikami Mek wszelkiej maści.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, czy ktoś na sali ma popcorn? Tak? To poproszę, bo coraz lepsze kawałki się tu pojawiają :biggrin:

 

joker_eatin_popcorn_by_capnectoplasm-d39sa07.gif

 

edit:

Kolego nade mną, nie obraź się, ale te rady mają się nijak do REKO (a wyraz ten jest wyraźnie podkreślony w temacie) :)

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

Powinno być "szukajcie a znajdziecie" :-P

Chcesz robić "reko" na podstawie jednego zdjęcia, nie posiadając podstawowej wiedzy w temacie i czekasz aż ktoś podsunie Ci gotowy przepis? Jak chcesz się zabrać za JAKIEKOLWIEK reko zacznij od literatury i przeszukiwania zasobów internetu przez wieeele godzin...

I od razu mówię że bazarowy szpej mil-teca z allegro możesz sobie darować.

Link to post
Share on other sites

Nie zwróciłem wielkiej uwagi na słowo "REKO", zważywszy na fakt, że zakładający temat używa Giety...

Mam też wrażenie, że skoro piszący nie wiedział, że magi od wspomnianej Giety pasują do tych samych ładownic (ba, kamizelki !) co te od Mek, to moje rady na tą chwile i tak są ponad wymagania.

 

Notabene, ciekawe czy ktoś napisze tu wreszcie cokolwiek sensownego ? Sam chętnie poczytam ciekawostki na temat NSów...

Edited by DobryDobrodziej
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Nie słuchaj ich. Aktualnie SEALsy używają mundurów w 6C i właśnie G36C. Do tego adapter i magazynki od AUGa. :)

 

 

Ten post ma tyle sensu, ile Twoje reko. W tym samym dziale masz ogromny temat o tej jednostce.

Link to post
Share on other sites

Plate Carriery były używane w NSW, i wcześniej niż wasz kofany MBSS- przykładem jest PC1499 od LBT. Może nie masowo używany przez USNS, i nie tak doskonały jak dzisiejsze ale był. Na niego zakładano chesty przeróżne.

 

SEALs, teraz, w Afganie używają głównie PC- czy to LBT6094, Slicka, CPC. Głównie nie znaczy wszyscy, co do jednego operatora, ale większość widuje się w PC. I nie jest to zależne od zadania, drużyny i człowieka teoretycznie.

 

 

 

Szary- wybrałeś sobie okres mniej więcej z przełomu lat 80-90 tych, więc ALICE wiedzie prym ( o MOLLE nikt wtedy nie myślał ).

 

Kapelusz- boonie w woodlandzie

rękawice- często bez, brak

plecak- nie wiem

mundur- woodland, nie widać? Jak chcesz być uberpr0 to komplet gore w AOR2 kup, będzieś dżezi.

kabura- ABA? Eagle SAS Mk3? Albo bez.

Kamizelka- beltkit, nie kamizelka.

buty- altamy/jungle czarne.

 

Tyle- reszty szukaj w necie.

 

A! I zmień karabin! Na SWD, RPK albo AK! Będziesz super SEALem z DefGró!

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...