Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika HK416


Recommended Posts

Witam. Poszukuję dobrej repliki HK416. Ktoś zna jakieś firmy/modele godne polecenia (z góry mówię, że BOYI odpada- podobno ich M-ki i HK są dość awaryjne i ogólnie nie polecane)? Przedział cenowy jaki by mnie interesował to 500-1500 zł.

Link to post
Share on other sites

Tyle lat, w AS nawet więcej niż na forum ale z M4 i HK nigdy nie miałem kontaktu dłuższego, ani się nimi nie interesowałem (Niemcofil i Rusofil... :D ), więc się najzwyczajniej w świecie na nich (i replikach tychże broni) nie znam.

Jak się domyślam, VFC posiada HK tylko z "zewnętrznymi pojemnikami na baterie"?

 

@Niżej

Tak, tyle to ja sam wiem. Nie doprecyzowałem, że chodziło mi głównie o G36 i jej odmiany. :)

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Tyle lat, w AS nawet więcej niż na forum ale z M4 i HK nigdy nie miałem kontaktu dłuższego, a ni się nimi nie interesowałem (Niemcofil i Rusofil... :D ), więc się najzwyczajniej w świecie na nich (i replikach tychże broni) nie znam.

Jak się domyślam, VFC posiada HK tylko z "zewnętrznymi pojemnikami na baterie"?

 

HK416 to niemiecka broń... :F

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to tak,ale kable można przenieść do kolby pewnie jak w M4 ,baterii nie dodają więc kupiłbyś batkę lipo ,która mieści się w (nie wiem jak to po polsku brzmi) stock pipe (?) ,albo jest też opcja kupna kolby SF. Tylko to już wykracza poza Twój budżet. HK 416 z JG chyba posiada oznaczenia jeszcze,jeśli tak to sam wybrałbym JG,a za resztę pieniędzy zrobił mały tuning.

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę, to jeszcze G&G ma HK416, ale EBB mnie nie przekonuje.

Zastanawiam się jeszcze nad replikami M4:

G&P M4

G&G M4

Ktoś miał z nimi jakieś "doświadczenia"?

 

EDIT.

A z repliką którą podał Kolimbam miał ktoś styczność? Mógłby coś o niej więcej powiedzieć?

Edited by bzyk36
Link to post
Share on other sites

Mówisz,że masz 500-1500zł ,a podajesz M4 za 1900zł. Nie ogarniam trochę :P Jak M4 to KWA chyba lepiej,a jak masz już 1900zł to może HK 416 z WE (gaziak) ?

 

HK z GFC to HK z JG tylko robione dla gunfire,są jeszcze wersje z mosfetem itd. ,trochę ulepszone od JG i mają chyba dłuższą gwarancję. Kiedyś chyba na stronie była recenzja w zbrojowni nawet.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Mówisz,że masz 500-1500zł ,a podajesz M4 za 1900zł. Nie ogarniam trochę :P Jak M4 to KWA chyba lepiej,a jak masz już 1900zł to może HK 416 z WE (gaziak) ?

 

Pytałem ogólnie o te repliki, to że budżet mam ograniczony na chwilę obecną, nie znaczy że nie mogę rozważać kupna czegoś droższego. :)

Gaziak by był fajny, ale są dwa "ale" (chyba zarzuty podawane do każdego gaziaka):

1. Cena magazynków.

2. Cena gazu do tych magazynków.

 

Na chwilę obecną zastanawiam się nad tym HK od GFC, chociaż kolba* jest z nie wiadomo jakiego ABS'u.

 

*Mój błąd. :)

Edited by bzyk36
Link to post
Share on other sites

Mówisz,że masz 500-1500zł ,a podajesz M4 za 1900zł. Nie ogarniam trochę :P Jak M4 to KWA chyba lepiej,a jak masz już 1900zł to może HK 416 z WE (gaziak) ?

Nie grzesz, proszę Cię. G&P>KWA . Proponowania długiego gaziaka od WE szkoda nawet komentować. Podpowiem-jeśli jakiejś repliki nie miałeś, to nie polecaj, ktoś może przez Twoje "dobre rady" umoczyć realną kasę.

Link to post
Share on other sites

Nie grzesz, proszę Cię. G&P>KWA . Proponowania długiego gaziaka od WE szkoda nawet komentować. Podpowiem-jeśli jakiejś repliki nie miałeś, to nie polecaj, ktoś może przez Twoje "dobre rady" umoczyć realną kasę.

 

Jeden woli G&P,inny KWA. Podałem mu też alternatywę w formie gaziaka,nie mówiłem nic na temat tej repliki. :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Sorry, że wkleję to co już pisałem, ale poraz któryś musiałbym pisać to samo, więc zacytuję swoją wypowiedź w podobnym temacie o eMkach także: "Nie zgodzę się także z tym, że wszyscy tak wychwalają KWA. -"Witam. Potrzebuję replikę do 2000zł", -"Kup KWA!" -"Witam. Potrzebuję replikę do 500zł", -"Kup KWA!" Czy wszystkie osoby wychwalające ową replikę miały okazję się nią pobawić i porównać do innych replik za tą cenę, bo ja tak. KWA jest dobre TYLKO ze względu na potencjał tuningowy. Jeśli chcesz mieć miliony FPS to owszem jest to replika dla Ciebie, ale pod każdym innym względem konkurencja bije KWA na głowe. KWA ma w stocku osiągi porównywalne do Gietek JG, eMek B oyi, CM.028 itd. Chciałbym dodać, że ta replika ma w stocku M120, a reszta M110. W stocku ta replika nie oferuje NIC więcej od reszty, a kosztuje 1000zł. Porównywałem głównie wśród eMek z VFC, ICS, SRC, Boyi, JG, APS i G&G. A więc jeśli chodzi o KWA to wykonanie jest na najniższej półce wraz z APSem, oraz JG. Jeśli chodzi o osiągi to to samo, tylko tym razem jeszcze wraz z Boyiem. Awaryjność. No i tutaj należy się pochwała oczywiście za GB, ale zewnętrznie już niestety nie. Co tu jeszcze wiele mówić. Jak ktoś ma jakieś pytania i chce porównań, oraz więcej argumentów to piszcie na PW, lub w temacie."

Link to post
Share on other sites

Ależ drogi Butelko. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś popełnił jakiś nawet krótki tekst (chętnie poparty jakąś fotką) i podesłał Redaktorom. Sądzę że krytyczna uwaga na temat KWA też się przyda. W końcu nie można czegoś tylko wychwalać.

Link to post
Share on other sites

OK. Jak będę miał dostęp podczas strzelanki do replik to mogę coś przygotować. Irytuje mnie niestety tylko powtarzanie ciągłe jakiejś opinii, oraz podawanie jednej repliki na każde zadane pytanie. W tej chwili na rynku mamy mnóstwo replik oferujących nam różne rzeczy. Każdy ma inne wymagania i zależy u na czym innym , dlatego polecanie KWA w połowie tematów mija się z celem. Najbardziej rzucające się w oczy to właśnie M4 VFC i AK Boyi. Oczywiście teraz mnie będą hateować wszyscy posiadacze, ale co tam. Ja miałem parę wpadek z replikami i popełniałem złe wybory, dlatego lepiej, aby i inni nie zawiedli swoich oczekiwań, gdy otworzą paczkę z repliką.

Link to post
Share on other sites

Eeee? HK416 WE, bez wygłupów. Sensowne HK to tylko od VFC i mam namyśli AEG i gaziaka.

Dokładnie. Co prawda z AEG-iem VFC musiałem powalczyć żeby dobrze strzelał ... ale warto było.

 

Co do KWA to moim zdaniem szału nie ma, zwłaszcze jeśli chodzi o kwestie estetyczne. Dziwi mnie trochę kult tej marki na forum. Jakby to był jedyny słuszny wybór...

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Jako posiadacz dwu body od boya ( ;D) chwalę sobie te repliki, acz uznaję tez że ktoś może na ich temat mieć inne zdanie. I właśnie z takich wypowiedzi składa się konstruktywna dyskusja. I właśnie dyskutujmy, ale przedstawiając argumenty a nie przekrzykujmy się frazesami.

Link to post
Share on other sites

A co z replikami od SRC, G&G czy G&P? Czy warto byłoby kupić np. TĄ REPLIKĘ (co prawda temat nazywa się HK416, ale M4 też są w "kręgu zainteresowania"). Bo eMek i HK jest na prawdę sporo, ale nie mam pojęcia które są "ok", a które "złe". A nie chciałbym kupić "na ślepo" i wywalić pełno pieniędzy w błoto.

 

EDIT.

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=1251&name=G&G_-_GR16_R4_Carbine#!prettyPhoto

 

Warto byłoby taką kupić?

 

Wybaczcie o pytania jak od "zielonego", ale w temacie eMek jestem dosłownie nowy. :)

Edited by bzyk36
Link to post
Share on other sites

Pierwsze co bym zrobił zaraz po kupnie to wymienił kolbę na SF lub inną z miejscem na baterię i przełożył kable na tył. Ewentualnie "mydelniczka" na szynę ris i tam wpakować baterię. Jak by nie było- dodatkowe koszty.

Link to post
Share on other sites

Znam paru posiadaczy emek od KWA i wcale nie są aż tak kolorowe, jak ludzie często je opisują. Też mają problemy, jedna z nich nawet była poddawana tuningowi u polecanego forumowego serwisanta i mimo to ma w tym momencie problemy z elektryką. Oczywiście na plus zaliczyć należy świetny szkielet GB w stocku, który przewyższa wytrzymałością wiele innych fał dwójek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...