Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WEA001AEG - M4A1 [WE]


Recommended Posts

Sam jestem ciekaw opinii osób posiadających tą replikę. Ze zdjęć i opisu plusami są: głowica tłoka (8 otworów wentylacyjnych przyczyni się do dobrego doszczelnienia), zębatka silnikowa z 8miona zapadkami (brak problemów z podawaniem kulek) i zębatka tłokowa z opóźniaczem. Z minusów widzę tylko jedno, mianowicie mając 8milimetrowe otwory na łożyska dali łożyska ślizgowe zamiast kulkowych. Według mnie jeszcze pomiędzy plusem a minusem jest system zwalniania antireversala. Jest podobny do tego z emek ICS i może pożerać tłoki.

Edited by szymucha2353
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

To jest nowość, ledwo się pojawiła. Jednak klamki i karabiny gazowe od WE to jest po prostu kupa, więc tego samego możemy się spodziewać po AEGu. Bierz KWA lub G&P - bezpieczniejsze.

Link to post
Share on other sites

Tak na szybko, po kilkuset kulkach.

 

Wykonanie

Niezłe, jakościowo stop korpusu i plastiki prezentują się bardzo dobrze, o wiele lepiej niż np. KWA. Kolorystyka to kwestia gustu, dla mnie ok, replika jest ciemniejsza aniżeli na zdjęciach sklepowych. Elementy szare trochę kontrastują, ale mnie osobiście się podobają. Najgorsza jest lufa zewnętrzna i atrapa suwadła, brzydki czarny połysk - te elementy kontrastują z resztą repliki.

Oznaczenia, niestety szkieletożaba i napis WE.

 

Spasowanie - moim zdaniem w normie - luzy na kolbie i łożu (tu znikome) są, ale nie widziałem AEGa bez nich. Korpus rozkłada się jak G&P, zatem tylni pin nie trzyma komory zamkowej i faktycznie tu też czuć lekki luz.

 

Lufa jest dwuczęsciowa, tzn można sobie ją skrócić odkręcając część zaraz za podstawą muszki, ale moim zdaniem trochę niefortunne miejsce, bo po skróceniu trochę głupio może to wyglądać.

 

Ogólne na zewnątrz przyzwoicie, ale bez rewelacji.

 

Ale strzela to to wyśmienicie. Replika musi być naprawdę nieźle złożona, bo ma stałe 410-413 efpesów. Jednoczęsciowa komora jest plastikowa, przeźroczysta i wydaje się standardowa. Stokowa guma kreci bardzo ładnie, skupienie na 40m też dobre, bo większość kulek w obrębie korpusu człowieka da się spokojnie umieścić. Praca Gb, ze słuchu ino, wydaje się być bardzo czysta, żadnych dziwnych odgłosów, zwiastujących wybuch bomby w środku, nie usłyszymy.

Na batce lipo 7,4 2400 20C reakcja i rof są bardzo dobre, choć nawet na lipo 7,4 20C 1200 spokojnie można sie bawić.

 

Co w środku, nie wim, otwierać nie zamierzam dopóki coś nie tryknie, bo osiągi są w zupełności wystarczające do szturmówki.

 

Hi-cap pracuje dobrze, ale na co komu hajkap skoro z repliką współpracują posiadane przeze mnie EMagi Magpula i lowy King Arms.

 

Zwalniacz sprężyny, czy tego tam antireversala, wydaje się na słuch działać identycznie jak w ICSie, tyle, że tym razem raczej od tego nie uciekniemy, bo nikt przecież nie zostawia repliki odbezpieczonej :D Na razie to bardzo fajny bajer, wyróżniający replikę, ale zobaczymy zimą.

 

Co do modularności, czy jak mu tam, to górna szyna na komorze zamkowej wydaje się dosyć wąska, coś jak na niektórych G&P można było spotkać, ale np. replika 553 AABB na QD trzyma się bardzo dobrze i sztywno. Chińska kopia BUIS A.R.M.S.a już jednak się telepie. Za to, bez żadnych przeróbek wchodzi ostry KACowski RAS, choć tu nieco przeszkadza spory bezpiecznik, ale spokojnie da się to upchać.

 

Uff, to tyle na początek.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Heh, od niedawna, bo to nowa replika. Łot, z 1,5 tys kulek może wystrzeliła. Nic nie ruszane, baterie to lipo 7,4.

Jeśli chodzi o zwiększanie mocy repliki, to Gunfire testował różne sprężyny. Jest o tym u nich na blogu, albo u nas w wideorecenzji.

Za to bardzo chwalimy sobie hopa - zarówno gumkę jak i komorę - bardzo dobrze się sprawuje.

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Tamto do skasowania,tekst właściwy.

 

 

Ok,czas na update, więc napisze co nieco, jedziemy :icon_mrgreen: :

•Wykonanie zewnętrzne jak najbardziej porządne,idąc od frontu:

Tłumik płoniemia wykonany co najmniej poprawnie, siedzi bez luzów (może od czasów recenzji Dudka i Irka się poprawili, a może to tylko losowośc, nie wiem), zaś obie części lufy "siedzą" stabilnie - sama lufa jest węższa w miejscu montowania baterii (mały ukłon ze strony WE ,bo więcej typów akumulatorów można zastosować przy standardowych częściach zewnętrznych), muszka z jej podstawą siedzi mocno na swoim miejscu, łoże (dla niewtajemniczonych - to plastikowe, okrągłe coś, za co trzymamy replikę) ma tylko minimalny luz osiowy - dokręcenie pierścienia powinno załatwić sprawę.

Delta ring ładnie wykonany, trzyma łoże aż miło. Komora zamkowa/upper reciever jednoczęściowy, szyna jest ciut węższa niż w np. JG (ale co bym na nią nie założył, siedzi i nie drgnie). Komora spustowa/lower reciever porządnie wykonany - moja Magdalena (wiem, nazywnie repliki to dziwactwo) nie miała żadnych oznaczeń, czy malunków.

Magazynek trzyma się na swoim miejscu w gnieździe, po naciśnieciu zwalniacza wypada sam - luz wzdłużny i poprzeczny maga ok. 0.5 mm - więc niewiele. Na jednym, porządnym nakręceniu możemy go opróżnić jednym, długim burstem.

Zatrzask suwadła/boltcatch działa, spust i osłona spustu solidne. Selektor ognia przechodzi z lekkim kliknięciem, na pozycji safe jest ten "myk" z zwalnianiem sprężyny.

Chwyt pistoletowy wąski, wygodny, solidnie trzyma się swojego miejsca.

Chwyt transportowy - nie ma żadnych luzów, przeziernik i jego regulacja są klasą samą w sobie - nie występuje zjawisko z replik EA LST, gdzie zespół przeziernika prawie żyje swoim życiem ;P

Dosyłacz zamka odbija, rączka przeładowania podobnie jak reszta elementów solidna i nie wygląda, żeby miała się pożegnać z resztą repliki.

Teraz kolba : jej montaż jest nieco inny, niż zwykle w aegach - jest nakręcana, a w korpusie jest element ją dodatkowo usztywniający - na dodatek na moją prośbę zostało tam poprowadzone okablowanie, co wymagało pewnej przeróbki (o tym innym razem, jak porobię zdjęcia). Kolbę wymieniłem na kopię BOYI Modstock VLTOR i tam też mam baterię (9.6V 1600mAh VB Power). Sama kolba, jak i kolba LE, którą dostajemy standardowo mają luz jak magazynek-nic nowego, a i tragedii nie ma.

 

• Bebechy - tam, gdzie zwykle Gb V2 pęka, jest wzmocnienie. Nie rozbieram tego narazie, bo i po co - działa jak trzeba. Silnik za to się grzeje - drobny zgrzyt, powoli myśle nad jego wymianą - ale póki działa wystarczy. Dźwięk pracy Gb równy, przyjemny i dość cichy, na 9.6V strzela wyraźnie szybciej, niż Cyma 040C na identycznej baterii. NICE

Lufa i komora z gumką hopka pracują naprawdę dobrze, niesie kulki 0.28 Madbull daleko i stabilnie - zasięgu nie mierzyłem jeszcze.

 

Na koniec łyżka dziegdziu - WE bardzo, podkreślam BARDZO nie lubi się z chińskimi kopiami Magpula, MIAD za cholere nie chciał pasować - a jak już go podciąłem, to silnik nie chciał ruszyć. Nie pasuje też front free-float MK18 RIS II - pierścień ustalający (mniejszy, środkowy) nie da się dokręcić do końca komory zamkowej (za długi gwint na korpusie), a sam moduł szyn strajkuje przy lufie - dopiero później doczytałem, że pewnych producentów ten front Madbulla i jego kopie nie tolerują<SIC>

 

Mniej chaotyczna wersja tego pseudowywodu wyjdzie,jak załatwie aparat-wtedy porównam to i owo z G&P i dodam zdjęcia

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ok, więc sprawa wygląda tak:

Zewnętrznie cud, miód i orzeszki, solidne to jest. Farba się przeciera gdzieniegdzie, nic się nie rozpadło. Ale...

Wewnętrznie - zwalnianie sprężyny szybko padło (nie bawiłem się seketrorem), często były zacinki (z racji praktycznie braku podkładkowania... Brawo za to komuś się należą...), kable były do rzyci, silnik słaby - mam już zamiennik, tylko trzeba zmodyfikować otwór wpustowy na silnik, bo zębatka na silniku jest za szeroka. Zębatki i tłok całe.

Większość problemów z gb miałem przez opiłki z prowadnicy kolby - ktoś się nie postarał przy przeróbce. Z tym, że być może bez przeróbek będzie mniej wk.... się - dlatego bym poczekał na wersję RIS/CQB/M16/M4 ze stałą kolbą.

Noooo i przygotował się na wymianę silnika - standardowy sprawdziłby się być może na rynku brytyjskim i podobnych, gdzie prędkość wylotowa jest ograniczona do ok. 350 FPSów. Coś jak za mały silnik w sprawnym aucie - zwyczajnie psuje całokształt.

Nie moge za to narzekać na pracę układu HU - sieje i dalej, i celniej, niż KWA stockowe - oczywiście, o ile się nie zatnie... Teraz sprzęt czeka na wysyłkę do Poldcka/AnRa - zależy, który znajdzie czas - wtedy będzie wstawiany mosfet Kicpy i będzie przeróbka na Mk18 MOD 1

 

Czy warto - średnio. WE musi dopracować to i owo w replice. Przede wszystkim silnik i zwalniacz sprężyny. Mogli by też popracować przy bolt-catchu (Irek, wiem, noż w kieszeni się otwiera) - trzeba szarpnąć, żeby atrapa suwadła została z tyłu, a potem solidnie "trzepnąć" w zwalniacz, żeby odskoczyło.

 

Przy cenie 900zł macie do wyboru KWA (o ile znajdziecie dostępne), Chińczyki pokroju JG/GFC, Boyi, AGM, A&K itp., Sigi ICSa, G36 Aresa/CA, SA58 ZL... Że o rodzinie AK nie wspomnę. Na dzień dzisiejszy na bazie - PODKREŚLAM - mojego egzemplaża poszukałbym czegoś innego, lub poczekał na inną wersję - może bardziej dopracowaną.

A więc - lubicie grzebać, nie straszne wam dobieranie części - można brać. W innym wypadku - oferta replik za ok. 1000zł jest na tyle szeroka, że można wybrać coś innego i pod własne preferencje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Też mam tego sprzęta. Od razu muszę napisać, że kupiłem nówkę, ale wyprzedażową. Po podłączeniu pakietu okazało się, że nie działa zwalniacz sprężyny i bolt catch, który ma zwalniać atrapę suwadła. Jeśli chodzi o wygląd jest, laik na pierwszy rzut oka nie odróżniłby prawdopodobnie od wersji palnej. Szkoda, że napisy nie są grawerowane, tylko jakimś srebrnym sprayem zrobione. Co do wnętrza, to trudno mi cokolwiek napisać, bo nie rozkręcam replik, tylko daje je znajomemu fachmanowi. Aczkolwiek moja emka ma jeszcze jedną wadę (?). Otóż zwalniacz magazynka jest zanitowany, a nie trzymany przez śrubkę, co powoduje, że nie da się na razie GB rozkręcić. No i silnik. Faktycznie po dłuższej serii chwyt pistoletowy trochę się nagrzewa. Zimą przynajmniej jedna dłoń będzie miała komfortowo :P Wrażenia ze strzelania bardzo pozytywne. Mimo półprecki na ok. 40 m replika ma bardzo dobre skupienie. Zasięgu nie mierzyłem, ale na oko 50 m, to maks żeby kogoś ustrzelić. To tyle jeśli chodzi o moje uwagi.

Link to post
Share on other sites

Zatrzask maga zanitowany ?? Dziwne, bo u mnie jest skręcony (przycisk jest wkręcany bezpośrednio w element trzymający maga). Bolt catch jest bardzo delikatny - u mnie pękła jego część przechodząca przez GB, więc Poldeck i przy tym będzie miał pole do popisu...

Head Crusher - w twojej replice podkładkowanie też wołało o pomstę do nieba??

Edited by KapitanBomba04
Link to post
Share on other sites

Nom, zanitowany:) Mój znajomy serwisant nie był przez to w stanie rozkręcić GB. A że na razie z emka nic się nie dzieje (trudno żeby się coś działo po 1 strzelance), to tego nie ruszam. We wcześniejszym poście napisałem, że kupiłem emkę jako wyprzedażową i w niskiej cenie w stosunku do sklepowych, no więc ma takie "kwiatki" jak niedziałający zwalniacz sprężyny i bolt catach oraz zanitowany zwalniacz magów. Co do podkładkowania, to nie jestem w stanie nic napisać, z racji tego o czym wspomniałem powyżej. Ale muszę się z Tobą KapitanBomba04 zgodzić, z zewnątrz replika jest bardzo dobrze wykonana.

Link to post
Share on other sites

U mnie już na pierwszej coś nie grało - szybkostrzelność była dość mizerna i dziwnie brzmiał... Dlatego go rozebrałem celem wymiany kabli - i tak były za krótkie jak na tył...

Trafne stwierdzenie - mi element zwalniacza atrapy suwadła (ten podłużny,przechodzący przez GB) pękł dość szybko, a wcale się tym nie bawiłem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...