Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ile na początku trzeba ładowac baterię do cm.028 ?


Recommended Posts

Za pierwszym razem dokładnie nie wiem ile, ale ZA DRUGIM ładujemy 6 godzin.

Po pierwszym zdaniu powinienem przestać czytać i napisać zacytowane przez Ciebie zdanie. Rozumiem, że według Ciebie nie ma różnicy, czy bateria ma 1300 mAh, czy 4000? Ma być 6 godzin i już?

 

Autorowi tematu polecam ładowarkę mikroprocesorową. Zapewni ona dłuższą żywotność baterii i poinformuje Cię, kiedy bateria zostanie naładowana do pełna.

Link to post
Share on other sites

Po pierwszym zdaniu powinienem przestać czytać i napisać zacytowane przez Ciebie zdanie. Rozumiem, że według Ciebie nie ma różnicy, czy bateria ma 1300 mAh, czy 4000? Ma być 6 godzin i już?

 

Autorowi tematu polecam ładowarkę mikroprocesorową. Zapewni ona dłuższą żywotność baterii i poinformuje Cię, kiedy bateria zostanie naładowana do pełna.

Człowieku, autor pyta ile należy ładować stokową baterię oryginalną gównoładowarką, a nie co mu polecimy itp. Brick mu odpowiedział i wystarczy. Baterię formatuje się ok 10-12 godzin, (ja tak zawsze robię).

Edited by szymucha2353
Link to post
Share on other sites
Baterię formatuje się ok 10-12 godzin, (ja tak zawsze robię).

Niestety, w ten sposób istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wykorzystasz w pełni potencjału akumulatora, albo szybciej go zniszczysz.

 

Warat napisał poprawnie, przy czym z tym zaokrąglaniem, to raczej wystarczy zaokrąglać tak jak się powinno, nie zawsze w górę, bo akumulator nigdy nie jest też do końca rozładowany.

Link to post
Share on other sites

Po prostu trzeba ją naładować do pełna, rozładować do odpowiedniego stopnia, a następnie ponownie naładować do pełna. Ani za krótko, ani za długo.

 

Czas ładowania obliczasz ze wzoru podanego już wcześniej:

Pojemność akumulatora (wyrażona w mAh) dzielisz przez prąd ładowania ładowarki (mA). Otrzymany wynik mnożysz razy 1,4. Liczba, którą dostaniesz, to przybliżony czas, który jest potrzebny by w pełni naładować akumulator (w godzinach).

 

Jeśli masz miernik, to możesz sprawdzić poziom rozładowania akumulatora. W tym celu podepnij akumulator pod powiedzmy żarówkę samochodową 12V, następnie zmierz jej woltaż. Musisz zrobić to pod obciążeniem, bo inaczej wynik nie będzie miarodajny. Liczbę, którą odczytasz - podziel przez liczbę ogniw akumulatora. Jeśli wynik wyjdzie w okolicach 0,9V-1V - możesz śmiało podłączyć akumulator do ładowania. Nie powinno się rozładowywać akumulatora bardziej, gdyż grozi to jego uszkodzeniem.

 

Tyczy się to akumulatorów Ni-MH i Ni-Cd.

Link to post
Share on other sites

Formowania, nie formatowania. Nie ma wzoru, to zależy od baterii i ładowarki. Zaleca się około 2-3 pełne cykle (ładowanie i rozładowanie). Warto pamiętać, że nie należy baterii rozładowywać całkowicie, oraz że po uformowaniu rozładowanie poniżej najmniejszego napięcia baterii może prowadzić do uszkodzenia. Generalnie baterie nimh można raz uformować (gdy jest nowa) zaś nicd należy formować co jakiś czas. Źle uformowana bateria traci na pojemności, napięcie pracy także jest niższe. Myślę, że baterie 8,4 V nimh/nicd należy zacząć ładować po rozładowaniu do jakiś 8,5-8,6 V, ja tak robiłem i było ok.

Link to post
Share on other sites

Człowieku, autor pyta ile należy ładować stokową baterię oryginalną gównoładowarką, a nie co mu polecimy itp. Brick mu odpowiedział i wystarczy. Baterię formatuje się ok 10-12 godzin, (ja tak zawsze robię).

 

Mistrzu na tym polega forum, żeby gdy ktoś podaje złą/niesprawdzoną informacje naprostować to, a nie podawać dalej bo tak się usłyszało.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...