Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Znalazłem na allegro takie coś : http://allegro.pl/niesmiertelnik-us-army-komplet-wybicie-i2368548567.html

Nieśmiertelnik Us dog tag.

No i rodzi się pytanie co tam wybić?

Na jednej blaszce jest 5 linijek po 15 liter. Na 1 dam imię nazwisko grupę krwi i religię, co może być w 5 linijce?

A co na 2 blaszce? Może jakiś cytat taki wojenny, znacie jakiś fajny?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo ciekawe są nieśmiertelniki Bundeswehry

4705_1.jpg

Opis grawerki jest w artykule @Wolfa:

"Na nieśmiertelniku żołnierza BW wytłoczone są następujące informacje:

Przód:

1.–

2.narodowość ("GE" dla Niemiec)

3.wyznanie: E (ewangelickie), K (katolickie), M (muzułmańskie), J (żydowskie) O (prawosławne) lub zostawia się puste pole

4.PK (nr osobowy żołnierza)

Tył:

5. grupa krwi (A, B, AB lub 0)

6. czynnik Rh (Rh+ lub Rh-)

7. ważność szczepionki p. tężcowi (T + dwie ostatnie cyfry roku; np. T07 dla ważności szczepionki do 2007 roku)

8. –

9. –

10. –

Pola 1, 8, 9 i 10 pozostają puste, ale mogą zostać wypełnione wg wskazówek Ministra Obrony Narodowej. Warto wspomnieć, że jest to jedyny rodzaj nieśmiertelnika, który zawiera tak wiele informacji!!!"

. Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Znaczy fajnie fajnie, szpanerskie i w ogóle ale tak serio to można sobie wybić co się chce, i tak nie ma to znaczenia w momencie wypadku. ICE w portfelu lub telefonie, dane wszystkie w dowodzie osobistym przy sobie, krwi i tak nikt nie poda na podstawie czegoś co sam sobie gdzieś wpisujesz/wybijasz a jedynie na podstawie legitymacji krwiodawcy bądź karty identyfikacyjnej gr krwi (a i tak najpierw zrobią próbę, na wszelki wszelki wypadek). Wyznanie potrzebne psu na budę w nieśmiertelniku bo na forcie nikt Was grzebał nie będzie lol poza tym jest ICE. Można mieć jeszcze oświadczenie woli w przypadku śmierci te, narządy i inne części zamienne żeby wyjęli ale i tak koniec końców tu rodzina decyduje i możesz nie mieć oświadczenia a Cię pokroją a możesz mieć oświadczenie a rodzina się nie zgodzi.

Link to post
Share on other sites

Użyteczność informacji o grupie krwi jest taka jak koledzy podali powyżej czyli żadna.

Ja mam wybite imię, nazwisko, pesel, grupę krwi i adres.

 

Akurat tu się nie zgodzę.

W szpitalu pytałem, jak to wygląda, to odpowiedzieli że wtedy mogą zrobić szybszy "test krzyżowy" - cokolwiek to jest.

Link to post
Share on other sites

 

W szpitalu pytałem, jak to wygląda, to odpowiedzieli że wtedy mogą zrobić szybszy "test krzyżowy" - cokolwiek to jest.

 

Wiadomo po prostu jakiej grupy krew wziąĆ na test, a nie walić w cemno.

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...