Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

www.kamizelki.prv.pl - opinie z użytkowania


Recommended Posts

Witam,

 

mam zaszczyt zapoczątkować temat dający możliwość do wypowiadania opinii o produktach ze strony www.kamizelki.prv.pl. Aby zachęcić innych do dyskusji, przedstawię kopię STRIKE Commando Recon Chest Harness wykonaną przez Krawca (czyli Huberta) z www.kamizelki.prv.pl (znanego większości jako Orkan).

 

 

1. Materiały

 

Chest wykonany został z CORDURy Nylon DuPont we francuskim kamuflażu CCE. W przeciwieństwie do CODURY zwanej też kordurą, tkanina firmy DuPont jest bardziej wytrzymała, sztywna, w mniejszym stopniu nasiąka wodą i ma dużo lepszy impregnat. Jako były użytkownik codury muszę napisać, że w jakości ma się do tkaniny firmy DuPont jak polonez do mercedesa - ogólnie cordura bije ją na głowę.

 

Kamizelka wykonana jest z:

- taśm polipropylenowych o mocnym splocie (takie jak w plecakach lepszej klasy, np. Janysport),

- elementów plastikowych firmy National Molding (Duraflex) z acetalu (sama nazwa firmy przedstawia swoją jakość),

- szarych klamer 40mm firmy 2M z nylonu (bardzo wytrzymałe),

- tureckie napy, nie rdzewne, nie otwierają się, bardzo mocne,

- impregnowany ortalion (tylko worek na odzysk);

 

Całość systemu jest uszyta na moje życzenie na taśmach 25mm molle.

 

Zdjęcia materiałów:

 

tasmy6db.th.jpg dringi1do.th.jpg fastex11kw.th.jpg fastex28vx.th.jpg fastex30pt.th.jpg nap4xo.th.jpg nap20mg.th.jpg

 

 

2. Wykonanie

 

Całość sprzętu (tj. system nośny STRIKE i zestaw ładownic) wykonana jest wręcz wzorowo. To właśnie wykonanie, kilkukrotne szwy i bardzo dobry materiał pozwalają całkowicie skoncentrować się na walce, zamiast na myśleniu, czy przy dłuższym czołganiu materiał nie rozpruje się w jakimś miejscu. Jeśli natomiast jakimś cudem woda dostanie się do środka, możemy liczyć na otwór drenażowy umieszczony u dołu każdej ładownicy.

Należy w tym miejscu wspomnieć również o jednym bardzo ważnym szczególe. Znajomy, który zamawiał sprzęt z Blackhawk Industries, w tym również ładownice, mówił o samoczynnym odpinaniu się napów. U Orkana nie ma takiej możliwości – wszystkie paski molle są idealnie dopasowane. Nie ma mowy o samoczynnym odpinaniu, prędzej pojawi się kłopot przy zbyt częstej chęci zmiany ustawienia ładownic:]

 

Zdjęcia wykonania:

 

szwy8wt.th.jpg szwy22lm.th.jpg szwy38ge.th.jpg szwy43se.th.jpg tasmy17ya.th.jpg tasmy20jc.th.jpg spod19id.th.jpg spod21uq.th.jpg

 

3. Kontakt

 

Kontakt i zamówienie przebiegały bez żadnego problemu. Jako że użytkowałem już wcześniej sprzęt Orkana, mogłem mu bez problemu dać jakiekolwiek wskazówki co do sprzętu i wspólnie je konsultować na gg:). Również wykonanie ładownic ‘na wymiar’ (radio pouch, pokrowiec na bidon) nie stanowiło kłopotu. Jedyny problem to długość zamówienia, ale byłem na to od początku przygotowany, gdyż Orkan od razu uczciwie przyznał, że ma sporo roboty i szybko tego nie uszyje. Krawiec nikogo nie zrobi też ‘w balona’ – płatność odbywa się po skończeniu szycia. Po wpłacie pieniędzy na konto czeka nas tylko czas przesyłki i możemy się już cieszyć towarem:)

 

 

4. Opis

 

kopia STRIKE Commando Recon Chest Harness - system nośny

 

Kopia ta jest prawie identycznie wykonana jak oryginał, nie licząc kilku szczegółów, z których po konsultacji z Orkanem zrezygnowałem.

 

Sam chest wykonany został na taśmach molle, ale dodatkowo doszyto (jak w oryginale) taśmy 50mm, za pomocą których możliwe jest wygodne przyczepianie do STRIKE’a również ładownic na klipsy ALICE.

Chest posiada dwie kieszenie wewnętrzne – jedna usytuowana jest pomiędzy panelem górnym (piersiowym) i dolnym (bardzo pojemna kieszeń, właściwie na całą wielkość dolnego panelu), a druga znajduje się w panelu górnym, który można odpiąć. Panel piersiowy ‘trzyma się’ na taśmach velcro w środku i na napach taśmami podpiętych do szelek. Jedna z modyfikacji Orkana polegała na zwiększeniu przeszyć taśm do których można podpiąć ładownice w panelu górnym z czterech do sześciu. Po jego odpięciu otrzymujemy ‘klasyczny’ modułowy chest-rig, podobny może nieco do ‘chińczyka’ z miwo.

Fastexy dla wygody użytkowania zostały umieszczone pod pachami, dlatego istnieje możliwość natychmiastowego ściągnięcia oporządzenia. Mocne, szare fastexy są też na rozpoczęciach szelek. Same szelki wykonane zostały doskonale – czuć, że wszyto dużą ilość gąbki do środka, aby STRIKE nie wbijał się za bardzo w barki przy przenoszeniu ciężkiego sprzętu. Na szelkach są również D-ringi i gumki do stabilizowania rurki od camelbaka.

Warto zwrócić jeszcze uwagę na gumy, dzięki którym problem możliwy do rozwiązania tylko poprzez skracanie taśm, w tym wypadku nie istnieje (zdjęcia).

Istnieje oczywiście możliwość całkowitej regulacji – w szelkach i biodrach.

 

Zdjęcia systemu nośnego:

 

tasmy6db.th.jpg sys19kz.th.jpg sys29us.th.jpg sys30zl.th.jpg sys49yq.th.jpg sys54xs.th.jpg sys61xw.th.jpg sys74mi.th.jpg sys89wd.th.jpg sys99cz.th.jpg sys108bf.th.jpg sys110zm.th.jpg sys129bs.th.jpg sys138fq.th.jpg sys148rp.th.jpg sys155hq.th.jpg sys160eo.th.jpg sys176mw.th.jpg sys182dm.th.jpg

 

 

Ładownica CQB na dwa magazynki od m16

 

Ładownica przeznaczona do przenoszenia dwóch magazynków od M16. Dzięki możliwości regulacji klapy, może równie dobrze mieścić magazynek od AK47. Magazynki przytrzymywane są przez gumę, dlatego nawet podczas całkowitego odczepienia klapy nie musimy się martwić o wypadnięcie sprzętu. Polecana przy działaniach CQB, ale w lesie sprawuje się tak samo dobrze.

Ładownica może mieć również zastosowanie jako kabura – guma powoduje dobre utrzymanie magazynka, a regulacja klapy pozwala dostosować ją do większości pistoletów.

Posiadam również podwójną ładownicę, wszystkie cechy analogicznie.

 

lad15nz.th.jpg lad21yn.th.jpg lad30th.th.jpg lad49az.th.jpg lad51re.th.jpg lad62ix.th.jpg lad76ur.th.jpg lad81wz.th.jpg lad97pg.th.jpg lad108ll.th.jpg lad111fg.th.jpg lad120al.th.jpg lad138nb.th.jpg lad145za.th.jpg lad152dh.th.jpg lad166eg.th.jpg

 

 

Podwójna ładownica do broni bocznej

 

Charakteryzuje się tym, że tak samo jak w ładownicach do M16, klapa jest regulowana, bądź może być całkowicie usunięta. Dzięki temu nadaje się zarówno do przenoszenia magazynków, jak i np. latarki. W celu łatwiejszego odpinania na końcu klapy znajduje się taśma. Stanowi bardzo dobry dodatek do innych ładownic, np. przypięta do pokrowca na butelkę lub do uniwersalnej kieszeni na suwak OW.

 

pist19rx.th.jpg pist29ey.th.jpg pist36pe.th.jpg pist41sx.th.jpg pist52nk.th.jpg pist66xu.th.jpg

 

 

Ładownica na radio

 

Wykonana ‘na wymiar’ do konkretnego typu radia. Dlatego też jest wycięta po bokach i na klapie – przycisk aktywujący głos nie jest zasłaniany i antena ma swoje miejsce. Włożone radio przeciw wypadnięciu ubezpiecza gruba guma ściągająca. Istnieje możliwość podłączenia ładownicy do taśm, lub bezpośrednio do szelek chesta (zdjęcia).

‘Radio pouch’ to kolejna praktyczna ładownica o konkretnym zastosowaniu, doskonale spełniająca swoje zadanie.

 

radio12qn.th.jpg radio22pz.th.jpg radio35ky.th.jpg radio49vk.th.jpg radio51gh.th.jpg radio64jb.th.jpg radio72uy.th.jpg

 

 

Średnia uniwersalna kieszeń na suwak OW

 

Kieszeń do wszystkiego – tzw. utility pouch – np.: dokumenty, kulki, jedzenie. Wbrew pozorom nie jest taka mała:) (na zdjęciu – porównanie z magazynkiem od M16). Mieści bardzo dużo rzeczy, dzięki zamkowi błyskawicznemu nie ma możliwości przypadkowego odpięcia i wypadnięcia przechowywanych przedmiotów. Sam zamek osłaniany jest przez zakładkę, ochraniającą przed deszczem. Tak jak w oryginale, wykonana jest z podwójnej warstwy cordury. Uniwersalność dodatkowo podkreślają taśmy modułowe znajdujące się od frontu ładownicy. Ze względu na swoją wielkość wygodne jest umieszczenie jej pod pachami chesta – nie przeszkadza, nawet po dopięciu do niej dodatkowego sprzętu.

 

suwak15gh.th.jpg suwak29xe.th.jpg suwak30cc.th.jpg suwak49wd.th.jpg suwak59ot.th.jpg suwak61vt.th.jpg suwak76zi.th.jpg suwak87fd.th.jpg

 

 

Worek na odzysk

 

Przeznaczony głównie do przenoszenia zużytych magazynków. Posiada u góry ściągacz, dzięki czemu istnieje możliwość wyregulowania otworu, do którego będziemy wrzucać magazynki. Klapa może znajdować się w dwóch pozycjach – na rzepie na zewnątrz, lub wewnątrz worka.

U dołu znajduje się otwór drenażowy, lecz, co warto podkreślić, nie jest on wbity bezpośrednio do materiału, ale na kawałku taśmy (zdjęcie). Taka właśnie dbałość o szczegóły zapewnia Orkanowi miejsce w czołówce polskiego krawiectwa:)

 

worek10st.th.jpg worek21xy.th.jpg worek33ug.th.jpg worek45nn.th.jpg worek58cg.th.jpg worek62of.th.jpg

 

 

Pokrowiec na 0,5L butelkę

 

Posiadając już w pewnym stopniu doświadczenia związane z oporządzeniem do airsoftu, zauważyłem, że najlepiej jest, jak wszystko ma swoje określone miejsce w danej części kamizelki. Dlatego poprosiłem Orkana o wykonanie pokrowca na 500ml gazu, doskonale spisującego się również jako pokrowiec na plastikową butelkę, termos, czy bidon.

Pokrowiec posiada u góry ściągacz, aby nic nie wypadło, czy wpadło do środka. Dodatkowo dookoła pokrowca znajduje się system modułowy, dzięki czemu możemy do niego podpiąć np. podwójną ładownicę na magazynki pistoletowe lub worek na odzysk. Na dnie oczywiście jest otwór drenażowy do ‘osuszania’ pokrowca.

Jeśli np. butla z gazem jest ‘za niska’ i źle się ją wyciąga, możemy dorobić prowizoryczny ‘mag pull’ (zdjęcie), dzięki czemu szybko i łatwo problem sam się rozwiązuje:)

Pokrowiec doskonale sprawuje się podczas manewrów – wreszcie nie musimy się głowić, gdzie umieścić butle z gazem, aby nie przeszkadzała i w razie czego była w zasięgu ręki.

 

bidon12kr.th.jpg bidon27da.th.jpg bidon36vq.th.jpg bidon45hy.th.jpg

 

 

 

Mimo posiadania tylu ładownic, nie jest to moje ostatnie zamówienie u Orkana. Kiedy będą gotowe jeszcze inne, niezwłocznie zamieszczę je wraz z opisami na forum.

W razie pytań, proszę pytać :wink:

 

 

Pozdrawiam,

Nic

 

 

Wszystkie zdjęcia zrobione są przeze mnie i są własnością moją i Orkana (www.kamizelki.prv.pl). Przed użyciem ich proszę spytać o pozwolenie. Kopiowanie powyższego tekstu lub jego fragmentów bez mojego pozwolenia jest zabronione.

 

 

 

UWAGA! TO NIE JEST REKLAMA SKLEPU/KRAWCA!!! Jest to moja własna recenzja i opinia, nie powstała pod żadnym naciskiem Orkana. Jeśli 'ktoś' raczy sobie blokować przed przeczytaniem - proszę bardzo, tylko należałoby to zrobić również z wątkami o innym sprzęcie np. o miwo...

Link to post
Share on other sites
Nic a możesz powiedzieć ile taki komplecik może kosztować ....

 

ja parę dni temu wysmarowałem @ z zapytaniem do "krawca" i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi :( ....

 

Jeżeli chodzi ci o mój komplecik, to sam Chest Rig 1, bedzie kosztował jakieś 230 zł, a but pack do niego wraz z dwoma kieszeniami cargo nie wiadomo, ponieważ to dopiero prototyp na papierze.

 

Tutaj link: http://www.naborczyk.net/kamizelki/viewtopic.php?t=39

 

But pack, będzie przypinany na pewno na dwóch klamrach fastex z tyłu u góry, a na dole do pasa, lub bezpośrednio doo chesta.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście używam tac v.10 SF wyrobu Orkana i mówię wam: ideał! Jestem cholernie z niej zadowolony! Nie chce mi się o tej porze jej opisywać ale patrząc na robotę Orkana dziwi mnie że niektórzy kupują BlackHawka! No ale cóż!

Orkan tani nie jest ale za tą jakość: WARTO

pozdrawiam

g.

Link to post
Share on other sites

Ma chłopak dryg do tego i staranny jest. Używam różnych rzeczy które mi szył i wszystkie sobie bardzo chwalę. Rozwinąłby skrzydła jeszcze bardziej gdyby nie to, że w Polsce trudno o większą gamę dobrych materiałów>Cordury, Goretexu i innych membran.

 

Orkana polecam, tylko proszę brać pod uwagę że chłop jest jeden i z terminami trzeba czekać jak jest zawalony robotą.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem leniwy i tylko powtórzę :

Obecnie jestem posiadaczem Orkan Warrior 1. Mimo, iż model jest czarny, po nałożeniu na panele ładownic praktycznie nie przeszkadza to w terenie leśnym. Kamizelka uszyta jest bardzo starannie, wszystko nie tyle sprawia wrażenie mocnego ale jest takie. Poddany surowemu testowi ("tzn ciągniecie dzikkiego" - waga 90kg) chwyt ratowniczy nawet się lekko nie naruszył. Innymi argumentami są mocne klamry, solidnie wszyte taśmy, możliwość przerobienia jej na chest-rig oraz dobre rozplanowanie przestrzeni przeznaczonej na moduły.

Ogólnie rzecz biorąc jest to pierwsza kamizelka (miałem już 5 więc nie tak mało), której nie sprzedam.

Obecnie mogę dopisać, że pewnie zmienie ją. Na Orkan Warrior'a 2.

Link to post
Share on other sites

Jestem użytkownikiem orkanowej kopii Wyvern Trooper Chest Rig i mimo, że chest ten posiada wady (wynikajace w większości z mojego uparcia się na odwzorowanie oryginału) to jakość wykonania jest przednia a ja jestem ze sprzętu bardzo zadowolony. Warto też zauważyć, że Orkan nie trzaska hurtem kilku opracowanych wzorów lecz wciąż rozwija się i poprawia swoje wyroby. Zwróćcie uwagę na chesta CR1. Mistrzostwo świata jak dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Ja niedawno otrzymalem od Huberta duzy worek na odzysk i panel udowy (custom ;)).

Zdjecia panela zrobie pewnie w weekend. Worek na oporzadzeniu wyglada jak powinien ;) Ale na codzien nosze go razem z PS20, jako awaryjne dodatkowe pare litrow pojemnosci :)

 

PS20_05_odzysk.jpg

PS20_06_odzysk.jpg

PS20_07_odzysk.jpg

PS20_08_odzysk.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
i mam pytanko: czy do ladownicy na magazynek od m16 zmieszcza sie dwa magi do Mp5? :)

Zalezy od ladownicy ale ogolnie tak. Do ladownicy ALICE wchodza 4ry, do ELBVki do duzej kieszeni wchodza 3, do malej 2, wiec do tej kamizelki pewnie tez wejda.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

A co tam, teraz ja odkopię dinozaura ;)

Właśnie dostałem now ładownice od Huberta - rozmiar ładownicy na amerykański granat dymny, na moje potrzeby w ładownicy mieści się GR-2 lub GD-10 lub dwa GH-2.

Wykonanie jak zwykle bez zarzutów :)

 

img1835oi9.th.jpg img1837cg3.th.jpg

 

img1839vm2.th.jpg img1842eh1.th.jpg

 

W drodze jeszcze ładownica na flarę długopisową i weapon catch.

Link to post
Share on other sites
Ładnie - mogę spytać ile kosztuje taka przyjemność
Hubert ceny negocjuje indywidualnie, a jako, że jestem "stałym klientem" to wolę nie podawać, bo może się okazać, że zaniżę mu ceny ;)

 

oraz dlaczego zamówiłeś bez taśm (a na klipsy malice)?
A jakoś tak wyszło, mi to jest tak na prawdę obojętne :)
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...