Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M40 (MP40) [DE]


Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Czy Wasze lufy są jakoś zabezpieczone przesuwaniem sie przód-tył? Oryginalną lufę ogranicza z przodu i z tyłu niewielki kołnierz wykonany w obsadzie. Aby wstawić dłuższą lufe trzeba usunąć ten przedni (no chyba, że ktoś odłamał ten kawałek z przodu, z wklejoną rurką plastikową, to już nie ma problemu z przednim kołnierzem).

 

2. Czy w związku z tym lufa nie bedzie miała tendencji do wysuwania się do przodu? Rozważałem nacięcie w odpowiednim miejscu na lufie kanałka, wktóry wszedłby ten przedni kołnierz ustalając lufę w odpowiednim położeniu, ale ponieważ mam słaby dostęp do tokarki, a i "mięsa" nie za wiele do obróbki, wiec cała sprawa mogłaby się zakończyc później przypadkowym złamaniem lufy w tym miejscu, więc zarzuciłem ten projekt.

 

3. Czy hop-up musi być zaraz na początku lufy czy też można umieścić go np. w połowie długośći lufy, albo chociaż kilka centymetrów od początku lufy, czy to ma jakieś znaczenie? Pytam sie ponieważ w montażu hop'a zaraz na początku przeszakdza sprężyna powrotna naciagu-cylindra, potem jest wkręt mocujący obsadę lufy i kołek ustalający - nie ma miejsca.

 

4. Na koniec jeszcze jedno pytanie - co sądzicie o skróceniu obsady lufy o 1-1,5 mm, tak aby cylinder wraz z dyszą wsunął się głębiej w gumkę-uszczelkę. Z tego co zaobserwowałem to myślę ze 1 mm jest wielkością bezpieczną i nie powinno nastąpić przepychanie kulek przez gumkę do lufy i w ziązku z tym ich wypadanie przy przechyleniu lufy ku dołowi. Pomyślałem o tym ponieważ dysza dochodzi do gumki praktycznie na styk zagłębiając się właściwie symbolicznie - myślę, że ucieka tamtędy sporo powietrza. A może można zastosować jakąś inną, dłuższą gumkę? Czy takie od TM lub CA będą pasować i czy są dłuższe?

Link to post
Share on other sites

Ad1

 

Można ją przykleić sylikonem ale moja się nie rusza obkleiłem taśma izolacyjna prz konćówce komory. Można dać sylikon.

 

Ad2

 

Nic nie nacinaj popodklejaj delikatnie albo zrób jakąs osłonke do okoła na lufe (np. taśma izolacyjna odkręc do okoła i działa)

 

Ad3

 

Powinen Ci się zmieścić w tym takim czarnym co to trzeba połamac :P Daj na początku lufy. (jak coś to fidetow zrobił)

 

Ad4

 

 

Dobry pomysł mozesz zrobić i opisać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ciąg dalszy informacji o przebudowie M cośtam na MP 40.

Oto cylinder z dyszą i zamknięciem okna wyrzutnika łusek. Zrobiłem to z pasków tworzywa z pudełek od płyt cd klejinych Technicolem.

zdj281cie123lx.th.jpg

 

oraz dociążyłem stalowymi ryglami okiennymi zalanymi żywicą. Mam pewniść, że w tym miejscu nic nie pęknie.

zdj281cie210xr.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Widziałem tą replikę na tanichmilitariach i podobno jest wykonana z ABS'u. Podobno robot kuchenny mojej mamy jest z tego zrobiony. Ten plastik robota jest twardy i błyszczący - czy w tej MP40 tez taki jest? Bo na zdjęciach to jakoś niespecjalnie widać.

Pytam bo chciałbym sobie kupić tą mp40 do powieszenia na ścianie(kocham tę broń), ale nie wiem czy warto zamawiać, bo nie chciałbym mieć jakiegoś badziewia z cienkiego tandetnego plastiku. :P

Głównie chodzi mi o efekt wizualny bo do strzelania mam zamiar kupić strzelbę.

 

Chciałem sobie kupić z początku MP40, ale jakąś lepszą a tu patrzę jedna 20zł, druga 450zł, a trzecia 800zł. ;/

Edited by sinjids
Link to post
Share on other sites

Pytam bo chciałbym sobie kupić tą mp40 do powieszenia na ścianie(kocham tę broń), ale nie wiem czy warto zamawiać, bo nie chciałbym mieć jakiegoś badziewia z cienkiego tandetnego plastiku. :P

Niestety, będziesz miał badziewie z cienkiego, tandetnego plastiku, które nadaje się co najwyżej do tego, żeby je wręczyć komuś kogo bardzo nie lubisz ;-). A ten plastik to ma tyle wspólnego z ABS`em, że oba są tworzywami sztucznymi.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Wybaczcie, że odkopuję temat, ale mam pytanie.

Doszedł do mnie właśnie MP 40 z airsoftguns (ten za 20 zł) Nastawiłem się na to, że będzie jedną wielką tandetą (tak jak ten mojego brata), więc od razu zaopatrzyłem się w lufę wewnętrzną 6,08 mm czy jakoś tak. Jednak gdy pierwszy raz strzeliłem z repliki na próbę, to szczęka mi opadła - schmeisser wali celnie na jakieś 30m. W dodatku dostałem na tyle fortunną wersję, że nie ma na nim nawet chińskich napisów. I tutaj mam dylemat - chciałbym go dociążyć i zamontować lepszą lufę, ale czy po rozkręceniu replika nie utraci swoich (bardzo dobrych zresztą) osiągów? Jeszcze nigdy nie rozkręcałem żadnej repliki i chciałbym prosić o radę. Na pewno dociążę magazynek, bo on nie ma większego wpływu na celność strzału, jednak czy warto bawić się w tuning całej repliki, jeśli strzela tak dobrze?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zmierzyłem - kulka z mojego schmeissera wali prosto na ponad 30m (wynik przybliżony, mierzyłem krokami :D). Zasięg skuteczny egzemplarza mojego brata to mniej niż 10 m. Nie twierdzę, że nada się to do rozgrywek asg, ale do strzelania rekreacyjnego (czyt. do puszek po piwie) jak najbardziej.

Jak na razie chcę podrasować kolor, szczęśliwie nie mam na pistolecie żadnych napisów typu "Double Eagle M40" czy jakoś tak :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No chyba, że na podwórku z 10 latkami

Po wymianie lufy z tym karabinem z powodzeniem uczestniczyłem na strzelankach CQB z AEGami.

 

Jeśli się w miarę dba o te repliki to mogą długo służyć. Przez 2 lata nieregularnego używania z 16 replik jakie mieliśmy zostało 13 sprawnych (w jednym się wnętrzności połamały od zbyt silnego przeładowywania, na dwóch innych ktoś usiadł:)

 

Sorry że odgrzebuję temat, ale dziś mijają 2 lata od zakupu MP40-ek:)

Link to post
Share on other sites

Witam. Wybaczcie, że odkopuję temat, ale chciałbym poruszyć pewną kwestię.

 

Co prawda temat z początku dotyczył taniej plastykowej repliki za 20zł, jednak żeby nie tworzyć niepotrzebnie nowych tematów, chciałbym prosić o radę szanownych asg-maniaków w tym temacie :wink:

 

Otóż zastanawiam się nad kupnem StG44. W stosownym temacie dostałem odpowiedź na zadane przeze mnie pytania dot. sturmgewehra za co bardzo dziękuję. Chciałbym jednak również rozważyć kupno MP40, oczywiście full-metal. Jeżeli ktoś posiada replikę MP40 z metalu to bardzo proszę o jakąś recenzję i odpowiedzi na kilka pytań. Chciałbym wiedzieć, jakie firmy produkują full-metalowe MP40, która robi w miarę najlepsze repliki, jak jest z osiągami, jak Schmeisser sprawdza się w boju i czy w ogóle nadaje się na "bitwy", jak z wytrzymałością bebechów i zewnętrznych części, które części rzeczywiście są z metalu, które z aluminium, ZnAl itp. oraz jak z realizmem historycznym. Wszystkim z góry dziękuję za odpowiedzi :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

sory że odkopuję temat

 

Ja miałem takie 3 :D wystarczy nie przykręcać tego przedłużenia lufy dzięki której wygląda jak MP40 ale jest całkiem mocny karton przebije ;-P

 

Witam. Wybaczcie, że odkopuję temat, ale chciałbym poruszyć pewną kwestię.

 

Co prawda temat z początku dotyczył taniej plastykowej repliki za 20zł, jednak żeby nie tworzyć niepotrzebnie nowych tematów, chciałbym prosić o radę szanownych asg-maniaków w tym temacie :wink:

 

Otóż zastanawiam się nad kupnem StG44. W stosownym temacie dostałem odpowiedź na zadane przeze mnie pytania dot. sturmgewehra za co bardzo dziękuję. Chciałbym jednak również rozważyć kupno MP40, oczywiście full-metal. Jeżeli ktoś posiada replikę MP40 z metalu to bardzo proszę o jakąś recenzję i odpowiedzi na kilka pytań. Chciałbym wiedzieć, jakie firmy produkują full-metalowe MP40, która robi w miarę najlepsze repliki, jak jest z osiągami, jak Schmeisser sprawdza się w boju i czy w ogóle nadaje się na "bitwy", jak z wytrzymałością bebechów i zewnętrznych części, które części rzeczywiście są z metalu, które z aluminium, ZnAl itp. oraz jak z realizmem historycznym. Wszystkim z góry dziękuję za odpowiedzi :uśmiech:

 

 

Tu masz tego full metala

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...