Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M40 (MP40) [DE]


Recommended Posts

Miałem ją jakiś czas i byłem z niej zadowolony, mimo tego, że kulki latały czasem do góry, w prawo, w lewo, trzeba przyznać, że moc jak na taki karabinek jest niezła, nie zapomnijmy o tym że jest bardzo plastikowy, ale i tak moim zdaniem opłaca się kupić (dla początkującego) za taką cene tegu guna!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie. Objętość robocza cylindra wynosi 19,23 cm3, co przy równości lufy i cylindra daje długość lufy leciutko ponad 68 cm
Oni zawsze pieprzną cylinder/tłok pięć razy przerastający stockową długość lufy, w Mad Maxie jest to samo. Czekam na pieniądze, żeby kupić i zbudować MP40 albo Greasera napędzanego bebechami z elektryka DE. Miejsca, wydaje mi się, jest wystarczająco dużo, musiałbym tylko przedłużyć dyszę.
Link to post
Share on other sites
Tak prawde mówiąc, jakby zamontować mocniejszą sprężyne, dorobić hop-up, lepszą lufe, to osiągi by się ładnie poprawily, ale niewiem czy komuś by się to robić!

 

Nie wiem czy jest to warte czyjejś pracy..... Mozliwe że to wszystko popęka...... Moze być tez tak skonczymy tuninninga i tak będzie z tego wielka lipa.

Link to post
Share on other sites

Panowie. Obiecuję. Po skończeniu wszystko opiszę i zamieszczę fotki. Może nie będą najwyższej jakości, ale zobrazują zakres prac. Powtarzam, chodzi mi o uzyskanie realistycznego wyglądu, a przy okazji ma strzelać. Obecnie pracyję nad oknem wyrzutnika łusek. W kolbę wkleiłem pręty aluminiowe - bo takie miałem. Później szpachlówka samochodowa. Do malowania już jest gotowa mucha z przodem lufy, kolba oraz magazynek - waga - 249g. Prawie tyle co całość na początku :D . Korpus ma już wszelkie wyciącia w odpowiednich miejscach. Jedynym problemem, na razie nie rozwiązanym jest przesunięcie rączki naciągu sprężyny.

Link to post
Share on other sites

nie ma. Wogóle mało co jest. Mi się poszczęściło i miałem wersje z kolimatorem i laserkiem, więc opchnąłem na allegro kolimator, a laserek sie błyskawicznie zepsuł, więc wyszłem na zero, mam jeszcze kawałek szyny RIS, pozatym ja miałem kolbę - kumplowi się tak nie poszczęściło :twisted: pozatym się "troche" zepsuł więc kumpel ma teraz i kolbę, i zapasowy magazynek (nota bene wg sprzedawcy droższy od całego MP-40 :twisted: )

Jeszcze mi zostało pare sprężynek.

Link to post
Share on other sites

Rozebralem ta pukawke - mam tylko problem z rozebraniem obsady lufy [1], od przodu nasuniety jest kawalek rurki plastikowej [2], ktory trzyma wszystko w kupie, czy on jest wklejony? jak to rozebrac? probowalem dosc mocno, ale tylko sie plastik drze i ani drgnie.

mini_1138748262.jpg

 

Ktos wymienial juz lufe? Czego uzyliscie? Dorobil ktos hop-up'a? Jak? jakies sugestie, pomysly...

Link to post
Share on other sites

moze i bylo ale to wszystko ogolniki typu "wymienilem lufe" albo "dorobilem hopa"- zadnych konkretow co? jak? nie wspominajac o zdjeciach . Oczywiscie temat materialu na lufy jest dobrze znany pod postacia "rurki z Obi" wiec o to sie nie pytam, rowniez dorabianie hopa do innych replik bylo w kilku miejscach dosc ladnie opisane, chociaz czasem bylo problem z jakoscia zdjec, glownie chodzi mi o rozwiazania konstrukcyjne konkretnie do MP40- jesli ktos zrobil regulowany hop to poprosze o konkrety, jakis szkic albo cos, no i w dalszym ciagu nie wiem jak zdjac obsade lufy, aha i jeszcze jedno: nie wiem skad wzial sie kaliber oryginalnej lufy rzedu 7,3 mm - w moim modelu lufa ma 6,3 mm - moze to tylko przejezyczenie, ale poniewaz nastapilo dwa razy u roznych osob wiec pisze o tym

 

pozdrawiam wszystkich maniakow ASG i ludzi dobrej woli

Link to post
Share on other sites

Ja wymieniłem lufe na OBI-rurke i nie było z tym najmniejszego problemu .Odkręcasz mały wkręt u dołu elementu nr 1 rozchylasz i lekko obie połówki osłony wyciągasz gumkę uszczelniającą . Element nr 2 jest chyba przyklejony bo faktycznie się nie da ruszyć ale to nie przeszkadza w podmianie.

Potem wsuwasz rurkę przez częśc nr 2, wchodzi dosyć pasownie więc trzeba użyć trochę siły na koniec zakładasz spowrotem gumkę skręcasz obejmę nr 1 i po temacie .Zdjęc mojej przeróbki nie zamieszczam bo mój eMPik ma już tak wyrobione gwinty w obudowie że każde następne roskręcenie może być jego ostatnim .

Link to post
Share on other sites

Niestety, wielokrotne próby wyciągnięcia starej lufy w podany przez Ciebie sposób spełzły na niczym, pokiereszowałem tylko wlot lufy, ponownie próbowałem zdjąć kawałak rurki nasunięty od przodu ale bez efektów. Może jutro spróbuje chwycić to w uchwyt tokarski, albo rozetnę tą plastikową rurkę wzdłuż bo innego wyjścia nie widzę. :ściana:

Link to post
Share on other sites

Trzeba wyłamać tam zeby zostało Ci w reku lufa z takim grubszym na koncu to jest do wyrucneia zostaw tą osłonke co się skreca ona staje się przez to krutsza ale jak wstawisz precke i dobrze ja tam ulokujesz (ja okleiłem taśma izolacyjana na odpowiednia grubość) to będzie się trzymać. Nie jest to trudna opracja muszisz to że tak powiem połamac!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak złożyć mp40?Tzn.Jakieś foty cokolwiek...Wsatwiłem alufke i dodałem podkładki,ale lipa bo nie moge załadować...coś jakby przeskakuje...

help :roll:

Właśnie ze sprężynką od spustu wszystko jest ok tylko Prawdopodobnie coś się dzieje z tym ząbkiem zaczepiającym tłok...Nie wiem jak to tam siedziało...

Link to post
Share on other sites

Juby. Dzięki za zdjęcie, gdybym zapomniał, jak to złożyć.

Może kilka fotek (kiepskich bo z Sonyacza) na początek:

zdjcie57cf.th.jpg

zaklejona i wycięta szczelina prowadzenia rączki naciągu

 

zdjcie516xy.th.jpg

Szpachlowanie braków - szpachlówka samochodowa rocznik 1999

 

zdjcie101bh.th.jpg

Magazynek pełen fragmentów rygla okiennego z czasów Adolfa...

 

zdjcie122it.th.jpg

Wycięte okno wyrzutnika łusek

 

zdjcie1613mg.jpg

zaklejona prawa strona otworu pod muszką

 

zdjcie169iy.th.jpg

To powinno być jako pierwsze. Wycięcie z lewej strony MP40

 

zdjcie184fn.th.jpg

To strona lewa muchy bez zaklejenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...