Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M40 (MP40) [DE]


Recommended Posts

Ja kupiłem bo miałem nadmiar gotówki (i czasu) i chciałem zobaczyć jak to jest coś "stjuningować".

 

Najpierw zminiłem lufę na prostą, włożyłem mocniejszą sprężynkę i HU (mało miejsca było ale sie udało) co zwiększyło zasięg (o jakieś 8-10m całkowity o 5-7m efektywny). Dociążyłem do 3,2kg. Przemalowałem szaro-czarną farbą (mieszanka daje efekt metalu, i zrobiłem kilka "przetarć". Kolbę wyjąłem i już nie wkładałem...

Strzela ładnie (z balkonu ustrzeliłem 2 razy (na 5 strzałów) jadącego rowerem kolege) Puszke po piwie niewątpliwie zniszczyłem:)

Teraz wisi na ścianie i wzbudza zachwyt kolegów...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Siema

 

Widziałem to "cudo" - bardzo ładny półprodukt z którego można zrobić coś ładnego na ścianę (szpachlowanie + malowanie farbką gun metal, polecam farby Humbrol), z tym że pewnie koszt malowania przekroczy wartość modelu :), albo, po dociążeniu i malowaniu - do rekonstrukcji, będzie 100 razy ładniejszy niż koszmarne odlewy z aluminium z jakimi biegają niektórzy rekonstruktorzy.

 

Kolby najlepiej wogóle nie rozkładać, może się złamać przez nieuwagę.

 

Trochę własnej pracy i będzie super, jak mawiał jeden znajomy właściciel sklepu modelarskiego: "nie ma dobrych i złych modeli, są tylko dobrzy i źli modelarze".

 

Natomiast do strzelania - nie polecam, osiągi nie specjalne i prawdopodobnie szybko się rozleci.

Link to post
Share on other sites
Widziałem to "cudo" - bardzo ładny półprodukt z którego można zrobić coś ładnego na ścianę (szpachlowanie + malowanie farbką gun metal, polecam farby Humbrol)

 

A można, oto co ja zrobiłem :

 

dcam01101dg.jpg

 

Jak ktoś będzie chciał, to zamieszczę krótki opis tego co zrobiłem. Proszę wybaczyć słabą jakość zdjęcia, ale nie miałem czym zrobić :wink:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Karabinek jest słabej jakości. Na replike WH sie tez niebardzo nadaje. Bo chyba nie bede go malowal. KOlba - Typowy słaby plastik. gnie sie itp. N allegro kiedys widzialem do tego metalowe kolby ale byly dosc drogie i niebardzo sie to oplaca. Lufa plastik (wszystko tam jest z tego plastiku z wyjatkiem sworznia blokujacego kolbe;)) MP 40 firmy "Double Eagle" wyglada dobrze tylko na scianie, z daleka na tle munduru WH. jest to typowa hinska "replika"

Link to post
Share on other sites

No i jestem posiadaczem tego "cacka". Pomijam jakość, zastanawiam się, jak najbardziej go upodobnić do pierwowzoru. Napewno wstawię mu jakąć lufę - przecież to biedoctwo nie wie o tym, że coś takiego powinno mieć.- A mówiłem, żeby czytać im prawa dziecka. No i to "ciągadło" do przeładowania... wszystkie DE mają takie same. W MP40 tak nie wyglądał.No to życzę sobie miłej zabawy.Tylko niech mi ktoś powie, jak zrobić dobry pas nośny, może być link.

No ale ma fajny dźwięk: takie WWOOOOOOOPS sru - kolka poszła. Nie no serio podoba mi się tem dźwięk!!!!!

 

[ Dodano: 02.12.2005, 22:57 ]

Kruca - Gambit "Hiński" :źle:

Link to post
Share on other sites

Aluminiowe części można czasem wyrwać na allegro, ostatnio widziałem do Mausera 98k, gdybyś potrzebował jakieś materiały rysunkowe mam niezłą książkę o broni wehrmachtu z której mogę pofotografować rysunki i opisy - jeśli nie znajdziesz na necie. To co chcesz zrobić to niezły kawałek modelarstwa, mam kiedyś zamiar jeszcze wrócić do tej zabawy, robiłem kiedyś luftwaffe w skali 1:72 z malowaniem, szpachlowaniem i całą taką zabawą i trochę mi tego brakuje. Jeżeli część jest dobrze wyszpachlowana i wygładzona to po malowaniu farbą "Gun Metal" Humbrola wygląda "jak żywa".

 

Chcesz żeby to jeszcze strzelało, czy tylko ma "wyglądać" ?

Tak czy inaczej życzę powodzenia w przedsięwzięciu. Pozdrówko.

 

P.S. w Kołobrzegu macie ładne muzeum, na pewno mają MP-40 jeśli nie wystawione, to na bank w magazynach, jak ładnie z nimi zagadasz to pewnie pozwolą Ci pomacać i pofotografować.

Link to post
Share on other sites

Jeśli byłeś w muzeum, to przy wraku FW 190 widziałeś model FW 190 F mojego autorstwa. Swego czasu, razem z kilkoma chłopakami z Kołobrzegu tworzyliśmy Sekcję modelarską przy Muzeum. Kilka wystaw, ostatnia "100 modeli na stulecie lotnictwa". A miałem możność pomacać Visy które są w gablocie. Sam dostarczyłem im PPSz-kę i MG 38. A tego MP chcę zrobić jak najbardziej realnego. Przy okazji może strzelać. Masę zdjęć mam z netu, ale każda pomoc się przyda.

Link to post
Share on other sites

W muzeum w Kołobrzegu byłem, ale to było ładnych parę lat temu. Mam gdzieś zdjęcia z tamtąd, popatrzę sobie dzisiaj.

 

MP-40 mam na pewno rysunek złożeniowy z pokazaniem wszystkich elementów i dość dokładny opis, może znajdę też jakieś fotki i inne rzeczy, muszę popatrzeć, mam parę książek na te tematy. Jakbyś czegoś potrzebował wal śmiało na maila albo GG - nawet jak mnie nie widać, nie będziemy śmiecić na forum. Nie chwalę się że mam wszystko o MP-40, ale postaram się poszukać co się uda. Miałem kiedyś oryginał w ręku, raz w muzeum - chyba w Poznaniu i raz prywatny, zdekowany - ten nie był kompletny niestety.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ale trochę zdolności modelarskich da coś! MP 40 nie jest taki zły jak go malują. Popatrzcie na zdjęcia. Jest sporo braków, ale jeśli ktoś bawił się w modelarstwo, nie sklejactwo (jak to ujął jeden z naszych mistrzów modelarskich - nie A. Ziober!), można z niego zrobić prawie orginal Gever MP 40(może zła pisownia). Kto się chce kłócić, ale i tak nie będę na to zważał, niech to robi. Ja będę kleił. Jak osiągnę poziom wklejania zdjęć do postów, to zobaczycie :lol: A tak poza tym Wesołych Świąt :D

 

[ Dodano: 17.12.2005, 18:07 ]

Tak na próbę oddałem z MP 40 kilka strzałów. Powiniennem napisać "SZCZAŁÓW" bo tak to wyglądało. Z odległości 10m trafić w format A4 to wyższa szkoła jazdy. Rozrzut ok. 1,5m :D . Ale huku robi dużo :lol:

Zobaczymy, co z niego wyciągnę po przeróbkach :ok: I tak to nie dla mnie.

 

[ Dodano: 26.12.2005, 20:52 ]

Dziś dociążyłem magazynek. Waży 250 g, czyli tyle, ile nie jeden ciński pistoles ( to chyba po hiszpańsku :lol: ). Włożyłem dośrodka kilka kawałków sztaby z rygla blokującego okno (pamiętało to coś czasy Adolfa, więc pasuje)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

fiedotow widzę że Ci dobrze idze z tym tunnigiem tam jest w środku dużo miejsca.......... można powrzucać gratów......

 

Jeżeli chces cos usiągnac to wzmoncnij jakoś tłok i to co zwalnia tłok ze spustem takie długie bo jak Ci pęknie to koniec......

 

Tanie asg jak ktoś lubi się bawić można coś osiągnąc

Link to post
Share on other sites

To mój pierwszy post na tym forum więc pozdrowionka dla wszystkich.

A teraz do rzeczy .

Pod wpływem wrażenia jakie wywarła na mnie rekonstrukcja bitwy w Wyrach postanowiłem sobie kupić "coś z epoki " ale za niewielkie pieniądze .Padło na MP40 z allegro w wersji woreczkowej.

Moje półroczne wrażenia z posiadania tego "cacka" są następujące :

- kształt i klimacik broni jest OK ( poza paskiem brrrrrrrrrrr )

- krzywa badziewna lufa - wymieniłem na dłuższą aluminiową , poskutkowało tym ze kulka leci mniej więcej tam gdzie ja chcę i da się czasem już w coś trafić (puszka z piwa ) na dystansie do 10m.

- nie wiem co kierowało pomysłodawcą zrobienia bruzd w rozkładanej kolbie która i bez tego jest delikatna i narazona na złamanie .Uciąłem dwa kawałki drutu ocynk 4 mm wsadziłem w bruzdy i zalałem zywicą .Potem papier ścierny , lakier i teraz da się już tego używać zgodnie z przeznaczeniem.

- dosyć szybko rozleciał się mechanizm zpustowy , a dokładnie element który zwalnia tłok przy wystrzale .Pierwszym razem dało się naprawić .

Drugim razem trzeba było dorobić część .Zrobiłem odlew z żywicy pomiesznej z włuknem szklanym . Zmieniłem przy okazji kształt częsci dodając kilka wzmocnień . Efekt - spust działa do dziś bez zastrzezeń .

-kolejna wada to urwany ruchomy element służacy do naciągania sprężyny .Również nie rozumiem czemu ten element jest tak idiotycznej konstrukcji , aż się prosi zeby go złamać .Jeszcze tego nie naprawiłem ,ale nie jest to niezbędne do strzelania więc się nie spieszy .

-kolejna usterka to bardzo cienki i kruchy plastik korpusu .Efekt jest taki że przy częstym rozkręcaniu obudowy podczas usuwania usterek uszkadzają się gniazda wkrętów.

-wygląd i klimatyczność jest jedną mocniejszych stron tej zabawki ale nie brakuje też wad . O ile nie drażni mnie spora ramka z logo firmy i napisem made in china na obudowie to ilość otworów pod śrubki jest nie do przyjęcia , naliczyłem 16 plus 4 w magazynku . Jasne można zaszpachlować ale wtedy zapominamy o strzelniu .Jakakolwiek awaria i giwerka jest nie do rozebrania i przez to nienaprawialna.

- przyzwoita moc i zasięg .Pomijając zerową celność kulka jest w stanie przelecieć do 50 m .Żona odczuła moc tej zabawki na dużym palcu u nogi ,po tym incydencie długo był obraz a nie było dźwięku ;)

- 20 zł to dobra cena za taką zabawkę .

 

Podsumowując : do podwórkowej zabawy w wojnę dla wyrośniętych dzieciaków może być pod warunkiem ze mają tatusia modelarza/majsterkowicza który będzie im to naprawiał .Po lekkim tuningu i dociązeniu może słuzyć do powieszenia na ścianie lub rekonstrukcji ale tylko do oglądania z daleka . Z 3 - 4 metrów widać natychmiast co to jest ,szczególnie jak się widziało oryginał ( ja widziałem ) .

Pomimo wielu wad nie załuję wydania równowartości dobrego sześciopaka .

Link to post
Share on other sites

Nieźle debiutujesz na forum..... Brawo!

 

Ja też nie żałuję wydania 20 zł na taki sprzęt dokupiłem tylko rurke za 4 zł i już jest dobrze.

 

Wygląd dla mnie nie jest zły ale waga i pasek do noszenia to porażka totalna. Nie mogli nie wiem coś wiecej czegoś wrzucić do środka pusty w środku jest praktycznie. Magazynek tez sporo miejsca mozna coś dorzucić. fiedotow dorzucił i mówi ze ok ale to juz koszta czy tam coś

 

Klameczka dobra ale tak jak mówiłemdużo się z niej nie osiągnie.

Link to post
Share on other sites

To mnie dziwi. Ludzie kupują replike za 20zł i spodziewają się Bóg wie czego... W tej "zabawce" jedyną alternatywa jest jakis domowy tunning, chociaz i tak po pewnym czasie zaczną nam odpadac różne części.

 

Ps. jeżeli chce ktos kupić MP 40, żeby chodzic z nim na strzelanki lub zacząć się bawic w ASG niech pozbiera na cos lepszego, aby nie było rozczarowań. :wink:

Link to post
Share on other sites

No kruca przeca pisołek, że to nie do strzelania :lol: . Po malutku go tnę, doklejam, kombinuję. Na razie mam przerwę - zima - czas chorowania. To co zrobię, fotografuję. Na razie po magazynku wziąłem się za bardziej realny wygląd lewej strony. To tam, gdzie jest naciąg. Zaczyna się i kończy nie w tym miejscu, co potrzeba. Kupiłem dobry klej do abs - ów. Nie mam go w domu, więc nazwy nie pamiętam. Ale jak będę miał go w łapkach, to Wam napiszę jego nazwę. Jest świetny :!: . Co do bebechów, to myślałem może bazować na miedzi i żywicy. Z resztą cały korpus od wewnątrz wzmocnię szkłem. To nie są wydatki. Kupiłem jedynie klej, reszta to jakieś śmieci, które zamiast wywalić spożytkuję ku chwale Maniaków ASG :lol:

 

[ Dodano: 17.01.2006, 10:03 ]

Panowie. Objętość robocza cylindra wynosi 19,23 cm3, co przy równości lufy i cylindra daje długość lufy leciutko ponad 68 cm :D . No tyle to MP40 - tka nie ma nawet w rzeczywistości.Tylko wstawić alufkę i jakiś hopajsiup :lol: . Nie mam zamiaru bawić się tym w ASG, pisałem już, ale będzie mi miło, jak replika, którą tworzę w oparciu o cinciznę będzie miała jakieś lepsze parametry.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...