Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M40 (MP40) [DE]


Recommended Posts

Witam

 

Chce kupić mp 40 na allegro. Myślałem nad tym:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48363529

 

i nad tym:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48354840

 

Czy ktoś z Was miał styczność z którymś z modeli. Nie będę z niego strzelał więc proszę sobie darować gadki w stylu " to strzela na 5 metrów". Będzie mi służył tylko i wyłącznie do biegania po lesie jako dodatek do rekonstrukcji partyzanta. Chodzi mi o to czy jak np. mocniej szarpnę za kolbę to się od razu nie złamie. Widomo że nie będę nim rzucał :D . Ten plastik z którego zrobiona jest ta replika jest mocny? Nie zapytam przecież sprzedawcy, bo wiadomo co mi odpowie. Piszcie co tam wiecie o tych dwóch replikach (o wytrzymałości itd.). Z góry dziękuje za porady :D

 

P.S.- Różnica 5 zł nie ma znaczenia. W końcu to nie majątek…

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

mam ten karabin i pierwsze co rzuciło mi się we znaki to , to że karabin jest bardzo lekki 8O waży na pewno mniej niż 0.5 kg tak gdzieś 300 gram . Osiągi ma takie jak typowe repliki repliki z bazaru - ok 10 m celnego , 12 maksymalnego . W moim była krzywa lufa więc strzał już po 2 metrach szedł o dosyć duży kąt w lewo . Pewnie to wada mojego modelu . Kolba wykonana jest z plastiku , w ogóle karabin jest bardzo plastikowy i nie sprawia miłego wrażenia ... może to przez to że jest bardzo lekki . Ale z drugiej strony jest to mp40 a niektórzy bardzo lubią tą broń , można ją ztuningować i będzie w miarę "normalna" . Jak macie jeszcze jakieś pytania odnośnie karabinu to pisać :wink: Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

 

MP-40 doszły. Zamieszczam opis. Za błędy, literówki wybaczcie bo jestem chory. Musze też przeprosić za zdjęcia bo wyszły beznadziejnie :( .

Strasznie kiepski ze mnie fotograf :D . (i z czego ja się cieszę... :D)

Powiem też że w nie których punktach, pominę fakt iż karabin kosztował 20 zł.

 

Do dzieła

 

Wstęp:

 

Replika przyszła do mnie w nie bardzo szybko, co jest bardzo dużym plusem dla "dystrybutora" :D . MP-40 jest zapakowane (przez producenta w Chinach) w folie zakończoną kawałkiem papieru, z takimi dziurkami na półki sklepowe(wiecie o co chodzi), co jest dużym minusem bo człowiek nawet nie ma złudzenia że jest to karabin ASG, tylko że jest to zabawka dla dzieci. Rzecz jasna że otworzyć tą folie jest bardzo łatwo. Ja mocniej pociągnąłem i wszystko wysypało się na podłogę.

 

 

Na podłodze moim oczom ukazały się elementy zestawu :D :

 

- Replika oczywiście

- Magazynek

- Na oko jakieś 30 kulek, takich kiepskich jak z kiosku

- Pas nośny w postaci kawałka marnej tasiemki

- jakieś sprzączki, niby do "profesjonalnego" zamocowania pas nośnego. Połamałem je rękoma bez większego wysiłku (a siłaczem nie jestem) i przywiązałem ten kawałek tasiemki

 

Wygląd repliki:

 

Z daleka wygląda dobrze. Po dotknięciu już dużo gorsze wrażenia. Jest to zwykły tani plastik (można się było spodziewać) i nie nadaje się do strzelanek ASG, ani do porządnej rekonstrukcji "Niemca". Mimo tego dobrze spełnia swoją role jako element kolekcji, element "zabawy" w partyzanta czy jeszcze np. do "nisko budżetowej" rekonstrukcji żołnierza werhmachtu. Strzela jak na swoją cenę daleko ale niezbyt celnie, ale o tym później w "teście strzeleckim". Duża nie doróbka to kolba która rozłożona i złożona strasznie się chwieje. Obecnie nawet myślałem o jej odłamaniu. Nie można nawet jej mocniej oprzeć o ramię bo stopka może łatwo pęknąć. Za to dużyyyy minus

 

Replika ze złożoną kolbą:

 

http://img172.echo.cx/img172/6113/p10100283ef.jpg

 

Replika ze rozłożoną kolbą:

 

http://img172.echo.cx/img172/4506/p10100182ew.jpg

 

Replika jak już wspomniałem jest dość krucha. Nie da się jej użytkować tak jak produkty lepszych firm, trzeba uważać aby czegoś nie złamać. Trzeba też nie które rzeczy przykleić na stałe(np. to co na zdjęciu niżej, nakładka na lufę na której jest muszka).

 

Przednia część:

 

http://img172.echo.cx/img172/6131/p10100208mc.jpg

 

Repliki nie rozkręciłem więc nie wiem co jak to wygląda w środku. Za to zrobiłem zdjęcie zamka i sprężyny

 

http://img172.echo.cx/img172/4996/p10100231ed.jpg

 

spód:

 

http://img172.echo.cx/img172/5574/p10100245gc.jpg

 

I jeszcze mag który jest typowy dla tego typu zabawek, wykonany został z tego samego plastiku

 

Zdjęcie maga:

http://img172.echo.cx/img172/1274/p10100225yw.jpg

To na tyle. Przejedzmy dalej.

 

Test strzelecki

 

Strzelałem w tarcze(trochę beznadziejną ale drukowanych nie miałem) cel oddalony o 5 metrów. Broń została zamocowana na 2 imadłach na szafie przez co nie mogła się ruszyć podczas strzelania. Oczywiście wycelowałem muszką w sam środek. Do magazynka załadowałem 8 kulek.

 

Wyniki:

 

http://img235.echo.cx/img235/3729/p10100317fu.jpg

 

Jak widzimy nie ma tą broń recepty. Cały czas znosi kulkę w inną stronę. Przebieg testu, kulka numer:

 

1. MP-40 trafiło w tarcze, kulkę zniosło w góre

2. Pudło

3. Pudło... :?

4. Trafiony :P, tym razem zniosło w lewo

5. Znowu trafienie, niestety replika "wypluła" dwie kulki, jedna trafiła

6. a druga nie...

7. Trafienie zaliczone, znowu zniesienie w lewo

8. I na koniec entuzjastyczne "puuuuudłoooooo"

 

Zaliczone 50 % czyli marna dwója. Przykro mi.... 5 metrów to nie jest długi dystans. Na ale weźmy pod uwagę cenę repliki

 

Dla porównania zrobiłem ten sam test z sprężynową M4 od tego samego sprzedawcy, oto wyniki:

 

http://img235.echo.cx/img235/8472/p10100348gx.jpg

 

Wszystkie kulki trafiły, tu przynajmniej wiemy że znosi kulki w dół na lewo. Na ale to tak przy okazji jak ktoś chce to mogę zrobić opis tego m4 potem też. Aha i cena trochę inna te m4 kosztuje 55 u niego.

 

Osąd celności tej repliki częściowo zrobiłem, teraz możecie wysnuć wnioski.

 

Podsumowanie

 

Replika nie nadaje się za bardzo do gier ASG. Do rekonstrukcji partyzanta mi w zupełności wystarczy. Strzelać z niej nie będę bo nie ma sensu. Celność jest jaka jest. Jeżeli ktoś interesuje się mp-40 czy nawet II wojną światową, to warto mieć tą replikę. Za tą cenę. Użytkownik na allegro solidny. Wszystko OK. Jedynie do kolby mam zastrzeżenia. Przy rozsądnym eksploatowaniu można z tym spokojnie do lasu pójść. :wink: .

 

pozdrawiam

 

P.S.- Sorki za same linki do zdjęć, nie znam się na tym i nie umiem zrobić tak żeby były też ikonki. :?

 

Linki też ci nie wyszły ale z dobrego serca poprawiłem. Na drugi raz poczytaj instrukcje obsługi na stronie.

Link to post
Share on other sites

Recenzja bardzo dobra , ale nie zgodzę się z pewnymi faktami :

 

... i nie nadaje się do strzelanek ASG, ani do porządnej rekonstrukcji "Niemca". ...

 

widziałeś kiedyś prawdziwą mp40 (ewentualnie wierną kopię wykonaną przez profesjonalistów) ? Ja uważam że replika jest całkiem dobrą repliką , no może poza tymi napisami po lewej stronie korpusu :wink:

 

...Duża nie doróbka to kolba która rozłożona i złożona strasznie się chwieje. Obecnie nawet myślałem o jej odłamaniu. Nie można nawet jej mocniej oprzeć o ramię bo stopka może łatwo pęknąć. Za to dużyyyy minus ...

 

zaczepy kolby są stabilne , chwiejność wynika z plastikowych widełek kolby które są po prostu wykonane ze zbyt giętkiego plastiku . Co do trzymania kolby przy ramieniu , według mnie nie powinna się złamać , dociskam ją mocno do ramienia i nie widzę żadnych przeciwwskazań.

 

Strzelałem w tarcze(trochę beznadziejną ale drukowanych nie miałem) cel oddalony o 5 metrów. Broń została zamocowana na 2 imadłach na szafie przez co nie mogła się ruszyć podczas strzelania. Oczywiście wycelowałem muszką w sam środek. Do magazynka załadowałem 8 kulek.  

 

czego się można było spodziewać po karabinie za tą cenę ?:wink: U mnie na dodatek lufa od nowości była przekrzywiona w lewo i to o dość spory kąt :? Ja tą replikę kupiłem tylko dlatego że lubię mp40 oraz chciałem ją stuningować . Na razie wsadziłem lufę 6.12 (chwilowo nie mam precyzyjnej ale lepsze to niż stock) i kulka leci po linii prostej w pionie , ale dość szybko opada , co nie zmienia faktu że lufa dużo dała . Planuje jeszcze wzmocnić tłok oraz cylinder i wsadzić mocniejszą sprężynę a do tego dorobić hop up ( dzisiaj się chyba za to wezmę więc napiszę o wynikach).

 

Zapomniałeś dodać bo wadze karabinu która wynosi ok.300 gram 8O Ta część przy muszce faktycznie lubi wypadać , trzeba ją będzie przykleić na stałe. Ogólnie karabin raczej tylko dla osób którym się nudzi w domu i chcą sobie trochę pomajsterkować .

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

 

To jest moja pierwsza recenzja na tym forum. Kiedyś musi być ten pierwszy raz... :D Uważam że jak na pierwszy raz wyszła mi bardzo dobrze. Poztym nie musisz się ze mną zgadzać, to jest moja opinia. Dziękuje za uwagi, na przyszłość poprawie się.

 

 

Do pierwszego się nie moge przyczepić. Wg mnie się nie nadaje bez tuningu, wg ciebie się nadaje, to jest twoje zdanie.

 

zaczepy kolby są stabilne , chwiejność wynika z plastikowych widełek kolby które są po prostu wykonane ze zbyt giętkiego plastiku . Co do trzymania kolby przy ramieniu , według mnie nie powinna się złamać , dociskam ją mocno do ramienia i nie widzę żadnych przeciwwskazań.  

 

Może mam jakiś inny egzemplarz. Ja mam jakoś bardziej chwiejną. :D

 

 

czego się można było spodziewać po karabinie za tą cenę ? U mnie na dodatek lufa od nowości była przekrzywiona w lewo i to o dość spory kąt  Ja tą replikę kupiłem tylko dlatego że lubię mp40 oraz chciałem ją stuningować . Na razie wsadziłem lufę 6.12 (chwilowo nie mam precyzyjnej ale lepsze to niż stock) i kulka leci po linii prostej w pionie , ale dość szybko opada , co nie zmienia faktu że lufa dużo dała . Planuje jeszcze wzmocnić tłok oraz cylinder i wsadzić mocniejszą sprężynę a do tego dorobić hop up ( dzisiaj się chyba za to wezmę więc napiszę o wynikach).  

 

Napoczątku wspomniałem że pomine w niektórych punktach fakt iż replika kosztowała 20 zł. Ja opisywałem replike bez tuningu więc wyniki były jakie były. :?

 

 

Zapomniałeś dodać bo wadze karabinu która wynosi ok.300 gram  Ta część przy muszce faktycznie lubi wypadać , trzeba ją będzie przykleić na stałe. Ogólnie karabin raczej tylko dla osób którym się nudzi w domu i chcą sobie trochę pomajsterkować .

 

No faktycznie o tym zapomniałem.... 8)

 

 

Po moiej recenzji i dopowiedzeniu kilku rzeczy przez tofika możecie wysnuć wnioski i kupić tę replikę lub nie. Za te pieniądze warto. Ale się wysiliłem... :D :D :D :D

Link to post
Share on other sites
Do pierwszego się nie moge przyczepić. Wg mnie się nie nadaje bez tuningu, wg ciebie się nadaje, to jest twoje zdanie.

nie , nie , nie , bez tuningu to faktycznie replika do zabaw asg się nie nadaje :wink: osiągów w stocku nie opisywałem ponieważ zrobiłeś to Ty , ja napisałem tylko że u mnie lufa była przekrzywiona :wink: za tą cenę chyba warto , bo karabin całkiem fajny , ale jak mówiłem bez tuningu to tylko na ściane (a i tutaj mogłby się ktoś kłócić :roll: )

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

tak , w karabinie jest bardzo dużo miejsca na dociążenie . Cały magazynek i prawie cały korpus jest pusty :wink: 5 kg. to może trochę przesada ale myślę że tak z 3 kg. powinno się wyciągnąć . A co to poprawiania innych rzeczy to radzę wzmocnić tłok albowiem ten nie wygląda na zbyt mocny , i lepiej go wzmocnić przed złamaniem niż naprawiać po złamaniu .

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A możeby ktoś z osób, które przeszły już ten proces, opisał co i jak można "podrasować" w tym ustrojstwie? Najłatwiej oczywiście pójdzie z wywaleniem napisów w rodzaju "made in China" (swoją drogą dziwny patent, bo mam berettę prod. chińskiej, fakt że z metalowymi częściami w środku, która przynajmniej zewnętrznie jest dość ładną repliką z wszyskimi napisami, jak we włosko-amerykańskim modelu): zaszpachlować i pomalować ;) Gorzej z nałożeniem prawidłowych napisów (w rodzaju nazwy producenta). Ale z rzeczy poważnych, to gdzie i co umieścić, żeby MP ważył te powiedzmy 3 kg? (wiadomo, że nie w magazynek wszystko, bo zaczep nie wygląda na supermocny, a też kwestia wyważenia repliki). I dalej: jak wzmocnić tłok i co sądzicie o tej sprężynie, która tam jest? (zmienić już teraz, czy dać jej czas?). A co z lufą? Rurka z Obi, czy też może coś inszego?

Generalnie, jeśli można prosić o opis "co i jak?", to by było świetnie. Już kiedyś ktoś na Forum podawał opis "liftingu" tego "G3" z CYMA, ale pewnie tutaj macie inne doświadczenia.

 

IMHO giwerka wygląda nieźle, choć oczywiście Marui to nie jest, ale też i kosztuje duuużo taniej ;) Na "oko" produkt Double Eagle nie różni się od tego, co sprzedawano wcześniej zapakowane w pudełko za pięć razy większą kasę - te same elementy, czyli pewnie i ta sama matryca ;) Plastik niestety nie przypomina z bliska metalu i z pewnością ABS to nie jest ;) Ale do rekonstrukcji historycznej się nadaje - na fotce (zwłaszcza b/w) nie widać różnic. "Pas nośny" to istotnie badziewie straszne, a zapięcie za nic "nie chce" przypominać oryginału (kopia pasa do MP40 na Allegro chodziła za jakieś 60 zeta). Szczególnie samo mocowanie pasa do karabinu ma się do oryginału jak TT do Beretty ;) Może jakiś wykopek tych sprzączek uda się kupić, bo sama skóra to mały kłopot. Osiągi... no cóż, "aparatura celownicza" na niewiele się zdaje... powiedziałbym, że w 100% sprawdza się przysłowie "żołnierz strzela, Pan Bóg kule nosi" :D Ale w sumie MP40 to nie "snajperka" ani nawet nie Mauser 98, więc celność nie jest w tym modelu najważniejsza (może Kitaje wyprodukują elektryka MP40?).

 

Podsumowując: nie jest to to złe, jak na taką małą kasę. Pewnie doprowadzenie do stanu "używalności" będzie kosztowało, ale i tak wydaje mi się, że warto. Zawsze to fajniejsze, niż jakiś odlew z aluminium (który tani nie jest), a osobiście lubię postrzelać, więc wolę to to od zdezaktywowanego oryginału (względnie wykopka).

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem wyżej , cały magazynek oraz prawie cały korpus są puste. A co do wzmacniania tłoka , to jest dużo sposobów , ja na przykład wziąłem cienką (ale nie giętką) blachę , uformowałem tak co by pasowało do tego zaczepu , przykręciłem od środka tłoka i trzyma ładnie . Mam nadzieję że wyraziłem się jasno , jak czegoś nie będziesz rozumiał to pisz :wink:

 

A tak przy okazji muszę pochwalić się że po dorobieniu lufy (6.12- nie precyzyjnej) oraz hop up'a zasięg repliki jest taki jak mp5 TM albo i większy 8) z celnością o wiele gorzej ale to dlatego że lufa jeszcze nie jest usztywniona i rusza się trochę na boki oraz ma ok. 10 cm , więc nie ma co liczyć na dobrą celność , aczkolwiek istnieje możliwość wstawienia lufy co najmniej 2 razy dłuższej (ja nie wstawiłem ponieważ po prostu nie miałem , wziąłem pierwszą lepszą lufę jaką miałem i dorobiłem ) . Sprężynę bez wzmacniania tłoka radzę zostawić taka jaka jest , po wzmocnieniu można trochę poszaleć ale i tutaj nie przesadzać bo inne części mogą nie wytrzymać .

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
ja kupilem sobie dla funu 1 shotguna (jakis shit) od goscia kilo9 i niestety nie strzelal wszystko plastikowe i nie bylo opcji by do lufy dostala sie kulka wiec sie wkurzylem i rozwalilem go o sciane ale pozniej uznalem no coz kupie soboie mp40;)  

lubie ta giverke bo duzo gralem w cod i zawsze niemcami to co mi szkodzi jak bedzie syfiasta to na sciane przywiese;)  

wyslalem kaske i przyszla. powiem nawet ze 1 wrazenie bylo fajne co nieco trzeba bylo poskladac ale nie bylo tak zle. jest strasznie lekkie ale bylem z ta givera na strzelaniu  i to byl blad  giverka na poczatku nizle nosila (ale po przyzwyczajeniu do aega to mnie to wkurzalo) denerwujacy jest odglos strzalu i ciezar (jest strasznie lekka) rozkladana kolba nawet fajnie wyglada no wszystko cacy gdyby pomalowac obciazyc i walnac na sciane;) do strzelania jesli juz to tylko w budynkach;)  

 

 

pozdro

 

 

 

tezt ten byl tez w innym topicku (pisany przezemnie)

Link to post
Share on other sites

witam!

mój kumpel kupił takowom broń i muszę powiedziećże kiedy ją ujżałem pomyślałem sobie: " kurde ja muszę to mieć " :P. Osiągi miało kiepskie, ale co z tego. Zrobiłem se tuning:P . Rozebrałem to i zobaczyłem że wśrodku jest sprężyna (kiepska) kałachy z kiosków za 15zł mają mocniejszą :P, tłok (słaby) niedoszczelniony i przyrządy " spustowe " nawet nawet (nie rozpadną się wcześniej niż tłok :P to jest pewne :D:D).

 

Uszczelniłem tłok, dałem podkładkę pod tłok lufę od walthera P99 HFC (jakos o 3cm krótrza od stockowej :P )stara lufa miała 7,3mm średnicy (z sówmiarką w ręku:)). dałem hop-up Broń lata dalej niż walther P99 (jakoś jak Israel Eagle UHC) i do tego dochodzi kultowy wygląd rodem z MOHAA, lub RTCW :P

 

polecam chociażby do powieszenia na ścianie, albo na sesje zdjęciowe :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Tofik, to nie Niemcy by zrobili "replikę jakościowo podobną do chińszczyzny". ;) Firma Umarex, pewnie jak każda szukająca oszczędności w celu zbijania ceny, może mieć w Chinach "podwykonawcę". Inaczej mówiąc, firmę która za dużo tańsze pieniądze robi dla nich repliki. Prosty przykład: mam na biurku drukarkę amerykańskiej firmy hp, ale wykonana jest na Węgrzech. Pytanie: jaka to jest drukarka? Amerykańska, czy węgierska? Na kiepskich replikach jest umieszczona nazwa kraju producenta. To nieszczęsne "made in China" na tym kitajskim MP40 :/ Pewnie i na umarexowym MP40 takowy napis jest (a jak nie na replice, to na pudełku).

Inna sprawa to jakość: bardzo możliwe, że do tych samych matryc ta sama fabryka leje różnego rodzaju plastik. A co za tym idzie, to co sprzedawane jest pod logo DE jest gorsze jakościowo od produktów pod nazwą Umarex... ale pozostaje kwestia, o ile gorsze. Czy ta różnica jakościowa warta 60 - 80 zeta różnicy w cenie? Bo umówmy się: za 100 też nic rewelacyjnego z broni długiej się nie dostanie. To ciągle jest sprężyna z "dolnej półki", nadająca się raczej na repro, na ścianę, czy na okazjonalne "klimatyczne" strzelanki. A skoro tak, to już kwestia wyboru, czy za coś takiego akurat wolimy mieć jednego Umarexa czy powiedzmy 4 - 5 DE ;) W sumie ta druga opcja jest lepsza, bo mamy zapasowe magazynki i części do tego jednego "odwalonego i wypasionego" egzemplaża, z podrobioną na oryginał skorupą ;) No chyba, że ten Umarex to nagle jakiś super ABS z iryginalnymi "drugowojennymi" napisami, z metalową kolbą, precyzyjną lufą i z porządnymi bebechami ;) Ale w to to szczesze wątpię ;) Nie za taką kase ;)

Link to post
Share on other sites

Co do MP-40 Double Eagle (M40 DABEL IGEL) 3 usterki które wystąpiły w 3 egzemplarzach:

 

-połamana stopka kolby

-złamany uchwyt naciągu sprężyny

-wyłamanie plastiku z osłony tłoka

 

Usterka nr 1 nie ma znaczenia co do strielania.

Usterka nr 2 tu trzeba się wykazać inwencją twórczą.

Usterka nr 3 element w którym porusza się tłok należy skleić z osłoną takowego. Zalecam klej modelarski, schnie dłużej, ale efekt lepszy.

Jeśli ktoś posiada takową replike zalecam nie zakładać tego dodatku na lufe jeśli idzie o strzelanie.

Link to post
Share on other sites

W tej mojej "workowej" replice też było 100 z farbą :D

Już miałem nadzieję, że ktoś "zepsuł rynek" tych tanich replik, a tu się znowu pojawiają "cudeńka" za nieadekwatną kasę ;) Jednak 20 zeta za TAKĄ replikę to jest cena akurat oddająca to, co się kupiło. A 70 czy 100 to już zdecydowanie nie ;) Zabawka po przemalowaniu jest świetna dla tych rekonstruktorów, których nie bawi gonienie z aluminiowym odlewem (bo co to za przyjemność, jak nawet przeładować i "suchego strzału" nie można oddać?). Nie jest to nic z "górnej półki" i fajnie, że można było kupić to to taniej... a podejrzewam, że ta wersja w styropianie kosztuje w Chinach tyle samo, albo niewiele więcej niż ta w worku, tylko kolesie wykorzystują okazję, żeby więcej zarobić. Ich prawo to robić, bo (na szczęście) mamy kapitalizm. A nasze - nie dawać się robić w konia ;) Trochę OT: pewnie ze Scorpionem też jest to samo: wersja workowa i wersja pudełkowa nie różnią się na allegro niczym poza ceną.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Kamil. Paramedic, nie usuwaj proszę jego posta. Pod tym linkiem jest wszystko, co potrzeba. Jak ktoś chce polemizować, to ma tam miejsce na to. Jest więc w krótkich i żołnierskich słowach opisane, co i jak można z tą repliką zrobić ;)

Link to post
Share on other sites

Miałem to cudo wczoraj w ręku. Mój pięcioletni syn był nieco rozczarowany. "Tato, Walther jest lepszy". No i dogodź tu latorośli. Fajnie wygląda, trochę szpachli, farby i... na ścianę. Szczerze... chciałem sobie to kupić, ale po spotkaniu "oko w oko"... to chyba tylko na ścienę.

 

P.S. Jeśli chcecie zachować formę MP40, zostawcie kolbę złożoną. I tak w większości odcinków "Czterech pancernych" "szkopy" ganiały z kolbą złożoną lub AK47 w ręku.(Oglądam to od pierwszej edycji w latach 60-tych - ach te lata ...)

 

Jest coś takiego jak opcja EDIT. Jeśli jej nie będziesz używał twoje posty będą znikać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...