Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika snajperska + luneta.


Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie, a mianowicie chcę kupić snajperkę sprężynową oraz lunete. Do przeznaczenia mam ok. 1000zł.

Moje propozycje.

http://gunfire.pl/product-pol-1152196323-Karabin-snajperski-MB01-8-.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152197381-Replika-lunety-3-9x40-Scope.html

http://allegro.pl/luneta-leapers-3-9x40-1-039-039-mildot-i2456510983.html

Pozdrawiam.

Edited by Matejklb
Link to post
Share on other sites

Proszę, powiedz, że sobie tylko jaja robisz...

"Snajper" przeważnie musi umieć poszukiwać, obserwować i celnie trafić (w tym wypadku do tematu).

Jest też zdany najczęściej na samego siebie.

Radzę najpierw poćwiczyć te umiejętności, bo co to za snajper, który nie umie nawet znaleźć coś czegoś, co ma dosłownie pod nosem...

Edited by Alexanderexis
Link to post
Share on other sites

Sam niebawem zamierzam skompletować jakiś zestawik snajpera, przeczytałem już setki tematów i wywnioskowałem. Jeżeli chodzi o replikę to najmniejszym kosztem i wcale nie kiepskim jest zakup BAR 10 JG ( Kopia VSR 10 TM ), kosztuje nowy 400 zł wraz z lunetą i tłumikiem- allegro. Do tego kompletny zestaw wzmocnionych części od użytkownika bart_a 550 zł za mechanizm spustowy na bazie ZT laylaxa, tłok aluminiowy z wentylowaną głowicą, stalowa prowadnica, stalowy cylinder z głowicami - czyli w zasadzie pełny zestaw. Do tego jakiś spring np. M160 ( chyba, że świeży jesteś to mniejszy żebyś ogarnął temat ). Masz 1000 zł wydane i w miarę dobrą bazę na bdb karabinek. W przyszłości pozostaje zakup komory hopa ( bart na coś niebawem ogarnąć ) ewentualnie 450 zł na PDI do tego precka minimalnie promyk + gumka w granicach 330 zł wyjdzie za komplet. Jak chcesz wydać tysiaka na jakiegoś wella + drogą lunetę- za 2 tyg będziemy mieli nowe ogłoszenie "za pół ceny" w komisie- bo kolegę rzekomo ktoś ostro pojechał na strzelance z kałaszka cymy o wartości 300 pln. Sam kupiłem drogą lunetę i nie jestem z niej zadowolony bo do takich zasięgów jakie emitują repliki ASG tj. 120m przy już max wypasie to i na takiej stockowej od JG przymierzysz śmiało.

 

 

Jeżeli ktoś ma lepszą propozycję na wydanie 1000ca na sam karabin, będę wdzięczny za kilka zdań opisu. Pozdrawiam.

Edited by WujekHugo
Link to post
Share on other sites
(...) Mam pytanie, a mianowicie chcę kupić snajperkę sprężynową oraz lunete. Do przeznaczenia mam ok. 1000zł. (...)

Mam do Ciebie kilka pytań:

1. Czy wiesz jakie zadanie ma snajper i na czym polega jego rola?

2. Czy potrafisz bez ruchu przeleżeć w błocie choćby przez godzinę?

3. Czy potrafisz opanować odruch opędzania się przed stadem zgłodniałych komarzyc choćby przez pół godziny?

4. Czy potrafisz wstrzymać oddech na tak długo, żeby przeszła 2 m od Ciebie sarna z młodym?

5. Czy potrafisz przemieszczać się w lesie nie wywołując trzaśnięcia suchej gałązki?

6. Czy jesteś przygotowany na to, że strzelając z "pseudosnajperki" spręzynowej i pudłując, będziesz natychmiast "uśmiercony" przez szturmana z repliki CM.028, lub G5K?

Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco, to uskładaj trochę "kasy" i kup M14 albo SWD ewentualnie GR25 albo SL8-2.

Wszystkie stanowią przyzwoitą bazę do "stworzenia" dobrego karabinu wyborowego.

Jeśli uprzesz się przy "springu", to w ostateczności VSR.

Tylko pamiętaj, że w miarę znośnym karabinem wyborowym staną się dopiero po doinwestowaniu rzędu 1000-1500 PLN.

Link to post
Share on other sites
Witam.

Mam pytanie, a mianowicie chcę kupić snajperkę sprężynową oraz lunete. Do przeznaczenia mam ok. 1000zł.

 

Czytamy ze zrozumieniem, a jak nie umiemy to nie odpisujemy.

 

 

Koledze zależy na walorach estetycznych czy to ma też działać jako snajperka ?

Link to post
Share on other sites

No tak, ale jako, że jest nowym snajperem, to mu bardziej polecam replikę z klimatem snajperskim, niż snajperkę, która mu się odwidzi po 2 strzelankach i jak ktoś powiedział - będzie "za pół ceny" w komisie.

Link to post
Share on other sites

Żadna z podanych przez Ciebie (Autora) Lunet nie nadaje się zbytnio do czegokolwiek. Lunety Leapers są dobre, jak na warunki ASG nawet bardzo dobre, ale... wszystkie poza budżetowa serią 5th gen, która jakością może się równać najwyżej ze średniawymi replikami chińskimi. Od siebie polecę lunetkę Leapers AccuShot 1.5-6x44. Jest droższa od podanych, jednak oferuje bardzo fajna jakość i JASNOŚĆ obrazu, w dużej mierze dzięki tubusowi 30mm. W wątku "optyka dla snajpera" były też wymienione inne lunety, trochę tańsze, które dobrze spełniają swoje zadanie w ASG.

 

Pozdrawiam,

Lao

Link to post
Share on other sites

A G3 od CA się nie da na taką parasnajpę? Ja myślę, że jak najbardziej.

 

Nada się,i to całkiem dobrze.Miałem gietę marujca,i ca i obie się świetnie spisywały,choć miały swoje wady konstrukcyjne,jak np.skręcane górne body,słabe mocowanie kolby z korpusem i tam kilka innych.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...