Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Koniecznie powyrywaj pianki na wywyietrznikach, przetrzyj szmatką przeciw parowaniu... i da się żyć. Ja w swoich mam wiatraczek, który ma zapobiegać parowaniu... a i tek bez tych zabiegów parują jak cholera (szczególnie wkładki korekcyjne).

 

Poza tym ess to balistycznie dobry wybór - wygodne, jakościowo dobre i wytrzymałe.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Mam złożony problem. Z racji mojej wady wzroku, wąskiej twarzy i dużego nosa oraz wielu lat spędzonych w dużych goglach (X500) wybrałem na nowa "optykę"- ICE-y NARO.

 

Okulary same w sobie mi się podobają, pomijając ich wygląd z wkładką korekcyjną na przezroczystych szkłach oraz to, że szkła i tak odstają. Odstawanie z boków da się zniwelować przez zaciągnięcie gumki na zausznikach natomiast dużym problemem (zarówno wizualnym jak i w kwestii ochrony oczu) jest odstawanie z dołu. O ile zdjęcie nosków (nawet standardowych, bez szkieł korekcyjnych) daje bardzo satysfakcjonujący wygląd, to po założeniu noska do szkieł korekcyjnych (w moim przypadku Vice Rx) strasznie odstają od dołu.

 

Moje pytanie jest takie:

- czy w ramach ICE-ów da się zniwelować odstawanie od dołu,

- czy możecie polecić inne okulary na wąską twarz, z możliwością zamontowania szkieł korekcyjnych tak by nie było "dziur" na twarzy?

Link to post
Share on other sites

Soczewki są jakimś rozwiązaniem, natomiast (nie będę się rozpisywać) u mnie odpadają.

 

Fallout, u mnie problemem ICE NARO jest to, że odstają od dołu (wina wkładek korekcyjnych) oraz pomimo mniejszej wersji wystają na boki (rekompensuje to ściągnięciem paska z tyłu głowy). Jeżeli Crossbowy zapewniają mniejszą dziurę od dołu, to ich głównym problemem będzie zapewne bardzo duże odstawanie z boków (za duże okulary na za małą twarz).

 

Ciągle jestem otwarty na sugestie, ponieważ mam jeszcze parę dni na ewentualny zwrot towaru i myślę co zrobić. Cena okularów odgrywa tu drugorzędną rolę.

Link to post
Share on other sites

Poszukałem trochę i myślę nad:

- Sawfly (Revision) w wersji small,

- Sabre Advanced (Wiley-X), które podobno dobrze pasują ze względu na krzywiznę.

 

Ktoś porównywał powyższe modele?

 

edyta: Oczywiście chodzi mi o porównanie w wielkości i tego jak siedzą na twarzy.

Edited by Ssak
Link to post
Share on other sites

Na nie najbardziej liczę ponieważ są trzy rozmiary do wyboru. Już wysłałem maila czy będą dostępne small ale znając życie trzeba będzie sprowadzić zza granicy a wtedy koszt kupna tylko by zobaczyć czy dobrze leżą będę zbyt duże.

 

W lokalnym środowisku szukam osób z wileyx-mi. Zobaczymy co z tego będzie.

Edited by Ssak
Link to post
Share on other sites

Jest to obejście a nie rozwiązanie problemu. Zdaje sobie sprawę z różnic gogle vs okulary. Gogle już mam (trzeba będzie wymienić szybkę, ale to są tanie sprawy), a okulary chcę by były odpowiednie do naszego hobby (szybka balistyczna + w miarę przylegały do twarzy) i do codziennego chodzenia (wydając taką sumę na okulary, muszą w miarę dobrze wyglądać na nosie).

 

Zobaczymy jak wyjdzie z powyższymi modelami, dam cynk co i jak.

 

p.s

Dzięki Fox za głos w dyskusji.

Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi koledzy, odnośnie ESS'ów. Te crosshair'y znacznie różnią się ochroną wzroku od crossbow'ów? Cena jest zdecydowanie niższa, a chcę sobie kupić jakieś gogle z wymiennymi szybkami i akurat ESS'y wpadły mi w oko.

To gogle chcesz kupić czy okulary?

 

Soczewki spełniają te same wymagania balistyczne.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Byłem w posiadaniu ICE Naro, Crosshair oraz Crossbow. Parametry wytrzymałościowe szybek do wszystkich modeli okularów są takie same (patrz str. producenta). Tu warto zaznaczyć, że w instrukcji napisane jest, że nie nadają się do Paintballa oraz "Airsoft-u".

 

ICE, pomimo, że NARO na mojej twarzy wypadały największe/najbardziej odstawały. Wydaje mi się, że powodują to oprawki- ICE mają tylko nauszniki i szybka jest wygięta w takim stopniu w jakim leży sobie sama na stole. W serii Cross, szybka pomimo tej samej krzywizny co ICE-y są dodatkowo dogięte przez oprawki.

 

Jak znajdę trochę czasu to wstawię zdjęcia porównujące wymiary oprawek, szybek i jak leżą w całości.

Link to post
Share on other sites

No proszę, dziś testowałem po raz kolejny(ostatnio jakieś pół roku temu) ESSy NVG od Zielonej Pantery(kupione jakiś czas temu, używane może 3 razy). Test: strzał trzema kulkami 0.25 G&G z odległości 2 metrów repliką g36 Aresa(na 0.2 ma 360-70 fps) i.... szybka pęknięta na pół(przez środek, na wysokości noska).

Wcześniej w podobny sposób pękły mi ESS ICE(roczne) i Bolle Commander(ze speca).

Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że póki co jedyną ochrona oczu, która mnie nie zawiodła były(i są) uvexy x-trend i SPECSy.

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...