Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co powinien posiadać szturmowiec


Recommended Posts

Napiszę z grubsza to samo tylko krócej i prościej. Weź swojego guna, swój mundur i okulary i zacznij chodzić na strzelanki. A to co do tego dokupić stwierdzisz w przeciągu pół roku. Ja np strzelam się ponad 7 lat i do dziś nie odczuwam potrzeby używania kamizelki taktycznej czy camela podczas gry. A i to i to mam i to dobrej jakości. Nie używam do dziś torby zrzutowej. Moje oporzadzenie ogranicza się w zasadzie (najczęściej) do pasa, kabury, czterech ładownic podówjnych na magi do SIGa i tyle. Mogę się obwiesić tylko, że ja na strzelance chcę być maksymalnie skuteczny a nie maksymalnie lansiarski. Skuteczność nadmiar sprzętu obniża. Lans- podnosi.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie raz kolega "zabił" z noża w lesie i w budynku. Oczywiście z gumowego... A jeśli autorowi chodziło o nóż prawdziwy, to naprawdę rzadko się go używa (co nie zmienia faktu, że czasem się może przydać). Z tym, że zawsze można pożyczyć od jakiegoś "komandosa". :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Prawdziwy nóż przydaje się tylko do lansu.

Jedyną rzeczą nożopodobną, która może się przydać na strzelankach jest multitool. Śróbokręt, małe ostrze, kombinerki i wiele innych pierdół, dzięki którym można naprawić replikę, coś przeciąć etc. Nic więcej wg mnie nie potrzeba.

Link to post
Share on other sites

Nóż jest cholernie sytuacyjny, niektórzy noszą dla lansu a niektórzy dlatego że kiedyś potrzebowali i / lub mogą potrzebować.

Ja od kiedy przytuliłem dobrego multitoola i zestaw ampuli nie rozstaję się z nimi. Średnio co strzelankę / zlot trzeba go wyjąć i coś dokręcić , przeciąć, docisnąć etc. Dla mnie praktyczniejszy bo waży niewiele więcej niż nóż a posiada więcej funkcji.

 

@Dex - rozumiem twój pogląd na odchudzenie szpeju ile wlezie, jest to obecna tendencja wśród armii świata, tzn nosić jak najmniej by podnieść mobilność i skuteczność żołnierzy. Nie zmienia to jednak faktu że niektórzy albo z własnego wyboru ( widzimisię że chcę więcej!) albo z powodu konkretnych wymogów grupy ( reko / stylizacja ) nie będą biegali w letniej wersji bdu, lekkich meindlach, w najprostszym czestrigu z nylonu na 4 magi glowne + 2 magi bocznej i lekką szturmówką i zrzutem+manierką na pasie.

Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie że kolega chce po prostu wyglądać jak jakiś niezidentyfikowany wojak zwiadowca. Proszę bardzo, oto najprostszy przepis:

 

Mundur w kamuflażu + lekkie pasoszelki (lub chest) + boonie hat + plecak + pomalowany ryjek. Wszystko łdnie wymieszać i ewentualnie wrzucić klka dodatków dla lepszego smaku ;)

Link to post
Share on other sites

No dobra czaję waszą wizje lecz jeśli jedziecie na strzelanka tak ze nie macie możliwości zostawić szpeju w aucie to może sie okazać ze plecak w którym mieliście wodę i inne mniej czy więcej wartościowe przedmioty to tego plecaka po powrocie może nie być. Dzięki za pomysły kilka opcji opatrze. Temat do zamknięcia

Link to post
Share on other sites
To żeś dowalił z tym UTG...

No OK, "dowaliłem" :maniak_smutny: ale co by o niej nie mówić, ma ładownice mieszczące niemal każdy magazynek, kaburę wymienną z ładownicami, kilka kieszeni, kieszeń na camela i jak dla mnie jest wygodna.

Mógłbym polecić S95, ale wówczas dopiero posypałyby się na mnie gromy...

W zależności od charakteru imprezy noszę właśnie UTG lub S95.

 

Dobra niech bierze "Chesta", choć nie spełnia moich oczekiwań, albo USMC - bardzo podobna do UTG i mi pasowałaby. :bialaflaga:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

No ale Powała, twierdzisz, że podpisujesz się po stwierdzeniem "zero niepotrzebnego szpeju", po czym polecasz zabudowane ze wszystkich stron UTG z kupą ładownic i potrzebnych lub nie bajerów (które zresztą ładnie wypisałeś).

Przecież jedno jawnie kłóci się z drugim!

Link to post
Share on other sites

Może na postawione w ten sposób pytanie:

Co powinien posiadać szturmowiec

 

 

Odpowiem tak:

 

Szturmowiec powinien posiadać się ze szczęscia jak go nie odkryją

 

 

Myślę, że wszystko kolego zostało Ci już powiedziane i nie pij alkoholu w tak młodym wieku, bo jak widzisz skutkuje to później bredzeniem o nożach w trakcie zabawy plastikowym karabinem w niedzielne przedpołudnie.

Link to post
Share on other sites
Jeśli to niedzielna jebanka - kilku-kilkunastominutowe gry to nic więcej nie potrzeba niż np pas + szelki , woda ,2-4 magi, zrzut.

 

Powoli zaczynam wysiadać.

 

Po co Ci te szelki? Na co? Po grzyb Ci woda przy sobie skoro sam piszesz o krótkich rozgrywkach? Za lekko masz? Wsadź cegły w ładownice albo kup se SAPI. Zrzut? na te wspomniane kilkunastominutowe rozgrywki? W jakiej bajce ja się pytam?!

 

 

nie macie możliwości zostawić szpeju w aucie

 

To odwlecz go całe 10m w bok i przysyp tym co zwykle jest obok- liśćmi czy tam trawą. Ale ok, wolisz tachać to wolna wola, przecież nie uszczęśliwię Cię na siłę.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz kilka magów to nie będziesz ich nosił w reklamówce z tesco jak pozbędziesz się amunicji. Wczym trzymasz zużyte magi dex? Ja jade na Low-Mid cap i bardzo szybko się z nich wypsztykuję.W ciągu kilkunastu minut można niewystrzelić ani jednej kulki albo wywalić 2500szt amunicji chociażby z m249.

 

Ad wody - personalna preferencja. Ja piję 2,5l wody dziennie z powodu zaleceń lekarza, chleję wodę nonstop, nierozstaję się nią.

Pas z szelkami to alternatywa dla czestriga. Mnie wygodniej się dobywa korzysta, podczas leżenie, bo ładownice możesz mieć na dupie i po bokach. Jakoś dobywania maga z czestriga który dociskasz u mnie zawsze wymaga akrobacji.

 

Dex czy dobrze rozumiem że na strzelanki bierzesz mundur ,trampki i cm0.28 ( bo lekkie ) z hicapem? To by wyjaśniło czemu zrzut dla ciebie jest taki dziwny.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...