Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gumka hop-up A+ REAPS


Recommended Posts

Poczytałem trochę wypowiedzi na tym forum i płakać mi się chcę.

Moim nieskromnym (przyznam to od razu) zdaniem ktoś tu ewidentnie nie umie zamontować gumki hop-up w komorze...

 

Posiadam gumkę A+ 80", póki co testowałem z kulkami 0.36g, dopiero gdy gumka się rozgrzała zaczynała działać (na mój gust te gumki mają ekstremum twardości, bo testowałem na 580fps, dlatego kupuję teraz 60 lub 70),a jak już zaczynała działać... MOC I POTĘGA, a teraz do rankingu, dla ludzi, którzy właśnie zaczynają i nie chcą się natknąć na wypowiedzi tych, którzy nie do końca wiedzą jak założyć gumki hop-up. Jako snajper i od długiego czasu serwisant replik (własnych, tak przyznaję), które mają strzelać precyzyjnie powiem tak (dla 580fps i kulek madbull 0.36g) :

 

1. A+ (po dobrym dobraniu twardości) ~120m

2. Prometheus czerwony ~ 100m

3. Systema ~ 90m

 

Gdzie tam kto włoży guardera nie wiem, przyznaję, że nie testowałem.

Im cięższe kulki, tym lepiej sprawuje się A+, systema spada, a promyk utrzymuje pozycję.

Link to post
Share on other sites

No tak, oczywiście gumkę zamontowałem na odwrót, kołnierzem do wylotu lufy i bruzdą krzywo względem wycięcia w lufie... Zauważ, że gumkę testujesz na troszkę innym sprzęcie, bo z tego co widzę po profilu masz Wella 580FPS. Przyjmijmy że masz maksymalnie tą kulkę na sekundę więc o jakimkolwiek efekcie rozgrzewania nie ma mowy, a ja właśnie głównie na to narzekam. Więc bądź tak miły na kolejny raz i nie podważaj cudzych umiejętności, po prostu weź pod uwagę wszystkie czynniki ;]

Link to post
Share on other sites

Ależ oczywiście, że efekt rozgrzewania gumki wystepuje przy szybkostrzelności na poziomie 0,5strz/s! Jak nie masz snajperki do przetestowania to nawet sprawdź na eletryku jak mrozy złapią, weź zimnego guna i strzelaj tą jedną kulkę na dwie sekundy obserwując lot...

 

Inna sprawa, że w snajperce przydało by się, żeby to ten pierwszy strzał leciał jak trzeba (skoro już MUSI lecieć każdy inaczej :D). A jeszcze inną sprawą jest, że problem rozwiązuje zamontowanie systemy, G&G czy przezroczystego guardera.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wyniki mierzone Mapami google (wiem w jaką ścianę budynku trafiałem, skąd), znaczek ~ bierze się z tej właśnie dokładności, dodatkowo mam pojęcie jak długa i szeroka jest działka przez którą strzelam. Wiem, że zasięg 120m brzmi nader sztucznie, ale jeśli na 300fps i gumce A+ dało się osiągnąć 60m przy kulkach 0.3g, to nie widzę problemu dla osiągnięcia 120m przy 580 fpsach i kulkach 0.36g.

 

Tak czy inaczej powala mnie hierarchia, w której G&G jest nad systemą, a nikt nie uwzględnia promyka.

 

Co do efektu rozgrzania, rzeczywiście, źle się wyraziłem, a bardziej popełniłem błąd we własnym rozumowaniu, w moim wypadku chodziło o za dużo olejku silikonowego, który musiał zostać "wytarty".

Edited by Witcher55555
Link to post
Share on other sites

Kolego niekt nie uwzględnia promyka bo gumki promyka są do dupy. G&G po moejmu na równi lub tuż poniżej systemy. Osobiscie uważam, że genialną gumą jest przezroczysty guarder do mocy nawet typowo snajperskich ale marketing- przyjęło się, że guarder źle działa przy wysokich fpsach i klienci go zwyczajnie nie chcą w snajpach. Nawet pomimo, że działa świetnie.

 

Rewolucji w temacie HU juz pare było. Tylko jakoś żadna rewolucja nie okazała się rewolucyjna i jak rządził klasyczny HU- tak rządzi. Nie bez powodu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Moment, w którym ktoś stwierdza, że promyk jest do dupy, to ten, w którym kończy się jakikolwiek szacunek do "serwisanta" :icon_wink:

Choć to też zależy od fpsów, nigdy nie używałem promyka poniżej 400fps, ale tak czy inaczej nikt mi nie wmówi, że promyk jest do dupy, żart, kpina, brak słów. Systema sobie nie radzi z kulkami powyżej 0.30g, G&G zielona jest do miękkich replik (przy mocnych nie próbowałem dłużej niż 100strzałów bo się ściera) , promyk do wszystkiego (odpowiednio czerwony do mocnych, a fioletowy do słabszych), a A+ tylko do snajperek, ale nigdy nikt mi nie wmówi, że promyk jest do dupy bo to świadczy tylko i wyłącznie o umiejętnościach składania repliki przez serwisanta.

Edited by Witcher55555
Link to post
Share on other sites

Moment, w którym ktoś stwierdza, że promyk jest do dupy, to ten, w którym kończy się jakikolwiek szacunek do "serwisanta" :icon_wink:

Choć to też zależy od fpsów, nigdy nie używałem promyka poniżej 400fps, ale tak czy inaczej nikt mi nie wmówi, że promyk jest do dupy, żart, kpina, brak słów. Systema sobie nie radzi z kulkami powyżej 0.30g, G&G zielona jest do miękkich replik (przy mocnych nie próbowałem dłużej niż 100strzałów bo się ściera) , promyk do wszystkiego (odpowiednio czerwony do mocnych, a fioletowy do słabszych), a A+ tylko do snajperek, ale nigdy nikt mi nie wmówi, że promyk jest do dupy bo to świadczy tylko i wyłącznie o umiejętnościach składania repliki przez serwisanta.

LOL, gdzieś się takich bredni naczytał?
Link to post
Share on other sites

100strzałów bo się ściera

:teeth:

 

 

&topic

Czyli mamy pare opinii po których niewiele można wywnioskować... odrzucając te najmniej prawdopodobne to wypada słabo...

Jedynie wersja do GBB działa dobrze wg Amadema.

 

Co do G&G albo ja miałem takie głupie szczęście albo nie wiem....

na 4 gumki jakie kupiłem 2 miały wady, na 1 był nadlany kołnierz, w jednej nie było garba podkręcającego, na szczęście gunfire wymieniło :teeth:

Edited by grzesio93
Link to post
Share on other sites

Nie napisałem tu o gumce, której bym nie używał, zielona się ściera szybko przy 580fpsach, a co do reszty to kładę głowę pod topór jeśli jest inaczej, bo nie raz zmieniałem gumki tak aby efekt był najlepszy, używałem przy tym komór GG (gumki zielona GG, fioletowy promyk), Modify (gumki Modify, zielona GG, fiolet promyk, systema), oraz PDI (KA różowa, GG zielona, systema, modify, promyk czerw, A+ 60", A+ 80"), a co do dextera to na pewno jest lepszy ode mnie w składaniu GB, ale jeśli chodzi o gumki zostanę moimi myślami, może błędnie, przy stwierdzeniu: Wiara w autorytety powoduje, że błędy autorytetów przyjmowane są za wzorce.

Link to post
Share on other sites

Gumki A+ są bardzo specyficzne i działają dobrze tylko przy wysokich temperaturach otoczenia. Żeby nie było przerobiłem wszystkie od 60 do 80, kulki Devile, G&G, Madbulle ( od 0,25 do 0,36 )

 

G36 SRC ok 500 fps + precka guardera 6.02 i Guma A+ 80, w lato zasięg się lekko poprawił ( bez kosmicznych efektów ) w stosunku do zielonej g&g, skupienie dobre, niby fajna guma, ale... im temperatura niższa tym coraz większy rozrzut. Doszło do tego że z ok. 25 - 30 m przy lekko ujemnych temperaturach nie szło trafić z tabliczkę metalową 15 x 15 cm. Oczywiście im bardziej rozgrzana gumka tym strzały bardziej powtarzalne tylko jeśli chodzi o zasięg - skupienie nadal mizerne.

 

Myślę sobie no nic, zimno za twarda guma. Zmiana gumki na A+ 60 i co i nic, efekt taki sam i nie chodzi o to ze kulki spadały przed celem bo guma zmarzła, one sobie spokojnie śmigały obok celu, nad celem tylko nie do celu :). Po zmianie na zieloną G&G problem przestał istnieć.

 

G36 Cymy ok 420 fps, pełen stok ( typowy rozsiewacz kompozytu na auto) i guma A+70 ( poprzednio zielona g&g ), jak napisałem wyżej, w lato całkiem sensownie się spisywała ale... przyszła jesień i zacząłem obserwować stopniową utratę celności ( co przy stokowej lufie dawało ciekawe efekty ;)), coraz większy brak skupienia im niższa temperatura. Co pozostało - powrót do starej gumki.

 

To samo można zaobserwować na tym filmiku promocyjnym, gdzie gość chwali się zasięgiem przy strzelaniu z Glocka, co z tego ze daleko strzela... rozrzut taki jak z ruskiej pepeszy :D

 

Więc jak ktoś chce te gumy wsadzić do snajperki to... powodzenia :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Posiadam tego gumiaka w Glocku 17 od WE, dodatkowo wsadziłem preckę Promyka. Początkowo klocek strzelał max na 25-30m, teraz zasięg skuteczny oscyluje w granicach 50-55m (nie znam dokładnej odległości gdyż nie mierzyłem). Co do poprawy szczelności i dodatkowych fps to nie mierzyłem lecz na moje oko jest lepiej. Klamka strzela na G&G 0.28 ale docelowo mają być 0.30.

 

To samo można zaobserwować na tym filmiku promocyjnym, gdzie gość chwali się zasięgiem przy strzelaniu z Glocka, co z tego ze daleko strzela... rozrzut taki jak z ruskiej pepeszy :icon_biggrin:

 

Aż żal to komentować... Gdybyś kiedykolwiek miał w ręku klamkę i byłbyś świadom do czego ona służy to wiedziałbyś dlaczego ma taki rozrzut.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

No tak bo przecież TM jest najlepsiejszyuberpromegajumper i w ogóle taki krejzol. Utrzymuj go w przekonaniu, że klamka to snajperka i ma być celna na dalekie odległości... :icon_neutral2:

 

Edit: Co dziwne gumka ta w ogóle nie ogarnia lżejszych kulek niż te 0.28. Kulkensy 0.25 po 5m lecą w kosmos.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Rumak, klamka to jest do otwierania drzwi :hahaha: , wiec mam ja w ręku kilkanaście razy dziennie.

Gumka spisuje się w miarę dobrze tylko gdy jest ciepło i tego nie zmienisz, tak samo nie zmienisz faktu, że im zimniej, tym robi się na niej coraz większy rozrzut, a takie zachowanie gumki przy replice gazowej samo z siebie stawia ją na przeciętnej pozycji . Kulki idzie ogarnąć spokojnie od 0.25 (pisze tu o elektryku) i gumce 70, ale z racji budowy gumki ( gruby, lekko wyprofilowany element dociskający) guma preferuje cięższe kulki i ładnie je podkręca.

 

Co do filmiku i mojego komentarza to wybacz, ale czy ja pisałem żeby z pistoletu robić snajperkę? lepiej mieć coś co strzela bliżej a celniej, bo chyba "klamka" nie ma zastąpić repliki która na takie dystanse spisuje się od niej znacznie lepiej.

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Temat stary, ale gumkę ciągle można kupić. Kupiłem 60' i 70'. Od razu mogę powiedzieć, że do snajperki tylko 60'. Nie patrzcie na zalecane fpsy bo to pomyłka jakaś.

Gumkę 60' sprawdzałem na M14 z lufą stock 440mm. 400 fps na pokładzie. Gumka ta to hybryda pomiędzy normalną gumą a flat hopem, więc podszedłem do wagomiaru amunicji jak do flata. Na kulkach 0.3g i hopce prawie na zero kulki leciały w niebo po 50m i skupienie było tragiczne. Na kulkach 0.36g skupienie się znacznie poprawiło, ale kulki leciały nadal w niebo. Tyle że dopiero do 70-75 metrach. Mogę więc wstępnie stwierdzić, że z amunicją 0.45g najpewniej uzyskam zasięg skuteczny w okolicach 100m i bardzo dobre skupienie.

Co do wrażliwości na pogodę. Testowałem wersję 70' w replice mającej 460 fps. Na mrozie -2 stopnie oraz +25 i nie zauważyłem różnicy w locie. Ba, nawet włożyłem te gumki do zamrażalnika na godzinę i nie zauważyłem zwiększenia ich twardości.

Na razie stwierdzam, że to całkiem udane hopki. A przynajmniej 60'. Bo 70' dałbym chyba tylko do mocnego RKMu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...