Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15 A2 RIFLE


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam mam zamiar dokonac zakupu swego 1 AEGa i waham się między kupnem M15 A2 RIFLE a CA33E jaki model byście mi poradzili kupić, który jest lepiej wykonany i oczywiście, który ma lepsze osiągi i jest mniej awaryjny. Z góry dziękuje za pomoc. Pragnę jeszcze dodać, że w przypadku obu replik chodzi mi o wersję stockową.

Link to post
Share on other sites

Jeśli to twój pierwszy i na razie jedyny AEG to weź pod uwagę, że Rifle ma cały metr długości. W budynkach to będzie sprawiało trochę problemów. Ja mam M15A2 Carbine, po złożeniu kolby ma 75 cm, a i tak czasem wydaje mi się jeszcze ciut za długi w niektórych sytuacjach.

Link to post
Share on other sites

Ja też się waham między M15A2 Rifle,a M15A4 Carabine osobiście wole większe giwery bo biegam z M16A1spring Tm. Niestety rozwalilem na framudzei kolba mi odpadla razem z prowadnica sprezyny, naszczescie naprawilem. No i teraz sie waham, ale jak bede w sklepie to oba przymieze do ramienia i po klopocie , to bie radzilbym to samo bor-suk.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że to jest metrowy karabin i do budynku będę musiał sprawić sobie jakiś pistolet ale w lesie to z tego co wyczytałem już w tym temacie będę miał przewagę w zasięgu i celności nad krótszymi replikami nawet tymi lekko tuningowanymi. Chodziło mi jeszcze o jakiś porównanie M15 A2 RIFLE do CA33E pod względem osiągów i samej jakości wykonania i trwałości pewnie macie wiksze porównanie niż ja i widzieliście na żywo te 2 repliki mieliście możliwość porównania ich możliwości i jakości wykonania. Jeszcze jedna sprawa w przyszłości pragnę trochę wzmocnić swoją replikę i wiem, że będzie mi potrzebna bateria przynajmniej 9,6 V czy mam brać od razu 9,6 V i czy na stockowy model nie będzie to miało jakiegoś negatywnego wpływu?

Link to post
Share on other sites
Jeszcze jedna sprawa w przyszłości pragnę trochę wzmocnić swoją replikę i wiem, że będzie mi potrzebna bateria przynajmniej 9,6 V czy mam brać od razu 9,6 V i czy na stockowy model nie będzie to miało jakiegoś negatywnego wpływu?

Nie. Da Ci to poprostu bardzo duży ROF (rate of fire). Automatycznie koszty eksploatacji trochę wzrosną, bo na ogniu ciągłym będziesz siłą rzeczy wywalał więcej kompozytu. No chyba że masz szybki palec. :wink:

Link to post
Share on other sites

zapomnij o CA33 - ma wielka wade fabryczna : peka body (w kazdym egzemplarzu - wczesniej czy pozniej), bierz m15 - najodpowiedniejszym rozwiazaniem jest m15 w wersji tactical - stala kolba za zarazem calosc jest krotsza niz rifle i nadaje sie zarowno do lasu jak i budynku.

Link to post
Share on other sites

O tym problemie z pękającym body w CA33E już się troszke naczytałem a jak z osiągami tych 2 replik miał może ktoś możliwość porównać osiągi tych 2 replik? Jeszcze jedno pytanko jeżeli już zdecyduje się na jakiś model to jaki sklep wybrać chodzi mi głównie o ewntualne problemy przy reklamacjach w okresie gwarancji bo ceny myśle, że są podobne w kilku sklepach.

Link to post
Share on other sites

kup na machinegun.pl - najnizsze ceny i szybka przesylka, tylko nie bierz modelu tuningowanego bo rozne opinie sa, ja sam kupilem od nich i jestem zadowolony.

 

co do osiagow to sa chyba podobne jednak mialem do czynienia z ca33 ktore mialo preclufke od kalacha (dluzsza tak ze wystawala) ale moj stockowy rifle ma ogromny potencjal i ze wzgledu na osiagalnosc czesci, kompatybilnosc i potencjal jaki siedzi w bebechach emki polecam m15 rifle.

Link to post
Share on other sites

I tu się nie zgodzę z przedmówcą: kup na asgshopie - ceny praktycznie identyczne (na M15A2 róznica 10 zł) ale IMHO lepsza obsługa. Poza tym jakbyś decydował się na tunning to asgshop oddaje podmienione stockowe części - machinegun niestety nie zawsze. Dodatkowo tunning by asgshop.pl jest tańszy niz by machinegun.pl. Ale to tylko IMHO ;-)

 

PS: a polecam oczywiście M15A2 Rifle ;-)

Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie tylko dziś troszke mnie zaskoczył jeden fakt.Wchodze sobie na stronke machinegun.pl a tu co sie okazuje M15 A2 RIFLE kosztowalo jeszcze wczoraj 889 zł a dziś 959.00zł kurde czy oni zobaczyli na tym forum, ze chce kupic ten karabin :) a w asgshop tez lipa cena niby 895.50 zł ale dopisek " produkt jest aktualnie niedostępny " :evil: Kurcze czy oni sie zmówil? No nic poczekam jeszcze troszke i zobacze jak sie sprawy potoczą.POZDRO

Link to post
Share on other sites
zapomnij o CA33 - ma wielka wade fabryczna : peka body (w kazdym egzemplarzu - wczesniej czy pozniej), bierz m15 - najodpowiedniejszym rozwiazaniem jest m15 w wersji tactical - stala kolba za zarazem calosc jest krotsza niz rifle i nadaje sie zarowno do lasu jak i budynku.

 

A to ciekawe, bo ja akurat mam pęknięte body.... w M15A2 rifle :D :D :D Z prawej strony nad chwytem pistoletowym.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie co do jakosci body w tym modelu. Znajomy zna sie na rzeczy i pokazywal mi M15A4 carbine i to body jest o kant tylka. Jak jest w rifle bo mam do wyboru jeszcze steyr tm .Polecli mi ics ale kosztuje 1400zeta teraz i jest niedostepny i musial bym czekac kolejny miesiac gdy byla promaocja zanim bede w sopocie (raty) :cry:

Link to post
Share on other sites

mam M15A4 Rifle CA i nic nie moge zarzucic mojemu body , ladnie wykonane, idealnie spasowane itd

 

może kolega co ci pokazywał swojego M15 ma jakies kiepski egzemplarz :roll:

 

to juz moja druga m-ka z CA i co do body to nie ma sie do czego przyczepic

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Też posiadam M15A4 Rifle i body jest OK. Gumkę jednak na dzień dobry należy wymienić koniecznie (silikon Guardera) bo oryginalna jest coś nie bardzo, a to co rzekomo robi MG efektów zbytnich nie przynosi (u mnie przynajmniej).

Rzeczywiście karabinek jest długi i swoje waży ale ja właśnie chciałem żeby taki był. Do pomieszczeń się nadaje umiarkowanie właśnie ze względu na wymiary (a po tuningu i moc), ale w terenie długa lufa i do tego precyzyjna robi swoje.

Dla mnie ważna byłą też stała kolba z baterią large co zdecydowanie sprawdziło się tej zimy.

Ogólnie polecam

Link to post
Share on other sites

IMHO już lepiej wziąć tunning by asgshop (ok. 415 fps) - wiesz dokładnie co ci wymieniają, "wzmacnianie" rozkłada się na kilka części a nie tylko sprężynę, oddają stockowe części i na koniec - jest tańszy niż na mg.pl

Wprawdzie 415 to nie 450 fps - ale i tak IMHO to w zupełności wystarcza i nie niesie takiego ryzyka uszkodzenia część GB.

Link to post
Share on other sites

Witam. Zamierzam kupic jednak sobie m15a4 Rifle. Wczesniej myslalem o sl-9 stara ale cena bedzie zabójcza :( Mam na karabin 1800 złotych i chcialbym sie dowiedziec jak najlepiej wydac tą kase w tuning tego karabinu. Kupowałbym go (+czesci) albo na machinegunie albo na asgshopie. Chodzi mi o wymiane bebechów , preclufe i baterie załatwie. Jak wydac to pozostale 800 zlotych, zeby osiagnac jak najwiecej fps - Chcialbym cos kolo 450fps ( jesli sie uda to moze byc wiecej -lufa bedzie precyzyjna , wiec o rozrzut sie nie martwie). Z tego co wiem to potrzebuje

-Hop up silikonowy http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=304 33 zlote

 

Wiecej niestety nie wiem co wybrac ;/ Wzorowac sie na tuningu z machineguna (Sprezyna , powiekszony cylinder, prowadnica )? Kupic te same czesci i poskladac do kupy? Czy moze kupic guna 415 fps z ASGShop i jeszcze cos za 400 do niego wepchąc? No i jeszcze jak to pogodzic , zeby to sie nie rozpadlo po pierwszych strzalach ;).

Prosilbym o podpowiedz jak mozna za tą kase najwiecej z niego wyciągnąc - jakie czesci dokupic.

Z gory dzieki :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...