Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15 A2 RIFLE


Recommended Posts

Krótki opis z wrażeń strzelania M15A2 CA. Dosyć długotrwałego bo już dwa lata.

 

Tej repliki nie poleciłbym najgorszemu wrogowi.

 

Po kolei.

 

Body:

 

Body wykonane jest z najgorszego stopu znalu. Metal owszem, ale niewiele lepszy od plastiku. Jednak to dałoby się przeboleć gdyby konstrukcja była zaprojektowana z odrobiną rozsądku. Zamiast utrzymać upper reciever i lower reciever za pomocą pinów, tak jak to ma miejsce chociażby w ICSie albo prawdziwej eMce, postanowili spiąć body za pomocą cieniutkich drucików na grzbiecie. A że ta warta tysiąc złotych replika wykonana jest z tego samego stopu co na przykład klamka do drzwi (tylko wewnętrznych, zewnętrzna jest już z lepszego stopu) piny radośnie odlatują po zaledwie kilku miesiącach.

 

A to niestety oznacza że obie części repliki latają sobie na boki. Czasami strzelą dwie kulki, czasami podkręci, czasami nie, czasami utknie kulka.. loteria. Pozostaje klej albo taśma klejąca.

 

Gearbox:

 

Jak za te pieniądze obraz nędzy i rozpaczy. Części wykonane są jakościowo z symbolicznie lepszego acz lżejszego stopu niż chińskie AEGi. Zębatki są wykonane z większą precyzją (0.03mm różnicy, uśrednione mierzenie na suwmiarce) a silnik ma trochę więcej mocy. To tyle z pozytywów. Teraz porównam warty bodaj 600 zł chiński wynalazek z gunfire'a ze stockowym CA wartym tysiąc.

 

- 420 FPS w stocku vs 320

- FULL METAL vs FULL METAL

- Lufa precyzyjna 6,04mm vs 6.06

- MOSFET vs brak + gratis palące się styki

- Metalowe łożyska kulkowe vs prostsze ślizgowe

- Wzmocnione zębatki TORQUE-UP vs niegdyś komicznie słabe, dzisiaj porównywalne acz o słabszym przełożeniu

- Łożyskowana głowica tłoka vs brak łożyskowania

- Wzmocniony tłok z metalowymi zębami vs FULL PLASTIC

- Niskooporowe okablowanie vs niskooporowe okablowanie 14 amper

- Opóźniacz nowego typu vs stary

- Popychacz nowego typu vs stary

- Metalowa prowadnica vs metalowa (mosiężna)

- Osiem zapadek przeciwpowrotnych vs 4

- Wzmocniony szkielet Gearboxa vs standardowy, niewzmocniony i bardzo podatny na uszkodzenia w miejscu głowicy tłoka

- Łożysko kulkowe na zębatce silnikowej vs ?

- Silnik o zwiększonym momencie obrotowym vs porównywalny silnik

- Gumka HU jest montowana na "ciepło" vs dosyć dobre spasowanie w stocku.

- Chromowany cylinder vs mosiężny cylinder

- Sprężyna M130 vs M100. Na M130 bez dodatkowych części karabin usiadł i się rozkraczył.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na drugi raz wybrałbym boya. CA jest bardzo przeciętny i sam w sobie nie jest zły. Ot, czysty minimalizm, zero inwencji, pójście po najmniejszej linii oporu ale bez odpierdolu. Faktycznie zdarzają się modele które działają dwa lata. W przypadku chinoli nie jest to bynajmniej wykluczone - przykładowo legendarny niezniszczalny GB v3 JG w np. G36.

 

Spróbuj jednak wstawić do swojego CA mocniejsze bebechy. Zobaczysz że gun został skonstruowany tak żeby świetnie wytrzymać swoją moc, ale z niewielkim zapasem.

 

Dzisiaj gdybym miał kupić AEGa wziąłbym droższego JG, wynalazek Gunfire'a jeżeli miałbym ograniczone fundusze, albo ICSa czy G&P. W żadnym wypadku nie kupiłbym TM/CA bo ten segment się nie opłaca.

Link to post
Share on other sites

Cziman co do tego co mówisz o mocniejszych bebechach masz rację,ja mam stocka,ale widzę co się dzieję u kumpla który ma upg do 420 ;). A tak btw. wiem,że G36c od JG ma niezniszczalny GB bo miałem gietę od JG :) .

 

A tak btw.Jaki masz numer seryjny na replice ?

Link to post
Share on other sites

Cziman co do tego co mówisz o mocniejszych bebechach masz rację,ja mam stocka,ale widzę co się dzieję u kumpla który ma upg do 420 ;). A tak btw. wiem,że G36c od JG ma niezniszczalny GB bo miałem gietę od JG :) .

 

A tak btw.Jaki masz numer seryjny na replice ?

 

SER. 001783

 

Body miałem pod ręką bo cały czas ją naprawiam. Regeneracja gumy, shimmowanie i smarowanie zębatek, doszczelnianie układu. W tej chwili zastanawiam się jak doszczelnić hopka bo trzyma się na lufie jak kondom na palcu.

Link to post
Share on other sites

Widzisz ja mam SER . 000813 .... :F

Ale widzisz znam też parę osób,które mają mocniej i mniej tuningowane CA i działa aż miło - ja osobiście upg nie mam zamiaru robić aż tak tego nie potrzebuję ;) tylko gumę od HU muszę wymienić bo mi się postrzępiła i kulki skręcają w prawo : P

Edited by Ruryk
Link to post
Share on other sites

Widzisz ja mam SER . 000813 .... :F

Ale widzisz znam też parę osób,które mają mocniej i mniej tuningowane CA i działa aż miło - ja osobiście upg nie mam zamiaru robić aż tak tego nie potrzebuję ;) tylko gumę od HU muszę wymienić bo mi się postrzępiła i kulki skręcają w prawo : P

 

Ale mój jest liczbą pierwszą. :-F :-F

Link to post
Share on other sites

Sam miałem roczne CA RIFLE zmieniona gumka batka na stocku 9,6 sanyo :F :F Po roku walenia na tej batce wyrwało 1 ząb z zębatki tłokowej ale działo dalej. :D Teraz zamiana na CARABINE z tym samym GB lecz ze zmienionymi częściami:

- Tłokowa zębatka CA z urwanym zębem znieniona na stock boyi,

- Gumka Guarder.(jeszcze z rifle)

- Kable systemy.

- Prowadnica łożyskowana G&P.

- Spręzyna M110 Guardera.

- Głowica tłoka łożyskowana.

- Precka CA

- Batka 2200 9,6 G&P.

 

I nie pyskuje. :P

Link to post
Share on other sites

Skoro masz łożyskowanie na tłoku po co drugie łożyskowanie na prowadnicy? Tutaj chodzi tylko o to żeby sprężyna nie krzywiła się od skręcania, a nie śmigała jak wałek.

 

Co do kabli mi wystarcza zwykła miedź beztlenowa. Stockowe kable 14A spokojnie wystarczają, no chyba że zamiast batki podłączasz akumulator od motoru :D

Edited by cziman
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja mam pytanie następujące:

Czy do odkręcenia lufy zew. od górnej części body, trzeba odkręcac jakiś mały imbusik czy coś, bo nie daje rady z kręceniem tego krążka z zębami? W instrukcji widnieje takowa śrubka w pobliżu tego miejsca ( http://img218.imageshack.us/my.php?image=dsc00094re8.jpg ), ale nie jestem pewien czy on ma znaczenie w trzymaniu lufy.

 

Proszę o szybką odp. :)

 

Pozdro wszystkim użytkownikom tejże eM'ki

Edited by Sulek
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jak dokręcić cały zespół muszki razem z zawieszeniem w tej emce? Bo mi się telepie na boki.

 

EDIT: Doszedłem do tego że wybiłem pin trzymający uszko zawieszenia i 2 piny z boku. Zobaczyłem śrubę jak wyjąłem ucho myślę tą trzeba dokręcić ruszyłem muszką patrze śruba się zerwała dlatego się muszka kiwała. ;/ Jak myślicie co można z tym zrobić? Nawet jakbym załatwił nową śrubę to jej nie wkręcę bo połowa starej została w gwincie... Zalać kropelką czy co...

Edited by Kalashnikov
Link to post
Share on other sites

Mi się front set lekko chwieje na boki,ale u mnie to kwestia dokręcenia imbusem zespołu muszki (Ściągasz górną okładzinę chwytu,tam gdzie się zaczyna muszka trochę nad lufą zew. jest taka dziurka gdzie idealnie wchodzi imbus nie pamiętam tylko jaki rozmiar...)

 

Choć przyznam,że muszę to robić przed każdą strzelanką..nie wiem czemu się tak dzieje

Edited by Ruryk
Link to post
Share on other sites

Mam pewien problem, Baterie naladowal mi kumpel, podlaczyl do aega, dziala. i w momencie jak pakowal osobno baterie urwal jeben z kabli od blaszki;/ probowalem na rozne sposoby przykladal kabel by sprawdzic czy dziala. Lecz niestety wszystko zawiodlo. Co teraz? Czy zwykle przylutowanie i izolacja kabla wystarczy skoro mimo przykladania i podlaczenia aega nic sie nie dzieje? CZy moze jakims cudem poprostu bateria sie rozładowala? Pomocy pls

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Sorry za odkopanie starego tematu, ale chciałbym sie dowiedzieć jak to jest z najnowszymi wersjami M15A2 Rifle ? Chciałbym sobie nieługo takową sprawić i nie wiem jak to jest z tymi najnowszymi, może ktoś ma i może jakaś opinie skrobnąć ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 7 months later...

Możliwe że będziesz musiał piłować etc., bo to chiński chwyt. Ja ostatnio musiałem się nieźle namęczyć żeby dopasować kostkę stykową PJota to GB CA.

 

Ciekawostka: styki od kostki dołączone do kabli niskooporowych P&J dostępnych w Krakmanie nie pasują do kostek CA, mają mniejsze dziurki niż te bolce na nie wystające w kostce. Ogólnie, to nic co powinno pasować z tej kostki do CA - nie pasuje, nawet kable dziwnie za krótkie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...