Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15 A2 RIFLE


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Witam

 

Szanowny Panie Wojciechuś o tym było już ... kiedyś i na początku tego wątka . Przypomne tylko że różnice między modelem a2 i a4 są tylko różnicami zewętrznymi ( obecnie już wadliwe partie nie są sprzedawane MG już chyba poprawia je przed sprzedaża)

 

co do sprawy montażu okładzin A1 to jestem pewien że nie podejda :

1. m15 czyli cała seria CA ma nieco inne wycięcia na okładzinach w porównaniu z TM

 

2. oprócz tego okładzine A1 były nieco innej długości i nie były symetryczne a jak dlamnie to juz problem niesymetryczności je wyklucza . Wystarczy że przyjżysz sie dokładnie zdięciom.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a2 ma stałą rączke transportową, a4 ma demontowalna rączke transportową na szynie ris, wewnętrznie guny nie różnią się niczym i są takie same, problem chwiejnej lufy nie występuje ponieważ zarówno lufa zewnętrzna jak i body są z metalu i mocowanie nie wyrabia się tak łatwo jak w plastikowym TM.

 

gun polecam, posiadam a2 i nie narzekam :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

Odgrzewam starego schaba bo w tym watku malo jest opini uzytkownikow na temat wartosci bojowej tej repliki - jako ze machinegun zrobil mila promocje za 899pln zamierzam kupic m15a2 w wersji rifle. Interesuje mnie czy dlugosc karabinu (100cm) nie jest zbyt uciazliwa podczas walki (nie mowie o cqb) oraz mozliwosci tuningu jaki zapewnia wieksza moc ale nie powoduje zbyt duzego obciazenia gb i podzespolow. Wiem ze lufa 510mm daje duze mozliwosci ale jaka najlepiej zalozyc do tego sprezyke i co ewentualnie wymienic aby byc w pelni zadowolonym z repliki. Co uwazacie za najslabsza i najsilniejsza strone tego modelu?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

używam nietuningowanej wersji, spotkałem się z 2ma tuningowanymi wersjami, jedną na 150PDI(sypie się), drugą na 190PDI(z upgrade części w GB i ta działa spoko)

broń dla osoby powyżej 180cm wzrostu jest wygodna, celna i z dobrym skupieniem, na poczatek z upgrade proponowałbym preclufę któa zawsze doda kilka fps + poprawi i tak już dobre celność i skupienie. Broń jak to eMka, zalety to zdecydowanie dużo części do upgrade'u zarówno wizualnego jak i mocowego. Dużo akcesoriów typu magazynki. W lesie sprawdza się znakomicie a swoją teoretyczną nieporęczność rekompensuje parametrami celnościowymi takimi jak wersja carbine(363mm lufy) z zamontowaną lufą precyzyjną(tzn carbine preclufa, rifle stock)

naprawde jestem zadowolny z tej repliki a grolshek - posiadacz tuningowanej na 190PDI jeszcze bardziej :) (zapytaj matiego co tam dokładnie wymieniał i za ile bo to on zlecał tuning tej giwery)

kosztuje aktualnie mało, a jest naprawde świetną giwerą, polecam.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad lekkim upgradem tejże eMki, w związku z czym mam parę pytanek:

1. jaką Waszym zdaniem zamontować sprężynę? (170% CA, 150% PDI, SP110 Guarder, M120 Systema lub Hurricane)

2. czy upgrade polegający na zamontowaniu jednej z ww. sprężyn +preculfy 6.04x509 mm Systema +zmiany zasilania na 9,6 powininen pociągnąc za sobą "zmiany" innych części wewnętrznych?. Szczególnie chodzi mi o kwestię prowadnicy sprężyny. Nie wiem czy jest ona w końcu plastikowa ale jeśli tak to czy powinienem ją wymienić na mosiężną?

3. przy okazji myślałem o zmianie gumki hop-up na silikonową.

 

Wolałbym uniknąć ingerencji w gearbox, silnik, etc. etc. stąd moje pytanka.

Pozdrawiam

 

EDIT: 28.11.2005 12:51

stiff, dzięki za prec-odpowiedź :-)

Link to post
Share on other sites

Najpierw rekomendacja - stockowy Rifle Lejma ma na oko taki sam lub ciut lepszy zasięg i o niebo lepsze skupienie niż MP5 na 170%CA i preclufie 285mm.

Co do upgrade'u - miałem do czynienia (wkładałem) ze 170%CA w mojej eMce i w MP5 i 150PDI w CA33 - niby to samo ale CA wkłada się o wieele łatwiej - do takiego podkręcenia nie musisz nic więcej zmieniać (prowadnica w obecnie sprzedawanych modelach jest już metalowa) ale założenie łożyskowania napewno poprawi żywotność GB. Dodatkowo polecałbym silikonową gumkę bo patenty MG nie zawsze działają - Lejmowi np. podkleili wewnątrz jakiś cieniutki listek gumy - to fakt!, listek zaczął się odklejać i kulki latały wszędzie. Na 170%CA po 18-20 tys kulek nie było żadnych uszczerbków wewnątrz - GB sypnął się dopiero na 190PDI ale taki lajf

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie jak sie odkręca sie ten tłumik płomienia bo wziełem najmniejszy imbus jaki miałem a był nadal za duży do tej śrubki co tam jest :| .......... Z kąd wziąść taki tłumik i jaki gwint ma potem lufa od M15A4 14- czy 14+ bo to dla mnie ważne bo chce sobie tłumik kupić :D:D Aha procent do zobaczenia w raszówce :D:D Może znowu będziemy razem w drużynie :P:P:P

Link to post
Share on other sites

Wiem, wiem było już pisane że modele A2 i A4 rifle niczym sie nie róznią oprucz demontowanego chwytu transportowego, ale zaryzykuje się Was zapytać :F

Czy porównywaliście częsci wewnetrzne jak i zewnętrzne(jakośc tworzywa, metalu) z jakaś repliką wersji A4 ?

Jak wszyscy zapewne wiemy CA miało kilka wersji eMek o różnym stopniu jakości części, a troszke mnie zadziwia że cena jest niższa od wersji A4 tylko przez rodzaj body, który mimo wszystko jest droższe od samego body(bez chwytu trans.) serii A4, ale skoleji body od A4 z dodaną raczka trans. jest już droższe od tego ze zintegrowanym chwytem.

Wyraziłem się chyba w dośc zagmatwany sposób :lol: , zapewne szukam dziury w całym ale jestem ciekaw tego porównania.

Sorry za rozprzestrzenianie herezji :lol:

Niech mod usunie ten zasyfiający zapewne topic post po uzyskaniu odpowiedzi.

Pozdro.

Link to post
Share on other sites
Najpierw rekomendacja - stockowy Rifle Lejma ma na oko taki sam lub ciut lepszy zasięg i o niebo lepsze skupienie niż MP5 na 170%CA i preclufie 285mm.  

 

i wlasnie dlatego wybieram ta dluuga lufe :P - po doswiadczeniach z rugerem szukam sprzetu ktory zapewnia jak najlepsze skupienie przy mozliwie duzym zasiegu i mysle ze m15a2 rifle jest do tego idealne przynajmniej ze wzgledu na 510mm lufy :) z tego co slyszalem ma cylinder typu 0 wiec i duzy zapas mocy ktory po dodatkowym tuningu (mysle o preclufie, wzmocnionym gb z lozyskowaniem tloka i prowadnicy i springu 170pdi lub 190%, dorzuceniu baterii 10.8V i mocniejszego silnika z zebatkami torque up) powstanie bron idealna. Jednak koszt takiego tuningu to drugie tyle co wartosc repliki wiec bede musial na niego uzbierac :) a do tego czasu styknie stock

btw. czy do zestawu o powiększonej średnicy potrzeba jakiegos specjalnego GB?jak duzy przyrost mocy daje taki zestawik?

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=770

Link to post
Share on other sites

Z moich doswiadczen wynika ze zestaw bore-up nie daje az takiego przyrostu mocy zeby bylo uzasadnione jego kupowanie. Sczegolnie ze jak cos ci walnie w tych czesciach w nim to nie dopasujesz zadnej czesci bo ich nie mozna kupic oddzielnie - sa tylko w zestawie. Tak wiec ostatnio zlozylem kumplowi pod 190 PDI zestaw:

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...605ba3633518efa

85

cylinder

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...605ba3633518efa

59

 

+ jakas glowica cylindra prometheusa lub systemy i jest malina.

 

Pisze jakas glowica poniewaz z glowica guardera byl maly problem - w zaden sposob nie chciala wejsc do GB CA - otworki ma za mala a walka pilnikiem nic nie daje wiec mimo ze ma fajne 2 uszczelki jest do dupy. No chyba ze ktos rozwierci otwor ale wtedy mozna juz zrobic za duzy i bedzie latac.

 

Polecam nowa oferte mechaboxow systemy bo wyglada interesujaco i sam sie nad tym zastanawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Ppone , posiadam m15a2rifle od roku i powiem Ci ze bedziesz z niego bardzo zadowolony. Ze stockowymi bebechami ciagnie o wiele dalej i celniej niz niektore upgradey mp5 i m4 a przy tym ma bardzo ciekawa ceche (Wyraznie wieksza szybkostrzelnosc niz innych m15 CA, byc moze rifle ma jakis inny silnik).U nas w plutonie wiekszosc ma te przykrotkie bezguscia (czyli m4) i jak myslisz kto im kryje dupska jak biegaja po lesie zeby dosiegnac opfora z tych swoich zabawek:P.

Oczywiscie zeby nie bylo za pieknie:bezpieczniki sie pala ale ogolnie sam miod. Jednym slowem - POLECAM.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...