Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15 A2 RIFLE


Recommended Posts

WITAM!!

 

Na samym początku pragnę powiedzieć, że bardzo dokładnie przeszukałem forum i znalazłem wiele ważnych rzeczy, jeżeli chodzi o poziom techniczny karabinków z serii M 15 (hop-up, zębatki, potrzebna bateria), kilka ciekawych zdięć, ale niestety wersji ze składaną kolbą, bądź też Tactical'a. Interesują mnie następujące sprawy, oczywiści tylko i wyłącznie o M15 w wersji rifle:

- czy występuje problem chwiejnej lufy;

- jakie są wrażenia odnośnie samego wykonania, przede wszystkim kolby i foregripa;

- czy jest zauważalna różnica w celności w porównaniu z wersją carabine;

 

Oczywiście, jak macie inne ważne informacje, naprawdę godne odnotowania to bardzo proszę!

 

POZDRAWIAM!!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rifle różni sie pod względem technicznym ogólnie większym cylindrem Typ0 . C i TC maja typ 1 oraz dłuższą lufą bo aż 510mm a krótsze wersje mają 363 mm . z tego co mi sie wydaje to leprzy jest a4 od a2 ale to już jest moje zdanie . A2 posiada zintegrowany chwyt transportowy. oraz lufe bez wytłoczenia co uniemożliwia montaż niektórych tłumików dzwieku . Oprócz tego wiadomo że wszystkie A2 są starsze od a4 . i z tego co pamiętam było tam coś z hop upem zjechanego w niektórych modelach :?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja miałem do czynienia tylko z A4 rifle, ale powiem co i jak. Baaaaardzo to klimatyczne. Naprawdę duzo lepiej sie czuje tą zabawkę w porównaniu do TMa. Kolba wykonana dobrze, jak na mój gust to ten plastyk chyba lepszy od tego w kolbach od MP5 (stałych). Foregrip jak w każdym M15. Miły w dotyku i miękki czyli się nie połamie. Ogólnie dobre wrażenia.

Link to post
Share on other sites

Osobiście bardzo polecam tę broń, bardziej nadaje się do taktyki zielonej (zważywszy na wielkość) ale widziałem kolesi jak do budynków z nią wchodzili... :D

Strzela bardzo mocno i celnie, z HU jak i chwiejną lufą nie ma żadnych problemów. jeśli masz pytania to pisz na priv.

Link to post
Share on other sites
Tak, pasuje. Nie nakręca sie go a nakłada bezpośrednio na tłumik płomienia.

Procent czy masz ten tłumik, który podał Mazikos ? Jeśli tak, to czy mógłbyś sprawdzić czy po włożeniu go na tłumik płomienia są jakieś luzy ?

 

Ups. Zapomniałem powiedzieć, że to OT. Prawie mi przykro. Potem to wytnę.

Link to post
Share on other sites
no Rifle to wszystkie "M16" czyli wersje długie, a carbine to "a'la M4" - wersje krótkie...Po co bateria w gripie M16 jak każda wielka wejdzie do kolby? :)

 

Oczywiście rozróżnić potrafie i tu mnie nie oświeciłeś bo cały czas byłem świadomy :wink: Chodziło mi tylko o możliwość podpięcia V Shape w przednim chwycie i tylko o to :wink: :!:

Link to post
Share on other sites

Ja nadal nie kumam po co ci w wersji Rifle, ktora ma stala kolbe, bateria w przednim chwycie.

1. Dodatkowo dociazysz tym przod broni a odciazysz kolbe przez co raczej niewygodnie bedzie ci sie z tym biegalo.

2. Bedziesz musial zmienic okablowanie bo standardowe ma wyprowadzenia z tylu gearboxa w kierunku kolby.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Witam

 

Mazikos jeżeli mówisz o tych emkach z dani to ta twoja bedzie miała baterie 1700 ale w kolbie wercje C mają v ki 1100 w gripach

 

A skąd wiesz, że z Danii, jasnowidzem jesteś :wink: :?:

Bateryjkę będę miał 1300 mAh, 9,6 V na ogniwach Sanyo.

Jutro mam ją w końcu otrzymać, odrazu porobię fotki i pewnie umieszcze w galerii.

 

POZDRAWIAM!!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co do modeli broni, to trzeba tez poruszyc temat jaka sie ma serie. Wiem ze wczesniej CA mialo np. plastikowa komore hopa, a teraz ma metalowa. Warto opisujac bron pisac z jakiego sie ma rocznika, chociaz w przyblizeniu mozna bedzie okreslic co i jak ma.

 

Ja mam m15a2 Carbine z CA i jestem zadowolony. Uzywam ja juz 4 miesiace i na razie nie narzekam. Jedyne co mi sie dzieje to czasami sie kulki w magu blokuja. Trzeba go wowczas wyjac, lekko puknac i jest juz ok. A co do lufy to wcale nie jest chwiejna, naprawde bardzo dobrze sie trzyma i calosc jest solidna.

 

Mam tez pytanie, czy ma moze ktros zdjecia czy instrukcje, dokladny opis jak sie rozklada m15a2 Carbine z CA?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...