Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15 A2 RIFLE


Recommended Posts

1) Nigdy nie kupuj w machinegun.pl

2) Najlepiej wziąć wersje tuningowaną z asgshop.pl 410 fps za 1390zł

3 ) Zostaje Ci jeszcze 400 zł na :

Gumke i dystanser silikonowy Guardera 33 zł

Lufa Precyzyjna Systema 153 zł

No i około 200 zł na porządną baterie 8)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wyjdzie najwyżej na to samo, albo i gorzej - z moich obserwacji przy sprężynie 130% (stockowej CA) pojemność NiMH /2 = pojemność NiCad, a więc 3000mAh zachowa się jak 1500mAh NiCad.... NiMH nie potrafi z taką wydajnością oddawać prądu, duży ładunek tam zostanie a już nie da rady kręcić, zwłaszcza gdy jest chłodniej, a już na pewno nie da rady ciągnąć mocniejszych sprężyn.

 

Zaznaczam jedna, że moje obserwacje opieram na baterii NiMH mini. Może te na grubych ogniwach są lepsze. Może. Ale.... ech, po co.

Link to post
Share on other sites

Ja chcialbym wrocic jeszcze do mojego poprzedniego posta. Czy oplaca sie zrobic we wlasnym zakresie taki tuning jak na machinegunie

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1244 ???

W sklad niego wchodzą:

 

- http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1224 - 189ZŁ

- http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=898 75ZŁ

- http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1179 29ZŁ

- http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1316 - 269ZŁ

 

 

562 ZLOTE - wolne jeszcze 200 zlotych

preclufe i baterie jak cos mam juz zalatwiona

 

Do tego chce kupic odrazu silikonowy hop up guardera za 33zlote (przezroczysty)

Co sadzicie o takim zestawie? Warto? Moze cos wymienic? Nie rozleci sie (chyba nie skoro machinegun to sprzedaje)?

Link to post
Share on other sites
Czy oplaca sie zrobic we wlasnym zakresie taki tuning...

 

Jesli sobie poradzisz ze zmontowaniem tego wszystkiego do kupy to zawsze sie opłaca ale... z własnego doświadczenia wiem że jeśli byś robił tunning 415 fps'ów do M15 na asgshopie i porównał sobie jego koszt z ceną wszystkich uzytych do niego części (a oryginalne, stockowe oddają) to wyjdzie ci że usługa tunningu kosztowała... c.a. 20 zł :-) Zakładam ze przy mocniejszym tunningu rzecz miałaby się podobnie. Twój wybór :-)

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Kinko - jeżeli 9,6V to za dużo dla Ciebie to możesz wsadzić sprężynę główną 170%CA - widziałem tak wzmocnioną replikę na zasilaniu 9,6V i muszę przyznać, że już się przymierzam do takiego manewru 8)

Co do szybkostrzelności to wcale nie jest taka duża - mam baterię 9,6V 1900mAh. Widziałem różne 'plastikowe patyki' - także w stoku - i ten nie jest najgorszy. Według opinii na zagranicznych serwisach, bateria o napięciu 9,6V sprawuje się dobrze i nie ma z nią większych kłopotów w kwestii wytrzymałości repliki. A przynajmniej ja nie znalazłem.

 

Jeśli chodzi o wcześniejszy post, chyba z pierwszej strony tematu, to posiadając stockową wersję repliki mogę powiedzieć kilka rzeczy chyba.

 

-Osiągi

Całkiem przyzwoity, 35m-40m można strzelać w obiekt, choć w stocku na trybie ognia pojedynczego jest ciężko trafić w cel, mocno polecałbym precyzyjną lufę wewnętrzną. W stocku strzelałem na Hop-Up ustawionym na lot lekko paraboliczny (bo w lesie mogłem sobie na taki pozwolić) co pozwalało na strzały ~40m. Myślę, że bez tuningu bariera trafienia z odległości większej jest łutem szczęścia. Strzał do butelki na odległości 18metrów skuteczna 9/10 (ten jeden zerwałem niechcący). Pozycja stojąca.

 

-Wykonanie

Muszę przyznać, że metalowe body 'daje radę'. Kolba ma pojemność na baterię ze sporym zapasem, który można spożytkować, na, hm, no nie wiem, bułkę albo papierosy (ja trzymałem to drugie). Miłym faktem jest metalowa stopka kolby, nie wygląda na taką, która mogłaby odpaść i się zgubić, co jest mankamentem AKcymowców, jeśli mogę to tak nazwać. Przedni grip jest - jak ktoś już wspomniał - 'miękki' i dość trwały na uderzenia. Z tego powodu jednak prawdopodobnie po jakimś czasie zacznie się nieco ruszać. Generalnie replika jest mocna, co jak dla mnie jest dobre, bo lubię się przewracać, czasem upuszczę replikę etc. Po kilku wypadkach replika jest cała i zdrowa. Jeśli chodzi o śrubki-imbusy to radzę podokręcać - ja już jedną zgubiłem. Także te od układu celowniczego, bo te elementy lubią uciekać, a nowe są dość drogie. A jeśli właśnie o układ celowniczy chodzi, to jak dla mnie nie jest korzystny. Model posiada dwa przezierniki - duży i mały. Przez duży sobie nie poceluje, mały, nastawiony na precyzyjniejsze strzelanie, jest nieco za mały dla mnie. Minimalnie powiększyłem nagrzaną igłą.

Magazynek dołączony do repliki (Hi-cap CA), wykonany z metalu, ma u mnie pewne 'luzy' (!!!) małe bo małe, ale jednak. Zdażyło mi się też, że musiałem docisnąć magazynek, bo nie łapał kulek.

 

-Użytkowanie

Jeżeli chodzi o budynki to nie jest ciekawie, w lesie - broń w sam raz.

 

Właśnie sie zorientowałem że 'troche' odgrzałem temat, nie bijcie :-F

Edited by jabot
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Siema , nie chciałem robić tematu nowego więc pisze tutaj. Czy ta bateria będzie dobra do M15A4 Rifle 400fps : http://asgshop.pl/produkt.php?id=981 ??

I jeszcze jedno : co jest LEPSZE (wykonanie,osiągi,itp.) M15A4 Carbine czy M15A4 Rifle porównanie : stock/tuning np.400fps.

Z góry wielkie dzięki .

P.S. Mam problem co wybrać Rifle czy Carbine (oba moge ztuningować w ASGshop-ie do 400fps).

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Powinna ci się zmieścić, gdyż jest to mini, ale możesz mies problemy z okablowaniem gdyż będziesz je musiał ułożyć w jednej linii a to może nadwyrężyć (czyt. po pewnym czasie izolacja na kablu się może przetrzeć, a później plecionka zacznie się przerywać!!)kabel. Jednak są to tylko spekulacje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...