Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podróbki luf Prometheus.


Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki za porady. U serwisanta dowiedziałem się, że mój zestaw cylindra może obsłuzyć max 400mm lufę a może to i tak odbić się kosztem FPS-ów i taka zmiana nie daje gwarancji na polepszenie osiągów dlatego nie decyduje się na wydłużenie lufy tym bardziej, że czasem chciałbym polatać z samym tłumikiem płomienia. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam kolegów, nie wiem czy w dobrym wątku, ale zadam pytanko, ponieważ jestem na kupnie lufy promyka i chciałbym oryginalną, to poproszę o podpowiedź, czy kupował już ktoś takową w nowym polskim sklepie : airsoftarmory.pl ??

mają tam parę luf Prometheusa , pytanie czy oryginały właśnie?, ktoś kupił, słyszał?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zdjęcia samych luf są "real" foto. Jeżeli chodzi o pudełka to na prośbę zrobię:) Lufy są ze sklepów WGC, ehobbyasia (sklepy te są dystrybutorami produktów prometheusa). Myślę, że ta informacja w jakimś stopniu rozwieje wątpliwości jeżeli chodzi o oryginalność luf :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dla wszystkich zastanawiających się skąd wziąć tanio i dobrze lufę promyka, postanowiłem dać swoją mini recenzję.

Otóż dopiero co zamówiłem swoja 509mm do M249 z rsov.com. Zamówienie 21.04, paczka dotarła dzisiaj. Koszty: 70,99$ (232,32 PLN) + 0 zł wysyłka!!! (To bardzo częste, że rsov proponuje darmową wysyłkę pod pewnymi warunkami). Co ciekawe, to moje 3 zamówienie zagraniczne (w tym drugie z rsov) w ciągu ostatniego pół roku i ani razu póki co nie zapłaciłem cła i podatku :icon_smile:

 

Poniżej kilka fotek, aby rozwiać wątpliwości pojawiające się w tym temacie.

 

Dla tych, co się boją zamawiać z Chin itd. To nie te czasu, chińskie rączki zaniedbywały swoich klientów. Lufa została zapakowana w twardą, kartonową rurę (dedykowaną do takich przesyłek), zabezpieczoną z obydwu stron plastikowymi deczkami i taśmą klejącą. Ktoś musiał by chyba skakać po tym, aby pogiąć zawartość znajdującą się w środku.

 

dsc00541nx.jpg

 

 

Poniżej kilka fotek podobnych do tych z tematu z innego forum, porównującego podróbki i oryginały.

 

dsc00542hb.jpg

 

dsc00544he.jpg

 

dsc00546dc.jpg

 

I chyba najważniejsze.

 

dsc00549jd.jpg

 

dsc00548pw.jpg

 

Lufa świeci się jak psu uszy (czy jakoś tak :icon_wink:)

Niestety nie dam rady dać recenzji z boju, gdyż jestem po wycięciu migdałków i zdycham w czterech ścianach :(

Edited by Kacik
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam sprawę dotyczącą weryfikacji lufy Prometheus.

 

Jakiś czas temu wymieniłem się moim promykiem 455 za lufę 509 innego użytkownika forum. Dostałem razem z lufą potwierdenie z asgshop.pl, lufe zamontowałem i w sumie skupienie bdb.

 

Tydzień temu kupiłem replikę CA m24 z lufą prometheusa 500mm (M14, VSR), okazuje się że nowa lufa w porównaniu ze starą to cudo i rewelacja.

 

Obie wyglądają tak samo z zew, ładna srebrna powierzchnia, ale niestety mam podstawy myśleć że zostałem oszukany, i dostałem co innego zamiast promyka 509mm:

 

 

1. Mam nieco płytszą koronę lufy w "promyku" 509, czy były jakieś serie w których wyglądała nieco innaczej?

 

2. Najważniejsze- nowa lufa, 500, przyciąga magnes dość solidnie, stary "promyk- 0 reakcji. Czy faktycznie lufy promyka to stal+ chrom i oddziaływują z magnesem?

 

Wiem że już mam po ptakach jeśli chodzi o dochodzenie racji orginalności, ale niech post będzie przestrogą dla innych:)

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites
Tydzień temu kupiłem replikę CA m24 z lufą prometheusa 500mm (M14, VSR)

 

Ktoś Cię musiał zrobić w bambuko. Do M24 pasują lufy standardowe, AEG. Do M14 kapkę inne (nacięcia) a do VSR jeszcze inne ponadto firma ta nie robi luf do VSR długości 500mm (tylko 303, 430, 554). Więc: albo nie ma ona 500mm, albo też nie jest w ogóle do m14 ani VSR (bo nie może być na raz trzema zupełnie różnymi lufami).

 

Lufy promyka BARDZO słabo oddziałowują z magnesem nawet bardzo mocnym neodymowym. Na pewno nie jesteś w stanie podnieść lufy magnesem, nie ma na to najmniejszej szansy. Jesli przyciąga znacznie to masz podróbę (chyba, że promyk zmienił stop albo co :icon_biggrin:).

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Ta lufa M14 faktycznie nie ma nacięć jak normalna, aby pasowała do komory pdi ktoś dorobił mini nacięcie na imbusy komory.

 

Magnes przyciąga, ale nie aż tak mocno, a po skupieniu odn tej jestem pewnien:)

 

Z VSR mi się faktyczne pomyliło, chodziło mi o APS.

 

Natomiest lufa 509 ani nie ma takiego skupienia, ani nie przyciąga magnesu- muszę zrobić dokładne porównanie celności, ale ta mi się akurat nie podoba jakościowo.

 

Ogólnie nawet jesli lufa M24 jest podróbką, to liczyłem się z tym (kupiłem replikę za śmieszne grosze jak na jej tuning:) ).

 

Raczej nikomu nie polecam wymian tych luf, miałem już ich parę szt w rękach a i tak łatwo się pomylić- także jak dla mnie kupno takiej poza sklepem to ryzyko niestety.

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Odpowiedz z asgshopu:

 

Lufy Prometheusa to faktycznie jedne z najlepszych i najdroższych na rynku.

Niestety od końca zeszłego roku dystrybutor tych luf zaprzestał eksportu i sprzedaje je tylko w Japonii.

co za tym idzie na razie ich nie sprowadzamy i niestety nie jesteśmy w stanie Panu pomóc bardziej w tym temacie.

 

Inne sklepy pisaly poprostu, ze nie maja. Ale skoro japonce zaprzestaly eksportu to ewidentnie chodzi o te podrobki ...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jak wyżej ktoś napisał rsov.com ma oryginalne promyki. Właśnie do mnie przyszedł o długości 407m. Porównanie z zdjęciami oryginałów i podróbek wskazuje, że jest to w 100% oryginał. Kosztował mnie 214zł, czas oczekiwania 8 dni ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...