Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podróbki luf Prometheus.


Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ostatnio ściągałem kilka promyków od rsov i nie wiem czemu, ale wszystko jest cacy oprócz miejsca na gumkę hop-up a dokładniej ten rowek przez, który przechodzi wybrzuszenie gumki i działa na kulkę, jest tak jak by nierówno wykonany czyli widać brak staranności.

 

I tak na stock lufie m190, gumka zielona i szczelności układu kulka leci stosunkowo prosto na te około 80m

Promyk ta sama gumka i sprężyna oraz wzorowa szczelność, to kulka raz prosto a raz skręca losowa prawo lewo. Czy okno komory może być tego przyczyną? Lufa jest czysta.

Link to post
Share on other sites

Aktualnie lufa podlega testom i sprawdzeniom spraw jak szczelność itp w snajpie z komorą pdi bo to najłatwiejsza opcja, wiec dopiero po tym mogę coś zawyrokować.

 

Wygląda jak oryginał porównuję do mojej z 2008roku ale to gniazdo hopa właśnie się różni. Opakowania też wyglądają na oryginalne.

 

Tak czy siak czy ktoś miał takie lufy i czy mieliście kłopoty z celnością.

Link to post
Share on other sites

Jestem po testach, lufa działa tak jak na lufę promyka przystało. Nie wiem czy kłopoty wynika z złego montażu przez klienta czy kształtu okienka, bo delikatnie papierem wodnym wygładziłem okienko a następnie zamontowałem lufę najpierw do komory PDI, a potem do standardowej cymowskiej z akm ,48 i strzela bardzo ładnie. Tak więc chyba fałszywy alarm.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam, ktoś może się wypowiedzieć w sprawie luf w sklepie JAR-MIX militaria? Są bądź, co bądź oficjalnym dystrybutorem, dlatego kupiłem od nich lufę do AK - 455mm. Jednak po przyjściu, pierwsze co zrobiłem to wziąłem magnes. Przyciąga lufę dość mocno w porównaniu do mojego starego promyka kupionego 2, jak nie 3 lata temu w ASGshopie. Precka wypolerowana jest, frezy wydają się być ok, bez tych rzucających się w oczy prążków i ubytków pod wycięciami. Natomiast kolejna rzecz, co budzi moje obawy to opakowanie. W miejscu, gdzie powinien być nadruk modelu lufy, jest on naklejony. Tak samo kod kreskowy, który jest tylko jeden. Natomiast tabela oznaczeń jest pełna.

Link to post
Share on other sites

Niedawno kupowałem Promyka z Rsova, też miał tylko jeden kod kreskowy. Jutro odbiorę replikę od lokalnego magika to powiem jak skupienie, ale całe opakowanie wygląda jak oryginał poza brakiem tych kodów kreskowych, Jakość frezów na lufie też wygląda na 100% oryginał.Nie przejmowałbym się brakiem kodów:)

Link to post
Share on other sites

Witam drogich Forumowiczów!

Jako oficjalny dystrybutor produktów LAY-LAX pozwolę zabrać sobie głos w dyskusji.

Nasze produkty pochodzą bezpośrednio od LayLax, bez jakichkolwiek pośredników.

Rozróżnianie oryginałów od podróbek wyłącznie po opakowaniu jest błędem. Oryginały pakowane są również w opakowania spełniające kryteria podróbki, czyli naklejka na długości oraz kod kreskowy jako naklejka.

Poniżej zdjęcie prezentujące kilka luf z naszej oferty - wszystkie pochodzą z tej samej dostawy. Proszę zwrócić uwagę - 455mm są naklejki ,a pomimo to jest to oryginał pochodzący bezpośrednio od LayLax.

 

Gdybyśmy rozróżniali lufy wyłącznie po opakowaniu okazałoby się, że LayLax sam handluje własnymi podróbkami:)

Największą ostrożność radzę zwracać na lufy serii Returner, które Prometheus wycofał z oferty.

1.jpg

 

2.jpg

 

 

Najlepszym i chyba jedynym sposobem odróżnienia oryginału od podróbki jest jakość wykonania wlotu kulek i wylotu lufy oraz ocena zewnętrzna poziomu odbijania światła.

 

Na poparcie moich słów załączam zdjęcie certyfikatu które otrzymaliśmy od LayLax, a jego blask oświetla nasz sklep stacjonarny :)

unnamed.png

Edited by JAR-MIX Militaria
Link to post
Share on other sites

Podoba mi się profesjonalne podejście do sprawy. Moje obawy się rozwiały. Jednak moglibyśmy tutaj zaktualizować informację, że nawet oryginały są już pakowane w opakowania odbiegające od przyjętych przez forumowiczów norm. Tak samo nowe lufy mocniej reagują na magnes, kiedy stare dość słabo. Rozumiem, że to zależy od partii. Można by to było jakoś zaktualizować, gdyż niektóre stare informacje zawarte w tym temacie mogą wprowadzać w błąd potencjalnych posiadaczy promyków, którzy chcieli by się upewnić, że ich produkt to oryginał.

Edited by Johnnie Walker
Link to post
Share on other sites

Aktualnie prowadzimy rozmowy z LayLax na temat rozwiązania problemu ich fake produktów.

 

Myślimy o wprowadzeniu hologramów, jak uczynił to Guarder. Niestety i to rozwiązanie może okazać się niewystarczające.

Numery seryjne, niepowtarzalne dla każdego produktu, które można by sprawdzić na stronie LayLax również mogą nie przynieść oczekiwanego efektu. Być może Wy macie jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?

Link to post
Share on other sites

Może załączane certyfikaty do każdej lufy, z hologramem indywidualnym numerem, tylko każde zabespieczenie podbije cenę lufy. Prośba do Jar-Mix M. Moglibyście dokładnie obfotografować Wasze lufy? Tak aby każdy frez był widoczny? Na pewno ułatwi to ludziom rozpoznanie ich luf:)

Link to post
Share on other sites

To może te numery seryjne rozwinąć o dodatkowe zabiegi. Np. rejestracja produktu na stronie zachęcająca np otrzymaniem rabatu u dedykowanego dystrybutora takich luf (tak jak np dzieje się to przy produktach Nvidia)?

Nr seryjny lufy jest rejestrowany przez kupującego na stronie www i przypisywany wyłącznie do niego (powiedzmy do jego maila aby nie wyłudzać twardych danych). Ten podczas jej rejestracji wybiera sklep/dystrybutora, od którego takową lufę kupił i otrzymuje własnie w nim rabat na kolejne zakupy/przesyłkę.

Plus dla klienta - weryfikuje oryginalność lufy, otrzyma benefity za poświęcenie chwili czasu.Gdy kupujący, nabędize nową lufę która już została zarejestrowana przez www może to oznaczać że ma chińczyka z kopią orginalnego numeru, więc też może przez sklep zgłosić ten fakt, a ten juz do LL, które wybada sprawę.

Producent ma większe zabezpieczenie, że numerów nie ma jak podrobić i w świat wyjdą jedynie te, które oni wypuścili, widzą też gdzie i przez jaki "sklep" wychodzi ich najwięcej.

Oczywiście kwesia odsprzedaży jest nierozwiązana ale chyba żaden z producentów nie chce tego elementu wspierać.

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

CerberBP i Galithar dzięki za pomysły! Wraz z LayLax'em drążymy temat. Jest dość ciężko, gdyż jesteśmy jedyni zgłaszający taki problem. Nikt do tej pory nie informował ich o podróbkach... Drążąc temat znaleźliśmy już 2 firmy z HK, które zajmują się dystrybucją podróbek nie tylko promyka ale i guardera, systemy etc. Jedna z nich opisuje to nawet jako "replika części do repliki asg" masło-maślane. Co przerażające - eksportuje sporo bezpośrednio do Polski i zapewnia, że ich produktów klient na pierwszy rzut oka nie jest w stanie odróżnić od oryginałów.....

 

Grudzień jest dla nas dość ciężkim miesiącem, w którym nie bardzo wiadomo w co włożyć ręce. Jak tylko oderwiemy się od pakowania dla Was prezentów świątecznych, postaram się zamieścić w temacie dokładne makro zdjęcia, pokazujące każdy detal oryginalnej lufy.

Link to post
Share on other sites

LayLax po naszych namowach udzielił na swoim fanpage wyjaśnienia odnośnie opakowań:

 

 

Czytamy w nim:

We got concerned letter from our oversea distributor about some of our product may have been bootlegged.

So this would be a great opportunity to answer that question.

 

Q: I got EG BARREL that have JAN CODE is not printed on back card, instead barcode is printed on the sticker. Is it legitimate product?

 

A: Our current product run has each marching back card. But previously some of our product has barcode on sticker due to rush release of product or less popular item.

 

When you think you got some suspicions product, if that item has been carried by our certified distributors, they will contact us back. So please contact your local airsoft shop.

 

Thank you for choosing LAYLAX product and enjoy airsoft!

 

 

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...