Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Montaż do AK-47


Recommended Posts

Chciałbym kupic montaż pod kolimator do AK, niestety wszystkie są cholernie drogie :? . Widziałem na MG montaż za 230 zeta, ale odpada ze względu na cene. Widziałem również za 149zł szyne potrójną montowaną na rurze gazowej, wydaje mi się jednak ona niewygodna na montowanei na niej kolimatora "zamknietego", ze względu ze celownik bedzie zbyt daleko od oka. Może osoba posiadajaca tą szyne wraz z kolimatorem napisze czy jest naprawde tak nieodpowiednia jak mi się wydaje.

Myslałem również aby kupic jakiś uzywany montaż, jednak pojawiają sie one bardzo żadko w komisie WMASG.

Szukałem również na allegro jednak po paru tygodniach znalazłem tylko celownik PSO1 z montażem, jednak nie bedzie dla mnie odpowiedni :cry:

Zna może ktos sklep w którym da się kupić jakis tańszy montaż :?:

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Panowie, zobaczcie na te montaże do REAL AK'S

 

http://www.ak-47.us/AK-Accessories.php

 

www.thecountryshed.com/ special_items.htm

 

Wystarczy kupić na FA szynę za 39 zł, dokecić do blaszki przykrywającej zamek i mamy montaż gotowy. Powyższe linki gwarantują odpór wszelkim zarzutom "niearmijności" itp. Co prawda te montaże nie są wojskowe, ale na pewno do prawdziwej broni.

Tak swoją drogą, to w USA można kupić kupę fajnych części. :roll:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Miałbym wielką prośbe do posiadaczy montażu Justa, czy mogli by powkeljać pare dokładnych fotek z wymiarami owego montażu :?:

Podejmowane są próby stworzenia w/w montażu drogą majsterkowania :twisted: Napewno zostaną wklejone fotki efektu prac :).

Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Mój brat ma tan montaż na swoim AK. Jutro da dokładne ( tak powiedział ) zdjęcia montażu założonego na ak. Narazie dla podpowiedzi moge dodać, że w/w montaż trzyma sie na trzech śrubach : na dwóch w okolicy gniazda magazynka i na jednej przy szczerbince. Ale zdjęcia to dopiero jutro będą.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem montaz ten jest zbyt drogi.. 300 zl piechota nie chodzi. Cieszyc sie moga Ci co maja Ak Beta Specnaz gdyz maja szczerbinke przykrecana dwoma srubkami.. wystarczy tylko dokupic sama szyne, przewiercic ja w dwoch miejsach i montaz jest gotowy ( ale to zabawa dla majsterkowiczow)

Pozdrawiam 8)

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za foty :) Mam jeszcze pytanie do Jabola, czy śrubki trzymające montaż od dołu i od boku sa śrubkami dłuższymi dodawanymi w komplacie wraz z montażem, czy to śrubki które normalnie są przy AK :?:

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

1) Co do rozwiazania z B-specnaza... Coz zrobienie dwoch otworow w pokrywie i zamontowanie jakiejs szyny w zwyklym AK to tez zaden problem, ale stabilnosc takiego rozwiazania jest dosc kiepska, bo pokrywa ma pewien luz i przeciez dlatego takie rozwiazanie nie jest stosowane w ostrych oryginalach (nie liczac strzelb Sajga, hehe). Rownie dobrze (albo nawet lepiej) mozna szyne przykrecic do gornej, przedniej okladziny jak to zrobili czesi w swoich kbk vz 58.

 

2) Dyskusja o mozliwosci uzycia standardowych przyrzadow celowniczych po zalozeniu montazu jest dosc jalowa, bo montaz zakladamy przeciez po to aby zalozyc celownik optyczny lub kolimator!

 

3) Montaz Justa oprocz tego ze jest nieznosnie drogi, to jego zastosowanie ogranicza sie praktycznie do zamontowania kolimatora, bo w praktyce jest zbyt przesuniety do przodu aby wlasciwie korzystac z celownikow optycznych (w oryginalach montaz jest znacznie bardziej przesuniety do tylu, po lewej stronie, na wysokosci selektora ognia).

 

4) Biorac wszystkie za i przeciw, uwazam montowanie w AK szyn wraz z celownikami za zbytnia fanaberie. Bron robi sie ciezsza i nieporeczna. Standardowe przyrzady celownicze sa w AK naprawde dosc wygodne w uzyciu i zapewniaja pelna skutecznosc w strzelaniu ASG. IMHO jak ktos czuje nieodparta chec dobajerzenia swojego guna w zestaw gadgetow, celownikow itp, to powinien sie przerzucic np na G36C. Wyjdzie taniej i wygodniej. I realistyczniej ;-)

Link to post
Share on other sites
1)  

2) Dyskusja o mozliwosci uzycia standardowych przyrzadow celowniczych po zalozeniu montazu jest dosc jalowa, bo montaz zakladamy przeciez po to aby zalozyc celownik optyczny lub kolimator!

 

Co do kolimatora masz rację. Ale w przypadku celownika optycznego na krótki dystans potrzebne są jednak przyrządy mechaniczne - optyka za bardzo zawęża pole widzenia.

Link to post
Share on other sites

Co do kolimatora masz rację. Ale w przypadku celownika optycznego na krótki dystans potrzebne są jednak przyrządy mechaniczne - optyka za bardzo zawęża pole widzenia.

Zastanawiałeś się po co się zakłada normalnie optykę na broń (mówiąc optykę mam na myśli celownik optyczny) ? Osoby montujące takie wyposażenie muszą zdawać sobie sprawę, że :

a) by korzystać inaczej z repliki muszą zdejmować optykę

B) celować po kulkach na bliższych dystansach

itp

Pomijam fakt, że celowanie z "optyką" opłaca się jedynie przy replikach "tuningowanych". Te zaś nie powinny strzelać z bliska ,więc kwestia przyrządów mechanicznych staje się mało istotna.

Jeśli zaś ktoś chce sobie "zbajerować absurdalnie" AK bez wyraźnej potrzeby to trudno - niech się meczy.

Link to post
Share on other sites
a) by korzystać inaczej z repliki muszą zdejmować optykę

No, nie popadajmy w przesade dzikki. Ponizej ilustruje na moim g36 przyklad jak wlasnie mozna latwo, zamiennie, uzywac optyke i standardowe przyrzady celownicze:

zdjecie%20004.jpg

zdjecie%20005.jpg

Poza tym powyzsza lunetka ma powiekszenie 2x, ktore uwazam za najlepsze do airsoftu (konkretnie jest to lunetka 2-6x28), o ile w ogole uznac, ze optyka do asg do czegos sie przydaje... ;-)

Link to post
Share on other sites
o ile w ogole uznac, ze optyka do asg do czegos sie przydaje...  :wink:  

Na pewno łatwiej sobie "wrzucić" lunetke, niż kupić lornetkę, którą można używać bez zdejmowania gogli/okularków :wink: . Z resztą kwestia optyki w airsofcie była już kilka razy wałkowana, więc nie prowadźmy do kolejnej dyskusji na ten temat :wink:
Link to post
Share on other sites
a) by korzystać inaczej z repliki muszą zdejmować optykę

No, nie popadajmy w przesade dzikki. Ponizej ilustruje na moim g36 przyklad jak wlasnie mozna latwo, zamiennie, uzywac optyke i standardowe przyrzady celownicze:

Hmm. Wydawało mi się, iż mówimy o AK. Przy wysokim montażu na G3 SAS też mogłem korzystać z przyrządów mech.

Poza tym powyzsza lunetka ma powiekszenie 2x, ktore uwazam za najlepsze do airsoftu (konkretnie jest to lunetka 2-6x28), o ile w ogole uznac, ze optyka do asg do czegos sie przydaje... ;-)

Optyka jest naprawdę przydatna w "airsofcie" by ... nie pomylić wroga ze swoim.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam montaż just na moim AK S i szynę potrójną na rurze. Szyna potrójna nie nadaje sie pod optykę ( ze względu na umiejscowienie - odległość od oka), jedynie na laser czy oświetlenie albo pod bipod z przejściówką; jeśli ktoś używa. Nie sadzę żeby optyka przydawała się tylko w tuningowanych asg. Jest chyba podobnie jak przy wiatrówkach...Mój kałach nie jest tuningowany i w zielonej taktyce optyka cyber gun się sprawdza; tyle że nie ma sensu przesadzać - i zakładać nie wiadomo czego. Trzeba być idiotą żeby tracić ciężko zarobioną forsę na gadżety albo dla samego zbajerzonego wyglądu...no chyba że się ma tatusia milionerka. CO DO TAŃSZYCH MONTAŻY: jest na www.broń.pl (umarex?) montaż boczny Picatinny za 169 zeta do wiatrówki Yunker 3. Nie miałem w rękach więc nie wiem jak to pasuje do ak marui albo cyber gun, ale skoro twierdzą, że junker jest "dokładną"(?) kopią kałacha to może warto sprawdzić?...Pozdro

Link to post
Share on other sites

Niejaką wadą montaży bocznych jest fakt, że należałoby je przykręcić z boku korpusu broni... :roll:

 

W AK Marui ani miejsca na to nie będzie (gearbox raczej luzów w środku nie ma), a dodatkowo korpus jest z plastiku.

Może jakiś lekki kolimatorek to bym jeszcze od biedy na czymś takim umieścił... Ale te ruskie wynalazki do montażu bocznego lekkie nie są... (wszelkie PSO itp.).

 

Niestety nie ładują mi się teraz stronki bron.pl ani umarex.pl (pad serwera?), więc nie widzę jaki konkretnie i do jakiego typu optyki, jest ten montaz...

 

-

Link to post
Share on other sites

Cześć,

U mnie otwiera www.bron.pl i po wpisaniu "yunker" wyszukuje wiatrówkę i dodatki - w tym wspomniany montaż za 169,-. Nie wiem jak jest przykręcany - ze zdjęcia trudno wykumać; widać jakieś trzy śruby lub zaciski dokręcane od dołu. Co do AK marui to montaż "just" jest robiony specjalnie do niego i mocowany na trzy śruby: dwie od spodu przed gniazdem magazynka i jedną z boku - przechodzącą przez dolną część (zawias) szczerbinki. W modelu marui są już śruby w tych miejscach - wykręcasz i mocujesz montaż za pomocą trzech nieco dłuższych wkrętów, które są w komplecie z montażem. Nic się nie giba; trzyma jak trzeba - mam na tym całkiem solidną lunetkę cyber gun i wszystko gra. A pod montażem jest prześwit i można na bliskie odległości (szczerbinka w położeniu zamkniętym) nadal skutecznie używać mechanicznych przyrządów celowniczych. Co do montaży bocznych typu sowieckiego (jak w PSO) czyli na tzw jaskółczy ogon to być może są trochę zbyt ciężkie do repliki, ale nie sądze żeby nie można było ich zamontować. Produkowana jest tajwańska konwersja do AK47S marui na SWD (Dradunow) i w tej replice snajperki montowana jest oryginalna luneta z bocznym montażem i powiększeniem 4x - replika jakoś to wytrzymuje. Pozdro

Link to post
Share on other sites

Już mi się ładuje bron.pl

Patrzę na ten montaż i nie bardzo rozumiem... W którym miejscu się to montuje??

 

Montaż JUST - wiem jak "działa". Moim skromnym zdaniem "optycznie nie pasuje" do AK. Cena też mi nie pasuje... :wink:

 

Co do montaży bocznych typu sowieckiego (jak w PSO) czyli na tzw jaskółczy ogon to być może są trochę zbyt ciężkie do repliki, ale nie sądze żeby nie można było ich zamontować.

 

Wydaje mi się, że wiem o czym piszę. Miałem dużego AK, nadal mam "betę" (wersja bez kolby).

 

Napisałem wyżej, dlaczego uważam to za mało realne - niezbyt gruba, plastikowa ścianka, do której należałoby przykręcić szynę montażową.

Po mojemu ani by to było wytrzymałe (jak dla założenia czegoś na kształt PSO-1 czy choćby ruskiego kolimatora w tym stylu), ani nie bardzo wewnątrz jest miejsce na jakiekolwiek łby śrub mocujących tą szynę. Gearbox wypełnia kadłub dość szczelnie.

 

Również z powodów wytrzymałościowych miałbym stracha montować coś takiego nawet w łupgrejdowym "metal body".

Niestety ZnAl lubi pękać i brzydko się odkształcać.

 

Może przeróbka na pseudo-SWD, o której piszesz, miała jakiś "customowy" korpus a nie oryginalny z Marui? W którym od razu pomyślano o bocznym montażu?

A jeśli pozostawiono oryginalny korpus i w jakiś sposób jednak dokręcono tą szynę boczną pod PSO - powodzenia przy każdym niekontrolowanym uderzeniu celownikiem w coś lub czymś w celownik.

Przecież to ciężkie cholerstwo musi, prędzej czy później, wyrwać się z tej cienkiej ABSowej ścianki... Z jej fragmentem prawdopodobnie...

Tak mi przynajmniej mówi instynkt... może źle mówi... :wink:

 

-

Link to post
Share on other sites

Ja też nie ryzykowałem montażu PSO na AK marui, choć miałem tę możliwość. Całość celownika moim zdaniem zbyt dociążała replikę, choć wtedy nie myślałem o ewentualnej wytrzymałości. Just nie wygląda pięknie i nie jest w zgodzie z oryginalnym wyglądem ale to w końcu substytut, a jak widać - w tej chwili - chyba jedyny wybór. Co do SWD, to mam info z drugiej ręki i facet, który go oglądał we Włoszech twierdził, że miał metal. Całkiem możliwe, że to było jakieś specjalne body robione pod tę replikę, bo kolba i okładziny były podobno real. Kolesie z Military.pl namawiają mnie na tę konwersję i może się zdecyduję...wtedy się przekonamy. Ale to raczej nie będzie prędko bo jeszcze muszę spłacić raty za ostatniego gun'a...(i dlatego mogłem kupić just'a - wrzuciłem to w kredyt - za kesz to dla mnie też za drogo)...Pozdro.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
i dlatego mogłem kupić just'a - wrzuciłem to w kredyt - za kesz to dla mnie też za drogo)...Pozdro.

:lol: Dobre, ale że co? W kredycie wyszło taniej? A w jakim banku dają takie kredyty to też z chęcią sobie takiego JUSTA sprezentuję :wink:

(sorry za offtopic, ale nie mogłem się powstrzymać)

Link to post
Share on other sites

Nigdzie nie napisałem że taniej. Ale łatwiej znieść kilka zetów więcej w racie niż kupować za gotówkę; bo wtedy na pewno justa bym nie kupił. To miałem na myśli , zgadzając się z przedmówcą, że montaż jest drogi.

 

Sorry za offtopic, ale Błażej nie mógł się powstrzymać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...