Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

bateria do RK-02


Recommended Posts

Wnioskuję, że nie da się (dlaczego?) ładować Li-po ładowarkami od NiMHów... Może w tej sytuacji lepiej bym sięgnął po jakiegoś NiMHa i jak budżet podreperuję a NiMHa do tego czasu zjadę zainwestować z solidny zestaw Li-po. Strzelać jakoś dużo nie planuję więc baterii szybko bym chyba nie zjechał. Nie ma jakiś łatwych i tanich 'domowych' sposobów ładowania Li-po 'zwykłymi' ładowarkami bez szkody dla akumulatorów?

 

Czy jednak opłaca się raz wydać te ileś zł więcej na np. takie aku i taką ładowarkę?

Link to post
Share on other sites

Aby naładować LIPO, musisz podpiąć pakiet lipo tym wyjściem do balansera (biała kostka) do ładowarki z balanserem. Słyszałem o jakiś tanich ładowarkach, przejściówkach itp. ale wszystko niszczy lipo. Moim zdaniem era NiMhów juz sie skończyła, pakiety LIPO potrafią działać nawet zimą gdzie zwykłe NiMhy padaja.. :)

 

 

Tak chodziło mi o tą ładowarkę, lecz do tej co wysłałeś musisz dokupić zasilacz. (30-40zł- podobno można taniej nawet)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ta "profesjonalna ładowarka do lipo " to najwyczajniejszy w świecie tandetny, budżetowy, chiński wyrób, jednym słowem lipa. omijaj to z daleka. Jeśli to jest "profesjonalne" to strach pomyśleć czym są ładowarki nazywane amatorskimi czy podstawowymi. O.o

Jeśli chcesz zadbać o baterię kup Imaxa B6, to już całkiem solidny produkt. Dla amatorów kompozytu, jak my, wystarczająca.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Mały czyli masz na myśli to 850 mAh tak ? Dla mnie jest wystarczający :) Na AKSU stockowym jestem wstanie wystrzelać jakieś 1500 kulek a jeszcze zostaje trochę energii :) Tobie powinny zmieścić się większe bez problemu, musisz tylko pomierzyć wielkość aku. Ja podałem za przykład, że te mi się mieszczą a mam mniej miejsca na batke niż Ty ;)

Link to post
Share on other sites

Posłuchaj użytkownika Arend. Ta bateria w zupełności wystarczy, do tego jest bardzo dobra, a użytkownik z aukcji to super gość, który jest jak najbardziej uczciwy.

Tych zupełnie małych 850mAh i tym podobnych nie opłaca się brać, chyba, że od razu dwie sztuki. Gdy już postanowisz wykonać jakiś tuning, to bateria będzie musiała więcej się starać, by to wszystko uciągnąć, a co za tym idzie - szybciej padnie.

Link to post
Share on other sites

@suharex

tu też bruździsz? Przecież podpinaliśmy pod to ak 2 lipole 7,4v i 11.1v. Na stockowej nimh 9,6v nie ciągnie ci, bo masz silnik za bardzo dokręcony. Ty to jednak masz adhd, na treningu przeczołgam Cię za to i na wszelki wypadek za dalsze wygłupy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...