Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tavor [S&T]


Recommended Posts

Ciekawi mnie, jak wygląda komora hu/głowica dyszy - niby nie są to elemetny, które łatwo się psują, ale może być problem z ich niestandardowością. No ale i tak, to ciekawa odmiana dla wszechobecnych eMek i Kałaszków.

 

http://www.youtube.com/watch?v=2aYwjjUV1ok&feature=related

 

Od 3 minuty pokazuje komore HU z lufą i później GB (ale GB już tutaj jest w tej recenzji,którą podał Traker).

Link to post
Share on other sites

Strasznie "plastic fantastic" jest ten TAVOR przypomina mi te tanie AEGi od cymy w cenach 100-120zł. No i szyna RIS oraz przyrządy celownicze z plastiku? Słabizna...

 

Czytałem też, że prowadnice od spustu do GB potrafią się wygiąć i jest potem cała zabawa z wymianą.

 

http://www.youtube.com/watch?v=sabXtiwzZts - polecam obejrzeć, trochę lepiej opisany niż przez kolesia który prowadzi sklep i chce to komuś wcisnąć :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie słabizna. Dobry plastik wytrzyma więcej niż chiński metal.

 

Problem w tym, że to jest CHIŃSKI plastik a nie nawet ZnAl (znany nam wszytkim jako shitmetal).

Jak widzę te nadlewki i dziury między połówkami body to mnie krew zalewa... Do tego body połączone na 3 małe śrubki. To nie może długo wytrzymać.

 

Oglądałem potem inne recenzje, bodaj AirsoftStation pokazywało że większość elementów w tej replice nie trzyma się kupy. Upper reciver (nie wiem jak to nazwać inaczej) trzyma się też na małe śrubki (aż 2, przy czym szynę trzyma 1 śruba) a górna część body ugina się w palcach (jakby była z utwardzanej gumy, nie plastiku).

 

Sam byłem zainteresowany repliką TAR21 bo miałem Aresa w łapkach i byłem pozytywnie zaskoczony ogólnym wykonaniem i odwzorowaniem oryginału. Niestety pogrzebałem potem w necie i po amerykańskich forach (wiem, fuj... ale jednak czasem trzeba) i ta replika ma opinie taniego "sportline" dla graczy początkujących. Jak człowiek oczekuje lepszego wykonania to wszędzie polecają Aresa. Niestety, jak człowiek chce coś porządnego to musi wydać 4 razy tyle co za tę zabawkę ;)

Link to post
Share on other sites

Zgodzę się z kolegą wyżej. 800zł za tą replikę to jakiś smutny żart. Jest to odpustowe gówno wykonane z najgorszego jakościowo plastiku. Waga tego wynalazku jest podobna do bazarowej emki. Nad wykonaniem nie będę się rozpisywał ale daj Bóg, żeby was kurier z tą repliką nie złapał w czasie jedzenia.

Link to post
Share on other sites

@OFF

Ja wybrałbym ( a nawet już wybrałem :P na następną replikę ) Tavora. Głównymi atutami są magazynki od emek, bardzo łatwo dostępne oraz fakt, że zrobił go Ares :) Nie wiadomo jak z jakością wykonania tego Bizona oraz dostępnością magazynków. Może przez pół roku będą dostępne tylko znienawidzone hi-capy? Może body będzie słabe? Nie wiadomo jak to wyjdzie, ale bądźby dobrej myśli :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ostatnio kupiłem w/w replikę w sklepie Gunfire i co mnie zdziwiło że ma "metalowy" girboks tj. srebny - to znaczy że jaką mam wersję?

Przetestowałem go w niedzielę prawdziwy połykacz kompozytu, wziąłem wszystkie magi jakie mam od M4 na wszystkich elegancko podaje. Podpiąłem batkę 9,6 mini - pasuje na styk. Nic się nie rozleciało i nic się nie rozeszło jestem zadowolony jak na razie z zakupu. Czekam teraz na chrono by zbadać ile ma FPS.

Edited by konradd
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...

A wiec wygrałem złotą łopatę...

Do rzeczy: mam delikatny dylemat: którego tavora wybrac? Przegrzebałem internety celem utwierdzenia sie w opinii że produkt aresa bedzie najlepszym rozwiązaniem-niestety zawiodłem się. Zastanawiam sie teraz nad wypocinami od S&T... Nadlewki, niedociągnięcia widziałem w obydwu, więc sklaniam się do tańszej wersji. Pomożecie?

Gwoli ścisłości ma to być replika tylko i wyłącznie do cqb - mała moc, duzy rof.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...