Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ekonomiczny pistolet na początek - jaki?


Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok, dzięki. Już nie ględzę :icon_wink:.

 

Odnośnie ilości magazynków na początek.

 

Do samego treningu wystarczają dwa (w ostateczności z jednym też można potrenować).

W przypadku udziału w zawodach - 3 to raczej absolutne minimum.

Zawsze na torze powinno się mieć (co najmniej) jeden magazynek rezerwowy na wszelki wypadek - czyli o jeden więcej niż wynika z wyliczenia magazynków do realizacji zadania.

Przykładowo: wymagana minimalna ilość strzałów na torze 8 - jednym magazynkiem oblecę, ale biorę drugi na zapas.

Wymagana minimalna ilość strzałów 20 - do realizacji powinny mi wystarczyć 2 magazynki, ale zabieram jeden więcej na wszelki wypadek.

 

Przy intensywnej eksploatacji magazynków (zwłaszcza dotyczy "gazowych") często zdarza się, że jakaś uszczelka pójdzie, zawór nawali itp. (przeważnie na zawodach :) ), więc idealnie byłoby mieć jeszcze jeden w całkowitym zapasie.

 

Jeśli ktoś strzela na zawodach z popularnej klamki (STI, Glock KWA), to może zawsze liczyć na uprzejmość któregoś z kolegów, który magazynek "rezerwowy" na czas przebiegu pożyczy. Przy mało popularnych replikach (jak mój G17 Custom TM), trzeba liczyć niestety na siebie :) .

 

Powyższe napisałem biorąc pod uwagę, że są koledzy którzy rozważają zakup pierwszej klamki (czesto trzeba sprowadzać itp.), więc może wydać odrazu te parę złotych więcej na dodatkowy magazynek. Uniknie się dodatkowych kosztów przy "domawianiu", nerwów (typu; mogłem zamówić jeden magazynek wiecej) itp.

Link to post
Share on other sites

w przypadku HC TM - też często się znajdzie ktos z ratunkiem, bo jest kompatybilny z innymi producentami (w zasadzie to na odwrót).

 

Roger, Jacku - te STI, które zachwalacie to jaką mają pojemnosc magazynka ?

 

Mógłbys wrzucić jakiegoś linka gdzie on jest do dostania?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Wydaje mi się, że na tej samej zasadzie Tanfoglio 'produkuje' pistolety sygnowane przez Grauffela do AA:

http://www.ericgrauf..._tanfoglio.html

 

...produkuje u Cyber Guna.

 

 

BTW - Sławek Czauderna (MP w OPEN HandGun) strzela z tego w AA. Gdyby ktoś chciał pomacać, Sławek z pewnością pomoże :icon_smile:

 

 

 

A nie kojarzysz może z jakiego korzysta kolimatora? Bo ja właśnie zamówiłem tego guna, a do niego kolimator Walthera Competition II. Kupiłem troche tak w ciemno taki zestaw i nie wiem czy jest to właściwy wybór kolimatora pod AA IPSC.Problem moze stwarzac dośc wysoki montaż i szyna w Tanfoglio Gold Custom.

Chciałem zakupic sprzet wcześniej(aby przyjśc na trening na Legii) ,ale niestety niespodziewane sprawy rodzinne opóźniły wszystko.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam Wszystkich serdecznie mam na imię Tomek i jestem ze Szczecina.

Obecnie moim konikiem jest HFT2 czyli pneumatyczne strzelanie terenowe z karabinka spręzynowego ale nie o tym na tym forum.

Teraz wraz z kolegami chcemy zacząć zabawę w AIPSC i tu pada wybór pistola, jak każdy chyba chciałbym odrazu taki ;

http://redwolfairsof...Real_C_More.htm

ale jeszcze nia mam tyle kasy i wybór po przeczytaniu tematów na tym forum pada na :

Hi-capa 6.0 chba że mają już coś nowszego

http://www.asg.com.p...orks,p,4112.php

Infinity RWS Hi-Capa 5.1 TM,

RWL Nighthawk Custom Recon (CO2 Version)

 

muszę jednak odetchnąć i rozważyć decyzję bo podzisiejszym maglowaniu forum głowa paruje.

Także zwracam się o pomoc do Was bardziej doświadczonych użytkowników.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

 

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Planuje zakup repliki która będzie służyć mi nie tylko jako replika przygotowawcza pod AIPSC ale również jako boczniak na strzelankach i po namyślę zostały dwie repliki pomiędzy którymi muszę wybrać. STI duty one BB który już był tutaj omawiany oraz STI tactical, taki jak tu http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3788 . Chciałem prosić o radę jako, że do tej pory działałem tylko na AEG i w gaziakach jestem zielony. Czy warto kupić ten tactical w green gazie czy lepiej duty one na CO2?

 

Z góry dziękuję za rade:)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Planuje zakup repliki która będzie służyć mi nie tylko jako replika przygotowawcza pod AIPSC ale również jako boczniak na strzelankach i po namyślę zostały dwie repliki pomiędzy którymi muszę wybrać. STI duty one BB który już był tutaj omawiany oraz STI tactical, taki jak tu http://www.asgshop.p...ukt.php?id=3788 . Chciałem prosić o radę jako, że do tej pory działałem tylko na AEG i w gaziakach jestem zielony. Czy warto kupić ten tactical w green gazie czy lepiej duty one na CO2?

 

Z góry dziękuję za rade:)

 

Czołem.

Jeżeli planujesz zakup pistoletu do Action Air - nigdy nie używaj go jako boczniaka.

 

Jeżeli obiecasz, że tak będziesz robił - porozmawiamy o czymś konkretnym, w przeciwnym wypadku - kup sobie ciś za 300pln, gaz napędowy nie ma znaczenia.

 

 

Pzdr.

y.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :)

 

A więc mogę śmiało obiecać, że na pierwszy trening gdzieś z ekipą czy jakieś zawody pojadę już z repliką przeznaczoną typowo do Action air. Ale do jakichkolwiek zawodów jeszcze mi bardzo daleko i narazie szukam czegoś czym będę mógł pokonać własnoręcznie zrobiony "tor" w przerwach kiedy nie jeżdzę na żadne imprezy airsoftowe :) Czyli coś celnego, z rozsądną ilością fps'ów i strzelającego kulkami 6mm. Ale w przyszłości (bliższej lub dalszej zależnie od zarobków i wydatków:D )będę napewno chciał zakupić replikę typowo pod action air z budżetem około 800 zł. Rozumiem, że najlepiej jak to będzie kaliber 4,5 mm,tak? Jakieś radyt co do tego czym powinienem się zainteresować w tej cenie? Widziałem Racegun'y i musze przyznać, że mnie zauroczyły no ale z chęcią zasięgnę twojej rady.

 

Pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

Kolego w Action Air IPSC strzela się WYŁĄCZNIE plastikowymi kulkami 6mm. Zadne tam 4,5mm. Przejrzyj ten dział,w kilku miejscach jest dyskusja o doborze repliki. Ale jako,ze jest to dział forum traktujący o AIPSC,to propozycje pistoletów dotyczą tego typu zabawy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja też szukam broni do IPSC AA

 

Budżet, niewielki, bo max 800 zł (nie licząc zakupu dodatkowych magazynków) + ew tuning

 

Preferuję GreenGas, chyba, że kapsuła będzie w magazynku ( wąski mag trudno się wsuwa...). Czytałem wątek i zgodnie z przewidywaniami i obserwacjami króluje Glock KWA i TM.

 

Na wstępie wybrałem:

 

Hi-Capa 5.1 - TM

Hi-Capa 4.3 - TM / ew. Desert Warior, bardzo podobne chyba

Glock 26 Advance - TM

 

Niestety miałem możliwość strzelania tylko z Glocka z tych tutaj obecnych. Pytanie, która z tych replik będzie najbardziej nadawała się do IPSC? Może są jakieś alternatywy w podobnej cenie? Nie lecę na wygląd. Ma działać, zacinać się jak najmniej (przy należytym szanowaniu i czyszczeniu). No i fajnie jakby można było sobie metalowy zamek założyć albo coś...

 

A może to:

Socom Gear - 1911 Desert Combat Elite ? 1911 to moja ulubiona broń i dobrze leży mi w ręce (przynajmniej palna). Pytanie, czy warto cyrkować z takimi "desert pro comandoo" (spust tutaj mi się widzi) czy lepiej kupić coś wyżej wymienionego od TM?

Edited by linuks
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...