Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ekonomiczny pistolet na początek - jaki?


Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A zdradzisz szczegóły co w tym rozwiązaniu jest nie tak? :icon_smile:

 

Mniej więcej, ruchomy kolimator zmniejsza szybkość celowania (naprowadzania na cel) jak również dodatkowa masa na zamku wydłuża cykl strzału (lock time) - Dexter pewnie więcej coś napisze.

Edited by ptuk
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak, patrząc na takie rozwiązanie w ostrych klamkach, nie zauważyłem żeby zmniejszało to szybkość naprowadzania a wręcz przeciwnie. Mówie to w porównianiu do strzelania ze standardowymi przyrządami celowniczymi.

 

Więc analogicznie w asg odrzut jest tak słaby że tym bardziej nie ma to takiego wpływu na celność.

 

Co do długiego cyklu to też mnie nie przekonuje, chyba że ktoś tak szybko strzela że naciska 2 razy spust w jednym cyklu zamka:) Moja granica to 15 strzałów w 2 sekundy ze zwyklego G17 KSC. Na pewno można szybciej jakimś tunigownym cudeńkiem ale też bez przesady:)

Link to post
Share on other sites

Ta ale to nie jest broń palna. Tu chodzi o to, że zamek w replice porusza sie wolniej. Z kolimatorem- jeszcze wolniej. Z koli na bocznym możesz celować zanim zamek skończy cykl. Z koli na zamku- nie bardzo. I jeszcze sam cykl jest dłuższy. Jak naciśniesz dwa razy na jednym cyklu (jak dasz radę, w co wątpię przy porządnej klamce :D) to stanie się... nic. Ale chętnie zobaczę 15 strz w dwie sekundy z klocka KSC. Nigdy nie mierzyłem jakie mam tempo z mojej klamki.

Link to post
Share on other sites

Te 2 strzały w jednym cyklu to pisałem w tym sensie, że właśnie jest to niemożliwe więc aż tak wolno ten zamek nie chodzi. Zanim zdążysz zresetować spust na pewno cykl się skończy, szczególnie jak strzelasz do kilku celów, to są takie moje obserwacje tylko.

 

To nie tempo klamki mierzysz tylko "palca" :)

Link to post
Share on other sites

sorrka, wydzieliłem OT ale znalazły się tam dwie wypowiedzi, których nie udało mi się pociąć...

 

Rogerx:

Do kolimatora też podejście mam narazie bardzo ekonomiczne :icon_smile:. Nie wiem, czy moja przygoda z open będzie dłuższa..

Więc ekonomicznie zaraz po zawodach zanabyłem cuś takiego:

 

http://www.bron-mili...oletow-622.html

 

zamontowałem pożyczony od Jacka kolimator, przystrzelałem i...

po dwóch treningach:

nie jestem w stanie powiedzieć, czy ten plastik-fantastik da radę, czy długo wytrzyma (podejrzewam, że nie bardzo) itp.

ale jestem w stanie powiedzieć, że strzelanie z "telewizorem" mi się podoba :icon_biggrin:

 

Docelowo myślę o czymś takim:

 

http://shop.ehobbyas...rrying-bag.html

 

Różnica poza wykonaniem, jakością itp. jest taka, że w pierwszym przypadku koli jest mocowany do szkieletu repliki, w drugim do ruchomego bądź co bądź zamka.

 

Kusiol:

Nie do końca dexter, oglądałem to rozwiązanie od Rogera.

Problem z tym, że wszystko co pozwala zamontować koli na Glocka jest montowane do "szyny" na szkielecie.

Jakie rozwiązanie byś nie wybrał, będzie odstawało, a to z kolei powoduje, że nawet w "wieszaku" pistolet jest pod dziwnym kątem.

Da się wyjąć, wszystko działa, tylko trzeba kombinować z ustawieniem wieszaka.

Może gdzieś trafiłeś jakieś rozwiązanie, jak dołożyć górną szynę, by na dole nic nie odstawało?

No i oczywiście by szyna nie była mocowana do zamka, tylko do szkieletu.

Link to post
Share on other sites

Witam

temat główny to

Ekonomiczny pistolet na początek - jaki?

 

IPSC AA rozwija sie w Polsce już bardzo ,ale to bardzo mocno i szybko.

mamy kluby,zawody,Lige , Turnieje ,oficjalne treningi itd ,itd.

To już nie są małe kroczki , ale już zaczyna sie poważna ściganka zawodnicza i wspaniała zabawa z kumplami z całej Polski.

Ale temat wiodący nie będę sie bawił co jest lepsze lub nie , jeden woli blondynki inny Rude / Roger :icon_lol:

Ale koszty - najważniejsze na początek

By było tanio , w miarę nie zawodne i na poziomie bez mała światowym, a przynajmniej jak osiagniemy jakiś poziom by można było powalczyć w Polsce z najlepszymi .

 

Pistolet STI Duty One / z BB lub nie/ zakup --- +- 300 zł

magazynek +- 30 zł

naped teoretycznie by wystrzelić 500 sztuk kulek potrzeba 2-3 gazy co2 jakieś 3-4,5 moze po 2 zł 4 lub 6 zl

 

Awaryjnośc - teoretycznie po około roku intensywnego treningu może spadać sprężyna - naprawa jakieś 5 minut bez problemu

Nie wybucha - syfon

nie zamarza

 

uwaga chyba / i na pewno / nie replika ,a na dzień dzisiejszy jedyny na świecie / mogę sie mylić, ale na pewno był pierwszy/ orginalny pistolet USA ze stajni fabryki STI. Jest firmowany przez STI do IPSC AA razem z bonia palną w jednym szeregu -- TO NIE REPLIKA a ORGINAŁ STI USA.

 

Wady? Zawsze cos jest

- cienki magazynek ???? da się przyzwyczaić.

- szybkostrzelność / Twardy sopust w wersji bez BB??- nie ma róznicyw prędkości strzelania można się przyzwyczaic - Roger pokazał Film ,gdzie szybko zmienia magazynki i równie szybko strzela.

 

Jeżeli ktos chce mieć Orginlana broń USA , chyba najtańsza na rynku , niezawodna, a przedewszystkim najtańsza porównujac koszty i zakupu, bezawaryjność /??!!/

co skutkuje w kosztach i startu na zawodach a zwłaszcza treningu to na dzień dzisiejszy jest to najlepsza alternatywa w Polsce dla Początkujacego strzelca IPSC AA

Podsumowujac

Tani,w zakupie, bez awaryjny, tanie treningi , zero kosztów przeróbek , brak obaw ,że wybuchnie itp .

DVC

JKL

Link to post
Share on other sites

Ja tylko mówie kto to produkuje a nie kto to firmuje. A zdania się nie zabiera tylko się je ma. Zabierać można głos.

 

Czepiasz się szczegółów a nie tematu broni Jak by to zrobił KWA to pewnie by robił syfony , i ine cuda wianki, a tak jest jakoś jedyny oficjalnie promowany do IPSC AA chociaz juz Amerykance mają nowe cudeńko.

 

Ad. moderator / Dominik/

Może załóz nowy temat i będą tam wyłacznie i tylko zdjecia ,dane i minimalny opis za i przeciw a nie gdakanie .Tak przynajmniej nowi i staży beda mieli katalog broni .A tak z tematu zrobił sie blok konwersacyjny.

 

dodatkowo np. temat Klamki IPSCAA Polska / dla porównania klamki IPSC Swiat i tu jak wyżej wyłącznie np zdjecie i opis minimalny co zrobiono,wymieniono ,jak pomalowano itp.

 

jak to zrobisz ludziska będą widzieć i mieć możliwość porównania tych dwóch działów nowe i przekombinowane do wyboru.

 

DVC

JKL

Link to post
Share on other sites

Ale ja nie muszę. Weź klameczke o której piszesz, wyciągnij zaczep zamka i zerknij jaki napis jest tam umieszczony ;]. Może w nowych seriach już nie być to zerknij w BBunit, mechanizm kurkowy i komorę HU i przekonasz się kto jest producentem. A nie, sorry, możesz nie odróżnić. Dla Ciebie to będzie STI. Niestety, STI nie zajmuje się produkcją ani konstrukcją zabawek.

 

Nie wiem czemu ale piszesz jakbyś się za dużo telezakupów mango naoglądał. To przez kogo klamka jest firmowana i jaką ma kampanię reklamową nie ma najmniejszego znaczenia, serio. Ponadto piszesz w dziwnym języku który jest dla mnie dość trudny do rozszyfrowania.

Link to post
Share on other sites

Chłopaki, jak chcecie się kłócić to na podwórko albo na priva.

Forum jest po to, by zainteresować innych i pomóc im w pierwszych krokach.

 

Dexter, faktycznie jak poczytać, więcej się czepiasz niż wnosisz konstruktywnych uwag.

Zmień proporcje a będzie git.

A Ty JackyBoy, popraw interpunkcję...

Dex ma rację w tym przypadku, dla "niewtajemniczonych" Twój tekst z tego powodu jest odrobinę niezrozumiały.

 

Generalna uwaga, ludzie zanim klikniecie "napisz" przeczytajcie swoje wypociny...

Pamiętajcie o czytających, oni nie muszą wiedzieć co mieliście na myśli.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że na tej samej zasadzie Tanfoglio 'produkuje' pistolety sygnowane przez Grauffela do AA:

http://www.ericgrauffel.com/airsoft/airsoft_tanfoglio.html

 

...produkuje u Cyber Guna.

 

 

BTW - Sławek Czauderna (MP w OPEN HandGun) strzela z tego w AA. Gdyby ktoś chciał pomacać, Sławek z pewnością pomoże :)

 

Ogólnie myślę, że najlepszym sposobem na wybór pistoletu jest pojawienie się na zawodach i pomacanie tego i owego.

By podróż nie była jałowa, części imprez działa wypożyczalnia sprzętu, gdzie za niewielką kaskę można wypożyczyć na zawody cały niezbędny osprzęt.

 

Ew. wpaść do któregoś z klubów prowadzącego treningi z AA.

Link to post
Share on other sites

Skoro temat jest ekonomiczny pistolet na początek.

To początkującego gracza interesuje tylko klasa standard.

Niektóre modele zostały już tutaj wymienione.

@JackyBoy jak dexter napisał to nie jest klamka produkcji STI USA tylko wykonuje tak jak napisał KWA, a nie ma większych kłopotów z działaniem bo jest nonbb i raczej ciężko coś takiego spieprzyć, nawet mój stary ruger od KJW do strzelania do puszek nie łapie syfonów a ma już spokojnie z 4 lata. Więc polecam sprawdzić a nie ślepo wierzyć reklamom.

A teraz do rzeczy.

Przeczytałem regulamin i mam pytanie co to jest porting wewnętrznej części lufy, bo ta definicja nie jest opisana?

Mam replikę Hi-capy 5.1 od KJW i tu zadam proste pytanie co mogę w niej zmodyfikować a co nie aby była dopuszczona do klasy standard? Zresztą to jest ogólne pytanie co można zmienić a co nie w replikach w klasie standard?

Co myślę o KJW ma dobrze wykonany układ gazowy chyba guardera, w stocku przystosowana do CO2 i GG, dobrze kopie i jest w miarę celna na stockowej lufie i gumce, zamek raczej większych luzów nie ma. Co kuleje, na pewno zbijak zaworu i elementy które współpracują z kurkiem są wykonane z tak słabego materiału, że jeśli chce się z niej więcej postrzelać i poćwiczyć to nie ma wyjścia, należy dorobić te elementy z stali własnoręcznie, albo kupić gotowe.

Link to post
Share on other sites
Przeczytałem regulamin i mam pytanie co to jest porting wewnętrznej części lufy, bo ta definicja nie jest opisana?

Porting to nawiercenie szeregu otworów wzdłuż lufy na jej szczycie tuż przy wylocie w celu usunięciu gazów za pociskiem zanim on opuści lufę. W teorii stabilizuje to pocisk, gdyż nie ma zawirowań gazów pędzących szybciej, mogących wpłynąć na jego trajektorię. Żeby to pracowało, trzeba też zrobić współpracujące otwory na zewnętrznej lufie jak i na zamku jeśli mówimy o ASG. Porting atrapy lufy i zamka ma znaczenie głównie kosmetyczne, być może przy cięższych zamkach da to pewne odciążenie, ale po co sobie środek ciężkości w broni przesuwać do tyłu, skoro go lepiej jest mieć wysunięty do przodu? W broni palnej porting lufy redukuje też jej podrzut (nie mylić z odrzutem).

 

Mam replikę Hi-capy 5.1 od KJW i tu zadam proste pytanie co mogę w niej zmodyfikować a co nie aby była dopuszczona do klasy standard? Zresztą to jest ogólne pytanie co można zmienić a co nie w replikach w klasie standard?

Co myślę o KJW ma dobrze wykonany układ gazowy chyba guardera, w stocku przystosowana do CO2 i GG, dobrze kopie i jest w miarę celna na stockowej lufie i gumce, zamek raczej większych luzów nie ma. Co kuleje, na pewno zbijak zaworu i elementy które współpracują z kurkiem są wykonane z tak słabego materiału, że jeśli chce się z niej więcej postrzelać i poćwiczyć to nie ma wyjścia, należy dorobić te elementy z stali własnoręcznie, albo kupić gotowe.

 

Regulamin jasno mówi - w Standardzie pistolet ma się mieścić w pudełku o wymiarach 225x150x45 [mm] z wpiętym rozładowanym magazynkiem , zabronione są dodatki zakładane na lufę (tłumiki, kompensatory) i celowniki optoelektroniczne (kolimatory). W środku to praktycznie można powymieniać co się chce, byleby energia wylotowa kulki nie była większa od 2J i żeby nie strzelał seriami.

 

Co do KJW Hi-Capa 5.1 to jak się dowiedziałem o AA IPSC, to kupiłem takiego "mało używanego", po roku strzelania (3000 strz. z Co2)poszedł na części, bo mi się złamał przerywacz, który sobie sam dorobiłem, ale nie byłem w stanie (i nie bardzo wiedziałem jak) wyregulować mech. spustowy, żeby miał sprężysty luz przed stopniem wyzwalającym (a tymczasem latał). Tak poza tym, to denerwujący jak dla mnie był brak regulacji szczerbinki w pionie. No i zaletą jest to, że pasują do niego kabury na 1911. Sam używałem kopii Serpy, którą obecnie można kupić za 60 zł na Allegro, aczkolwiek ona lubi rysować, szczególnie na przodzie szkieletu, bo tam jest bardzo ciasno. Potem kupiłem KJW z numerkiem wyżej czyli lufą 6", ale niestety do pistoletu Standard jest za długi o całe 25mm, Gdyby miał lufę 5,1" to można by w ciemno brać.

Edited by ptuk
Link to post
Share on other sites

Porting to prymitywna wersja kompensatora. Wyrzuca część gazów do góry po prostu. Nie jest to separator co do zasady. W ASG- nie istnieje poniewaz nie istnieje podrzut, po prostu jest pozostałością po bezmyślnym przerobieniu zasad z palnej na ASG.

 

Samael, nie, nie mowa o wersji NBB (tą nie wiem kto robi, nie interesuje mnie to). Mowa o wersji BB a to czyste KWA jest.

 

KJW ma układ gazowy KJW a nie Guardera. Budżetówka- na pewno lepsze niż jakieś WE, lepsze niż Army, gorsze niż TM. Od biedy- ujdzie.

Link to post
Share on other sites

Mam do Was pytanie. Zastanawiam się nad pierwszą repliką do AA, klasa standard. Rozważam z trzech typów, może nie do końca ekonomicznych. Wolałbym na początku za dużo nie grzebać, nie mówię tu o konserwacji.

1. http://shop.ehobbyasia.com/pistols-gbb-smgs/saph/saph-custom-race-gun-sai-match-hi-capa-black.html - tylko tu jest problem, bo nie ma stanie, a ze sklepu odpisali, że nie wiedzą kiedy będzie.

2. G17 od TM.

3. Hi-Capa 5.1 od TM.

 

Macie jakieś uwagi do tych typów, może polecacie coś innego?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...