Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ekonomiczny pistolet na początek - jaki?


Recommended Posts

Zależy od organizatora,choc powinna obowiązywać umowa o jeszcze ulgowym podchodzeniu do tej sprawy: czyli pistolet musi się zmieścic bez podpiętego maga . A były przypadki,że chłopaki mieli wielkie ,fajne,wygodne magwelle(sam taki kupiłem) i w Finlandii musieli je spiłowywac,by się zmieściły do pudełka. My nasze (kilku chłopaków z klubu,w tym i ja) również spiłowalismy,tyle że elegancko na maszynie a nie pilnikiem. Ale okazało się ze to za mało i w przyszłym roku czeka nas wymiana zarówno magwelli ,jak i magów na te 4.3

W tej naszej lidze międzynarodowej czyli Polska ,Słowacja ,Węgry w tym roku mozna było strzelac jeszcze z magami 5.1 , ale w przyszłym juz obowiązują nowe przepisy.

A co do guru,to jakbyś nie rozpropagował tunningowanych klamek do IPSC AA (szczególnie tych kosmicznych do klasy OPEN),to dalej bysmy strzelali jakimiś dziwnymi sprzętami,wściekali się że się psują i nie mozna ich nareperować.

 

mógłbyś mi jeszcze napisać linki do

Gumkę hop up i uszczelniające port mag-cylinder

głowice bo jest ich tyle i nie wiem które wybrać

Co do gumki hop-up to ta oryginalna TM co jest w Hi-capie nie jest zła. Ja używam tej:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_133_227_789&products_id=11114&name=Falcon_-_Gumka_HopUp_Double_Points_-_TM,_WE,_Socom_Gear_-_F46o

 

Dla mnie lepiej podkręca i jest troszkę ciaśniejsza. Minusem jest to ,że czasami nie jest równomiernie odlana i kulka po otwarciu zamka i próbie jej wyrzucenia(co jest koniecznością po skończeniu przebiegu) zostaje w lufie i trzeba ją wypchnąć jakim pręcikiem. Mnie to strzasznie denerwuje i używam takiej gumki,która nie blokuje kulki.

A przyznam się,że drugiej części pytania nie rozumiem, o jaką część ci chodzi?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Widze, ze przez wszystkie tematy przewija sie Hi-capa od TM. Jak ma sie do niej Cybergun Tanfoglio (firmuje go Eric Grauffel).

 

Poza tym, widziałem Hi-capę w wariancie Golden Match - czy jest w nim jakaś różnica w funkcjonalności względem klasycznej Hi-capy? Jeśli tak - warta różnicy w cenie?

Edited by Kaducki
Link to post
Share on other sites

Cybergun Tanfoglio to szajs. Kolega miał,ciągle sie cos psuło i trzeba było dłuuugo czekać az w serwisie naprawią. Tfu nie naprawią,a wymienią -bo części zamiennych brak. Czytałem też,że zakupili kilka sztuk do jakiegoś klubu i ciągle były w naprawie. Ja tez go miałem i bardzo się ucieszyłem,ze znalazłem kupca(do strzelania w ogródku do puszek moze być). To ze Eric strzelał z podobnej ostrej klamki w klasie OPEN,nie ma zadnego przełożenia na jakość tej repliki

Kolego jakby to było cos dobrego, to w tych postach gdzie opisuje które klamki są dobre pojawił by się ten pistolet. Po co kolejny raz pytac o to samo,jak odpowiedz jest cały czas ta sama.

Co do Gold match to według mnie nie warto. Dodali osłonę łufy w kolorze złotym i zamek jest powycinany,aby był lżejszy. Te złoto zaraz się wytrze i bedzie brzydko wyglądało. Nie mówiąc juz,że to złote dodatki to takie trochę wieśniackie. Azjaci się w nich lubują,ale czy taka klamka wyglada poważnie. Czerń,srebro owszem tak,czerwone czy niebieskie wykończenia też dają w ostateczności radę. Ale złoty nie bardzo mi tu pasuje. Ale są gusta i guściki

Link to post
Share on other sites

Ok, to w kontekście sytuacji z magazynkami proszę o wyklarowanie:

 

1. Czy do Hi-capy 5.1 pasują magi 4.3?

 

2. Czy zmiana w przepisach jest definitywna i magi 5.1 nie będą miały już zastosowania?

 

3. Nie wybrałem jeszcze swojej Hi-capy. Jakie różnice są między 5.1 a 4.3 (oprócz oczywistej długości lufy), co z nich wynika i czy są znaczące?

Link to post
Share on other sites

Magazynku są wymienne, różnica jest w tym że magazynek do 5,1 jest dłuższy. I z tego co zrozumiałem jak było sprawdzanie pistoletu to można było go włożyć do pudełka bez magazynka a teraz będzie wymagany magazynek. Konsekwencja będzie więc pewnie zakup "krótszych" magazynków wykorzystywanych w replice 4,3.

Link to post
Share on other sites

Potwierdziłem szperając w necie - magi 4.3 wchodzą do 5.1. Nadal nie zdecydowałem się ostatecznie. Czy dobrze rozumiem, że najlepszym wyborem w obecnej sytuacji byłoby wzięcie Hi-capa 5.1 plus 3 magi 4.3?

 

Jeśli tak - to który wariant 5.1 - Government czy Stainless? Czy są między nimi jakieś różnice poza wizualnymi? Patrząc na zdjęcia bardziej podchodzi mi Stainless, ale zastanawiam się czy ta "nierdzewka" nie zacznie szybko się wycierać. Który z nich nie wygląda jak szkarada po dłuższym użytkowaniu?

Link to post
Share on other sites

Ja wybrałem wersje Government gdyż obawiałem się że w czasie zawodów odbywających się na świeżym powietrzu od pochromowanych części może się odbijać światło co może mi przeszkodzić w celowaniu. Także ostateczny wybór należy do ciebie jak wolisz żeby była chromowana i błyszcząca to sobie taką kup - jak powiedział mi pewien strzelec wybierz to z czym dobrze się czujesz bo uwagę skupisz już tylko na celowaniu i oddawaniu celnych strzałów.

Co do magów to można je zamiennie stosować w replice 5,1 jak i 4,3, jak pisałem powyżej magi do 5,1 są po prostu o jakieś 1,5 cm dłuższe od tych sprzedawanych z replika 4,3.

Link to post
Share on other sites

Potwierdziłem szperając w necie - magi 4.3 wchodzą do 5.1. Nadal nie zdecydowałem się ostatecznie. Czy dobrze rozumiem, że najlepszym wyborem w obecnej sytuacji byłoby wzięcie Hi-capa 5.1 plus 3 magi 4.3?

 

Jeśli tak - to który wariant 5.1 - Government czy Stainless? Czy są między nimi jakieś różnice poza wizualnymi? Patrząc na zdjęcia bardziej podchodzi mi Stainless, ale zastanawiam się czy ta "nierdzewka" nie zacznie szybko się wycierać. Który z nich nie wygląda jak szkarada po dłuższym użytkowaniu?

Dokładnie tak, najlepszym wyborem jest model Government + 3-4 magi od hi-capy 4.3

Te wszystkie modele z błyszczącymi elementami sobie odpuść,bo niestety łatwo odpryskują i wygladają wtedy nie ładnie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam,

Poszukuję taniego pistoletu do Asg IPSC. Zależy mi na tym aby był napędzany co2 i kosztował max 500zł. Czy następujące modele będą się nadawały:

 

1. KWC Sigma 40F http://gunfire.pl/pr...u-KCB12AHN.html

 

2. KWC S226-S5 http://gunfire.pl/pr...na-S226-S5.html

 

3. KJW KP 01-E2 http://www.taiwangun...d&campaign-id=6

 

4. KJW 1911 http://www.taiwangun...o-sub-2-sub-kjw

 

Interesuje mnie jedynie kategoria standard. Oraz jedynie napęd co2.

Edited by dinin14
Link to post
Share on other sites

Wszystkie przeznaczone do luf precyzyjnych,waga 0.25g. Lżejszych nie polecam, moga byc 0.28 lub 0.30 . Ale to raczej do replik stunningowanych. Ja uzywam drogich Bioval, ale za to wiem że są perfekcyjnie wykonane. Ale bardzo dobre są też G&G.

 

Witam,

Poszukuję taniego pistoletu do Asg IPSC. Zależy mi na tym aby był napędzany co2 i kosztował max 500zł. Czy następujące modele będą się nadawały:

 

1. KWC Sigma 40F http://gunfire.pl/pr...u-KCB12AHN.html

 

2. KWC S226-S5 http://gunfire.pl/pr...na-S226-S5.html

 

3. KJW KP 01-E2 http://www.taiwangun...d&campaign-id=6

 

4. KJW 1911 http://www.taiwangun...o-sub-2-sub-kjw

 

Interesuje mnie jedynie kategoria standard. Oraz jedynie napęd co2.

Jak musi być koniecznie na CO2 to poszukaj Kolego tego modelu:

http://www.taiwangun.com/pistolety-gazowe-2/kp-05-kjw?from=listing&campaign-id=19

Kilka osób miało i replika nieźle działała.

Link to post
Share on other sites

Ja bym chyba kupił replikę tego colta 1911 KJW. Tylko upewnij się ile kulek wchodzi do maga. Jeden z kolegów miał kiedyś replike colta 1911(ale nie pamietam jakiej firmy) i do maga wchodziło tylko 15 kulek. A w klasie standard może byc załadowane 18(a nawet czasami mozna załadowac 19) i to była juz konkretna strata podczas przebiegu na torach średnich i długich.

Link to post
Share on other sites

Jest trochę części zamiennych i po prostu widziałem jak działa. Tamtych nie znam . Z CO2 replik miałem Tanfoglio. Niestety porażka jeśli chodzi o trwałość i wykonanie repliki. Ale jeśli chodzi o wydajność,to była bardzo dobra replika.

Nie znam powodu dlaczego Kolega chce replikę zasilaną Co2. Praktycznie ich się nie używa w IPSC AA,dlatego moja wiedza w tym względzie jest znikoma.

Link to post
Share on other sites

Osobiście wole co2 od gg, mam już wiatrówkę napędzaną co2 i jest po prostu świetna. Posiadałem już berette kjw na gg i ani trochę nie byłem z niej zadowolony, poniżej 18 stopni nie dało się strzelać, duże zużycie gazu, mimo iż blowback był mocny, a wnętrze było w dobrym stanie i faktycznie replika była wytrzymała. Ostatnio miałem w ręce replikę na co2 akurat od Wella, ale mimo tej marki różnica w wykonaniu i blowbacku była niesamowita. Co2 wydłuży na pewno sezon treningów, ponieważ nie mam dostępu do żadnego zadaszonego miejsca na trening.

Link to post
Share on other sites

Cześć, pozwolę znowu wtrącić swoje 5 groszy w temacie CO2...

Z tego co piszesz, chcesz ograniczyć koszty, więc CO2 sobie daruj.

Chociaż jak już w tym temacie niejednokrotnie zostało napisane, tanie wcale nie jest dobre.

Naprawdę watro kupić dobrą klamkę, by mieć jak najmniej powodów do narzekania.

Nie masz zamkniętego/ciepłego pomieszczenia do treningu, kup poduszkę elektryczną.

Sam kiedyś jeździłem z takową na zawody i żadna pogoda nie była mi straszna, chłopaki mogą potwierdzić.

A CO2, może i na treningu się sprawdzi, jednak na zawodach juz nie konicznie.

Nie porównuj wiatrówki z której oddajesz pojedyncze mierzone strzały z repliką z której masz strzelać dynamicznie.

To dwa inne światy.

Spadek ciśnienia w kapsule CO2 przy dynamicznym strzelaniu potrafi zaskoczyć.

Kolejny temat, nigdy nie będziesz pewny ile gazu zostało w kapsule, co sprowadza się do tego, że by być pewnym, po każdym użyciu magazynka doładowujesz kulki i wymieniasz kapsułę.

Przy takim podejściu, nie będzie tanio, ale powinno jakoś działać.

Pod tym względem, GG jest łatwiejszy do ogarnięcia, a poza tym, mniej zaskakuje.

Jest bardziej przewidywalny z uwagi na swoje właściwości.

 

Wiem o czym piszę, bo był moment, że moje repliki pracowały na CO2, po 2 miesiącach wróciłem do GG i poduszeczki.

Pewne i sprawdzone rozwiązanie, oczywiście wymaga wiele zachodu i dbania o sprzęt.

Ale w zamian, wszystko działa jak trzeba.

 

Poza tym, przy wyborze repliki, trzeba się kierować jeszcze jedną rzeczą na którą zwrócił uwagę Paweł....

Dostępnością części zamiennych.

Jeśli, któryś z Was, początkujących sadzi, że raz kupiona replika, która będzie wykorzystywana do treningów i zawodów będzie wiecznie działała nie psując się, jest zwyczajnie naiwny...

To nie strzelanka ASG w lesie, gdzie po klamkę sięgacie prawie wcale, a ilość wystrzelonych kulek bywa znikoma...

 

A jeśli chodzi o części, to zdecydowanie najlepiej wypada TM...

Potem KJW, bo jest najlepszą kopią TM i zwyczajnie sporo części z TM pasuje również do KJW.

Klamkę bazującą na rozwiązaniach TM, można w zasadzie zbudować bez kupowania klamki TM.

W taki właśnie sposób powstają customowe repliki.

Czasem mają kilka części z produktu TM, a bywa, że nawet magazynek nie pochodzi od TM....

 

Ale to już nie jest ekonomiczny pistolet jak w tytule tematu zostało napisane.

Co nie znaczy, że nie może być na początek ;-)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam,ja też używam poduszki elektrycznej i ten patent sprawdza sie świetnie.Oprócz tego trzymanie butli i magazynków pod kurtką/bluzą blisko ciała, też zapewnia w miarę wystarczającą temperaturę by replika działała w nizszych temperaturach

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Na przyszły raz wklejaj linki a nie nr akcji . Wygląda na zdjęciach oki. Ale na nich nie zobaczysz czy plastikowy zamek nie jest pęknięty,jak wyglada w środku,czy są duże luzy(sztuka sztuce nie równa). Ale za tę cenę bym zaryzykował. Sprzedający bawił się chyba w strzelanki asg,a tam pistoletu rzadko się używa i w minimalnym stopniu. No ale może być trochę poobijany. Coś za coś.

Jeśli masz i tak zamiar wymienić kilka części to bym kupił.

Kupując nówkę mozesz spokojnie brać udział w zawodach i powoli wymieniac elementy.

Ja zawsze radzę i to wymieniam znajomym na początku: lufę na lufę precyzyjną 6.1 (najlepiej firmy PDI), sprężynę powrotną, ale nie na mocniejszą bo rozwali plastikowy zamek,ale na taką z różną gęstością zwojów( dostępne w MPcustom).

Następnie trzeba wymienic pręt po którym przeduwa się sprężyna powrotna na taki składający się z dwóch części(bardzo ważna sprawa ,umozliwiająca szybkie rozebranie repliki do czyszczenia i przesmarowania). Następnie skracamy drogę zamka ,by osłabic blowback umieszczając przed sprężyną kilka silikonowych podkładek. Ich liczba zależy juz od nas. Więcej(jak tak mam) pozwala maksymalnie skrócic drogę zamka i pozwala to oddac szybciej strzał,ale powoduje to,że zamek po wystrzeleniu wszystkich kulek nie zatrzyma się nam w tylnym położeniu. Musimy mięć to na uwadze i podczas przebiegu kontrolować to,aby nie strzelać na pusto.

I ostatnią rzeczą jest kupno i wymiana sprężynki dyszy na mocniejszą( 120 lub 150%) :

http://www.mpcustom....3-5-1-1911.html

 

A najlepiej kupic całą dyszę-to najczęściej psujący się element i ZAWSZE trzeba mieć jedną na wymianę. Ten zestaw jest kompletny i najlepszy jeśli chodzi o stosunek cena -----> jakośc:

http://www.mpcustom....okyo-marui.html

 

Bardzo bym polecał też wymianę housingu-tłoka. Ten oryginalny jest bardzo ciężki i spowalnia ruch zamka:

http://www.mpcustom....ck-housing.html

 

Taka lufa jest super:

http://www.mpcustom....okyo-marui.html

 

Namawiam też na kupno magwella. On naprawdę przydaję się do dzybkiej wymiany magów. Trzeba tylko pamiętac ,a by kupic taki model aby pistolet po jego zamontowaniu i włożeniu magazynka ,mieścił się pudełku pomiarowym. Bo w przeciwnym razie , zostaniemy automatycznie przeniesieni do klasy OPEN.

 

witam mam pytanie i prośbę niestety sklep z tych linków już nie istnieje mógłbyś mi podać gdzie mogę kupić te rzeczy

lufę na lufę precyzyjną 6.1 (najlepiej firmy PDI),

sprężynę powrotną, ale nie na mocniejszą bo rozwali plastikowy zamek

pręt po którym przeduwa się sprężyna powrotna na taki składający się z dwóch części

kilka silikonowych podkładek

prężynki dyszy na mocniejszą( 120 lub 150%) A najlepiej kupic całą dyszę-to najczęściej psujący się element i ZAWSZE trzeba mieć jedną na wymianę. Ten zestaw jest kompletny i najlepszy jeśli chodzi o stosunek cena -----> jakośc:

housingu-tłoka.

dzięki za pomoc i sorki za zawracanie głowy

Edited by bili79
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...