Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ekonomiczny pistolet na początek - jaki?


Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie polecam używania do tej dyscypliny sportowej klamek innych jak TM ewentualnie WE przy mniejszym budżecie.

Choćby ze względu na awaryjność i dostępność części, kompatybilność magazynków itp.

 

Oczywiście nie powiem że nie da się ale na pewno poniesie się znacznie mniejsze koszta inwestując raz bo docelowo gwarantuję że 99% osób skończy z Tokyo Marui czy to Glock czy Hi-Capa

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

nie polecam używania do tej dyscypliny sportowej klamek innych jak TM ewentualnie WE przy mniejszym budżecie.

Choćby ze względu na awaryjność i dostępność części, kompatybilność magazynków itp.

 

Oczywiście nie powiem że nie da się ale na pewno poniesie się znacznie mniejsze koszta inwestując raz bo docelowo gwarantuję że 99% osób skończy z Tokyo Marui czy to Glock czy Hi-Capa

a co powiesz na KP-06 [KJW] WE Hi-Capa 5.1 - Full Metal , TOKYO MARUI Hi-Capa 5.1 Government czy możecie mi polecić jaki pistolet mam wybrać nie wiem czym różnią się te 5.1 bo na pewno ceną chciałbym go z czasem modernizować

Link to post
Share on other sites

Mam 5.1 tm'a i z KJW ale na GG (co2 kiepsko się sprawdza) i wykonanie kjw jak cena podstawy wskazuję jest gorsze od tma. 5.1 tm zawsze będzie najlepszym wyborem, co do "podrasowania" to ogranicza cię tylko zasobność portfela. Najwięcej części masz na mpcustom, jeśli jest out of stock to spokojnie ci ściągną co tylko będzie potrzebować.

 

p.s.

kupujesz na to co cię stać...

Link to post
Share on other sites

kolorem

 

 

Lufa - byle nie raven :D

gumka

głowica w bb housingu

zamek (mi stockowy z tworzywa wytrzymał 4L GG i pojawiło się małe pęknięcie)

to co się sypnie

to na co masz ochotę

to na co cię stać

Edited by LUDI
Link to post
Share on other sites

gumka hop-siup od biedy (stokowa daje radę) ale ta w magazynku wypadało by zmienić.

Mi nieoczekiwanie i dziwnie padła uszczelka "tłoka" głowicy wystarczyło wymienić na oring i gitara.

 

 

Dziękuję za pomoc mógłbyś mi jeszcze podpowiedzieć jaką lufę gumkę i głowica w bb housingu wybrać bo jest ich tyle ze się gubię i nie wiem czym się różnią a jak kupię TM hi capa 5.1 to od razu bym sobie wymienił te elementy.

Link to post
Share on other sites

Kolego nie wiem po co drążysz temat kolejnych odmian Hi-Capy. Ten model Government jest najlepszy. Srebrna wersję sobie odpuśc,bo bardzo szybko sie wyciera i wyglada to badziewnie. Jest jeszcze odmiana R ale ona tylko działa na słabszym gazie i ją też należy sobie odpuścic.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za tyle pytań niekoniecznie mądrych mam następne mogę kupić używaną TOKYO MARUI Hi-Capa 5.1 Government za 399 zł a za kasę która zostanie chce w niej wymienić te części które napisałeś i zostanie na parę innych. Możesz mi poradzić czy kupić nowy czy inwestować w ten używany.Dzięki

Link to post
Share on other sites

Na przyszły raz wklejaj linki a nie nr akcji . Wygląda na zdjęciach oki. Ale na nich nie zobaczysz czy plastikowy zamek nie jest pęknięty,jak wyglada w środku,czy są duże luzy(sztuka sztuce nie równa). Ale za tę cenę bym zaryzykował. Sprzedający bawił się chyba w strzelanki asg,a tam pistoletu rzadko się używa i w minimalnym stopniu. No ale może być trochę poobijany. Coś za coś.

Jeśli masz i tak zamiar wymienić kilka części to bym kupił.

Kupując nówkę mozesz spokojnie brać udział w zawodach i powoli wymieniac elementy.

Ja zawsze radzę i to wymieniam znajomym na początku: lufę na lufę precyzyjną 6.1 (najlepiej firmy PDI), sprężynę powrotną, ale nie na mocniejszą bo rozwali plastikowy zamek,ale na taką z różną gęstością zwojów( dostępne w MPcustom).

Następnie trzeba wymienic pręt po którym przeduwa się sprężyna powrotna na taki składający się z dwóch części(bardzo ważna sprawa ,umozliwiająca szybkie rozebranie repliki do czyszczenia i przesmarowania). Następnie skracamy drogę zamka ,by osłabic blowback umieszczając przed sprężyną kilka silikonowych podkładek. Ich liczba zależy juz od nas. Więcej(jak tak mam) pozwala maksymalnie skrócic drogę zamka i pozwala to oddac szybciej strzał,ale powoduje to,że zamek po wystrzeleniu wszystkich kulek nie zatrzyma się nam w tylnym położeniu. Musimy mięć to na uwadze i podczas przebiegu kontrolować to,aby nie strzelać na pusto.

I ostatnią rzeczą jest kupno i wymiana sprężynki dyszy na mocniejszą( 120 lub 150%) :

http://www.mpcustom.pl/pl/aip-zestaw-sprezyn-o-wiekszej-mocy-120-do-dyszy-hi-capa-4-3-5-1-1911.html

 

A najlepiej kupic całą dyszę-to najczęściej psujący się element i ZAWSZE trzeba mieć jedną na wymianę. Ten zestaw jest kompletny i najlepszy jeśli chodzi o stosunek cena -----> jakośc:

http://www.mpcustom.pl/pl/aip-wzmocniona-dysza-hi-capa-4-3-5-1-tokyo-marui.html

 

Bardzo bym polecał też wymianę housingu-tłoka. Ten oryginalny jest bardzo ciężki i spowalnia ruch zamka:

http://www.mpcustom.pl/pl/uac-super-lekki-aluminiowy-blowback-housing.html

 

Taka lufa jest super:

http://www.mpcustom.pl/pl/pdi-precyzyjna-lufa-wewnetrzna-6-01-do-hi-capa-5-1-tokyo-marui.html

 

Namawiam też na kupno magwella. On naprawdę przydaję się do dzybkiej wymiany magów. Trzeba tylko pamiętac ,a by kupic taki model aby pistolet po jego zamontowaniu i włożeniu magazynka ,mieścił się pudełku pomiarowym. Bo w przeciwnym razie , zostaniemy automatycznie przeniesieni do klasy OPEN.

Link to post
Share on other sites

Cześć wszystkim...

Dawno mnie tu nie było.

Paweł czy z Hi-Capa 5.1 nie jest czasem tak, że wyjątkowo z magazynkiem dopuszcza się ją do klasy standard?

5.1 ma to do siebie, że nawet bez magwella z podpiętym magiem do pudełka nie wejdzie.

Ale masz rację, magwell powinien spełniać wymagania.

 

Nie strasz chłopaka kosztami tuningu ;-)

Na początek starczy seryjna klamka, ważne by to był TM, a nie jakiś inny badziew.

Jak sie sport spodoba, to już warto pomysleć o tym o czym Paweł pisze.

 

A tak przy okazji, ma nadziej, że w końcu zmobilizuje syna i w przyszłym roku się w końcu spotkamy...

W przeciwnym razie chyba rozsądniej będzie sprzedać moje klamki..

 

Ale podsumowując, na początek fabryczna Hi-Capa starczy, plus konicznie kilka magów.

Waga fabrycznego zestawu; zamek housing mniej więcej równoważy się z tuningowanymi zestawami.

Problem leży w wytrzymałości, do "lasu" fabryczny jest ok, ale na zawody na dłuższa metę nie da rady, rozleci się.

Do tego dobry gaz i mazidła by klamka pracowała lekko.

Trzeba o nią dbać, mity, że strzelam i nic nie robie można wsadzić między bajki.

Potem treningi i kilka startów.

Jak Cię wciągnie, wtedy tuning, Maciek czy Paweł chętnie pomogą...

Czy to z częściami, czy z tym co zrobić, by nie trzeba sprzedawać nerek a klamki działały...

 

Elementy można wymieniać stopniowo.

Nie będzie od razu zajebiście, ale nie będzie huraganu w portfelu.

Link to post
Share on other sites

Krzychu w tym roku jeszcze wyjątkowo można było używac magazynków 5.1. Pomiaru dokonywano na pistolecie rozładowanym i musiał wejść razem z magwellem.

W przyszłym roku,przepisy będą juz ściśle obowiązywały i do pomiarowego pudełka pistolet MUSI się zmieścić wraz z załadowanym magiem.

Jest to możliwe tylko z magami 4.3 i z kilkoma specjalnie wyprofilowanymi(bardziej płaskimi) magwellami.

Dlatego też następuje masowa wymiana magazynków i wkrótce na rynku pojawi sie mnóstwo tanich magów 5.1

Dla mnie to kompletna głupota i mam nadzieję,że zostanie to zmienione. Ale na razie się na to nie zanosi.

Koniecznie zmobilizuj syna i siebie i musimy się spotkac by wspólnie postrzelać. Jesteś dla mnie jakby nie było guru tej dyscypliny w Polsce i number one jeśli chodzi o budowę specjalistycznych replik do IPSCAA

Link to post
Share on other sites

Z tym guru to Cie poniosło...

Są inni, którzy bardziej się tej dyscyplinie przysłużyli, chcesz, żeby mnie zlinczowali ;-)

A jak jest z przepisami międzynarodowymi jeśli chodzi o klasę standard i Hi-Capa 5.1?

Wiem, że to nie do końca miejsce na to pytanie, chociaż w sumie na temat, bo ktoś kupujący ten model, będzie brał pod uwagę zakup odpowiednich magazynków.

Byli przecież teraz chłopaki w innych krajach, jak tam do tego podchodzą?

Sam pistolet, czy z podpiętym magiem musi wejść do pudełka?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...