Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ekonomiczny pistolet na początek - jaki?


Recommended Posts

Nie Lambert. To po prostu nie dział dla początkujących :P i tak jak w dziale snajperskim nikt nie wymaga, żeby pisać "MadBull 0,4g" tylko wystarcza "MB 0,4" tak tu wystarcza "HC 5.1 TM". Tym bardziej, że Irek sam wypisał wcześniej te trzy modele i wśród nich hi-capa była jedna, ba, fragment "5.1" też przewinął się tylko przy jednym modelu :D.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ad. Dexterkrak dot STI

 

Niestety myli sie tylko ten ,kto w nieświadomości uparcie tkwi przy swoim a nie słucha innych.

I tu poświęciłem czas ,i dodam ,że i parę innych osób w klubie też .

Mamy kilka STI -ów na części i tych z pierwszej produkcji orginalnej które, pierwsze przyszły do Europy na nasze zamówienie i tych z kolejnych dostaw i ......efekt był taki.

Sory Dexterkrak

 

Na żadnej części , nawet na śrubkach nie ma innych oznaczeń niż nr katalogowe części STI , Oznaczeń STI , i nr własnego broni z kolekcji STI. "Prześwietliliśmy " wszystkie części w kilku modelach i tych z BB i tych bez BB

 

Wiec , niestety wychodzi poza wszystkim ,że to jest orginał STI made in USA .

1. Tak jak go reklamuje STI USA na swojej stronie

2. Oficjalny Dystrybutor na Europe

3. Oficjalny sprzedawca w Polsce

4. Servis i rusznikarnia / i nie taka dla zabawek jak to mówisz- piszesz ale zajmujaca się od ponad 20 lat bronią palną, wydawaniem

ekspertyz itp.

 

Ale dalej skończmy to bo temat jest jeden Ekonomiczny pistolet - jaki?

I to jest bazą wyjścia

W związku z powyższym Admin - Dominik ,ponawiam propozycje

 

Załóż nowy wątek

1. Pistolet IPSCAA Polska

2. Pistolet IPSC AA Świat

 

I tutaj niech w kolejnych odsłonach będą wyłącznie zdjęcie ,opis dane i np. Kto strzela , jakie miejsce wystrzelał, ekonomika,koszty itp.

 

Opis będzie korygowany ,wyłącznie przez Ciebie by z katalogu dla niewtajemniczonych nagle nie zrobiła się dyskusja za i przeciw

 

krótko model opis dane atc atc i...

Kolejny model

 

Tak nowi nie wtajemniczeni strzelcy IPSC AA będą sobie sami mogli dokonać wstępnej decyzji.

DVc

JKL

Link to post
Share on other sites

Ja tam sie nie znam wiec madrzyc sie nie bede ale powiem krotko, pierwsze 6 miejsc overall Rankingu Ligi Action Air to Glocki 17 KJW/KWA lub KSC, 7me miejsce to 1911 od Red Wolfa, w pierwszej 10 jest tylko 1 STI reszta to tez klocki. To o czyms swiadczy, czy nie?

 

Dla poczatkujacego to najszybsza, najtansza i najprostsza bron do nauki prawidlowej techniki i do poprawnych startow w AA IPSC. Jak ktos dba o sprzet i zna sie na fizyce to syfony moze wyeliminiwac do 1 na rok jako wypadek przy pracy.

 

Jak jest kasa i jeszcze nie ma w dloni nawykow, to HC 5.1 TM, jak nie ma kasy to klocus :)

 

Tyle ode mnie.

Link to post
Share on other sites

Dobrze Jacky, masz klamke STI. Już, czujesz się lepiej?

 

 

Ja tam sie nie znam wiec madrzyc sie nie bede ale powiem krotko, pierwsze 6 miejsc overall Rankingu Ligi Action Air to Glocki 17 KJW/KWA lub KSC, 7me miejsce to 1911 od Red Wolfa, w pierwszej 10 jest tylko 1 STI reszta to tez klocki. To o czyms swiadczy, czy nie?

 

Świadczy to oczywiście o ogromnej popularności klocków na moje oko. Czy się mylę?

Link to post
Share on other sites

Tak, to też. Jednak mi chodzi o to, że jest to dowod nawyzszosc pistoletow z BB, GreenGas itp nad wyzej gloryfikowanymi STI.

 

Kolejny argument, gdy podstawi sie do Standardu, wyniki strzelca z STI, ktory wygrał Open, na ostatnich zawodach L2 LAA, to wychodzi mu 85%, co w obliczu wiekszej pojemnosci magazynków i latwiejszego do nich dostepu jest po prostu powalajacą porażką.

Edited by Wieszak
Link to post
Share on other sites

Dex proszę oto ranking top 20 po używanym pistolecie:

1. G17 KWA

2. G17 KWA

3. G17 KWA

4. G17 KWA

5. G17 KWA

6. G17 KWA

7. Colt TM/Surgeon

8. G17 KWA

9. STI

10. G17 KWA

11. STI

12. G17 KWA

13. STI

14. STI

15. G17 KWA

16. STI

17. STI

18. STI

19. STI

20. G17 KWA

 

 

Jak gdzieś się rypłem, to przepraszam, z pamięci pisałem :icon_smile:

Na zakończenie sezonu możemy zrobić bardziej oficjalny ranking, bo w tym jeszcze pewnie trochę przetasowań będzie.

Link to post
Share on other sites

Yarlan, ja znam tzn kojarzę takie porównanie. Z resztą kolega wcześniej pisał i do tego się odniosłem- jest to świetny dowód na popularność glocków KWA i replik STI produkcji KWA. Nota bene, to STI to BB czy NBB bo jest to i to a to są całkowicie różne repliki?

 

 

EDIT:

 

Wracając do dyskusji NB vs NBB, w momencie kiedy zobaczę to: http://w555.wrzuta.pl/film/aYVKQCEB8m0/jedna_z_moich_klameczek_p zrobione na jakiejkolwiek klamce NBB to uznam równość takich klamek.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

A tego Ci nie powiem która jest z BB a która NBB - bo nie pamiętam :)

Myślę, że w przyszłym roku ten ranking sprzętowy będzie bardziej urozmaicony - część osób wyrośnie z KWA czy STI na rzecz bardziej pro sprzętu.

A skoro mowa o tym jaki pistolet dobry jest na początek, to popularność G17KWA czy STI niektórym osobom może posłużyć za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

No tak - ale temat nie dotyczy hiendowego pistoletu do OPEN, tylko ekonomicznego pistoletu na start ;)

 

STI nie wiem ile chodzą, ale sądzę że 'ołówkowe' magazynki dość mocno ograniczają koszt całego zestawu potrzebnego do zabawy w IPSC (pistolet + 3 magi) - więc jest to bardzo ekonomiczna opcja.

 

G17KWA można kupić za 400zeta plus stówka z hakiem za magazynek - czyli zestawik ok 800pln

 

Dobry pistolet TM bez magazynków to koszt całego zestawu KWA. Za zestaw TM trzeba liczyć grubo ponad 1000PLN.

 

Wiem, że kilka osób z powodzeniem strzela z HC5.1 KJW - co też jest fajnym rozwiązaniem, cenowo zbliżonym do G17KWA

Link to post
Share on other sites

To, że zastanawiam się nad HC 5.1 z TM wynika stąd, że strzelałem kiedyś hft i po pierwszych dwóch zakupach poszedłem w PCP Walthera LG200 7,5j, którego przerobiłem na nasze 16j. Zależy mi na w miarę dobrym sprzęcie na początek, który potem będzie nadawał się do tuningu. Nie mama ochoty kupować i kombinować po dwa, trzy razy. Miałem możliwość przejść tor IPSC kilka lat temu parę razy i wiem, że to jest to co w pistolecie uwielbiam.

To powiedzcie mi krótko, jak zepnę poślady to dam radę nabyć HC 5.1 od TM, a bez spinania może być coś z KJW. Co z tego wybrać?

Link to post
Share on other sites

TM.

 

A używane TM kupisz za kasę taką jak (albo i mniejszą) niż nowe KJW.

 

EDIT:

 

 

czy ekonomia to jest to, czym powinniśmy się kierować w wyborze repliki do AA?

 

To są święte słowa. Dyskusja zaczyna przypominać trochę (tzn te fragmenty o opcji "taniej") pytanie "z czym najlepiej zacząć przygodę w F1? Czy VW Golf wystarczy czy lepiej Skoda Octavia?

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy, że jako użytkownik Hi-capy 5.1 KJW powiem tak jedyne co jest w nim fajne to układ gazowy i magi na CO2 i tyle, jak się nie ma kasy na części stalowe lub własnego warsztatu aby dorobić je do mechanizmu to można sobie taki pistolet po roku wywalić, ale na częściach stalowych to fajny pistolet, ale Dex ma rację lepsza TM.

A dwa co do ekonomi, szczerze jak przeczytałem regulamin IPSC Air Soft, to jedyna różnica miedzy klasą Open a standard to brak kolimatora i możliwości montowania akcesoriów zewnętrznych. Więc daję głowę sobie uciąć, że za rok w klasie standard jak nie będzie się miało od razu kasy za max tuning wewnętrzny repliki to się nie podskoczy czołówce.

Link to post
Share on other sites

To są święte słowa. Dyskusja zaczyna przypominać trochę (tzn te fragmenty o opcji "taniej") pytanie "z czym najlepiej zacząć przygodę w F1?

Od gokartów ;)

 

Samael16 - to co określiłeś jako 'jedyną' różnicę, daje to przepaść w możliwościach strzeleckich :)

Z racji że znam osobiście sprzęt - to Ci powiem że miejsce pierwsze w rankingu jest strzelane ze stockowego klocka KWA, nic a nic nie było w nim gmerane :)

Link to post
Share on other sites

@Yarlan z punktu technicznego, jest tylko właśnie "jedyna różnica" między replikami do klasy Standard i Open chyba, że zmieni się regulamin. Nie twierdzę, że teraz repliki nie są stockowe w klasie standard.

Ale znając realia, będzie tak samo jak w ASG jeśli stanie się mocno popularny, czyli zacznie się wyścig zbrojeń jak kiedyś w lasie wystarczyło 400fps czy nawet 350, to teraz każdy chce mieć 500 i full auto.

Kwestię różnicy umiejętności między strzelcami pominąłem.

Link to post
Share on other sites

Zamiast wydawać niewyobrażaliony pieniędzy na nie wiadomo co, to najpierw trzeba poćwiczyć na tym co się już ma. Jak się nie potrafi biegać z pistoletem czy szybko składać się do strzału, to i tak to nie pomoże. Tacy będą potem mówić, że kupili bo ich stać, a jeżdżą na zawody rekreacyjnie i ich wyniki nie interesują - wiele razy to już czytałem na bron.iweb.pl...

 

Co nie zmienia faktu, że na zawody dla frajdy też się jeździ :)

Link to post
Share on other sites

Samael - powiem tak, twoje przyrównanie jest tak trafne, jak to gdybym powiedział, że różnica między hokejem a piłka nożną polega na tym, że łyżwy są za kostkę.

 

To są dwie różne klasy sprzętowe, masz w nich zupełnie inną taktykę pokonania toru, zupełnie inną technikę złożenia się do strzału, inne ułożenie sprzętu na pasie, inną ilość kulek w magazynkach, inny zestaw przydasiów montowanych na pistoletach i nawet same pistolety też mogą być zupełnie inne.

Cechą wspólną jest, tak jak w przypadku piłki nożnej i hokeja, że trzeba umieścić jakiś przedmiot w bramce - tak tu trzeba umieścić kulkę w tarczy.

 

Proponuję wpaść na zawody i zobaczyć jak się strzela OPEN a jak STANDARD.

 

Co do wyścigu zbrojeń, to co w tym złego ?

W ipsiku masz pewien ideał pistoletu - 100% celności (strzeli tam gdzie Ty wycelujesz), 100% niezawodności (strzeli kiedy Ty chcesz) plus 100% ergonomii. Im bliżej się do tego ideału ze swoim sprzętem zbliżysz, tym bardziej o Twoich wynikach będą decydowały umiejętności, a nie łut szczęścia. I o to generalnie chodzi. I do tego większość strzelców dąży dopieszczając, konserwując i ulepszając swój sprzęt.

 

Choćbym nie wiem jak się starał, to nawet za miliard cruzeiros nie zrobię sobie pistoletu, który będzie za mnie sam strzelał (i będzie zgodny z przepisani IPSC)

 

Poza tym - masz do wyboru 4ry klasy sprzętowe. Takie dające większą swobodę w rozbudowaniu zestawu strzeleckiego oraz bardziej ścisłe i konserwatywne, że się tak wyrażę.

 

W takiej klasie fabrycznej czy klasycznej - naprawdę niewiele jest rzeczy które można wymienić na lepsze by pistolet lepiej strzelał.

Jeżeli już wkręcisz się w ten sport tak, że będziesz jeździł po całej Polsce przez cały sezon i to od kilku sezonów - to doinwestowanie w sprzęt tak by był Full Wypas Hi-End nie powinno stanowić większego wyzwania - ZWŁASZCZA, że wiem z własnego doświadczenia ile kasy ludzie potrafią władować w sprzęt do airsoftu tzw. leśnego.

 

Biorąc pod uwagę koszty związane z ActionAir i przyrównując je do innych sportów np. snowboardingu, nurkowania, skoków na spadochronie czy nawet zwykłego taniego biegania rekreacyjnego - są to koszty stosunkowo niewielkie.

 

Nie wiem skąd takie przekonanie, że ten sport nie powinien nic kosztować?

 

Temat niby o ekonomicznym pistolecie do IPSC - ale jak to chłopaki już wcześniej stwierdzili, nie da się kupić ekonomicznego pistoletu, który będzie super pod każdym względem.

 

Każdy z wymienionych tu sprzętów jako ekonomiczny - jest fajny na start w tej zabawie, ale w pewnym momencie osiągniesz taki pułap umiejętności, że sprzęt zacznie Cię ograniczać i psuć fun ze strzelania.

 

Gwarantuję Ci że 90% strzelców strzelających z 'ekonomicznego' sprzętu, po ok. roku strzelania z chęcią wymieniło by go na coś z wyższej półki. A FPSy są tu najmniej istotnym czynnikiem decydującym o wyborze.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...