Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Na początek chciałem powiedzieć, że jeśli gdzieś na forum znajduje się podobny temat, to prosił bym o odnośnik...

Otóż sprawa ma się tak:

Mamy niedaleko siebie bardzo ciekawe obiekty, jednak gdy tylko na nie wchodzimy odrazu zjawia się policja, gdyż jest to własność prywatna.

Właścicielem jest Agencja Rolna. Starałem się uzyskać zgode pisemną na wejście, bym mógł spokojnie powiadomić policje o zaistniałym fakcie i spokojnie się bawić. Aby uzyskać taką zgode musze mieć zalegalizowaną grupę, a pod szyld ZHP nie mogę tego podciągnąć...

 

Pytanie brzmi...

Czy ktoś z Was wie jak można zalegalizować grupe ASG i czy w ogóle można to zrobić, a jeśli tak to gdzie, jak i jakie warunki trzeba spełniać?

Bardzo bym prosił o pomoc...

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Już szukam na necie wszelkich informacji...

dzięki serdeczne...  

jak by ktoś jeszcze coś miał to śmiało :P

Jesli cos znalazles na temat uzyskania statusu organizacji i masz ochote ulatwic mi zycie

i oszczedzic szperania po necie to mozesz podzielic sie z nami znalezionymi przez Ciebie informacjami

 

 

Gratz! :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

odgrzeje troche temat.

Bractwo Kurkowe - dzis rozmawialem z wladzami i zgodzili sie pomoc ale postawili troche warunkow, mi mam zlorzyc pismo w ktorym mam napisac co jak, dlaczego i z kim - powim/napisze krotko: niewiem jak sie zabrac za to pismo by bylo przekonywujace - macie jakies propozycje? a moze jest juz jakis taki temat a ja go tylko nie znalazlem...

Link to post
Share on other sites

Witam.

Odpowiedz jest dosc prosta:

1. Co to jest ASG

2. Czemu policja nie ma z tym problemow(najlepiej przytoczyc konkretny przepis)

3. Co planujecie robic(NIE napadac na sklepy itp. Bawic sie tu, tu i tu)

4. Po co wogole to legalizujecie( Pan X uzgodnil z nami wejscie na teren Y po zalegalizowaniu)

5. Przedstawic jakis w miare rozsadny regulamin waszej grupy

6. Sadze ze stan osobowy nie zaszkodzi

 

I to tyle. Reszte powie Ci sam zainteresowany po przejrzeniu pisma...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

:wink:

Od grupy może nie, ale chyba należałoby zacząć odprowadzać od niektórych postów składki na fundusz reprezentacyjny moderatorów. Niech też chłopaki coś od życia mają.

 

PORADA DNIA:

Czytaj to co zostało napisane powyżej. Następnie, racz miast zapytywać tu, ruszyć szanowne dupsko i sprawdzić sobie np.: statuty i regulaminy istniejących organizacji, regulacje tyczące innych jednostek wchodzących w grę w przedmiotowej sprawie, Ustawę prawo o stowarzyszeniach.

Następnie, jeśli w związku z ww. będziesz miał jakieś konkretne pytania, na które odpowiedź nie jest zawarta w tychże aktach, pytaj tu. Dopiero wtedy.

Bycie nieletnim nie stanowi carte blanche (trudne słowo) na lenistwo. Wręcz przeciwnie...

 

Zaś w kontekście Twojego pytania, poleciłbym bliższe zapoznanie się z prawem o stowarzyszeniach, o których pisano wyżej. Niestety nie udzielę Ci stosownych wyjaśnień na ten temat, ponieważ ani nikt mi za to nie płaci, ani mi się chce, ani nie uważam tego za celowe w kontekście drugiego akapitu mojej wypowiedzi.

 

KZ

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

I tu popre jak najbardziej Kube. Ile mozna czytac na forach wszelkiej masci ze jestem nieletni, nie wiem, nie rozumiem, nie umiem, nie potrafiem itp do torsji wlacznie.

 

Ja zaczynam zabawe w ASG ale choc mam dopiero 22 lata i 2 lata studiow za soba nie mial bym problemow z info jak to zalatwic. W kazdym skupisku ludzi (czyt. miatso, wioska czy osada) istenieje jakis organ administracji publicznej, posterunek Policji (choc w osadzie moze faktycznie nie byc :) ) tudziez inna instytucja. Czyli robisz tak:

 

1.Ruszasz wygodny i nawykly do siedzenia, zadek sprzed klawiszy,

2.Idziesz do ktoregos z w/w miejsc (np. Urzad miasta, posterunek Policji itp)

3.Zadajesz pyatnia wyjasniajac sprawe - i tu jedna rada - im pytan wiecej i im osob wiecej pomeczysz tym bedziesz wiedzial wiecej. I odradzam pytania "Mozemy sie strzelac czy nie??" do pana posterunkowego Mietka. Lepiej zapytac "Kto na posterunku ewentualnie w najblizszym sadzie moze mi udzielic kilku informacji na temat mozliwosci organizowania strzelanek paintballowych - wie Pan taka bron na kulki z farba??" - pan Mietek skieruje do kogos kto ma wiecej moze niz mature i bedziesz wiedzial co chcesz :)

 

 

Reasumujac. Przez cale zycie bedziecie sie starac cos zalatwic z wladzami - wiec na milosc Bogow - nauczcie sie to robic juz dzis.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Bardzo prosiłbym o pomoc.A mianowicie chiałbym zalegalizować grupę ASG bez "podczepiania sie" pod inne organizacje i grupy działające już legalnie.Nie chcem być zadnym zastępem ZHP czy kimś tam z LOKu.To ma być jasno i wyraźnie podkreślone ze to GRUPA ASG. Wszelkie rady proszę kierować na adres akcv@tlen.pl

 

 

Proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

Bardzo prosiłbym o pomoc.

 

JEZUS-MARIA-CHRYSTE-PANIE-BOŻE-WSZECHMOGĄCY-TY-CHOLERA-WIDZISZ-A-NIE-GRZMISZ! (Wycharczał rak jednym tchem, siniejąc przy tym jak śliwka na babciną śliwowicę) Drogi kolego ajirsofterze.... a możesz przeczytać kilka postów wyżej?

 

Taki miły pan "Dzeq:)" coś napisał... taki miły pan "asgf" też coś miłego napisał, a pan "Kuba" to już wogóle powinien do rozsądku przemówić.....i duzio innych ludzi też już coś napisało ... i wiesz... jak się wchodzi na jakieś forum i czyta dany temat, to po prawej jest taki... hmm prostokącik ... można nim przeglądać (pop."scroll") dany temat, żeby zobaczyć że ludzie coś tam piszą... i co najdziwniejsze... hmm są to najczęściej pod/od/powiedzi na temat ... dziwne nie? :wink:

Edited by Rak
Link to post
Share on other sites

Dżizas - to naprawdę jak nap....e łbem o ścianę.

Masz posty powyżej - przeczytaj i zastosuj się.

Tu masz przykład:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stowarzyszenie - podstawowe informacje. Nawet Ustawa.

http://www.kroliki.net/ - a tu stronka przykładowego stowaRZyszenia.

kilka sekund, google i voila.

Sprwadź sam, idź do biblioteki, urzędu, prawnika czy gdzie tam potrzeba.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam pyt. odnośnie terenu lesnego które należy do nadleśnictwa.

Niestety dostałem negatyną odpowiedź od lesniczego tego miejsce, tłumaczyl się że narobimy hałasu itp.

Teren jest abrdzo korzystnuy dla as i tu moje pyt. czy ktos znalazl się w takiej sytuacji, czy moge starać się gdzieś indziej(wyżej), czy podpięcie i zalegalizwoane prawnie grupy da coś?

Link to post
Share on other sites

Fence, ale oni z tego co widzę pisali, do nadleśnictwa. Nas kiedyś leśniczy "nakrył" w lesie i nie było problemów żadnych, powiedział tylko żeby nie robić zbyt wiele hałasu, nie niszczyć i nie palić ognia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...